mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 16.08.2024 : 13:29:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: TARA
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 38   Dol
Natisni
Avtor Tema: TARA  (Prebrano 99993 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Jasmina&Tara
rad pišem
****
Sporočil: 393


« Odgovor #285 : petek, 31.10.2014 : 09:59:35 »

Hvala Wink. Ja, verjetno je kriva jesen. Sedaj imam črno-belo-rjavega psa! Tongue
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #286 : sobota, 01.11.2014 : 15:22:34 »

O, lep kolaž iz izleta na Čemšeniško planino si naredila Cheesy in vidim da res uživata s Taro, njen rep je pa res čisto jesensko se obarval na rjavo, da se bolje zlije z naravo. Wink
Logiran
Jasmina&Tara
rad pišem
****
Sporočil: 393


« Odgovor #287 : ponedeljek, 03.11.2014 : 11:29:01 »

Včeraj smo obiskali NANOS (1240m). Štartali smo iz Razdrtega, po položni poti. Hoditi smo 2h. Wink http://www.hribi.net/gora/vojkova_koca_na_nanosu/26/471
Na poti smo srečali velikooo pohodnikov in kuŠkov. Pri Vojkovi koči na Nanosu je bilo veliko spuščenih psov. Tari ni bilo všeč, da je njena soimenjakinja (črni kužika) vohljala okoli nas, ko je bil na mizi golaž in gibanica Roll Eyes Roll Eyes Cool in je dvakrat pokazala zobe sram. Seveda ni bila pridna, ampak, da imaš spuščenega psa v okolju, kjer je veliko pohodnikov, psov, hrane, se mi pa tudi ne zdi prav Wink.

med potjo nazaj v dolino, smo obiskali še Grmado (1209m) http://www.hribi.net/gora/grmada_nanos/26/1410

Pot je zelo lepa, čudovita tudi za poletni čas, ker je večji del poti med drevesi, po senci. Vrh je bil zelo obiskan in imeli smo sončno vreme. plesalec

     

       

     

     

     

     

     

     

     

     

Uživajte v tej lepi, sončni jeseni. Cheesy
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #288 : ponedeljek, 03.11.2014 : 11:48:07 »

O, Trojanci (a sem prav poimenovala?) so okupirali notranjskokraški Triglav Smiley bravo!
Ja, če hočeš imeti na Nanosu mir, moraš sploh v nedeljo zelo zgodaj vstati (ali pa iti med tednom) Roll Eyes. Če si na vrhu okrog sedmih, osmih, je še kul, potem se pa začnejo procesije.  Roll Eyes Trenutni oskrbnici je treba priznati, da obvlada gibanico, ane? super Tako dobre še nisem jedla, se mi zdi (ali pa je bila ob pravem trenutku na pravem mestu Smiley). Sicer pa običajno hodimo po strmi gor in po položni dol. Vmes je še t. i. Janezova (nemarkirana, se pa spusti dol na pol poti od koče do cerkvice sv. Hieronima), ampak je vsaj prvi del spusta čez travnato plešo ful zoprn, zelo strm, drsi in res ni za vrtoglave. Lips Sealed Pred leti, ko še ni bila toliko razrita, je bila dobrodošla bližnjica, ker se položna pot rada kar malo vleče, zdaj pa ni ničemur več podobna. Angry Žal se ne morem strinjati, da je Nanos fajn tudi za poleti, ker ni, razen zgodaj zjutraj. Ca. pol poti je po soncu in na čistini žge, sploh v teh nižjih nadmorskih višinah in še zelo primorskem podnebju. Undecided Je pa zelo zanimivo takrat, ko vleče burja Tongue Evil; jaz še nisem doživela, MrSD pa je že hodil gor pod vrhom dobesedno po vseh štirih, da ga ni odneslo Roll Eyes.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #289 : ponedeljek, 03.11.2014 : 12:01:38 »

....če hočeš imeti na Nanosu mir, moraš sploh v nedeljo zelo zgodaj vstati (ali pa iti med tednom) Roll Eyes. Če si na vrhu okrog sedmih, osmih, je še kul, potem se pa začnejo procesije.  Roll Eyes

Na žalost to velja kar za večino izletniških točk in hribčkov.  Angry   Kot rezidentki izpod Šmarne gore mi je vsak vikend kar slabo, ko gledam tiste trume, ki se valijo gor. Prav vljudno gre ena zelo debela kolona gor, druga istočasno dol, vmes pa so kopice psov in otrok, pa tudi kakšen nor  tekaški Speedy Gonzalez, ki  rabi do vrha Šmarne kakšnih 15 minut in vmes na glas vpije: "umik, umiiiik...."   Roll Eyes

Se bo treba preselit na Novo Zelandijo, al kaj.Tam so menda zelo animal-friendly in imajo še nekaj neobljudenih kotičkov. Cool
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #290 : ponedeljek, 03.11.2014 : 12:09:47 »

Na žalost to velja kar za večino izletniških točk in hribčkov.  Angry   Kot rezidentki izpod Šmarne gore mi je vsak vikend kar slabo, ko gledam tiste trume, ki se valijo gor. Prav vljudno gre ena zelo debela kolona gor, druga istočasno dol, vmes pa so kopice psov in otrok, pa tudi kakšen nor  tekaški Speedy Gonzalez, ki  rabi do vrha Šmarne kakšnih 15 minut in vmes na glas vpije: "umik, umiiiik...."   Roll Eyes

Se bo treba preselit na Novo Zelandijo, al kaj. Tam so menda zelo animal-friendly in imajo še nekaj neobljudenih kotičkov. Cool

Itak, Šmarna je še precej hujša kot Nanos (ker je pač malo težje gor zlesti in ker ni sredi mesta) in jaz takih točk ful ne maram Lips Sealed. V slabih sedmih šentviških letih niti enkrat nisem bila gor Shocked (prej z Viča večkrat, ampak sva ravno zato vedno hodila na sosednjo Grmado, kjer je druga republika). Saj zato pa raje zgodaj vstanem, če že ne izberem kake druge, manj obljudene točke. In takih imamo še ogromno, ne bo še treba v kiwiland Wink. Mi v večini primerov srečamo res malo ljudi, neredko nikogar ... Jagi je hvaležna Smiley.

P. S. Jasmina, če boš čez zimo iskala še kak nižji zelo razgleden hrib(ček) tam okrog, priporočam tudi Sveto trojico, s katere boste gledali Nanos proti zahodu. Potem pa na pico (ali pač kaj drugega) na letališče v Postojni Wink, ker na vrhu ni koče.
Logiran
Jasmina&Tara
rad pišem
****
Sporočil: 393


« Odgovor #291 : ponedeljek, 03.11.2014 : 14:20:57 »

Trojančani, to smo mi Cheesy Wink (oz. jaz sem prej živela v sosednji vasi-priseljena, Andrej še ni krščen za Trojančana, Tara je pa tudi iz NM- uvožena).

Še nikjer ni bilo toliko pohodnikov (razen na Veliki planini, na dan Marijinega vnebovzetja), kot tukaj.
Iz Razdrtega smo štartali 8:50, takrat še ni bilo gneče, ko pa smo šli nazaj v dolino, je bila druga pesem Wink. Po strmi poti nismo šli, ker so klini in zajle. Sem se prej pozanimala pri izkušenem planincu (,ki je že bil na Nanosu), in je rekel, da s psom, naj ne hodimo po strmi poti. Položna pot nam je bila zelo lepa in nam ni žal. Imeli smo ravno pravšnje vreme, sonček ni bil preveč močan in veter je prijetno pihljal. Hrana je bila super, brez pripomb super.
Ja, se strinjam, da je na travnati površini na vrhu, v poletnem času, verjetno zelo vroče. V jesenskem času je pa super in priporočam tale izlet.

Malo me je zmotilo to, da so psi spuščeni in, da pohodniki (razen zlatih izjem) ne znajo pozdravljati.

Na vrhu sem bila prepričana, da vidim Jagi z dvema starejšima pohodnikoma, ampak je bila za pravo Jagi, malo preveč sproščena, vesela, repkajoča kuža Wink. Zeloooo ji je bila podobna.
__________________________________
Se strinjam, da je Šmarna gora množično obiskana. Ni miru. Undecided 1x smo bili in me je prav to zmotilo. Mi imamo raje mir, da smo na vrhu sami.

SunnyDay, hvala za tole povezavo, za Sveto Trojico, bom pogledala in mogoče nam jo uspe osvojiti Tongue. Zaenkrat je na prvem mestu Vremenščica. Ste jo že obiskali?
Logiran
Jasmina&Tara
rad pišem
****
Sporočil: 393


« Odgovor #292 : ponedeljek, 03.11.2014 : 14:26:20 »



SunnyDay, hvala za tole povezavo, za Sveto Trojico, bom pogledala in mogoče nam jo uspe osvojiti Tongue. Zaenkrat je na prvem mestu Vremenščica. Ste jo že obiskali?

Vremščica pevka
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #293 : ponedeljek, 03.11.2014 : 14:33:43 »

Po strmi poti nismo šli, ker so klini in zajle. Sem se prej pozanimala pri izkušenem planincu (,ki je že bil na Nanosu), in je rekel, da s psom, naj ne hodimo po strmi poti.

Prisežem, da gredo brez večjih težav tudi psi, no, razen seveda kakega bolj štorastega večjega/težjega/starejšega psa ali manjšega, ki mu je treba mal pomagat na kakšni daljši stopnji. Drugače pa brez skrbi, ni tako grozno, kot zgleda. ;-) Dol pa ne bi šla tam, ne jaz ne s psom, sploh če moraš ful ljudi srečat, ki hodijo gor.  Lips Sealed

Zaenkrat je na prvem mestu Vremenščica. Ste jo že obiskali?

Po mojem je bil to moj prvi otroški vrh, včasih se je gor praznovalo dan mladosti ... Smiley Luštno, mirno, fajn razgled. super
Logiran
Jasmina&Tara
rad pišem
****
Sporočil: 393


« Odgovor #294 : sreda, 05.11.2014 : 21:20:33 »

Fasala kužni kašelj Sad butnglavc
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #295 : sreda, 05.11.2014 : 21:45:20 »

Ujej ... letos ga je baje veliko. Hitro okrevanje! Kiss
Logiran
Jasmina&Tara
rad pišem
****
Sporočil: 393


« Odgovor #296 : četrtek, 06.11.2014 : 10:20:14 »

Hvala Smiley. Zaenkrat je dobila malo medu, kupila bom še Panatus sirup, če bo slabše, jo bom seveda peljem do vet-a. Sprehodi so kratki in je na oprsnici.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #297 : četrtek, 06.11.2014 : 10:24:45 »

To smo tudi mi prakticirali (med in sirup), drugega se ni pa nič spremenilo, tudi sprehodi ne, ker so bili psi normalno živahni.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #298 : četrtek, 06.11.2014 : 10:41:40 »

Mi smo tole "dali skozi" pri epidemiji dve leti nazaj...
Vet nam je predpisal Sinecod (dobiš v lekarnah v prosti prodaji, tbl ali sirup) + dnevno sem jima dajala domač sirup iz smrekovih vršičkov.
Če je Tara cepljena, bo kužni v lažji obliki. Če ti ne neha kašljat v 2-eh dnevih oz. se bo kašljanje stopnjevalo, pojdita do vet-a. Nujno.
Poznam primer, ko se je iz kužnega razvila pljučnica.
Če se da, se sprehajajta tam, kjer ni veliko ostalih sprehajalcev, da ne širita okužbe naprej.
Držim pesti za čim hitrejšo okrevanje.  Kiss Kiss
Logiran
Jasmina&Tara
rad pišem
****
Sporočil: 393


« Odgovor #299 : četrtek, 06.11.2014 : 11:30:16 »

Sem poklicala veterinarja, bila je cepljena samo proti leptospirozi. Bom kupila še Sinecod+ dobila bo Panatus sirup. Zaenkrat je normalno živahna in ješča. Psom se izogibava. S tem se prvič soočam in mi vsak nasvet, mnenje pride prav, hvala Wink.
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 38   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: TARA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines