mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 06.07.2024 : 06:32:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: BARF - BONES and RAW food
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: BARF - BONES and RAW food  (Prebrano 77485 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #240 : petek, 15.10.2004 : 11:30:12 »

Zmiksaj:
- 12,5 dkg mleka v prahu
- 1L mlačne vode
- 2 banane
- 3 velike žlice medu

Zakaj pa bi dal mleko v prahu in ne navadno mleko Huh

Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #241 : petek, 15.10.2004 : 11:45:45 »

Citat
Zmiksaj:
- 12,5 dkg mleka v prahu
- 1L mlačne vode
- 2 banane
- 3 velike žlice medu

Emm....Ok, ne vem, če bi bila moja Bina zadovoljna s takim zajtrkom Lips Sealed Tudi če ji količino povečam sorazmerno njeni teži, bi imela jaz slab občutek. Ker je ona dopoldne zunaj (danes je npr. 4 stopinje), se mi zdi, da je banane in med ne bi grela tako kot briketi ali pa meso Wink

Tudi sama če jem samo sadje, postanem lačna čez nekaj ur. In pri psu je verjetno isto.

Jaz trenutno še nisem na barfu (nimam še predsednikove plača Grin), ji pa poskušam dodajati čimveč stvari briketom: zelenjavo, meso, sadje, mlečne izdelke, žitarice, ribe, riž, makarone. Seveda pa čisto vse dobiva surovo (razen makaronov in riža Grin)

LP Jana
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #242 : petek, 15.10.2004 : 14:05:55 »

Chris, piscanca in purana kupujem v Jati (na Vodenski), govedino pa vcasih v Ferditu (ce ima slucajno kaksno akcijo), vcasih pa je kaj ceneje tudi v Merkatorju. Aja, v Jati imajo tudi sardele po ugodni ceni, ampak zdajle ne vem koliko stanejo. Se splaca veckrat pogledat in pocakat na akcijo.
Drugace pa Don obozuje barf kupljen pri multiju, tako, da ga z njim sladkam 1x tedensko.

Mi imamo vcasih vsi (razen Dona, ker po mleku fase drisko) mlecni "frustek"...jaz cokolesnik, Bagi rizolino, Kaja pa mleko z banano. Obcasno tudi malo zamenjamo! Grin

mefisto, kje se dobijo tableti acerole? lp
Logiran

travca
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 112



« Odgovor #243 : petek, 15.10.2004 : 18:41:05 »

Gre pa takole:
Zmiksaj:
.
.
.

 Cheesy Cheesy Kaj še miksaš mu? Jest sem pa 30 let mislu, da ma pes zobe zato, da z njimi grize  Sad Sad
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #244 : sobota, 16.10.2004 : 09:46:10 »

Kaja jaz acerolo najraje kupujem v trgovini Kalček v Ljubljani in sicer 100% acerolo v prahu, proizvajalec pa je Naturgarten. Tablete proivajalca Fidifarm - Cerolete pa se dobijo v skoraj vseh zeliščnih lekarnah in nekaterih DM-ih. Imajo pa dodan izvleček šipka, zelenega popra, črnega ribeza, malin ...
Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #245 : sobota, 16.10.2004 : 18:41:20 »

Hja tudi vedenje o psih se razvija in kar je vcasih veljalo za sveto (pes=umeten), je danes skritizirano podolgem in pocez. Upraviceno. Kaj cmo, tudi Darwin je imel pac kak blont moment ali dva.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #246 : sobota, 16.10.2004 : 23:43:29 »


 Cheesy Cheesy Kaj še miksaš mu? Jest sem pa 30 let mislu, da ma pes zobe zato, da z njimi grize  Sad Sad


Tako kot vsak briket triintridesetkrat pregrizne, a ne?

Lp, Mojca
Logiran
travca
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 112



« Odgovor #247 : nedelja, 17.10.2004 : 01:03:26 »

Ja res je, vsak briket triintridesitkrat pregrizne.

Drugač je pa zame " BARF - BONES and RAW food " ena velika bedarija in še ena komercialna nategavščina več na trgu. Jaz bom svoji psici še naprej hranu z briketi, pa kakšno sadje dobijo in kosti iz juhe. Pa sta čisto zadovolni, ZDRAVI in v odlični kondiciji. Vi se pa kar pustite nategovat naprej.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #248 : nedelja, 17.10.2004 : 09:04:24 »

Da ne bo pomote, jaz nisem pristas/zagovornik barfanja oz. hranjenja s surovo hrano. Wink Me preprosto ne preprica.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #249 : nedelja, 17.10.2004 : 10:26:41 »

LP!
Sama sem mišljenja, da naj pes je tisto, kar mu odgovarja. Če pes hoče jesti surovo hrano in nima zaradi tega zdravstvenih težav, tudi vredu. Če pes ne prenese drugega kot briketirano hrano, tudi o.k.. Saj smo tudi ljudje z različnimi potrebami. Nekaterim bolj odgovarja zelenjava in sadje, drugim meso. Nekateri smo, na žalost, na kakšno hrano alergični...zakaj ne bi bili tudi psi. Jaz mislim, da je nesmiselno prepiranje in prepričevanje, kaj je bolje. Važno je, da pes je čimbolj raznovrstno hrano in se potem dobro počuti!
Tudi sama nisem navdušena nad surovo hrano, od časa do časa pa mi zapaše kakšen tatarski biftek...
Zakaj mora pes 30x pregrizniti briket??? Meni se to ne zdi logično. Psi imajo drugačno presnovo in ni pomembno kako veliki so koščki, važno je kako močno želodčno kislino imajo.
LP,Miša
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #250 : nedelja, 17.10.2004 : 11:09:57 »

Tia, hvala! Kaksna pa je razlika med enimi in drugimi tableti?

Citat
Važno je, da pes je čimbolj raznovrstno hrano in se potem dobro počuti!

Tocno tako! Mi futramo vse, od briketov do surovega mesa, glede na to kaj komu pase. Bagi se recimo surovega mesa "boji" Grin zato dobi kuhanega ali pecenega, Don ima po nekaterih doma pripravljenih zadevscinah drisko, zato veckrat dobi brikete...... Kajo pa po najhujsi vrocini peljem na sprehod, da pozre vse zapecene dezevnike - pa ima svoj barf! Grin lp
Logiran

travca
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 112



« Odgovor #251 : nedelja, 17.10.2004 : 11:52:32 »

MISSA da ne bo pomote, jaz samo odgovarjam na gornjo pripombo od Peibie ki pravi :

"Tako kot vsak briket triintridesetkrat pregrizne, a ne? "

Meni osebno se zdi idiotsko odraslemu psu hrano miksat!! Pes ima zobe zato da grize, pa naj bodo to briketi ali karkoli drugega. Osebno nisem nikoli miksal hrane niti mladičem, pa so vsi zrasli v normalne, zdrave, aktivne pse, ki so, ko so šli od doma znali jesti - gristi tudi brikete.
Se pa strinjam s tabo in ostalimi, ki pravijo, da naj pes je tisto kar mu paše in ne, da ga posiljujemo z nečem, še najman pa z Barfanjem.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #252 : nedelja, 17.10.2004 : 12:28:53 »

Saj Chris ni napisal, da psu hrano miksa! Kolikor vem mu je ne! Wink
Napisal je le recept, ki ga je nekje nasel!

Citat
RECEPTI DOBRODOŠLI! Sam sem zasledil recept za mlečni zajtrk psa ali mladička. Gre pa takole:
Zmiksaj:
- 12,5 dkg mleka v prahu
- 1L mlačne vode
- 2 banane
- 3 velike žlice medu

Sicer je pa ze velik fant, so bo ze sam branil! Grin

Mimogrede, Chris, v Tusu imajo akcijo, 1kg race za nekaj cez 400 SIT. Ce bi slucajno zelel poskusiti se kaj drugega. Mislim za Arija, ne zate! lp
Logiran

MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #253 : nedelja, 17.10.2004 : 12:46:20 »

LP!
Kaja, mogoče bi pa tudi Chris rad poglodal kakšno račko? Verjetno mu ne bi škodovalo, kaj praviš?
Travca, nisem oporekala tebi ali komu drugemu. Načeloma se strinjam z vsemi vami. Hotela sem povedati, da je vsak pes osebek zase in kot takšnega ga je treba obravnavati!
Npr., sama sem imela velike prehranjevalne težave pri nemški dogi. Ni in ni hotel jesti. Ne briketov ne zunanje hrane. Kaj vse sem sprobavala, bom na tem mestu zamolčala, da me ne označite z neprimerno besedo. Bila sem tako daleč, da sem zmiksala brikete in prah zmešala v mačjo hrano, ki je bila edina, ki jo je sploh pogledal. Danes vem eno, da bo gospodič jedel vse, samo briketov ne. In zakaj bi ga silila? Z mojo dihurčico so tudi ti "problemi". Ne dotakne se briketov, ki so ji namenjeni. Zato jih občasno zmeljem in primešam v mesno hrano.
Toliko o mletju in miksanju!
Uporabljam vse možne trike, samo, da je hrana užitna!
In Kaja, se mi je napolitanka zaletela, ko sem prebrala:Kajo pa po najhujsi vrocini peljem na sprehod, da pozre vse zapecene dezevnike - pa ima svoj barf!
LP, Miša
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #254 : nedelja, 17.10.2004 : 13:01:42 »

Jaz se pa ne strinjam popolnoma s trditvijo, da ima pes zobe zato, da hrano zgrize.

Se je kdo ze kdaj vprasal, zakaj nekateri doloceno hrano miksamo? Dvomim.

Se strinjam da je barfanje oz. hranjenje s surovo hrano skomercializiranost. Tako kot briketi. In prav tako se delno strinjam s tistim glede posiljevanja s hrano-ampak spet, semle spadajo tudi briketi. Ne vem zakaj bi uvedla spartanski rezim hranjenja, ce pa moj pes briketov ne mara. Kaj-mu pustim skledo briketov 5min, ce ne poje, vzamem in do naslednjega obroka nic. Toliko casa, dokler ne zacne jesti. Zakaj vendar zival posiljevati z necem cesar noce. Huh

Kaja, jaz bi tudi to raco, ampak zase, ne za psa.  Grin  Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: BARF - BONES and RAW food
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines