mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 26.06.2024 : 07:07:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Mali princ-moja senca-mali Fredi
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 53   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mali princ-moja senca-mali Fredi  (Prebrano 125107 krat)
0 članov in 15 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #165 : četrtek, 05.09.2013 : 17:51:54 »

In še koza, konj.
Logiran
majch
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 101


« Odgovor #166 : četrtek, 05.09.2013 : 17:55:33 »

So dobili zraven nekaj priporočene prehrane...

Tale meni zgleda ok: KLIK
Pa tale tudi: KLIK


Maj za vaju s Fredijem  objem
Logiran
majch
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 101


« Odgovor #167 : četrtek, 05.09.2013 : 17:57:17 »

Glede na to, da koza, konj in raca niso testirani jaz ne bi tvegala in se držala kar tega, za kar se ve, da mu ustreza  Undecided


Je pa puran negativen, kar je meni zanimivo, ker bi ga dala kar k piščancu.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #168 : četrtek, 05.09.2013 : 18:00:31 »

Se strinjam in hkrati zelo toplo priporočam, da se beljakovin in OH ne meša: torej ena vrsta beljakovin in ena vrsta OH, daleč najustrezneje in najvarneje za alergike.
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #169 : četrtek, 05.09.2013 : 18:49:11 »

Hvala vam  objem Saj vem, da še najbrž nihče ni umrl zarad alergije-niti pesjan, niti lastnik  Tongue Malo več dela, organizacije, doslednosti, pa bomo tudi tega  Evil premagali. Če pa letos vinograda ne prodam, potem si pa nabavim ovce in koze (rabim samo še mesarja) in Fredi bo imel pečenko na krožniku  pevka
In ja, s Kocko smo bile in smo še v kontaktu, tudi z Luno. Danes je res tudi prvi dan in smo se z vet slišale samo po tlf. Tako da verjamem, da se bo tudi ona še poglobila v papirje. Itak greva drug teden še ušeska pokazat  Wink Jezna sem sama nase, ker sem mu v dobri veri da pa nekaj mu lahko privoščim - samo dodajala k praskanju (svinjske uhlje, bikovke) Ampak Fredi ostaja stara Fredi, še malo pa se mu bo repek spremenil v propeler in bo letel  Cheesy Wink
In Majch, tudi če bi vse to vedela že pred meseci, vseeno bi podpisala pogodbo  Smiley
Logiran
majch
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 101


« Odgovor #170 : četrtek, 05.09.2013 : 19:16:41 »

In Majch, tudi če bi vse to vedela že pred meseci, vseeno bi podpisala pogodbo  Smiley
In zato sem vsakič bolj vesela, da je pristal pri tebi  Kiss
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #171 : četrtek, 05.09.2013 : 19:39:49 »

Jaz bi ti priporocila, da mu za zacetek kuhas, vsaj kaksna dva meseca, da se "precisti". Res izberi na zacetku en vir beljakovin (eno vrsto mesa), jaz ti svetujem ribe - lahko jih menjas in vecji vnos omega mascobnih kislin bo kot s kateroim koli drugim mesom in ti jih ne bo treba dodajat. Enako kot za meso velja za OH - zacni z eno vrsto. Meni se je fajn obnesla ajdova kasa. Potem (po mesecu dni), lahko postopno dodas se kaksno drugo vrsto mesa in OH.
Toplo ti priporocam, da brikete poskusis sele po nekaj mesecih. Jih pa prej zamrzni (meni se ni obneslo), ali prelij z vrelo vodo, preden mu jih das (in seveda pocakas, da se ohladi). Ce bos dajala ovsene kosmice, jih moras tudi obvezno skuhat. Na ta nacin namrec ubijes prsice, ki so na hrani.

To pomeni, tudi, da ne sme obivat nobenih priboljskov, nic susenega (ne mesa, ne sadja, ...), nobenega sira, ...

Pa tepihi grejo ven iz prostora kjer spi, lezisce naj ima pralno (zelo dobro se obnese Comfort), veckrat zracit stanovanje, ...
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #172 : četrtek, 05.09.2013 : 20:33:55 »

Nam so eno vrsto mesa in OH zabičali doživljenjsko, pa ni bilo niti eno desetino tako hude oblike kot pri frediju, smo bili striktno na z/d in nič drugega. Ker se menda alergija na vrsto mesa, ki ga  trenutno lahko uživa, lahko pojavi z večjo verjetnostjo. Undecided Undecided  Je pa pred nekaj leti alergija skoraj povsem izzvenela, samo je trajalo okoli 10 let.  Tongue Tongue
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #173 : četrtek, 05.09.2013 : 22:33:04 »

Prvi ukrepi so bili sesanje stanovania, namestila sem ionizator, dinteticna lezisca oz. Pranje na 14 dni. Kuhsna hrana z dovoljenimi sestavinami. Mesni obroki so pripravlieni 1xmesecno in zmznjeni, zraven pa kuhanje zelenjave in dovoojenih zitaric. Dodajsla sem se vitamine. Danes smo odlicno!
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #174 : četrtek, 05.09.2013 : 22:35:15 »

Aja, pa jasno, program pri kocki, brez tega ni nic.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #175 : petek, 06.09.2013 : 02:24:17 »

Fredi in maj objem

Saj bo šlo, držim pesti še naprej, da boste skupaj uspeli tegale vraga prefintirat s tapravo prehrano Wink Smo pa imeli glih danes na FB debato okoli briketov za Flipija od Moonbeam in me je tolk zapalilo, da sem šla brskat po netu in je res ... ni tako lahko dobiti taprave kombinacije "dovoljenega" mesa hkrati z "dovoljenimi" žiti (če sploh so lahko žita) oziroma viri OH, pa da je recimo še čisto brez perutninske maščobe oz. jajc ... je kar "doktorat" najti optimalne brikete. Sploh za začetek, ko še nisi čisto ziher, če še kaki dodatki v hrani ne iritirajo organizma, ne samo glavne sestavine.
Pri vaju je tale nedovoljeni krompir precej otežil zadevo, ker je sicer prav krompir ali pa sladki krompir pogosto vir OH v raznih "grainfree" briketih. Tile so fajn, a vsebujejo sladki krompir, TILE pa nek "indijski krompir" in "rdečerjavi krompir" - ne vem, če pride to sploh v poštev pri Frediju sram Mogoče pa TILE? Za potem, ko/če bosta lahjko kombinirala še kaj s kuhanimi zadevami.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #176 : petek, 06.09.2013 : 07:45:08 »

Nam so se najboljse pokazali ag-oceanska riba in krompir. Ampak to do bolj kot dodatek in kadar nimam pri roki kuhane hrane.
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #177 : petek, 06.09.2013 : 07:57:21 »

Fredi kriči na ves glas in protestira  bravo: hooočeeeem  tooortoooo ...
Ja, jaz sem se včeraj ukvarjala z nepomembnimi rečmi in pozabila na torto in darila  butnglavc trmoglavka Pol leta je že, odkar je spremenil naslov  Kiss Bomo v toku dneva probali to popravt  predaja
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #178 : petek, 06.09.2013 : 14:33:19 »

Bomo v toku dneva probali to popravt  predaja

Upam Angry
Fredi, ti se kar postavi zase Kiss! Čestitke Kiss Kiss!
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #179 : petek, 06.09.2013 : 18:41:06 »

Fred, sanjski obroki te cakajo! Dobro si tole 'splaniral'. Grin Kiss Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 53   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Mali princ-moja senca-mali Fredi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines