mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 05.10.2024 : 05:15:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Primeren pes.. tudi za medveda
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Primeren pes.. tudi za medveda  (Prebrano 23598 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #45 : sobota, 03.09.2005 : 12:12:40 »

Morda samo za hip ošvrknite še avstralskega ovčarja. Svojo familijo bodo neustrašno varovali, na kakšnega nepovabljenega gosta, bodo opzorili z glasnim laježem. Do otrok so načeloma ok, s tem da je otrokom treba dopovedati, da pes ni igrača, katero se vleče za rep in uhlje. Najbolj srečni so če lahko spremljajo dogajanje v hiši, nadnaravno srčeni pa če se lahko valjajo po kavču, medtem ko lastniki gledajo risanke Wink Spadajo med srednje velike kužončke, dlaka ni zahtevna za nego, le redno česanje. So pa bolj mehki kot bokserčki; pravi medvedki.
Trenutno je leglo avstralcev v Kranjski Gori, več pa lahko prebereš v temi, ki je namenjena samo njim.
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #46 : torek, 06.09.2005 : 10:30:05 »

Končno idealna rešitev....
http://www.weeklyworldnews.com/features/suspects/61290
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #47 : torek, 06.09.2005 : 11:07:50 »


 
To !!! ...To je taprav pes!! Grin Grin Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #48 : torek, 06.09.2005 : 12:42:27 »

Hehe, v/na Vrhu nad Zelimljami je psicka, micken vecja od telele civavice, zelo uspesno gnala in tudi pregnala medveda, ki je prihlacal do vikendov. Pes podoben NO pa se je modro skril v koco. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #49 : torek, 06.09.2005 : 12:53:32 »

Napisano je bilo kar nekaj, samo še moja pripomba glede medvedov.

Če se seliš na območje, za katero veš da živijo tudi medvedi, je edini moj nasvet da se malo poučiš o navadah medvedov in njihovem dejanskem življenju in ne poslušaš vaških govoric  oz. kar pripovedujejo nepoučeni ljudje, posebno taki ko v življenju niso imeli opravka z medvedi.

Tako da kakšna malo bolj strokovna knjiga in pa upoštevanje že napisanih nasvetov.

Edina težava, ki jo lahko doživiš z medvedi bo, če boš prišel med medveda in njene mladiče, zato ker jih bo pač poskušala zaščititi. Vendar z malo pameti se temu da izogniti. Tako da res res predlagam da pravilno poučiš svoje otroke o medvedu in verjemi da nebo prav nobenih težav.

Edina stvar ki se jo mora človek naučiti da spoštuje divje živali in se pravilno obnaša do njih. Verjemi da se te bo medved v velikem loku izognil in razen če nimaš fuuuuulll sreče ga neboš videl:)

Aja še to, ker nisem nič zasledila o tem tukaj... če slučajno pride do srečanja, z begom nimaš možnosti, verjemi, sem videla v naravi tečti medveda... tudi če ga pes zamoti, medved zamahne z šapo in adijo kuža... Nočem nikogar prestrašiti, hočem povedati da v primeru redkega srečanja je ključ do vsega pravilno obnašanje.

Medved živi tukaj zelo dolgo in čas je da se tudi mi naučimo živeti z njim in ne proti njemu.

Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #50 : torek, 06.09.2005 : 14:03:18 »

Napisano je bilo kar nekaj, samo še moja pripomba glede medvedov.
...... in ne poslušaš vaških govoric  oz. kar pripovedujejo nepoučeni ljudje, .....
Popravek!
...in ne poslušaš mestnih govoric oz. kar pripovedujejo mestni ljudje, ki medveda še niso videli od blizu!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #51 : torek, 06.09.2005 : 14:33:21 »

...ker so seveda vsi nemestni ljudje pouceni o vsemu. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #52 : torek, 06.09.2005 : 15:38:58 »

Ok pol pa takole- ne poslušati govoric in pravljic in zgodbic česa vsega je ta zlobna mrcina zmožna samo da bi škodovala človeku.
Napisala sem vaško zato, ker sem mislila na ljudi ko dejansko živijo v rajonu medveda (v vasicah) in se imajo zato ker živijo v medvedji bližini za neke poznavalce medvedjih navad... dejansko pa nimajo pojma.
Večina mestnih ljudi pa tak niti ne ve da medvedi živijo v sloveniji tako da... so izjeme. Če pa že pa jim je  tak vseeno saj to ni njihova skrb. Da nebo pomote, tu govorim nasploh o ljudeh, izjeme so pač ljudje ko jih ta tematika zanima in se dejansko posvetijo temu. Samot teh je itak tako malo...
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #53 : torek, 06.09.2005 : 17:41:55 »

Napisal sem mestni zato, ker sem mislil na ljudi, ki dejansko v mestnem okolju (mestih) in se imajo zato, ker so intelektualci za neke poznavalce medvedjih navad....dejansko pa nimajo pojma.

Tisti, ki se mu medved sprehaja po vrtu že nekaj ve o medvedu o ponavadi se taki najmanj bunijo, ker so se z medvedom že soočili in ugotovili koliko jim je lahko škodljiv.
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #54 : torek, 06.09.2005 : 21:13:59 »

Mislim , da v Sloveniji medved še nikogar napadel pa smo znani kot medvedja dežela  Roll Eyes !
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #55 : sreda, 07.09.2005 : 11:31:14 »

Kako da ne... ravno prejsnji teden je enega gobarja blizu Ilirske Bistrice!
Sicer se je srecno koncalo Smiley

(najbolj zabaven mi je podatek, da ga je ugriznil v rit Grin)
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #56 : sreda, 07.09.2005 : 11:46:41 »

Zloba!  Grin Grin Grin

Po eni strani pa je se prav, da vsaj nekdo vahta gobe. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #57 : sreda, 07.09.2005 : 11:52:39 »

Aja se to, je bil pri nas ze kak primer, ko je medved napadel zaradi psa (ta ga je namrec zivciral)?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tilen
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #58 : sobota, 10.09.2005 : 13:29:53 »

Pustimo malo te medvede pri miru. Obnašanje v primeru medveda je le en "parameter".

Kaj pa Španski Mastif??

Hvala, Tilen

p.s. seveda vodi Bokserček
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #59 : sobota, 10.09.2005 : 14:41:10 »

mislim, da je pri vas še vedno problem to, da bi imeli psa rajši zunaj. glede na to, da je španski mastif bolj odlakan, bi bil tudi bolj primeren za življenje na prostem.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Primeren pes.. tudi za medveda
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines