mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 29.06.2024 : 07:56:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolhe
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: bolhe  (Prebrano 98383 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Khyim
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 525


« Odgovor #165 : torek, 06.02.2007 : 22:37:30 »

Bolhe so, tako da čimprej ampulo!!

LP
Logiran
SLoris
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #166 : torek, 06.02.2007 : 22:44:28 »

Aha...ok, hvala! Cheesy

Dobi takoj, samo da se potrimamo!  Smiley
Lp
Logiran
mic
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #167 : petek, 06.04.2007 : 11:59:07 »

Letos bo ogromno tudi klopov!!! Groza!! Imam 5. mesecnega crnega labija in vse dokler se klop ne napije krvi, ga sploh ne zasledim, pa ceprav imava vsakodnevno preiskovanje dlake. Tematiko sem celotno prebrala in vidim, da je vsak z drugacnim preparatom zadovoljen in sem v resnicni dilemi s cim se spraviti nad te nadlezne zvalce. Klicala sem tudi veterinarja, pa priporocajo Advantix, 4 amp.  za 4 mesece. Bolhic nima, ampak bo za njih potrebno verjetno se kaj drugega preventivno aplicirati.


Pa uspesen boj vsem skupaj zeliva jaz in moj kratkodlaki kosmatincek!
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #168 : ponedeljek, 20.08.2007 : 13:11:39 »

Eno vprašanje- fantova babica (živijo namreč v isti hiši, midva imava sobo v kletnem delu) ima 2 mačka. In zadnje čase opažam, da morata biti polna bolh, ker sem že 3 našla bolho v sobi. Bojim, da imata tudi notranje zajedalce, saj sta oba ful suha. Živita pa malo v stanovanju, malo pa zunaj. Ker babica nima namena poskrbet zanju kaj več od dnevne doze hrane in vode, me zanima, katere ampule proti bolham naj jima dam (a je Stronghold tudi za mačke- če se prav spomnim, naj bi uničeval tudi nekatere notranje zajedalce)? Ker me živcira, da so bolhe očitno že povsod. Na svoje stroške ne bom prešpricala še cele hiše, ampak samo klet- bo Biokill OK?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #169 : ponedeljek, 20.08.2007 : 13:16:30 »

Lahko das Stronghold ali Frontline (oboje za macke). Prvi deluje proti nekaterim notranjim parazitom, drugi pa poleg bolh s eproti klopom.
Z Biokilom lahko probas, ce ne bo pomagalo, pa - saj ves - Desektin ...
m.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #170 : ponedeljek, 20.08.2007 : 13:20:17 »

O super, čisto sm pozabila na Desektin- a se ga sploh še dobi ali si ga lahko pridem (spet) sposodit? Bom šla še ta teden po Stronghold. A ja, en od mladičev je še pri mački (mislim da je star 2 meseca in pol)- a je kaj nevarno zanj, če dam mački ampulo?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #171 : ponedeljek, 20.08.2007 : 13:52:17 »

Za Desektin moram pogledat, ce ga imam se, pa ce je se uporaben.
Kar se tice malcka - bi bilo fajn, da ampulo dobi tudi on ... (pac, tanajmanjso)
m.
Logiran
nagajivka
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #172 : četrtek, 23.08.2007 : 19:07:45 »

živjo, zanima me na koliko časa je potrebno ponovno nanesti ampule različnih proizvajalcev. za Frontline baje na 1 mesec. kaj pa advantix in regard? fajn bi bilo, da se zbere podatke. in pa še to glede eteričnih olj. kakšni in kje se jih dobi. ali govorite o popolnoma navadnih oljih. razmišljala sem o kombinaciji ampule (ki ubije bolho) in oljem (ki prežene bolho). na tak način ne bi bolhe prinesla v stanovanje. kaj mislite? hvala
Logiran
nagajivka
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #173 : četrtek, 23.08.2007 : 19:09:42 »

popravek namesto regard sem mislila stronghold, ups
Logiran
*shella
otrok do 14 let
*
Sporočil: 47


« Odgovor #174 : ponedeljek, 10.09.2007 : 18:59:19 »

Hey!
Jaz imamm tudi vprašanje glede bolh.
Psa zaenkrat še nimam apak ko ga dobim bomo hodili k stari mami vsakih 14 dni.
Tam imajo dva psa in nekaj mačk in vsi imajo bolhe,psom sama dostikrat dam ampulo in tudi skopam jih a ko pridem naslednjič imata spet oba bolhe.
Zanima me kako naj preprečim da naša bolh ne bo nikoli dobila??
Na vsake 3 mesece bo dobila ampulo  preden pa bomo šli k stari mami jo boš še pošpricala z  sprejem proti bolham in klopom.
Je to dovolj??
lp in hvala za odgovor,
Špela
Logiran
*shella
otrok do 14 let
*
Sporočil: 47


« Odgovor #175 : torek, 02.10.2007 : 15:21:01 »

(s sprejem sem mislila poseben sprej/puder za pse ki sem ga videla v trgovini za male živali)
Res bi bila hvaležna za odgovor,lp
Špela
Logiran
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #176 : sreda, 07.11.2007 : 13:15:54 »

Naš kuža je star 6 let in je sedaj prvič dobil bolhe. Nimam pojma kako, ni počel ni drugega kot do sedaj.

Okopali smo ga že 2x in stanovanje našpricali (2x)- vse sedežne, preproge, plišaste medvedke, vso perilo prekuhali... Danes sem mu dala frontline. In malo prej sem našla vseeno 3 bolhe.

Nimam več idej kaj narediti?

Preden smo ugotovili da gre za bolhe, smo prvo sumili analne žleze saj se je zelo lizal po ritki. Potem pa so se mu po dlaki pojavile črne pikice, torej drekci od bolhic.
Sedaj sicer nima teh črnih pikic pa tudi praska se ne več veliko. Ampak vseeno sem našla 3 bolhe. Pa še ubiti je ne moreš ko takoj pobegne. Grrrr

Probala ga bom še počesati s tistim glavnikom za bolhe.
Ima kdo še kakšno idejo?
Kdaj bo frontline začel delovati?
Predvidevam da bodo potem tudi bolhe iz stanovanja oginile, saj ga ne bodo mogle več pikati oz tudi če ga bodo, bodo poginile zaradi frontlajna.
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #177 : sreda, 07.11.2007 : 17:02:56 »

Franka:
Frontile naj bi začel delovati 3 dni po nanosu, vendar psa te dni naj ne bi izpostavljali vodi (kopanje, dež).
Če ste naredili tako boste, vsekakor preprečili nastajanje novih bolh.  Wink


Tam imajo dva psa in nekaj mačk in vsi imajo bolhe,psom sama dostikrat dam ampulo in tudi skopam jih a ko pridem naslednjič imata spet oba bolhe.

Ali daš mačkam tudi ampule?
Če jih ne daš nisi čisto nič naredila, če si dala ampule samo psom. Ko daješ ampule psom daj istočasno tudi vsakemu mačku posebej. In se jih boš znebila. Wink
Logiran
*shella
otrok do 14 let
*
Sporočil: 47


« Odgovor #178 : ponedeljek, 12.11.2007 : 23:21:59 »

Jah sej bi  ( ni problem denar ali kaj takega)...Sam moji stari starši tam živijo tam že 50 let in te mačke so se preobrazile iz največjih cukrov v velike divjakinje...Niti slučajno jih ne morem prijeti...Torej pomeni da se bom zelo težko znebila bolh in da je tudi moj bodoči pes kljub preventivi zelo ogrožen??
P.S: Mačke bom probala polovit, pa ampule gor naštimat...
lp,
Špela
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #179 : torek, 13.11.2007 : 08:23:58 »

Ja veliko možnosti je, da jih bo dobil če mu ne boš redno dajala ampul.
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolhe
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines