mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 05.10.2024 : 04:08:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: BARF - BONES and RAW food
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: BARF - BONES and RAW food  (Prebrano 78996 krat)
0 članov in 29 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« Odgovor #285 : sobota, 22.01.2005 : 22:17:36 »

Ovseni kosmiči (pakirano kot moka, 500g, Žito), kot dodatek obroku, in analiza, če kdo računa in ga zanima.

100g izdelka (1442kJ/343 kcal):
-beljakovine 12,5g
-oglj. hidrati 63,3g
-od teh sladkorji 0,7g*
-maščobe 7,0g
od teh nasičene mašč. kisline 1,4g
-vlaknine 5,4g
-natrij 0,005g*

*iz Standard Euro-Food Composition tables
Logiran
DODO1
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #286 : ponedeljek, 24.01.2005 : 18:39:11 »

Men pa zanima, koliko na primer stane barf za zlatkota (na mesec), ker naša kosmatika obožuje tako hrano samo se mi zdi vse tako drago.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #287 : sreda, 02.02.2005 : 23:07:17 »

Mislim, da Barf prodaja Multipla-cena-nevemkateregaleta je bila 450 SIT/kg.
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #288 : nedelja, 06.02.2005 : 20:27:35 »

Hojla,

Malo sem brala vašo obširno debato na temo BARF. Pa me na kratko zanima:

Kaj se dogaja z ogljikovi hidrati oz. z žitaricami pri pripravi Barf diete? Na večini povezavah namreč trdijo, da se žitaric razen kakšnih semen ne uporablja.
Pri dodatku zelenjave, pa me zanima katero zelenjavo uporabljate in kako potem zmleto zelenjavo zmešate z velikimi kosi mesa?
V bistvu imam še veliko vprašanj, ampak naj bo to zaenkrat.

lp

MAja





Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #289 : torek, 08.02.2005 : 19:33:13 »

Je ta tema zamrla?
Jaz imam kar precej vprašanj in bi bila zelo vesela, če bi mi kdo, ki je na BARFu, lahko pomagal.

Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #290 : torek, 08.02.2005 : 20:05:23 »

Hm, ocitno pa le ni toliko BARFarjev, kot je na zacetku kazalo.  Roll Eyes Wink
Jaz ne hranim z BARFom in tudi nisem pristas hranjenja s surovim mesom, lahko ti pa poskusam odgovoriti na vprasanja. Kaj tocno te pa zanima (poleg zitaric)? Zlato pravilo-hrani tako kot ustreza tvojemu psu, ne tako kot ti v glavo tupijo razne strani. Zitarice skuhaj. Od zelenjave lahko uporabis prakticno vse kar tvojemu psu ustreza.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #291 : torek, 08.02.2005 : 20:13:28 »

Mene pa zanimajo kosti-v BARFu naj bi bilo kar precej kosti, ne?
Psu še nikoli nism dala kosti-ne vem zakaj, mu raje dam "tisto iz kože".
V glavnem, sem prebrala, da kosti zamašijo analne vrečke, spet nekdo pa je napisal, da jih čistijo, zaradi kompaktnejšega blata.
Pa tudi nekaj takih bedarij, kot so-da so v surovem mesu hormoni in da je pes potem bolj podivljan...pa saj ima prebavne encime, ki te hormone v prebavnem traktu razgradijo-če ne razpadejo že prej.

Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #292 : torek, 08.02.2005 : 20:22:28 »

Lahko hrani kosti, lahko jih ne, odvisno od posameznika. Imas vec BARFov; eni hranijo RMB (raw meaty bones), drugi pa samo meso. Ce ne dajes kosti, je treba kalcij dodajati v obliki npr. kalcijevega karbonata.
Kosti lahko povzrocijo zaprtje ali drisko (ali se kaj hujsega). Ce ima pes drisko, potem blato ni kompaktno in dejansko nic ne pripomorejo k praznenju analnih vreck. Sicer pa...moj pes ne dobiva kosti pa nima nobenih problemov z analnimi vreckami. Hranjenje s kostmi ni nujno.
V surovem mesu so lahko hormoni, ki dejansko lahko vplivajo na pse (na rast itd.). Pa saj to velja tudi za ljudi. Ali se je kdo spravil delat studijo, pa ne vem.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #293 : torek, 08.02.2005 : 21:10:31 »

Meni je vedno manj jasno...  Tongue
Kakšen BARF?!
Pse futrajte s tistim, kar jim ustreza, s čimer se najlepše razvijajo! Sem proti briketom, vendar NIKOLI !!! ne bi futrala neke mlete svinjarije, ki jo tu prodajate kot svetinjo.
Mlete kosti, mleto meso (kakšno?), pa neki odpadki od zelenjave ipd.?
Moji psi jedo sveže surovo meso, glodajo kosti, žrejo vso mogoče sadje in zelenjavo, žitarice ipd... Kosi mesa, cela živalska bedra, celi kosi zelenjave, sadja...
BARF-arji? Bolj ko tole berem.. NE!!!
A vaši psi nimajo zob? So invalidni, hendikepirani? Ne vem,. no...

Yo
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #294 : sreda, 09.02.2005 : 12:14:51 »

Mene pri BARFu najbolj skrbi to, če je ta hrana uravnotežena. Sama se niti slučajno ne bi upala spustiti v to, zato bi BARF kvečjemu kupovala.
Pri briketirani hrani ti ni potrebno mislit na vse dodatke-pač je že vse v njih.
Vendar po briketih na kuža tako grozno prdi, da je joj. Z Eukanube smo zaradi driske prešli na Hill´s, sedaj pa prdimo.  Baje pri BARFu ni teh problemov in naj bi splošno izboljšal prebavo.
Je pa vsekakor več "svinjarije" in dela, kot pri briketih.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #295 : sreda, 09.02.2005 : 17:26:54 »

Logika je taka-psi so volkovi, volkovi jedo surovo meso, torej je itak vse uravnotezeno, ker za to poskrbi ze mati narava.
Dejstva pa kazejo drugace. BARF uravnotezen...za koga? Za tvojega psa ali za mojega? Ali morda sosedovega? Razmisli malo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #296 : četrtek, 10.02.2005 : 09:59:11 »

Prav imaš. BARF me ni najbolj prepričal. Če bi imel mogoče kdo trdne argumente za...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #297 : četrtek, 10.02.2005 : 10:01:12 »

Naj te ne bo strah tega, da z doma pripravljeno hrano ne bi mogla nafutrati pesjana, ker ni vse uravnotezeno in mu bo kaj manjkalo... Tudi ze pripravljena hrana ni biser.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Chris
gost
« Odgovor #298 : četrtek, 10.02.2005 : 19:06:56 »

Ja in tudi domača ne hehe. Odvisno od psa do psa, seveda.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #299 : četrtek, 10.02.2005 : 19:08:05 »

Pri domaci bi jaz prej krivila kuharja kot psa. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: BARF - BONES and RAW food
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines