mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 13:22:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Strani: 1 ... 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 ... 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kitajski goli pes - čvek  (Prebrano 215493 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #705 : sobota, 10.06.2006 : 15:48:49 »

Saj nič drugega mi ne preostane kot da gledam rodovnik. In recimo leglo ki ima po obeh straneh skorajda samo Blandora pse ne more biti slabo. Itak da pa moraš pogledati tudi starše. Sem pa opazila da vsi ta boljši vzreditelji oz. tisti z malo starejšo tradicijo in psi ki so bili prvaki itak imajo opravljene vse zdravstvene preglede. IN kuža bo definitivno imel rodovnik z vsaj enim staršem ki je čistokrvni Blandora:) Vsaj upam:)
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #706 : sobota, 10.06.2006 : 16:37:05 »

Sem rekla rajši bom počakala še eno leto če bo treba samo da dobim psa ki ga želim imeti. SAMo res upam da bo še to leto ratalo:)
Drzimo pesti se mi zate, da bo vse tako kot treba, pa cimprej... Cheesy Zakaj pa ravno Blandora? Huh Videla sem nekaj lepih Blandora psov,... ampak tudi kar nekaj ne prevec lepih sram, ki so prihajali iz Blandora linij. Blandora (in Moonswift) sta bila vcasih res spica v Angliji, trenutno pa prevladujejo bolj druge linije... Wink

Botticelli, rajši ne izdaj preveč, da ti ne bo kdo prej speljal hl psičke Wink.
Grin Grin Grin Sammy, ne bodi smesna... Wink Aja, spomnila sem se psa, ki si ga nekoc prilimala na tej strani. Ravno vceraj sem brskala po databazi in naletela na njegove slikce...

http://www.chinesecrested.no/pics/cache/gal_img_fullsize_ee98b70719e6381462c9c632d70548be.jpg

Pa sem se vprasala, ce si tudi sama nasla kaksno slikco vec kot tisto, ki si jo objavila in ce ti je resnicno tako zelo vsec ta kitajcek... Huh Nekatere slike namrec marsikaj zakrijejo, tako da eno majhno opozorilce: POZOR, ko se odlocate za nakup kitajcka preko slik iz interneta... Wink Raje se pred izbiro dogovorite za predhoden ogled psov/mladickov v zivo. Nekateri smo ze "nasankali"... Tongue Pa se to... Tudi gledanje in kombiniranje rodovnikov ni zagotovilo za super rezultat... Tudi tu smo ze nasankali... Wink

Aja, se kot zanimivost... V Slovenijo prihaja iz tujine v bliznji prihodnosti se ena kitajcica, crna PP ... Cheesy (ne k meni Wink) Jaz sem trenutno v fazi iskanja primernega samcka (ampak se mi nikamor ne mudi). Cheesy

Coco,
zaupam kmalu kaj vec... Zaenkrat naj ostane skrivnost... Wink Glede parjenja pa ti je lepo napisala Pmaxi. Vkolikor se pari ozki inline je potrebna odobritev vzrejne komisije...
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #707 : sobota, 10.06.2006 : 18:39:56 »

Ja, tale Desertwind ... Prva ljubezen Grin. Sem videla še kar nekaj slik, vendar mi ravno na tisti več ni všeč, zdi se mi, da ima nekako ukrivljene noge, ne vem se drugače izraziti.  sram In prav si imela, res je "nadgrajen" Undecided.

Katere linije pa zdaj prevladujejo? Na večih rodovnikih sem zasledila Gingery's, Goldenberry, Sasquehanno, Shinbashi, Bloomsbury ...

Se spomnim, da si govorila o eni super psarni iz Skandinavije in da več izvemo pozneje. Zdaj je minilo že nekaj mesecev, torej? Kako je s tem?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #708 : sobota, 10.06.2006 : 18:46:38 »

Glede izbire psa preko interneta pa samo nekaj: poznam eno osebo, ki je dva psa uvozila iz Avstralije, seveda ju je videla samo na slikah. Za enega je plačala trikratno ceno kot je cena tukaj, zaradi letalskega prevoza. Na vprašanje, kako je to upala, je odgovorila, da moraš zaupati. Čudno, vem.
Ko bom sama tako daleč, da bom točno vedela, iz katerega legla si želim psa, bom vsekakor šla mladiče pogledat vsaj enkrat pred dejanskim nakupom.
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #709 : sobota, 10.06.2006 : 19:10:12 »


Ninca, kje ste ga pa našli?Je šel daleč stran od doma? Ker tud Coco včasih "odtava"....vendar ne gre predaleč, pozdravit gre oz. po njeno prestrašit sosede Cheesy, takrat jo še nekako prikličem...... če se pa ne odzove je pa zagotvo na sosedovem kompostu Wink Smiley.....in potem se sprašujem zakaj zvečer ne je.... Roll Eyes


Nasli smo ga med bloki, oz on je nasel nas...ko smo /so ga klicali, je pritekel izza enega ovinka...ni bil dalec stran cca 200m..samo ceste so povsod, pa glede na to, da njemu "dol visi glede avtomobilov", bi hitro lahko nastala nesreca...da ne govorim o tem, da mi ga kdo lahko ukrade...se dobro, da ljudje ne vedjo kake so cece teh psov, drugace bi mi ga se z vrta ukradli...sploh ne stejem vec, kolikokrat so me na sprehodu ze vprasali "ja kolk pa stane takle pes"...odgovor je vedno, naj bo to skrivnost in nekateri potem se kar vratjo naprej... Huh

Ninca10,
to me pa full cudi, da je Gany tak nagajivec. Shocked Z nobenim kitajcem nisem nikoli imela podobnih tezav, 2x je le Quincy pobegnila, obakrat ker se je prestrasila psov in v tistem trenutku ni imela ob sebi ljudi, ki bi jih dobro poznala. Za kitajce je namrec znacilno, da kvecjemu "bezijo" lastniku v narocje kot pa stran. Khm... Huh

Ja, na sprehodu tudi ne odtava dalec od mene, doma pa, ce opazi moznost za pobeg jo takoj izkoristi...izjema potrjuje pravilo, al kako ze... Roll Eyes
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #710 : sobota, 10.06.2006 : 19:33:26 »

Ninca10, bo treba vse luknje zadelat in ob vrata napisat na tablico "Zapiraj vrata!" Wink. Dokler se ne nauči odpirat vrata od ograje kot moj, je še ok.
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #711 : sobota, 10.06.2006 : 19:37:56 »

Luknje smo zadelali...no vsaj trenutno tako kaze... Shocked na vrata bomo v teh dneh "namontirali feder", da se bodo sama zapirala, ce jih slucajno kdo kdaj pozabi zapreti...

Da bi jih pa sam odpiral, pa se ni za bati, ker je (na mojo sreco in njegovo nesreco  Roll Eyes ) premajhen...
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #712 : sobota, 10.06.2006 : 21:20:24 »

Ja res je rodovnik ni vse, je pa veliko.

Mene tudi zanima od nekoga ki ima izkušnje z vzrejo in razstavljanjem kitajcev zvedeti katere linije so danes bolj v ospredju. Ker Blandora se itak ne vzreja več...
Meni so v oči padle tudi Sinbashi, Oriental jokes, Sasquehanna ima za moje pojme tudi lepe pse...
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #713 : sobota, 10.06.2006 : 22:24:27 »

Botticelli: Tudi dobre psarne imajo nekaj dobrih psov ostale pa povprecne Wink Tako, da tudi ce kupis pri znani psarni ni nujno da bos dobila dobrega psa(vem po lastnih izkusnjah Tongue).
Se mi zdi, da v Angliji trenutno bolj prevladujejta Zucci in Vanitonia (btw, letos je bila BOB na Cruftsu krasna psicka Ch. Zucci Highly Provocative At Vanitonia), na splosno pa se Ameriski N'Co-ji, Razzmatrazz in von Shinbashiji, pa tudi Sasquehanne je veliko (imajo pse ameriskih Gingery's linij, verjetno ste ze slisali za Gingery's Krimson n' Clover-ja, BOB Westminster 99 Wink ).


Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #714 : sobota, 10.06.2006 : 22:37:05 »

Ja Zucci in Vanitonia sem gledala, psi so fenomenalni itak:)

Itak če se ne ukvarjaš z vzrejo in kupuješ prvega psa moraš meti ful srečo da dobiš kakšnega neverjetnega psa. Meni se gre bolj za to, da ne kupim kar nekaj iz kar ene psarne, ker želim imeti vseeno dobrega psa, če se mogoče mislim kdaj ukvarjati z vzrejo. Zato pa rabim info kaj sploh je dober mladiček in nimam druge kot zaupati vzreditelju in vedeti čimveč informacij o psarni.
Logiran
Coco
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« Odgovor #715 : sobota, 10.06.2006 : 23:02:08 »

Ja tale Gingery's Krimson n' Clover je res vsepovsod Wink.....drugače je pa vedno riziko, ko kupuješ psa preko neta in na podlagi slik.....čeprav tudi v živo nek laik težko oceni mladička ali bo dober ali ne, tako da je res dobrodošel kakšen nasvet......ampak vseeno se mi zdi vse skupaj zlo relativno..... Huh
Botticelli na kakšnega se bolj nagibaš PP ali HL? Ker namreč upam, da bo v bližnji prihodnosti Coco tudi  dobila kakšnega novega člana Smiley...... se bolj nagibam k HL, še posebno so mi zanimivi z rdečo dlako ali kakšna kominacija čisto belega (čaprav jih še nisem videla v živo...)......ampak zadnjič so me tudi PP-ji prav navdušili..... Smiley Wink
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #716 : nedelja, 11.06.2006 : 09:14:37 »

Definitvno bo Hp samica. Glede dlake pa tako. Osebno so mi najbolj všeč modri psi (ful temna koža) in čisto bela dlaka ali pa isto temnejša barva kože (čeprav svetlejša kot prej omenjena vatrianta) in črna dlaka kombinirana z belo. Ne vem če lahko dam kakšne linke gor... skratka glih včeraj sem našla ene kužke z črno grido in vmes so beli prameni, sopatki so pa isto kombinirani, črmno beli. Za dol pasti res. Drugače pa mi tudi rdečelasci ni so napačni Smiley Tako da glede barve dlake se jaz sama absoultno ne morem odločiti več kaj mi je res res n ajbolj všeč, tako da prepuščam to prihodnosti Smiley Ne bom se odločala samo na podlagi barve dlake. Edino kar vem da najverjetneje nebi imela spoted kitajčka - z pikčasto kožo. Nekako so mi enobarvni temnejši bolj všeč.

Ja se strinjam da kupovati preko neta za enega laika ni glih... Zato pa bi jaz želela kupiti mladička čim bliže za zdaj, da lahko glem pogledati leglo, da vprašam še par ljudi za mnjenje...

A mi lahko recimo kdo tu svetuje s kom se je fajn malo pomeniti glede kitajcev, na kaj moraš biti pazljiv pri nakupu. Pa če ima kdo kakšne kontakte za kakšne vzreditelje čisto informativno bi bilo tudi fajn:) Sicer sem že napisala toliko mailov, samo vseeno čim veš info tem bolje:)

Drugače pa glih včeraj sem našla eno fuuuul lepo leglo na netu in grem geldati rodovnik, ata je bi namreč ful lepi...in čisto slučajno vidim pol ko sem v bazi gledala da ima višino 37 cm... Tako da ne vem, ful moraš biti pozoren na vse.
Logiran
Coco
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« Odgovor #717 : nedelja, 11.06.2006 : 11:31:48 »

Tud men so zelo lepe kontrastne variante-temna koža, svetla dlaka......glede višine imam pa raje manjšega kot večjega in ne preveč močnega Wink.......npr. Gany je prav lep in lepo oblikovan samček  Smiley (tud Coco je zelo simpatičen, a ne Ninca Grin Grin).....

Glede nasvetov in nakupa mislim, da ti lahko več pomagata Sally, Pia saj imata  več izkušenj s tem.....
A o nakupu kitajčka iz slovenskega legla pa še nisi razmišljala?Mislim, da imamo vedno več lepših in kakovostnih primerkov tudi pri nas Smiley, poleg tega je tu še praktičen vidik.....leglo lahko prej vidiš, prav tako starše (tudi karakter itd...), poleg tega pa še vzrediteljev odnos do mladičkov, saj je zelo pomembna socializacija že od samega začetka......Pri nakupu v tujini se res dobro pozanimaj, ampak morda tudi to nebo dovolj, še vedno lahko dobiš le povprečnega psa, kljub temu, da ima dober rodovnik, a je nesocializiran itd. Undecided.....
.....vse je le stvar odločitve  in lastne presoje.... Wink
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #718 : nedelja, 11.06.2006 : 11:56:44 »

Brez skrbi, po nekaj mailih definitivno lahko vidiš vsaj delno odnos vzreditelja, kako ti je pripravljen pomagati, koliko ti svetuje, ali ga zanima kje in kako bo mladiček živel... zato pa glih recimo v Avstrijo ali na hrvaško ni problem iti v naprej pogledati leglo in se pol odločiti. Bi pa rajši da ni Slovensko leglo ampak iz tujine. Imam že toliko izkušenj z rodovniškimi psi nasploh in glede na to da je to ful redka pasma in če mislim vzrejati sem se odločila za tujino definitivno.

Imamo doma kvazi rodovniško bernardinko iz Madžarske z prirojeno displazijo c-d, potem tu je še Tara - mini yorki, rodovniški, Slo leglo, določene prirojene napake... skratka za kitajca se bom res pozanimala v nulo preden kupim mladička:) Po 3 letih se človek veliko nauči Smiley
Logiran
Coco
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« Odgovor #719 : nedelja, 11.06.2006 : 13:40:13 »

.....potem pa res ni problem Wink...le veselo na delo ......pa poročej o novičkah Wink
Logiran
Strani: 1 ... 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 ... 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines