mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 26.06.2024 : 18:01:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolhe
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: bolhe  (Prebrano 98331 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #195 : petek, 04.04.2008 : 13:55:01 »

aha potem to ne prakticirate vedno ampak samo izjemoma....drugače pa še nisem slišala da za vnetje ušes dajo stronghold?
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #196 : petek, 04.04.2008 : 14:10:38 »

Tako je. Stronghold je dobila bolj za preventivo. Veterinarka je govorila o možni povezavi med vnetjem ušes in nekaterimi zajedalci - ki jih Stronghold uniči. Zdej, a je mislila na ušesne garje ali kaj drugega, pa žal ne vem.  Undecided  Bom drugič, ko bom tam, prav vprašala, da si bom za v bodoče na jasnem.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #197 : četrtek, 10.04.2008 : 10:03:33 »

Jaz sem imela primer ko je bil moj kuža v stiku s psičko, ki je imela garje in na obisku pri veterinarju je rekla da je stronghold proti garjam učinkovit. Tako da smo dali potem gor  stronghold. Drugače pa sem navajena Frontlina. Moram reč da odkar ga uporabjam da ni problemov. Je pa imel par let nazaj bolhe. In na žalost je eden tistih psov, ki je alergičen na bolšji pik. Čisto bogi je bil. Shujšal... Po tem smo začeli s frontlinom. Seveda ga po 2 mesecih skopam in dam ampulo, tako da je 2 meseca brez skrbi. Pa še klopov ni na spregled  Smiley Mislim da je imel v svojem 13 letnem obdobju le 2 krat bolhe. Ko je bil majhen in nekaj let nazaj. Zdaj pa imamo druge težave. Ampak bolh ni  Cool
Logiran
MallA*
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #198 : torek, 01.07.2008 : 15:41:42 »

Zdravo.

Naš psiček je star 1 leto in ima prvič bolhe. Smo že bili (no so bili brez mene) pri veterinarju v Lj.  Pa smo dobili navodilo kako se jih znebiti doma. In piše da naj samo ves čas (oz. vsak dan) pomivamo, sesamo...
Ali naj še kakšen drug način probamo (za vsak slučaj)??

hvala Wink
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #199 : torek, 01.07.2008 : 16:21:57 »

Operi pri cim visji temperaturi psickovo lezisce, njegove dekice,...

Sobo in lezisce presesaj (ce imas navadni sesalec vrecko prej naspricaj z biokillom), nato pa vse prespricaj z biokillom. Jaz sem to naredila samo enkrat, ampak sem res vse presesala (kavc, njeno posteljo,...) in vse obilno naspricala z biokillom, ter pustila da se je posusilo, nanjo sem dala eno ampulo prosti bolham in sva se hitro znebili te nadloge Smiley
Logiran
MallA*
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #200 : torek, 01.07.2008 : 16:44:20 »

najlepša ti hvala. bom zrihtala... Smiley Kiss
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #201 : torek, 01.07.2008 : 16:52:50 »

Ni za kej Wink Vem, kako znajo biti nadlezne tele bolhe Roll Eyes
Logiran
MallA*
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #202 : torek, 01.07.2008 : 18:00:22 »

katero ampulo pa uporabljaš?...mi smo sicer skos uporabljali Frontline prejšnič pa smo skočili na Advantix...pa mi je nekako Frontline boljši Smiley
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #203 : torek, 01.07.2008 : 18:14:19 »

Midve imava Prac-tic, ker se mi tudi pri klopih najbolj obnese.
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #204 : torek, 01.07.2008 : 19:11:37 »

Včasih biokill ne pomaga (vsaj pri meni ni) in se dobi v Semenarni nek močen strup, ki garantirano vse pobije. Pošpricaš ga povsod stanovanju, torej vse postelje, tla, tepihe, skratka vse mehke površine. Jaz nato počakam, da se posuši, pred tem vse operem (obleke, posteljnina) in nato še posesam. Res je veliko dela, veliko sreče vam želim!
Logiran
MallA*
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #205 : sreda, 02.07.2008 : 15:30:21 »

Kako pa pol ugotovimo da jih ni več v našem stanovanju? Wink
Logiran
šona
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #206 : sobota, 02.08.2008 : 20:59:08 »

ko ne skačejo več po teb
Logiran
šona
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #207 : sobota, 02.08.2008 : 21:13:36 »

mi imamo bolhe doma odkar je bila maldiček in se jih nikakor ne moremo znebiti. smo v stanovanju in seveda je pes povsod tam kjer smo mi. moram rečt, da sem probala že skorajda vse, razen mogoče kakšnih novih ampul za katere ne vem. toliko denarja sem že zmetala zarad teh bolh, a nič ni funkiconiralo za dalj ko par ur.

pr veterinarju so mi prodali nek šprej kao za buhe, potem pa sem to špricala par dni, pa ni bilo napredka, nakar sem prebrala v navodilih, da sploh ni za bolhe. zakaj mi je te pol to prodal ? da je zaslužu. sem šla do drugega veterinarja, mi je prodal drug šprej nek nemški, pa se mi je zdel, da je mal boljš ampak za kaki dan samo.

bolhe imamo v vseh oblekah, posteljnini, po celem staovanju 90 kvadratov. pes se skoz praska. nobena ampula ne funkcionira. samo kopanje zaleže za 3 dni, da se manj praska, ne pa da bi v celoti kdaj prenehala.

plačala sem dezinsektora, da mi je prešprical celotno stanovanje in vse obleke, pa ni učinka.

vse sem preprala po njem na 90 stopinj in ko sem oblekla, sem takoj začutila bolhe, kak skačejo po meni.

živimo pa v bloku in pes se neizogibno vsak dan srečava z svojimi sosedi. nikakor ne moremo teh bolh iz psa izkorenitit.

vsakega novega veterinarja pokličem mu rečem, da frontline ne funkcinorai pri nas, mi reče, "eh, to je bolj za klope kot za bolhe" in mi ponudi nkeja novega. to spet nič ne funkcinoira in se tako nadaljuje.

vsakič neki novi šprej, nova ampula, vse prepereš, učinka pa nobenega, razen prazna denarnica. pes se še vedno praska, jaz se še vedno praskam. živčna sem zarad tega ker ne morem niti v miru spat, ker skoz nekaj po meni skače.

res ne vem več kaj naj še probam...kaj je tisto kaj bo zares funkcioniralo.

čisto drugače je, če imaš psa vzunaj...... takrat niti ne opaziš kolikokrat se popraska, ker te ni doma, ker si v službi in se nikjer ne vidi. če imaš psa v stanovanju, pa opaziš, ker je povsod dlaka po tleh, ko prideš domov.

povsod ko berem, pa so bolhe predstavljene kot zajedalci, ki jim ni kos. preživijo sto tisoč let in so prilagojene na vse razmere....

ne vem, edino kar mi preostane je, da grem živet v staro barako in psu anredim vzunaj kočo in sem čim manj v kontaktu z njim. in pes je čim več po gozdu in daleč od našega bloka. ja zato pa rabim mal tisoče eurov.

Logiran
šona
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #208 : sobota, 02.08.2008 : 21:15:30 »

bolhe imamo že 2 leti....
Logiran
MallA*
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #209 : četrtek, 07.08.2008 : 09:29:17 »

ojoj...mi smo se jih pa znebili takrat... potem smo šli na morje in je bilo tudi vse ok. Pridemo domov, po petih dneh smo spet videli da se grize po zadnjih tačkah  Undecided
Smo ga dali v bano in stuširali s šamponom proti bolhicam, od tistega dne (torej traja že 6 dni Cool)-moram potrkat po lesu-se je sedaj zboljšalo. Je pa tudi v tem času dobil tudi Frontline.

Ko je bil mladiček smo vedno uporabljali Frontline (nič bolh!), ko nam jih je enkrat zmankalo, smo pa kupili Advantix za probo, in lej ga hudička-bolhe so pršle. Kot da nebi deloval  Sad Angry

lp, in veliko sreče z bolhami Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolhe
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines