mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 10:27:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Strani: 1 ... 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 ... 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kitajski goli pes - čvek  (Prebrano 217469 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #1005 : sobota, 18.11.2006 : 20:38:01 »

Citat
Edino, kar mi ni jasno je to, zakaj se tudi powder puffkom pobrije dlaka po gobcu?  Sicer potem ne bi imeli tiste tipične "chinese crested" face, pa vseeno ... Primer istega psa: obriti in neobriti.
V bistvu imas vec nacinov strizenja(nekateri jim pustijo dlako, nekateri ne) je pac cisto odvisno od vsakega posameznika. Je pa veliko bolj priljubljen nacin kjer se jim pobrije gobcek(je nekako tako, kot pri kodrih, kjer imajo vec tipov frizur).

Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1006 : sobota, 18.11.2006 : 22:55:00 »

Ej samo meni vseeno ni jasno kako se vidi pri skotenemu mladičku da je gol in ne puffko, če je čisto poraščen... verjeno se počaka nekaj tednov da dlaka zraste, samo vseeno omenjena psica - Irina- če ona ni imela podlanke potem ne vem kateri pes jo ima:) ker ko jo je česala po glavi, to je isto kot dlaka pri puffku...

meni osebno je tudi psica prevelika in preveč robusna in mi ni všeč ta tip kitajčka... sem si pa ful zapomnila kako je sodil sodnik ko je bila ta psica v ringu, ko je izbiral ožji krog, ...najprej je izbral vse ostale in Irine ni izbral, potem je naredil še en krog, jih še malo pogledal, in potem potegnil v ožji izbor še njo Smiley in valda glasen plosk, ker se je videlo da se sodnik heca in jo je za nalašč poklical zadnjo ven... in valda je psica dobila cac ali karkoli je že blo...

sicer pa sem ugotovila da imajo sodniki ful radi da psi stojijo kot lipov bog pri miru in se sploh ne premaknejo Smiley

aja še to, a ima kdo izkušnje z špangicami pri kitajčku? jaz sem lin dala eno špango da sem ji zapela lase nazaj, ker ji ful stojijo v oči in jih ne morem nikakor drugače nazaj postaviti... in zgleda ful luškano:) ne vem če ji bodo sploh hoteli laski na stran stati, za enkrat nič ne kaže...
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #1007 : nedelja, 19.11.2006 : 03:45:34 »

A veš Botticelli, da sem tudi jaz razmišljala, da dam Belčku špangico. Moram najti kaj luštnega.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1008 : nedelja, 19.11.2006 : 11:56:32 »

V bistvu imas vec nacinov strizenja

Kateri so ti načini (razen tega, kjer se gobec pobrije)? Smiley Sem radovedna ...

Pmaxi, hvala za odg. Sem mislila, da ga bo Pia razstavljala.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #1009 : nedelja, 19.11.2006 : 12:57:02 »

Citat
Pmaxi, hvala za odg. Sem mislila, da ga bo Pia razstavljala Roll Eyes
Ja saj prvotno je bilo tako misljeno pa potem jaz nisem sla.

Ja v bistvu pri hairlessih jim lahko pustis cel gobec porascen, drugje pa so pobriti npr. takole:

potem imas pac cisto klasicen nacin, da jim pobrijes gobcek:

Nekateri pa jim pustijo daljso dlako in pobrijejo dejansko samo gobcek in jim "brke"pustijo:


Pri pp pa imas samo dve varijanti: pobrit ali nepobrit gobcek

Boticelli: Hairlessi se skotijo goli, powder puffki pa odlakani Wink
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #1010 : nedelja, 19.11.2006 : 13:49:54 »

Aja sem pozabila se to...Usesa jim lahko po zelji postrizemo. Se mi pa zdi, da je bilo o tem ze govora nekaj strani nazaj Huh
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1011 : nedelja, 19.11.2006 : 14:12:15 »

V bistvu me je zanimalo samo za PP, ker pri HL mi itak drugo ne pride v poštev kot pobrit gobec, druge vairante izgledajo prav čudno. Tongue Smiley

Botticelli, en predlog spangic - namesto ene nazaj, kot jo ima Tara, ji daj dve ob straneh (oz. na vsaki strani), tako da se ji bodo lasje "navadili" stati narazen (primer).
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #1012 : nedelja, 19.11.2006 : 21:18:56 »

Bailey v Poznanu. Kiss



Lp
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #1013 : nedelja, 19.11.2006 : 23:52:05 »

Botticelli, en predlog spangic - namesto ene nazaj, kot jo ima Tara, ji daj dve ob straneh (oz. na vsaki strani), tako da se ji bodo lasje "navadili" stati narazen (primer).
V bistvu za to, da ji bo dlaka tako stala ne rabis spangic. Ko bo imela dovolj dolgo dlako ji na sredini samo naredis precko in dlaka bo sama padla na stran Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1014 : ponedeljek, 20.11.2006 : 16:16:32 »

Vsem zraste tako dolga dlaka? Drugače pa nisem 100%, da psa dlaka pri očeh ne moti ...
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #1015 : ponedeljek, 20.11.2006 : 19:36:41 »

Zakaj jaz ne vidim slik?

Sammy, Ganyu je tudi dlaka padala cez oci...
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #1016 : ponedeljek, 20.11.2006 : 23:31:34 »

Sammy, ce so bolj odlakani potem jim ne pada, ce pa malo manj potem pa zna biti to "problem". Ceprav po mojih izkusnjah jih niti ne moti...
Logiran
malimiha
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #1017 : torek, 21.11.2006 : 18:26:36 »

Nina dej enkrat me poklič, ker nimam več tvoje cifre, ker je bil spet Hubi v akciji in mi je uničil SIM kartico tako, da sem izgubil vse številke.


LP
Miha
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #1018 : torek, 21.11.2006 : 18:33:56 »

Smeh... Grin
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1019 : ponedeljek, 27.11.2006 : 17:12:36 »

NO mi smo bili v nedeljo v zagrebu in sodnica je takoj ko sem dala Lin na mizo vprašala koliko je stara (7 mesecev) in potegnila ravnilo ter izmerila plečno... potem pa zgrožen obraz ... v oceno je takoj za starostjo napisano da je prevelika... Izmerila je samo njo. V ringu je bila še sestrica od Lin, puffko, ki je enako velika kot Lin če odštejemo dlako, in še ena sestrica njuna, ki pa je ful manjša od obeh... Čudno je blo ker puffkota ni merila in je puffko prišel v BIs... kolikor vem so standardi isti za vse...

Drugače pa je napisano še to, da previsoko dviguje tace pri teku ali hoji... mi lahko kdo kaj več pove o tem, kaj je problem tega, ker meni osebno je ful všeč da hodi kot konjiček:) Pa kje točno se vidi  da previsoko dviguje tace, ker mislim da je to tud napisala samo za Lin...

Tako da je bilo kar pestro včeraj Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 ... 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines