mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 21.06.2024 : 08:08:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Naravna prehrana
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Naravna prehrana  (Prebrano 31109 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #75 : sobota, 06.09.2014 : 18:37:08 »

Tole s hrano in zdravjem...ne rečem, da ni važno kaj pes je. Ampak doživetje visoke starosti pa res ni odvisno le od hrane. Moj Švrk je jedel kuhano, ped***re, čokolado, grozdje, brikete tašrot, kosti, ribe, vse od mize, tudi salame...in še in še, tudi fajne konzervice in fajne brikete ( to zadnje dvoje brez izjem zadnja 3 leta, ker se mu je - normalno - spremenil metabolizem, tako kot se spremeni v starosti tudi ljudem ) pa ima polnih 16 let in je kt pušeljc. Pa je en zmešanc, nobena kaj posebej fina pasma.
Da imamo srečo? Od mojega dragega - Šarko - so ga odnesli uspavat v 21. letu, zadnjih 5 dni je naglo šlo navzdol in ni mogel več vstat...in Bolek, ki je za vedno zaspal v 19. letu starosti, zadnja tri leta je jemal zdravila za srce. Kaj sta jedla? Nič ekstra. To kar je ostalo od kosila. Največkrat ribe in to frigane, pečene, kuhane, krompir, makarone, obrane kosti ( pa ne samo surove ), polento, pa tak.

Mene noben boh, tisti trgovinski ali pa pristaši volčje hrane, ne bodo prepričali v svoj prav. Džabe jim ekspertize.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.329


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #76 : sobota, 06.09.2014 : 18:39:43 »

Ker mislim ,da je forum glih zaradi tega ,da si info uporabniki delijo.

Ja, res je, vendar si tukaj samo člani lahko delijo vse, ostali pa pač guglajte. Linkov tukaj ne bo, ker je temu namenjena članom dostopna rubrika Vrste hran za pse, dodatki, ugodni nakupi ...
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #77 : sobota, 06.09.2014 : 19:01:37 »

Ni hrane, ki bi preprecevala raka, zal. Je prevec faktorjev tu vpletenih.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #78 : sobota, 06.09.2014 : 19:48:41 »



hudiča jest pa prodajam pasjo hrano  Shocked Shocked ampak ... a je kej narobe z mano, ker moji psi ne jejo te hrane, ki jo prodajam???

aja  Lips Sealed jest ne smem komentirat v temi, ker pasjo hrano prodajam.... Uprostite
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #79 : sobota, 06.09.2014 : 20:34:06 »

Eno vprašanje, ki pa se mi poraja, ko berem to temo  Roll Eyes Zakaj točno je po vašem mnenju briketirana hrana toliko boljša od doma pripravljene hrane?  Smiley Če se omejimo na hranjenje s kvalitetnimi briketi in na uravnovešeno pripravljeno domačo hrano (za pripravljanje le te se moraš kar dobro pozanimati). Jaz pri najboljši volji ne najdem razlogov, zaradi katerih bi bila doma pripravljena hrana ''nezdrava'' oz. se mi zdi da sem v enem postu zasledila celo, da ima nekdo preveč rad svoje pse, da bi jih zastrupljal s tem, da zaradi nje živijo psi manj ipd.  Huh Ne trdim, da so briketi slabi (daleč od tega, tudi jaz mojega hranim z njimi, ker pač nimam ''pogojev'' za hranjenje surovo), niti da ''naravna prehrana'' dela čudeže, ampak to ''opevanje'' briketov in ''pljuvanje'' po domači hrani mi pa res ne gre v račun (pa verjetno nekaj resnice je na tem, glede na to da pišete izkušeni lastniki psov).
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #80 : sobota, 06.09.2014 : 20:40:18 »

Ja, seveda, prodajam pasjo hrano... Sorry misko, ampak svoje pse imam prevec rada, da bi jih zastrupljala z naravno prehrano psov.


Kaj tu ni jasno? Kaj pa je naravna prehrana psov? Menda ne mislite da je to whole prey, BARF, RMB, doma pripravljena kuhana hrana?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #81 : sobota, 06.09.2014 : 21:51:08 »

airedale10, verjamem, da ta tema ni edina, ki jo prebiraš in potem si sigurno zasledila, da briketirana hrana sploh ni več IN  Wink

Se mi pa zdi nesmiselno, da posameznik s takimi in takimi izkušnjami prepričuje vse ostale v svoj edini prav. In strinjam se, da je rak splet več okoliščin, predvsem genetike. In dokazovanje, da je 1 pes, ki je jedel 14 let surovo meso in dočakal tudi 15. RD, pa je enako nesmiselno kot dokazovanje nasprotnega. Tudi pasma/e, predispozicije ... imajo zelo pomembno vlogo.

Dymler, pri tebi pa se mi že od vsega začetka dozdeva, da sploh nisi pripravljen sprejeti, sploh pa prebrati česarkoli drugega kot goniti to, v kar si bil 100% prepričan že, ko si se prijavil na forum  Huh. In če si tako vedoželjen zakaj JA in zakaj NE - na spletu je definitivno vse kar te zanima, samo hudič je, da boš tudi tam našel ZA in PROTI variante, ampak kregat pa se ne boš mogel, hja  Roll Eyes
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #82 : sobota, 06.09.2014 : 22:32:15 »

Vesoljcem pa res. Nametano oz. nastreljano tja notri... Ja, dajmo primerjat psa in volka, mops recimo mu je strasno podoben, moras DNA test naredit, da locis...
Tegale pa res nisem spregledala!  Afro
Vse ostalo bi pa najraje...
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #83 : sobota, 06.09.2014 : 22:46:31 »

Jaz nisem nikoli trdila, da so briketi najboljši za psa, oporekam samo temu, da povzročajo raka in trdim, da moja psa po njih dobro funkcionirata in da je ta na briketih že na pogled bolj fit od tistega, ki smo mu kuhali.
No ja, pa s kakšnim BARF in RAW psa res ne bi hranila, ker če je to naravna prehrana ...
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #84 : nedelja, 07.09.2014 : 02:39:16 »

Jaz bi bila pa vesela, če bi mi kdo v tej temi napisal definicijo "naravne hrane".
Potem pa še definicijo "nenaravne hrane".

V življenju imam rada pravila, pa tudi nepravila in bi mi to veliko pomenilo. Hvala Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Dymler
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


WWW
« Odgovor #85 : sreda, 10.09.2014 : 18:53:09 »

https://m.youtube.com/watch?v=g9DTzDfYMxo
 To je v pasjih briketih.
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #86 : sreda, 10.09.2014 : 19:29:47 »

A obstaja kak dokaz za to, da so v pasjih briketih res trupla psov in mačk? Je kdo dejansko analiziral briket in našel prisotnost tega, ali je to spet neka laž, kot ogromno, ki jih kroži na netu?  Huh Pa resno sprašujem kaj je res in kaj ni, ne pravociram.
Logiran
Dymler
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


WWW
« Odgovor #87 : sreda, 10.09.2014 : 19:37:42 »

Poguglaj malo
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #88 : sreda, 10.09.2014 : 20:14:59 »

Kak namig? Pa bi rada kaj konkretnega, kako študijo, ne pa neke izpovedi veterinarjev, posnetkov tistih, ki so bili enkrat v eni firmi ipd.
Logiran
Dymler
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


WWW
« Odgovor #89 : sreda, 10.09.2014 : 21:50:47 »

Posnetkov je več ,malo poguglaj in preberi tudi o štirih D.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Naravna prehrana
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines