mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 24.11.2024 : 08:42:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Licitacije, razprodaje, akcije - pomoč Zavetišču Horjul  |  Razne akcije  |  Tema: Sodelujmo v izzivu Stran z navlako in pomagajmo Horjulu
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sodelujmo v izzivu Stran z navlako in pomagajmo Horjulu  (Prebrano 9357 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #15 : torek, 04.02.2014 : 21:39:07 »

Najavo Izziv Stran z navlako je objavila tudi Viva.si. Hvala uredništvu za objavo  Smiley
V uredništvu Vive pa so jeseni izpeljali interno akcijo, ki je vsebinsko podobna Izzivu - predmete, ki so jih tako nabrali, so podarili raznim organizacijam, ki se ukvarjajo z zbiranjem in deljenjem pomoči tistim, ki jo potrebujejo! Bravo Viva!
http://www.viva.si/Psihologija-in-odnosi/11226/Odstranite-navlako-za%C5%BEivite-neobremenjeno
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #16 : torek, 11.02.2014 : 07:08:15 »


Prvo nalogo ste uspešno zaključili, tako da že lahko začnemo z 2. nalogo Izziva Stran z navlako
 Tokrat se bomo posvetili spalnici, odvečnim oblačilom in nakitu.
 Spalnica je namenjena počitku in regeneraciji telesa, zato naj bo temu primerno tudi urejena. V kolikor jo uporabljate kot skladišče in odlagališče ropotije, to ovira nemoten počitek in negativno vpliva na naše počutje.
 Postelja – najbolje je, da je prostor pod posteljo prazen in zračen. Na ta način omogočamo kroženje energije in preprečimo kopičenje prahu, plesni, pršic in podobno. V kolikor pod posteljo shranjujete stvari zaradi stiske s prostorom je izredno pomembno, da te stvari redno zračite, ter da jih tja odlagate čiste in funkcionalne. Če se le da, v spalnici ne shranjujte obutve, vsekakor pa tja ne sodijo športne naprave, ki služijo le kot obešalnik ali odlagalno mesto za oblačila in so se izkazale za zgrešen nakup. Te naprave odstranite. Lahko jih prodate (bolha.si), podarite (podarim.si), ali pripravite za kosovni odvoz, ko bo ta organiziran v vaši občini. Razporedi kosovnih odvozov so objavljeni na spletni strani podjetja, ki v vašem kraju skrbi za odvoz odpadkov. Kjer kosovni odvozi niso organizirani, komunalna podjetja običajno omogočajo, da enkrat ali dvakrat letno naročite odvoz večjih odpadkov. Pozanimajte se, kako to poteka v vaši občini in si datum odvoza označite, ter do takrat pripravite vse večje predmete, ki jih ne morete vreči v navadne smeti.
 Preverite, kaj vse se nahaja v nočnih omaricah. Če v spalnici hranite nakit ga preglejte in odstranite odvečne in zastarele kose. Lahko jih zavržete, podarite ali prodate. Zastarel zlat nakit, ki ga že več let ne nosite, lahko prodate in z izkupičkom kupite naložbeno zlato http://www.nalozbenozlato.com/, lahko kupite nov, sodoben nakit, ali denar namenite za druge potrebe.
Če kupite naložbeno zlato ne boste izgubili na vrednosti, hkrati pa ne boste imeli občutka, da ste zapravili družinsko premoženje, ali nespoštljivo ravnali z dragocenim, vendar neuporabnim darilom.
 Nakit lahko predstavlja tudi čustveno navlako, saj pogosto hranimo stvari, ki nam jih je podaril partner, s katerim smo se že davno razšli. Če nakita nikakor ne moremo pustiti od sebe in ga redno uporabljamo običajno to pomeni, da nam je nakit pač všeč, da imamo na to vezo zares lepe spomine, ali pa je nismo preboleli. Zadnja možnost lahko zavira možnosti za novega partnerja, ali zavira razvoj trenutne veze. Počistite preteklost in naredite prostor za novo!
 Prav tako bodite pozorni na simboliko okrasnih predmetov v spalnici. Slike z osamljenimi ali žalostnimi ljudmi ne vplivajo dobro na trenuten ali prihodnji partnerski odnos. Kipci, slike, okraski naj bodo dvojni, oz. v parih.
 Vsa navlaka, ki jo hranite v omarah na najvišjih policah, pa je že dolgo niste vzeli v roke, onemogoča napredek in nadaljnji razvoj v vašem življenju, zato stvari skrbno preglejte in odstranite tisto, česar ne uporabljate.
 Oblačila ki niso sezonska, pa jih že vsaj eno leto niste nosili, naj gredo stran. Premajhna oblačila, ki jih hranite za takrat, ko boste shujšali (pa vam to nikakor ne uspe) v vas zbujajo občutek krivde, slabe vesti ipd., zato vas v nameri, da boste shujšali nikakor ne podpirajo, ampak vas slabijo. Če vam je uspelo shujšati, pa imate prevelika oblačila še vedno shranjena za vsak slučaj, če se boste slučajno spet zredili, prav kličejo odvečne kilograme nazaj.
 Staromodna oblačila, oblačila z madežem, ki ga nikakor ne morete odstraniti, strgana oblačila – vse to je primerno za odstranitev. Oblačila, ki jih ne nosite zato, ker potrebujejo popravilo (odtrgan gumb, pokvarjena zadrga, predolge hlačnice) pripravite in opravite popravila. Če tega ne znate sami, povprašajte koga ki to zna, ali jih odnesite k šivilji. Vsakič ko jih pogledate in veste, da jih ne nosite ker jih niste popravili, se nekaj vaše energije nekoristno porabi. Taka oblačila zasedajo prostor v vaših mislih in jih smetijo.
 Vsa tista oblačila, ki za vas predstavljajo navlako, pa so še lepo ohranjena in niso popolnoma zastarela operite in pripravite za oddajo. Znanci ali neznanci, ki so se znašli v nezavidljivem finančnem položaju jih bodo veseli in jih bodo znali ceniti. Razmislite, komu jih boste namenili (jaz sem jih oddala na http://www.zpmmoste.net/), kjer so jih z veseljem razdelili naprej. Lahko jih vržete v zabojnik Humane, ali odpeljete na katero od humanitarnih organizacij po lastni izbiri, ki zbira tudi oblačila in obutev. Tudi tam jih bodo znali koristno uporabiti. Ostalo vrzite v smeti.
 Ker se bomo kasneje lotili tudi otroških sob in čevljev, lahko oblačila zložite v škatlo, vrečo ipd. in z oddajo počakate, dokler ne bomo počistili tudi teh področij in boste vse odnesli naenkrat. Če pa imate doma izrazito zimska oblačila in obutev, ki jih ne potrebujete več, lahko vsa ta oblačila pregledate že ta teden in jih čim prej oddate tja, kjer bodo koristna še to zimo.

 Prepričana sem, da boste uspešno razbremenili vašo spalnico, ter nekomu omogočili uporabo novih oblačil, ki jih nujno potrebuje!
 - Vanja -
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #17 : torek, 18.02.2014 : 18:49:37 »

V tretji nalogi Izziva Stran z navlako se bomo lotili hrane, čistil in čistilnih pripomočkov. Shramba, hladilnik, zamrzovalna omara, omara za shranjevanje živil, predali in tako dalje.
 Hrana: bodite pozorni na več stvari – pretečeni roki trajanja, sumljiv videz in vonj živil, slaba kvaliteta živil, poškodovana embalaža in podobno. Ugotovite, koliko zalog hrane sploh imate. Nekateri imajo shrambe založene bolje kot lokalni supermarket in pogosto se zgodi, da hrani preteče rok, še preden jo lahko uporabijo. Tokratna naloga vam bo ponudila tudi odličen pregled nad vašimi nakupovalnimi in prehranjevalnimi navadami. Kupujete velike količine zato, ker je določen izdelek v akciji, potem pa ga ne uspete porabiti? Vam nečesa neprestano zmanjkuje in morate zato zelo pogosto v trgovino, kar predstavlja potrato časa in denarja? Nikoli niste prepričani, kaj imate na zalogi in česa ne? Ste se odločili, da se boste začeli živeti bolj zdravo in ste si nakupili zalogo zdravih živil, ki jih nato niste uspeli uporabiti v svojih vsakdanjih jedilnikih? Skratka – nakupovalne navade prilagodite svojim prehranjevalnim navadam, sicer denar dobesedno mečete v smeti. Lahko pa se bo po pregledu zalog izkazalo, da so vaše prehranjevalne navade pravzaprav zelo nezdrave in da doma skladiščite predvsem slane in sladke prigrizke, v naprej pripravljeno hrano polno umetnih dodatkov in podobno. V tem primeru bi bilo seveda pametno nekaj ukreniti v zvezi s tem.
 Odpadno embalažo živil ločite in odvrzite v primeren kontejner (plastika, steklo, papir).
 Po potrebi odtalite zamrzovalno omaro, očistite hladilnik, preglejte zbirko čajev, zelišč in začimb, ter vse, ki so bile nabrane več kot 2 leti nazaj odstranite, saj začimbe in zelišča izgubijo svojo učinkovitost, če jih hranite predolgo.
Če ugotovite, da imata hladilnik in zamrzovalna omara kljub temeljitemu čiščenju neprijeten vonj, lahko vanju za nekaj ur postavite posodo, v kateri je močno koncentrirana raztopina sode bikarbone. Vonj bo že po nekaj urah mnogo boljši.
Čistila: če imate omaro polno različnih čistil, ali imate za vsako površino v vašem stanovanju posebno čistilo obstaja precej velika verjetnost, da je vaše okolje polno toksinov, ki jih ta čistila vsebujejo. Poskrbite, da čistila, ki jih ne uporabljate, odstranite skladno z navodili na embalaži, po potrebi jih obravnavajte kot nevarne odpadke. V kolikor je to le mogoče, uporabljajte naravna čistila (soda bikarbona, pralna soda, kis in podobno), ali vsaj čim manj toksične pripravke, saj ti škodujejo vašemu zdravju. Izogibajte se raznim kemičnim osvežilcem zraka, saj so izjemno škodljivi za dihala, kožo, endokrini sistem ipd. Naravna eterična olja bodo opravila odlično delo pri odstranjevanju neprijetnih vonjav, pa še aromaterapije boste deležni in naredili boste nekaj dobrega za svoje telo, prav tako je tudi pozimi redno zračenje prostorov izjemno pomembno.
Če vam ostane še kaj časa, lahko pobrskate za recepti za domač pralni prašek ali druga čistila, jih naredite sami in preizkusite. Nekatera so prav uporabna, predvsem pa bistveno bolj zdrava za vas in za okolje. Nekaj nasvetov najdete tukaj http://www.aromaterapija.si/index.php?option=com_zoo&task=category&category_id=20&Itemid=112.
 Metle z obrabljenimi ščetinami, sesalci z zamašenimi filtri, potrgane krpe za pomivanje tal – vse preglejte in po potrebi popravite, zamenjajte problematični del, ali odstranite kar ni več uporabno.
 V bioresonančni praksi namreč pogosto testiram obremenitve s plesnimi (prehranskimi in okoljskimi), ter obremenitvami in alergijami na kemične snovi v hrani in okolju, zato je pomembno, kakšno hrano uživamo in kakšne kemikalije vnašamo v svoj dom.
 - Vanja -
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #18 : torek, 25.02.2014 : 18:48:26 »

Četrti teden bo namenjen kuhinji. Glede na to, da ste prejšnji teden že uredili področje hrane, bo tudi tokratna naloga nekoliko lažja. Če niste ravno pred kratkim natančno očistili omaric, predalov, pečice, nape ipd. je zdaj pravi trenutek, da storite tudi to.
 Preglejte vso posodo, skodelice, kozarce, jedilni pribor, kuhinjske pripomočke, nože in podobno. Če kuhinjske strojčke hranite v kuhinji dobro pomislite, ali res potrebujete prav vse, ki jih imate. Tiste, ki jih ne potrebujete podarite, prodajte ali vrzite v smeti, če niso več uporabni. Nabrusite nože, odkrušene skodelice, počene krožnike in kozarce pa zavrzite. Premislite, koliko kompletov kozarcev, skodelic, krožnikov, jedilnega pribora in podobno imate in odstranite tisto, česar ne uporabljate, sploh če gre za stvari, ki vam niso všeč in jih ne potrebujete (podedovane komplete, ki vam samo zasedajo prostor, darila, ki ste jih dobili ob poroki in podobno). Če v kuhinji shranjujete kuhinjske krpe, jedilne sete, prijemalke za vročo posodo in drug kuhinjski tekstil preverite, koliko ga imate, ali je strgan, neuporaben, ga imate morda preveč, ter poskrbite, da obdržite le ustrezno kvaliteto in količino tovrstnih stvari. Nekaj starih kuhinjskih krp lahko po potrebi ˝preusmerite˝ za uporabo pri čiščenju in jih kasneje po uporabi zavržete.
 Poseben poudarek v kuhinji je potrebno posvetiti štedilniku, pečici, napi, pomivalnemu stroju in koritu. Na njih se rada kopičita maščoba ali vodni kamen, zato bomo tokrat čistili tudi navlako, ki se ji preprosto reče umazanija. Pečica in štedilnik v Feng shui-ju predstavljata obilje in maščobne obloge s svojo lepljivostjo slabo vplivajo na to področje vašega življenja. Tudi napa spada v področje ˝ognjišča˝ zato skrbno očistite filtre in ostale površine.
 Pomivalno korito in pomivalni stroj naj bosta dnevno čista, predvsem pa poskrbite, da bosta po končanem dnevnem čiščenju vedno suha, saj zastajajoča voda predstavlja navzdol delujočo, zastajajočo in počasno energijo, v pomivalnem stroju pa se lahko nabirajo tudi plesni, ki škodljivo vplivajo na zdravje.
 Vedno imejte v mislih, da v kuhinji pripravljate hrano za celotno družino in prijatelje in da je zelo pomembno, kakšna energija se nahaja v vaši kuhinji.
 Kot bioresonančna terapevtka se pri svojih strankah običajno pozanimam, ali uporabljajo mikrovalovko in na kakšnem viru energije pripravljajo svojo hrano, ter ali uporabljajo ponve s teflonsko prevleko. Mikrovalovka ima na hrano tako močno negativen vpliv, da jo izrecno odsvetujem. Premislite, ali res ne morete brez nje. Priporočam vam, da se udobju, ki ga ponuja, odrečete na račun zdravja, ki ga uničuje.
 - Vanja -
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #19 : sreda, 05.03.2014 : 10:47:35 »

Vhod, veža ali avla predstavljajo vaš stik z zunanjim svetom, zato jim bomo posvetili pozornost v peti nalogi. Pogosto v teh prostorih hranimo obutev, dežnike, obešamo vrhnja oblačila in podobno. Tokrat se posvetite vaši zbirki obuval, ter vsega, kar imate v tem prostoru. Poskrbite, da bo v vaših omarah samo tista obutev, ki jo še nosite in vam je prav. Preglejte tudi obutev vaših otrok in vso premajhno (ali tisto, ki je ne nosite več, pa je še uporabna) obutev očistite, ter oddajte tja, kjer bo še koristna. Znanci in sorodniki z manjšimi otroci, Rdeči križ, Karitas, Društvo prijateljev mladine in ostali pomoči potrebni posamezniki jo bodo veseli. Ostalo zavrzite, saj se na obutvi zadržujeta najnižja vrsta energije in umazanija, ki ju v vašem bivalnem okolju zagotovo ne potrebujete.
Če imate v predsobi, avli oziroma veži omare, ki segajo do stropa je pomembno, da splezate prav do vrha in preverite, kaj vse se skriva tam, kamor prav pogosto ne pogledate. Zna se zgoditi, da vas bodo ˝neznane˝ zaloge presenetile. Morda kakšna pozabljena športna oprema, starejša zimska oblačila, kakšen kup starih revij in še mnogo drugih presenečenj se lahko skriva tam. Stari loparji, rolerji, žoge in podobno zagotovo ne sodijo k vam, če se s tem športom že dalj časa niste ukvarjali in so modeli že davno zastareli in iztrošeni. Če so ostali pri vas še od vaših, sedaj že odraslih in preseljenih otrok, jih vprašajte, ali jih želijo, sicer jih odstranite iz hiše. Uživajte v spominih, vendar naj predmeti vas in otrok ne vlečejo nazaj v preteklost. Živite tu in zdaj, kajne?
 Splošen nasvet tudi pravi, da čevlje hranite čim bolj pri vhodu v hišo ali stanovanje, saj tako preprečite vnos slabe energije tja, kjer se največ zadržujete. Idealno bi bilo, da bi se sezuvali zunaj, vendar to iz praktičnih razlogov seveda ni mogoče.
 Prav tako sta pomembni še dve stvari: vaš pogled iz stanovanja skozi vhodna vrata predstavlja vaš pogled na zunanji svet, medtem ko pogled od zunaj skozi vhodna vrata v vaše stanovanje predstavlja, kako drugi vidijo vas.
Če imate hišne ljubljenčke bo ta teden namenjen tudi pregledu njihove opreme in njihovi negi. Poščipajte jim kremplje da se ne zatrgajo, očistite zobe da preprečite nabiranje zobnega kamna, negujte njihovo dlako, očistite jim uhlje če je to potrebno da se ne namnožijo glivice, operite njihova ležišča, natančno očistite notranje WCje ali kletke in terarije ali akvarije, ter poglejte ali je njihova oprema v dobrem stanju (povodci, napajalniki, hranilniki, črpalke za vodo, igrače, gugalnice…). Hišni ljubljenčki sicer zahtevajo precej dela, vendar so z energetskega stališča izjemno koristni, saj s svojim gibanjem in oglašanjem neprestano poživljajo in spodbujajo pretok energije v prostorih. Pomembno je le, da so zdravi in primerno oskrbovani.
 - Vanja -
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #20 : torek, 11.03.2014 : 11:31:29 »

V tokratni, 6. nalogi bosta na vrsti jedilnica in dnevna soba. V teh dveh prostorih se zadržujemo najbolj pogosto, tu se družimo, jemo, sobivamo, zabavamo, učimo, delamo – skratka to sta prostora (ali eden, kadar sta združena v istem prostoru), ki ima na naše življenje precej vpliva.
 Na kaj moramo biti tu še posebej pozorni? Jedilnica naj ima dovolj prostorno mizo in stole (kolikor nam to velikost prostora dopušča, seveda) in poskrbimo, da bo miza pospravljena in urejena, da se na njej ne bodo poznali odtisi skodelic, da na njej ne bo razvlečen časopis in ostanki posod, pribora in hrane od prejšnjega obroka.
 Dnevna soba naj bo svetla in po možnosti ne natrpana z lovilci prahu (spominki, darila). Naredimo selekcijo in obdržimo tiste, ki nam zares veliko pomenijo in nam zbujajo izjemno pozitivne občutke. Zelo pomembno je, da ob pogledu nanje dobesedno zaigra srce in se nam na obraz nariše nasmeh. Če smo do določenega predmeta ravnodušni ali nam celo ni pri srcu je absolutno čas, da ga pustimo oditi, saj v našem življenju nima (več) funkcije, ki naj bi jo predmeti v naši okolici imeli – podpora, višanje energetskega nivoja, pozitivne vibracije. Edina funkcija, ki jo taki predmeti opravljajo je (poleg lovljenja prahu) ta, da onemogočajo živahen pretok energije in nam zasedajo določen energetski in fizični prostor, ter povzročajo zmešnjavo v kopici nevidnih energetskih niti, s katerimi smo povezani z vsakim predmetom, ki ga posedujemo.
 Revije in časopise preglejte in obdržite nekaj najljubših ali najnovejših, ostale pa dajte stran. Star papir, peč, kontejner za papirne odpadke so možnosti, ki so na voljo.
 Knjige – ali zares potrebujete vse, ki jih imate doma? Vem, da imajo nekateri ljudje izjemno oseben odnos do knjig in so na svojo zbirko, ki so jo premišljeno sestavljali leta in leta zelo navezani in ponosni. Tudi pri njih se najde kakšna knjiga, ki je ne potrebujejo več in jo lahko komu podarijo, oddajo v knjižnico ali prodajo v antikvariatu. Od njih seveda zelo težko pričakujemo, da jih bodo oddali, saj gre pravzaprav za zbirateljske predmete. Za vse ostale, ki so se nam knjige skozi leta nenačrtovano namnožile, pa smo jih (ali pa sploh ne) prebrali in jih ne nameravamo brati nikoli več, no te knjige pa nimajo pri nas več nič iskati in so svojo nalogo pri nas že opravile. Tudi vi lahko z njimi naredite to, kar je bilo opisano zgoraj in obdržite le tiste, ki imajo za vas uporabno ali pozitivno sentimentalno vrednost.
 Zbirka elektronskih medijev in zabavne elektronike. Če imate še celo zalogo VHS kaset, predvajalnika pa že davno ne več, ali pa kopico risank, otroci pa so že najstniki, ali pa kup glasbe, ki je nikoli več ne poslušate potem je čas, da te predmete odstranite. Prav tako poglejte, ali vse tehnične komponente zabavne elektronike delujejo in jih uporabljate ali ne in jih po potrebi prodajte, zavrzite ali popravite. Pa vsi stari daljinci in kabli, za katere ne veste več, kateremu TVju ali radiu so pripadali, morajo prav tako stran. Preglejte še ostale drobnarije, ki se kopičijo po predalih, policah, škatlah, šatuljah in omarah in odstranite vse, kar se kvalificira kot navlaka. Poskrbite, da bodo lončnice zdrave in da zemlja ter lončki, v katerih rastejo ne bodo plesnivi. Ta plesen je še posebej škodljiva za dihala in jih močno draži, zdrave lončnice pa tudi zelo dobro čistijo zrak različnih toksinov (elektrosmog, formaldehid, benzen, trikloretilen…).
Pomembno je tudi, da dobro očistite hišni tekstil (zavese, kavče, preproge), saj se je v njih med kurilno sezono ujelo ogromno prahu, ki predstavlja postano, lepljivo in zastalo energijo.
 - Vanja -
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #21 : torek, 18.03.2014 : 18:49:34 »


Ker nam bo ta teden vreme še kar naklonjeno, se bomo v 7. nalogi lotili garaže in avtomobilov. Garaže in prevozna sredstva so povezana z našimi željami po potovanjih, selitvah, premikih na splošno. Najslabša možnost za to življenjsko področje je, da so garaže in vozila polna navlake. Še slabše je, da je takšna garaža del vaše hiše in ni ločen objekt. Kadar je garaža del hiše, je seveda vključena v mrežo bagua in primerno vpliva na življenjsko področje, na katerem se nahaja. Zavedati se morate še nečesa – v kolikor vrata iz garaže v stanovanje uporabljate najpogosteje, ker parkirate v garaži in vstopate v stanovanje, hodnik, hišo neposredno iz garaže, potem se bagua vaše hiše lahko spreminja.
 Kaj je primerno za shranjevanje v garaži? Čist avto/motor/kolo, seveda in pripomočki za čiščenje/vzdrževanje prevoznih sredstev in morebitni nadomestni deli (zimske gume, prtljažniki ipd.). Kadar je garaža dovolj prostorna za delovni pult/domačo delavnico, takrat naj bo orodje, ki ga shranjujete v garaži urejeno, uporabno in vzdrževano, prav tako shranjujte le toliko materiala (vijaki, žeblji, matice, les, kovinski deli ipd.), kot ga za delo resnično potrebujete in zavrzite vse tisto, kar se že leta in leta valja naokoli, pa tega niste uspeli porabiti za redna vzdrževalna dela v hiši ali svoje kreativne projekte.
 Večje kose pripravite za kosovni odvoz - pozanimajte se, kdaj bo ta potekal v vašem kraju, ali jih odpeljite na smetišče. V kolikor bo kosovni odvoz pri vas kmalu vam svetujem še, da pregledate tudi kleti, podstrehe, vrtne lope, drvarnice ipd. in tudi tam določite, kaj bo za kosovni odvoz primerno, saj bi bilo škoda, da se vam večji kosi valjajo doma do naslednjega kosovnega odvoza samo zato, ker bodo ta področja vašega doma na vrsti za urejanje po datumu kosovnega odvoza.
 Preglejte vse stare barve, lake, topila, čistila, škropiva, semena in ostale stvari, ki so ostale od beljenja, zaščite lesa, vrtnih opravil in podobno, ki ste jih opravili že pred nekaj leti, pa se vam še vedno valjajo po garaži. Poskrbite, da bodo strupene in naravi škodljive snovi odstranjene skladno z navodili (nevarni odpadki) in ne bodo končale v navadnih smeteh, saj boste tako izjemno škodili zdravju in naravi. Enako velja za stare gume, ki jih ne potrebujete več in se še vedno nahajajo pri vas doma. Odstranite jih.
 Avto temeljito očistite znotraj in operite zunaj, da vam bo vožnja z njim v veselje in vas ne bo vsakič, ko boste morali nekoga kam peljati sram, da je avto umazan in poln smeti. Vsakič, ko se usedete v tak avto namreč pomislite na to, da bi ga morali očistiti in vam to vzame nekoliko energije. Povsem po nepotrebnem.
 Skladno s Feng Shui bi bilo idealno, da garaže sploh ne bi bila del hiše, vendar je v Sloveniji običajno tako. Prostori nad garažo naj sploh ne bi bili primerni za bivanje (izpušni plini, nevarne snovi, hlapi, prah ipd.) in zato je še toliko bolj pomembno, da je garaža res to, čemur naj bi bila namenjena, ne pa odlagališče vsega, česar se nam ni dalo odpeljati na smetišče ali vsega, za kar menimo, da nam bo čez 7 let še prav prišlo.
 Naj bo garaža urejena, čista, pregledna in uporabna, predvsem pa dobro prezračena in brez najrazličnejših strupenih plinov in hlapov, ki uhajajo iz raznih lončkov in pločevink s kemikalijami.
 Pa še nekoliko čuden nasvet – večkrat sem zasledila, da je za energijo hiše bolje, da v garažo, ki se nahaja v hiši, parkiramo vzvratno, torej tako, da avtomobilski žarometi ne svetijo neposredno v hišo.
 - Vanja -
 

 
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #22 : torek, 25.03.2014 : 11:41:33 »

8. naloga Izziva Stran z navlako nam bo omogočila, da naredimo red med svojimi ˝papirji˝. Dokumenti, računi, položnice, denarnice, torbice, garancije, navodila za uporabo, spričevala, potrdila, diplome, skratka vse, kar zaobjema izraz ˝papi...rji˝.
Gre za specifično področje, kjer se zares izkaže naša prirojena in pretanjena redoljubnost, ali pač metanje na kup in brezglavo brskanje, kadar za to nastopi potreba. In to brskanje izjemen stres, ki po nepotrebnem krade našo energijo. Že samo to, da pomislite, da morate najti nek pomemben dokument, pa ne veste, kje ga hranite, predstavla stres in odtekanje energije.
Najprej locirajte vsa področja, kjer hranite tovrstne stvari. Nato določite, kaj vse pri vas spada v kategorijo ˝papirjev˝. Nato pa na delo.
Možnih načinov razvrščanja je toliko, kot je različnih posameznikov, vsekakor pa se držite določenih pravil. Seznanite se z zakonskimi roki, kako dolgo je potrebno hraniti določene dokumente (dohodnina, računi, bančni dokumenti…), ter odstranite tisto, česar vam ni več potrebno hraniti.
Računi za vodo izpred desetih let, garancijski listi za tehniko, ki jim je že potekel rok, računi in navodila za uporabo za predmete, ki jih nimate več ipd. morajo brezpogojno stran.
Račune za tekoče stroške hranite pri roki leto dni in jih imejte razvrščene po vrsti stroška, ter glede na to, ali so že plačani, ali ne, ter plačane redno premikajte v predel za plačane račune. Po preteku koledarskega leta jih premaknite v arhiv in jih hranite še toliko časa, kot se vam zdi smotrno.
Medicinska dokumentacija – preglejte, ali morate kaj odnesti k vašemu zdravniku (specialistični izvidi, obvestila o bolnišničnem zdravljenju ipd.), ostalo preglejte in presodite, kaj je smiselno hraniti (npr. izvid o zvitem gležnju z urgence izpred petih let gre zagotovo v smeti).
Bančna dokumentacija – krediti, ki ste jih že davno plačali, limiti, ki ste jih že pokrili obvestila o PIN kodah, ki niso več veljavne, hranilne knjižice in varčevalni računi, ki so že zaprti… tega vam res ni potrebno več hraniti, kajne?
Če imate prostor in sredstva, si nabavite kartotečno omaro. Pregledno, enostavno, praktično. Vse lahko hranite na enem mestu in imate pregled in dostop do vsega, kar potrebujete. Če to ne gre, so na voljo še fascikli, vložne mape, aktovke za dokumente/račune in podobno. Pomembno je, da imate red in da veste, kje se kaj nahaja, ter da urejeno stanje redno vzdržujete. Dovolj bo že to, da stvari vedno odložite na za njih določeno mesto in jih nato enkrat ali dvakrat na leto prečistite.
Pomembne dokumente (osebni dokumenti, kartice, zdravstvene izkaznice, vozniška dovoljenja…) hranite tako, da jih imate vedno na dosegu roke. Preverite roke veljavnosti in si nastavite opomnik, kdaj je potrebno podaljšanje.
Če ste pred leti urejali stanovanje, pa še vedno hranite prav vso dokumentacijo s tega področje preglejte, kaj je še aktualno in kaj ne več. Razvrstite tudi vse dokumente in dokazila o končani izobrazbi in drugih opravljenih izobraževanjih, ter jih pregledno shranite.
Lizingi, zavarovalne police, kupoprodajne pogodbe, zemljiškoknjižne izpiske, potrdila o lastništvu preglejte in obdržite tisto, kar je še aktualno.
Redno odstranjujte račune iz denarnic in torbic, da se vam tam ne kopičijo, pomembno pa je vedeti še to, da so prav računi iz blagajn (natisnjeni na trak, kot ji dobite v trgovini) polni kemikalij in formaldehida. Še ne razlog več torej, da se ne valjajo vsepovsod. Vsi, ki imate dnevno opravka s tovrstnimi računi (blagajničarke, prodajalci…) pa poskrbite za vsaj en dober razstrupljevalni program na leto, da se znebite kemije, s katero ste v stiku precej več, kot mi, ki račune samo sprejemamo.
To področje mnogim predstavlja velik problem,saj večina ne mara urejanja dokumentacija, vendar je dejstvo, da je zadeva mnogo lažja, ko enkrat prečistite gore dokumentov, ki so se nakopičile, jih oblikujete v smiselno urejeno področje in potem redno vlagate stvari tja, kamor sodijo. Potem vam res enkrat letno vzame minimalno časa to, da samo odstranite tisto, kar ni več aktualno. V smeti, ali v trajnejši arhiv, kar konkreten dokument pač zahteva.
Sčasoma se bo verjetno izkazalo, da si ureditve niste idealno zamislili, zato bodite pripravljeni na to, da boste organizacijo ˝optimizirali˝, vsekakor pa je olajšanje ob dejstvu, da natančno veste, kje se vaši dokumenti nahajajo in da imate natančen pregled in nadzor nad njimi absolutno vredno začetnega truda in časa.
- Vanja -
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #23 : torek, 01.04.2014 : 17:25:40 »

Tokratna, 9. naloga bo obsežnejša in zato boste imeli na voljo za njeno izvrševanje 2 tedna.
 Lotili se bomo kleti in podstrešja.
 Klet je prostor, kjer nakopiči najtežje vrste navlaka. Dobesedno, pa tudi v prenesenem pomenu. Težje predmete namreč radi potisnemo v klet, kjer potem obležijo tudi po več desetletij. Klet je prostor, kamor po navadi ne vstopamo prav radi, saj se tam zadržuje najbolj zatohla, pritlehna in lepljiva energija, ki se nabira okoli tam odloženih predmetov. Pogosto se kleti tudi plesnive, temne, vlažne in nasploh neprijetne. Vanje pogosto neradi vstopamo, kar ni prav nič nenavadno. Klet je energetsko povezana z našimi najstarejšimi nerešenimi težavami, z nerazčiščeno preteklostjo. Predstavlja nezavedni del naše psihe.
 Zakopljite se torej v klet in iz nje odstranite vse tisto, česar več ne potrebujete, kar vas zadržuje v preteklosti in pospešite pretok sveže energije.
 Podstrešje je prostor, v katerega odvržemo stvari, ki nam potem dobesedno visijo nad glavo. Pa si predstavljajte, da neprestano hodite pod gomilo navlake, ki dan za dnem lebdi nad vami. Nič kaj prijetno, kajne? Navlake s podstrešje seveda ne vidite vsak dan, kar pa ne pomeni, da vam na energetskem nivoju ne visi nag glavo prav vsak trenutek.
 Ko boste razbremenili prostor nad vašo glavo ropotije, spominov in preteklosti, se boste končno lahko pomaknili naprej.
 Glede na to, da v kleti in na podstrešju kopičimo zares nemogoče široko paleto raznovrstne navlake, se posameznih kategorij ne bom dotikala in jih naštevala posamično, saj bi se morala dotakniti praktično prav vseh življenjskih področij.
 Vsekakor ste s sodelovanjem v dosedanjih nalogah zagotovo dobili odličen občutek, kaj gre in kaj ostane, ter ugotovili, da je razbremenitev izjemna, pretok energije pa neverjeten.
 Poskrbite le za to, da bodo odpadki odstranjeni varno in ne bodo predstavljali škode za okolje. Ločujte, pripravite za kosovni odvoz ali po potrebi odpeljite na odpad. Prodajte ali podarite in tako razbremenite sebe in osrečite druge.
 Nova naloga bo tokrat objavljena v torek, 18.4.2014
 - Vanja -
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #24 : torek, 15.04.2014 : 14:21:49 »

Mislim, da so nam za predzadnjo, 10. Nalogo, ostale le še zunanje površine. Vrtne lope, senčnice, ute, balkoni, terase…
Ko mrežo Bagua postavite na svojo parcelo tako, da je spodnji rob poravnan z dovozno potjo boste videli, kako nered in navlaka na določenem delu vašega zemljišča vplivata na konkretno področje vašega življenja. Če imate torej recimo na predelu odnosov neurejeno, založeno z navlako in zanemarjeno drvarnico/lopo/kup odpadkov/rjaveče nevozno vozilo/star trohneč gradbeni material ali kaj podobnega, potem se zamotano in nezadovoljivo stanje na področju odnosov ne bo kaj prida popravilo, dokler ne uredite še tega.
 Tudi navlaka zunaj našega doma, vendar na zemljišču ali v objektu ki je naš in ga ne oddajamo v uporabo komu drugemu, ima na nas energetski vpliv.
 Tisti od vas, ki živite v blokih, pa imate morda kje najet skladiščni prostor, ali v svoji stari sobi v hiši staršev še vedno kopičite kup ˝stare šare˝, ki je vaš, ali pa imate morda kje vikend ali kakšno drugo počitniško kapaciteto – tudi navlaka v teh vaših prostorih vas duši in zavirajoče deluje na vas.
 Zdaj je čas, da pregledate, kakšni ˝zakladi˝ se skrivajo po najtemnejših in najmanj dostopnih kotih tistih prostorov, kamor bolj poredko zahajate in odstranite in očistite še to.
 Pazite, da boste nevarne odpadke (gume, olja, baterije, azbestne plošče, apno, cement…) odstranjevali varno za okolje.
 Vreme nam je za tovrstna opravila naklonjeno, zato kar zavihajmo rokave in se lotimo še tega, zadnjega dela, našega bivalnega okolja.
 Veliko uspeha in zadovoljstva pri tokratnem podvigu vam želim, prihodnji teden pa le še nekaj namigov za to, kako stanje še izboljšati, ali ga vzdrževati.
 - Vanja -
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #25 : torek, 22.04.2014 : 21:06:41 »

Naš izziv se izteka in upam, da ste sodelovali z veseljem in zadovoljstvom. Predvsem pa si želim, da je vaše življenje krenilo naprej po poti, ki ste si jo zadali razbremenjeno in poživljeno, ter da ste sami začutili, koliko lahkotneje se diha brez vse navlake, ki vas vleče k tlom.

Preostane mi le še to, da vam zaupam, kako brez navlake ostati tudi v prihodnje. Vedno imejte v mislih, da:
˝Urejen dom pomeni urejen um˝.
Urejen um pa nam pomaga, da stvari vidimo jasno, da z lahkoto sprejemamo odločitve, smo pri tem samozavestni in zaupamo svojim občutkom.
 Navlaka je namreč posledica odloženih odločitev.


Nekaj uporabnih nasvetov, kako se izogniti ponovnemu kopičenju navlake – podobne stvari shranjujte skupaj, stvari, ki jih pogosto uporabljate naj bodo najlaže dostopne, vsaki stvari določite njeno mesto in jo tja redno odlagajte, enako velja za nove stvari – takoj ko jih prinesete v svoj dom se odločite, kje bo njihovo mesto in jih ne odlagajte na začasna mesta, nadzorujte in sproti urejajte dokumente, DVAKRAT PREMISLITE, PREDEN KUPITE NOVE STVARI, če radi kopičite, potem za vas velja pravilo, da preden nekaj novega pride noter, mora nekaj starega ven (na ta način močno brzdate nakupovalno mrzlico, saj se na boste želeli ločiti od že obstoječih stvari), redno praznite koše za smeti, če le gre, to počnite vsak dan

K navlaki sodita tudi navlaka v telesu in čustvena navlaka. Čustva kot so razburjenje, jeza, zamere, plesniva prijateljstva, razhodi, žalost potrebujejo obravnavo, sicer nas močno obremenjujejo.
 Debelo črevo (izjemna zasluzenost, paraziti, kvasovke, strjene fekalije, zajedavci, kvasovke…), jetra, ledvice, pljuča, limfa, koža, vse to so organi, ki iz telesa izločajo navlako, ali pa jo tam kopičijo. Seveda ni potrebno poudarjati, da lahko strupi, ki se kopičijo v telesu, povzročajo izjemno škodo.

Grozljiv podatek je, da zdravo debelo črevo v premeru meri cca 5,5 cm, včasih pa je sluzi in zastalih snovi v črevesu toliko, da se črevo razširi na 22 cm, v res zelo ekstremnih primerih pa celo na 44 cm. V sredini vse te sluzi in packarije ostane prehod debeline svinčnika, po katerem se odpadne snovi prebijajo ven iz našega telesa. Prav zato je tako zelo pomembno, da poskrbimo tudi za ta vidik svojega zdravja in počutja.

FB profil Izziv stran z navlako bo v kratkem izbrisan

Vsem se najlepše zahvaljujem za sodelovanje, všečke in komentarje, ter vam tudi v prihodnje želim veliko dobrega 
 - Vanja -
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Licitacije, razprodaje, akcije - pomoč Zavetišču Horjul  |  Razne akcije  |  Tema: Sodelujmo v izzivu Stran z navlako in pomagajmo Horjulu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines