mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 00:54:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolhe
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: bolhe  (Prebrano 100267 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #90 : petek, 11.03.2005 : 14:41:26 »

big guy: seveda je tudi proti bolham, ampak po mojih izkušnjah ni tako učinkovit kot frontline. Jaz sem ga Geri dala 2x zapored v razmaku 1 meseca. Bolhe pa je imela stalno, kljub temu da smo očistili vse predmete in prostor.
Če si po frontline opazil bolhico, to še ne pomeni, da tvoj pes bolhe ima. Bolho je lahko dobil na sprehodu ali pa kje drugje... dejstvo je da frontline ne odganja bolh (kot naj bi to delala razna zeliščna in eterična olja), ampak jih ubiva. Kar pomeni, da mora bolha psa najprej pičiti da dobi strup in šele potem umre. Tako, da če dobiš vsake toliko bolhico še ne pomeni da ne deluje, ampak je lahko le posledica srečanja z psom, ki ima bolhe... Pri nas Frontline 100% deluje. Me pa bolj skrbi ker naj bi (po nekaterih trditvah) lahko povzročal raka. Na žalost se meni z eteričnimi olji ni izšlo, saj so bolhe kar veselo živele na psih...

Lp, Mojca
Logiran
big guy
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 289


« Odgovor #91 : petek, 11.03.2005 : 15:17:51 »

Geri: gre preprosto za to, da imajo ljudje oz. nijhovi psi s temi zdravili zelo različne izkušnje. Naš Žak bolh trenutno nima, kar je verjetno (ali pa slučajno) posledica tega, da je pred približno dvema mesecema dobil Frontline. Vendar opažam, da se pri njem pojavi rdečica na koži in tudi razdraženost kože (nenehno se praska), zato bi rad poskusil še s čim drugim. Poleg tega je Stronghold učinkovit še zoper druge stvari in ne le zoper bolhe, tako da če mu že moram dajati te vrste strupe, upam, da se bo Stronghold v celoti gledano bolje obnesel. Kar pa se bolh tiče, nekateri prisegajo tudi na Stronghold, tako da so izkušnje res različne. Jaz mu zdravila proti bolham dajem preventivno, ker me izkušnja uči, da ko jih enkrat dobi, se hitro razmnožijo in se jih težje znebiš. V takih primerih tudi sam Frontline ni 100% pomagal.

Upam, da bo Stronghold preventivno dovolj učinkovit in bomo tople dneve pričakali brez bolhic...če ne drugega, pa bom lahko tudi jaz iz lastnih izkušenj naprej svetoval, katero zdravilo je res bolj učinkovito.

Eterično olje pa zgolj kot dodatek ob npr. sprehodu v naravi...

LP
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #92 : petek, 11.03.2005 : 17:17:15 »

Stronghold je učinkovit proti bolham, ušesnim garjam (zelo dobro), filariji, nekateri vrsti glist. Proti glistam ima zelo ozek spekter delovanja, zato bi poleg tega priporočala še kakšno drugo sredstvo (tabletke) proti notranjim parazitom. Zelo učinkovito, s samo enkratnim odmerkom ozdravi ušesne garje, tako da druga zdravila niso potrebna. Za filarijo mi našim psom dajemo preventivno tekočino (1x mesečno), pri mačkah niso ugotovili te bolezni, ne deluje proti klopom. Mislim, da je za živali, ki se več gibljejo zunaj še vedno priporočljiv Frontline, za bolj hišne pa Stronghold. Eterična olja so pri mojih živalih povzročila alergijo (2 psa+5 mačk), pri vseh.  Ker živimo blizu gozda, se Frontlinu ne moremo izogniti niti pozimi, mačke dobijo klope celi prej kot v 1 mesecu.
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #93 : nedelja, 26.06.2005 : 22:59:42 »

žIVJO!
Moja psička je dobila bolhe kljub tabletkam Program in kapljicam Frontline zato sem svojo Lady skopala in klicala veterinarja kaj naj storim v bodoče.On mi je svetoval novejše kapljice z imenom Advantix ,ki se nanaša na vsak mesec pred morjem pa še dodatno v razmahu en teden tudi Stronghold menda je to dobro za preprečitev komarjevega pika in posledično srčne gliste zraven pa še dodatno Program tablete. Ali imate izkušnje z temi novimi kapljicami Advantix v kompletu z Program tabletami in če so Stronghold kapljice res zadostna zaščita za komarje?  LP  Wink
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #94 : nedelja, 26.06.2005 : 23:35:02 »

hej!

Nekaj o Advantixu je tudi v temi o klopih... Wink
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #95 : ponedeljek, 27.06.2005 : 09:21:15 »

Sisi, če uporabljaš Advantix, ne rabiš Programa in Strongholda, to je za psa preveč "strupov" naenkrat. Andvantix je učinkovit proti klopom, bolham in komarjem.
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #96 : ponedeljek, 27.06.2005 : 09:51:21 »

Sisi: Program tabletke ti niso pomagale, ker ne ubijejo bolho ampak jo samo sterilizirajo.

Moja psička ne prenese nobenih ampul. Sicer jaz bolh na njej nisem opazla, se pa praska. Poskusila sem z šamponom in je boljše. še se praska ampak dosti manj.

Kaj menite da se praska zaradi bolh ali vročine (imamo klimo v hiši)?
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #97 : ponedeljek, 27.06.2005 : 11:33:49 »

Mogoče ji pa klima zelo izsuši kožo in se zaradi tega praska  Undecided Ali pa ima alergijo na kakšno stvar v hrani...
Logiran
sedezna
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #98 : sobota, 20.08.2005 : 22:54:08 »

Imam psička starega 4 mesece.Pred dvemi dnevi sem mu pri veterinarju kupila ampulu proti bolham in sem mu to tekočino stisnila za vratom-tako kot se to naredi...Vendar je problem nastal,ko je prišla noč in je psiček začel stokat in cvilit.Isti trenutek sem ga šla okopati in stokanje je iz glasnega prešlo bolj v mili stok in bolj poredek.Danes je čez dan bilo še kar v redu-zdaj,ko je pa sp bolj poredko je zastokal in se pokrempal po vratu,zdaj,ko je pa spet noč -je pa spet začel cvilit in stokat in spet tako po malem.Še enkrat sem ga okopala,da bi ja sprala to ampulo dol,ki se razširi po celotnem telesu.Ker krivo je - vsaj jaz mislim samo to.Zanima me ali je kdo imel tak primer-da je kuža cvilil in stokal in kaj je bilo.V ponedeljek ga pa tako takoj odpeljem k veterinarju.Hvala za vsak odg...
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #99 : sobota, 20.08.2005 : 23:05:45 »

Ali ima kuža kakšne spremembe na koži, tam kjer je bila aplicirana tekočina iz ampule?
Samo v vednost: če si psa skopala potem nima več zaščite proti bolham!
Koliko časa pa imaš kužka doma?
Lp K
Logiran
Schiwa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 150


« Odgovor #100 : sobota, 20.08.2005 : 23:24:10 »

Ojla,
jaz imam dobre izkušnje z Advantixom.
Na morju nobenih pikov komarjev (kot smo bili vsako leto navarjeni), z bolhami ni problema, s klopi pa je tako, da lezejo po njej ampak kot da se noče prijet. To sem opazila prvič. Prej sem klopa vedno našla že zagriženega, sedaj pa leze in leze in leze, dokler ga ne vržem dol. Ima pa brat španjela in mu tudi dajejo Advantix, pa je pokasiral bolhe.
Tako, da ...
Logiran
sedezna
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #101 : sobota, 20.08.2005 : 23:35:14 »

Kuža nima na koži prav nobene spremembe,vse je o.k.Prav zdaj mi po tem drugem kopanju spi že celo uro --brez stokanja.Zgleda je res ta ampula bila kriva--ni mu odgovarjala.Razmišlam celo,da mi niso morda dali amule za velike pse in je morda to mu škodilo.Ne vem?Huh
Logiran
sedezna
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #102 : nedelja, 21.08.2005 : 10:03:35 »

noč smo preživeli dokaj mirno.Bilo je le še malo stokanja.Komaj čakam,da bo jutri,da ga odpeljem k veterinarju,da vidimo kaj je krivo,zakaj kuža cvili in stoka-kaj je pravzaprav narobe,res me zanima.Čez dan,ko pa se igra z otrokom je pa vse v redu.Imamo ga že 2 meseca in do zdaj je bil tih kuža in zelo priden ter igriv.Še vedno naprošam vse,ki so imeli podoben tak primer---morda primer z nepravilno ampulo na mladičku.....
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #103 : nedelja, 21.08.2005 : 11:10:37 »

Meni so rekli, da mladiču tam nekje do 10 mescev, sploh če je majhen pes, sploh ne smeš dajat teh sredstev proti bolham oziroma ni priporočljivo da jih daješ. Mogoče pa je res kaj na tem, če se lahko pojavijo takšne reakcije  Sad Huh
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #104 : nedelja, 21.08.2005 : 18:26:51 »

Glede na to, da ni sprememb na koži mislim da ni šlo za reakcijo na sredstvo proti bolham v klasičnem pomenu besede. Mogoče je bilo kužku neprijetno, ko je imel oljnato suspenzijo na koži. Tudi moj se strese po tem ko mu jo dam.
Kar pa se tiče starosti pa na deklaraciji Frontilne ampul piše da so za mladiče od 10 tednov naprej. Seveda je potrebno vzeti tiste ampule za mladiče oz. majhne pse, je 5 različnih doz.
Advantix pa ima na deklaraciji da je za mladiče od 7 tednov naprej.
Mogoče je res dobro da obiščeš veterinarja, da preveri ali ni za cviljenje ponoči kakšen drug razlog.
Lp K
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolhe
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines