mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 14:53:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Strani: 1 ... 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 ... 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kitajski goli pes - čvek  (Prebrano 217799 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #975 : ponedeljek, 30.10.2006 : 09:48:23 »

Botticelli, psi znajo lulati po stanovanju, na kavče, blazine... tudi zanalaš! Sicer tega ne bom trdila za Lin, ker ona preprosto sploh ne ve, da stanovanje ni sekret in ji očitno totalno vseeno.
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #976 : ponedeljek, 30.10.2006 : 10:08:27 »

A mi lahko razložiš kako to misliš zanalašč?

Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #977 : ponedeljek, 30.10.2006 : 10:35:38 »

Eh, psi ziher ne lulajo zanalašč. Lahko se polulajo, ko se dereš na njih, iz preprostega razloga - iz čistega strahu. Na primer takrat, ko iz dolgčasa razscefra časopis, ti prideš domov in se začneš kregat na njega. Pes ne ve, zakaj 'si slabe volje' (psa se krega v točno tistem trenutku, ko počne nekaj prepovedanega; isto je pri pohvali) in se iz zmedenosti polula.
Če pa sploh ne ve, kje je wc, potem je pa čist razumljivo ... V glavnem, ko psa zalotiš, da lula (ga vidiš pri nezaželenem dejanju), ga lahko skregaš, oz. še bolje - z mirnim, a odločnim glasom rečeš: "Neee." in jo odneseš ven, pa tudi če zunaj ne nadaljuje (če pa slučajno ja,  jo itak pohvališ - "Priiidna, lulaj!"). Če pa najdeš samo lužico, je nimaš kaj kregat, ker itak ne ve, zakaj jo kregaš in bo samo še bolj zmedena.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #978 : ponedeljek, 30.10.2006 : 11:09:08 »

Psi niso tako neumni. Imajo 24 ur na dan, sploh če se z njimi ne ukvarjamo, časa razmišljati kaj bi počeli. In če pes ugotovi, da z lulanjem pritegne našo pozornost (magari negativno) bo to počel. Pes si ves čas, enako kot otrok, želi pritegniti pozornost lastnika nase. Seveda, da če mi delamo na pozitivni motivaciji, bo pes počel tisto, za kar ve, da bo pohvaljen. Če pa pes ni pohvaljen nikoli, potem počne tisto, za kar ve, da bo pritegnil pozornost nase.

Saj mogoče me bo katera mamica totalno spljuvala, toda v marisčem sta obnašanje majhnega otroka in psa si podobna. Tudi vgoja je v marsičem podobna - doslednost, pozitivna motivacija.....
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #979 : ponedeljek, 30.10.2006 : 13:00:09 »

Ja itak, če pes dobi pozornost edinole z tem da naredi kaj, kar je v naših očeh slabo, ampak on ne ve da je to slabo, valda da bo to delal, če le nebo prehuda kazen.

Ampak jaz samo želim povedati, kar je v naših očeh nagajanje, ni isto za psa. Ne nagaja da bi bil kaznovan.

Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #980 : ponedeljek, 30.10.2006 : 13:13:08 »

Ampak jaz samo želim povedati, kar je v naših očeh nagajanje, ni isto za psa. Ne nagaja da bi bil kaznovan.

Točno tako! Pes ne razume da je nekaj naredil narobe, če ne ve kaj je prav... pes ve samo naredil sem nekaj in sedaj se (tako ali drugače) ukvarjajo z mano. Če psa ignoriraš ko naredi nekaj narobe potem od tega nima nič, če ga pohvališ in se igraš z njim ko nekaj naredi OK potem pes VE da če to naredi da dobi to... seveda ne po tem ko to naredi enkrat, ampak večkrat. Psa moramo motivirati da dela to kar mi hočemo, s pohvalami in se kreganja izogibat. Recimo- Kaja mi je grizla kavče, copate... in kaj sem naredila? Vsakič ko je začela kaj gristi sem šla z igračko do nje in preusemrila njeno pozornost od kavča. Potem sva se nekaj časa igrali in je na kavč pozabila. Ampak pozor! To moraš narediti tako da greš brezbrižno tja z igračko, ne da bo pes razumel da je to nagrada za grizenje kavča Grin Cheesy... pač nič ne kličeš psa, ampak se začneš igrati "sam" z igračko. Pes vidi da se nekaj dogaja in seveda je takoj zraven. Tako da se blizu psa recimo igraš z igračo, ne pa mu moliš pred nos kot nagrado Wink.
Če pes lula povsot potem to narediš tako kot je Botticeli napisala.. ga voziš po dvorišču dokler ne opravi svojega, za nagrado pa gre na sprehod recimo. Ko pa noter naredi kaj pa ne rečeš nič, saj tudi kreganje (torej pač ukvarjanmje s psom) je za psa neke vrste motivacija. Ko pes naredi nekaj OK ga čimbolj motiviraš- ne samo pohvališ, ampak se recimo z njim tudi poigraš itd, ko pa ne naredi Ok pa si pač tiho in počistiš. Vsekakor pa moraš delati oboje in psa zelo motivirati s pohvalami. Če boš samo pucala za psom, v motivacijo pa ne vlagala se psu ne bo zdelo nič narobe če dela to noter, nič bolj prav pa ko bo to naredil zunaj...

Veliko sreče s prevzgojo!
Logiran
amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #981 : ponedeljek, 30.10.2006 : 20:39:32 »

Ja trenutno je glede lulanja tako ko ima vrata odprta skozi gre ven, ni nič.Ponoči si lula v kletki, na odejico.S kakanjem pa je trenutno tako, če je spuščena naredi, če je v kletki pa ne.Po mojem ona lahko drži (za lulanje pa ne vem, saj ponavadi si psi na odejico na kateri spijo nebi lulali), če ma pa možnost pa se pokaka ali polula, zdaj nekaj časa je že konstantno pred vrati.Kot bi želela da ima skozi odprta vrat.Poleti sta imela skozi odprta vrata, zdaj pa ne gre, saj je veni že zelo mrzlo in potem piha po celem stanovanju.A ve kdo ali obstaja pasji psiholog?
Drugače je psička pridna, se je umirila, cartljiva, pa ful se rada pogovarja.Čistoča je najin edin problem. Cry Cry
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #982 : ponedeljek, 30.10.2006 : 20:58:40 »

Ja, pasji psiholog obstaja. Imam prijateljico, ki je behavioristka, ampak ne vem, kako naj ti pošljem podatke, ker nimaš pravega paketa. Bom prosila Jano, če lahko posreduje.

lp
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #983 : ponedeljek, 30.10.2006 : 22:42:52 »

A zdravstveno ni pa nic narobe? Pac ni zmozna drzati urina in niti ne cuti, ko ji uide
Logiran
amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #984 : torek, 31.10.2006 : 08:08:32 »

Lahko mi pošlješ na e-mail
*****
Jaz mislim da ona loči kaj je lulanje veni in kaj notri ( ko so vrata odprta gre ven), zato ker če nebi vedela nebi lula veni takrat ko so vrata odprta ampak tudi notri.
K zdravniku bom šla takoj po praznikih in če mi potrdi da je z zdravstvenega vidika vse o.k., bom pa poiskala drugačno pomoč.
Logiran
amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #985 : torek, 31.10.2006 : 08:36:34 »

Ja, pasji psiholog obstaja. Imam prijateljico, ki je behavioristka, ampak ne vem, kako naj ti pošljem podatke, ker nimaš pravega paketa. Bom prosila Jano, če lahko posreduje.

lp

Hvala, sem dobila, bom jo kr takoj kontaktirala in vam sporočim kakšen bo kaj napredek.
Hvala tudi ostalim za pomoč in nasvete
Logiran
Marjetica
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #986 : sreda, 01.11.2006 : 14:51:33 »

Včeraj sem spoznala sodnico iz Italije, ki ima "korenine" iz Slovenije in je že sodila na največjih svetovnih razstavah.
O kitajčkih mi je povedala veliko lepih stvari.
Ali mogoče veste, kdaj bo kakšno leglo v SLO?
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #987 : sreda, 01.11.2006 : 15:10:15 »

Marjetica: Sally (Polona) bo imela zdaj dve legli s Quincy in Grace Wink Andy pa bo imela leglo, ce bo slo vse po sreci, nekje spomladi
Logiran
Marjetica
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #988 : sreda, 01.11.2006 : 15:12:34 »

Super. Hvala.
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #989 : ponedeljek, 06.11.2006 : 18:23:49 »

2 novi sliki nase male pokore...






Veliko uspeha vsem v Poznanu...
Pmaxi, si ti tudi prijavila?
Logiran
Strani: 1 ... 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 ... 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines