mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 29.06.2024 : 07:48:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolhe
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: bolhe  (Prebrano 98379 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #135 : torek, 09.05.2006 : 14:36:25 »

Kakšne so kaj razlike med Frontline in Advantixom (če je kje že kaj napisanega bi prosila za povzavo), kaj pa Stronghold?
Za Frontline sem slišala da je kar močen (škodljiv) za žival,  zanima pa me kaj menite o ostalih?
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #136 : nedelja, 23.07.2006 : 22:08:39 »

Lep pozdrav!
Doma imam 10 tednov staro psičko,in sem danes opazila 3 bolhice Undecided,ter jih odstranila.Psička živi zunaj v pesjaku,večino časa pa preživi na vrtu.Zanima me,kaj je najbolje uporabiti proti bolham pri tej starosti?
Hvala že v naprej
Logiran
melissa
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #137 : ponedeljek, 24.07.2006 : 12:25:40 »

Jaz sem najprej uporabljala neke vrste mazilo na osnovi zelišč proti bolham-nič pomagalo. Nato sem kupila ampule, ki naj bi bile veliko bolj učinkovite in naj bi odpravile vse nadloge-nič ne pomaga. Pes se še vedno praska. Pojma nimam kaj naj poiskusim, še posebej ker je star šele 4 mesece.
Logiran
*LuNa*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 127


« Odgovor #138 : ponedeljek, 24.07.2006 : 21:56:26 »

Za praskanje niso vedno vzrok bolhe. Tudi naša se precej praska, pa preverjeno nima nobenega zajedalca. Ko sem spraševala veterinarja, sem dobila odgovor, da je lahko alergična na kaj, čeprav na koži ni kakšnih opaznih težav, lahko pa je občutljva ali alergična na pršico ...
Če vidiš, da pes nima bolh, potem niso bolhe vzrok praskanja.
Logiran
melissa
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #139 : torek, 25.07.2006 : 18:23:08 »

In kako se mu lahko, v primeru, da nima bolh in drugih zajedalcev, pomaga??
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #140 : sreda, 26.07.2006 : 10:49:50 »

Jaz bi najprej zamenjala hrano. Če je brikete je verjetno lažje ugotoviti, če je hrana vzrok. Ravno prejšnji teden sem imela tak primer pri Tai-Či, najprej sem pomislila da ima bolhe ali kakšnega drugega zajedalca in ko sem po temeljitem pregledu odkrila da bolh nima, sem zamenjala hrano. In že po parih dneh je pokazalo da so bili prejšnji briketi vzrok njenega praskanja.

lp
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #141 : četrtek, 17.08.2006 : 16:35:45 »

a veste kaj sm jst slišala od znancev, ki imajo izkušnje s psi? ne spreji ne ampule ne to..nič ne pomaga da bi bilo stanovanje popolnoma brez bolh...na psa več ne grejo, ker jim zaradi ampul smrdi, lahko pa grejo v luknje pa tepihe...ker to niti ne opazimo
pravijo: ne se vznemirjat, probaj jih čim bolj zatreti, popolnoma pa se jih znebiti ne da- nauči se živeti z njimi
Logiran
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #142 : torek, 22.08.2006 : 22:43:49 »

Jaz imam eno težavo! Ko smo se vrnili z morja je Toby nekje staknil bolho in verjetno so se razmnožile. Praska se že približno en teden pa sem mu dala ampulo(EXspot) in danes smo bili pri veterinarju, kjer mu je našel bolho in dobil inekcijo, da se nebi več praskal, vendar me je strah saj se še kar naprej praska, pa ne vem več kaj naj naredim. Ima kdo mogoče kakšno idejo kaj bi še lahko storila?

LP Anja
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #143 : sreda, 23.08.2006 : 18:33:50 »

po mojem je za vse najboljsi stronghold.
bolhe, komarje, gliste, vsega in svasta, sam na klope ne ucinkuje najbolje.
lepo stronghold pa proti klopom se kako zadevo in mir.
Logiran
PIDU
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 168


« Odgovor #144 : sreda, 23.08.2006 : 20:36:13 »

Meni so pa dali na kliniki Frontlain kombi baje je izbolšana oblika in se bolhe ne razmnožujejo več ker uniči tudi jajčeca -bomo videli sem kupila za mačaka in psa Huh
Logiran
feminine
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 107


« Odgovor #145 : sobota, 26.08.2006 : 00:27:58 »

Frontline kombi?
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #146 : sobota, 26.08.2006 : 16:03:31 »

Verjetn misli Frontline Combo Wink
Logiran
PIDU
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 168


« Odgovor #147 : nedelja, 27.08.2006 : 19:22:02 »

ja sorry Cheesy Roll Eyes
Logiran
feminine
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 107


« Odgovor #148 : nedelja, 27.08.2006 : 21:04:32 »

Hehe, mi je pa dal misliti, tale Frontline kombi  Tongue Lilit, hvala. A to je nekakšna izboljšana verzija original Frontlina ali kako? Jaz sem sicer sprobala Expot, klopa ni dobil nobenega, ampak bolhe pa kar mrgolijo... Sesamo, uporabili smo Desektin, Biokill, tudi Capha des Clean (za malega pa Petvital Insect Shocker) pa nič ne zaleže.  Undecided Veta sem vprašala za Program tablete, pa se naj ne bi dobile več, vsaj v Sloveniji ne. Ostane mi še Frontline Combo torej...
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #149 : četrtek, 14.09.2006 : 13:52:51 »

Psičko sem malo pošpricala s PETVITALom (Bio Insect Shocker), ker sem našla bolho in se mi je zdelo da ima vsaj še eno. Zato sem jo pošpricala po koži ker se bolhe zadržujejo na koži in ne na dlaki.

Po tistem (čez nekaj časa) se je začela čudno vesti. Nekaj je kašljala in ko je pila vodo se je po tem čudno dušila oz kašljala (ni se dalo ločit), ali pa kot da bo bruhala. To je bilo včeraj. Ponoči je še malo "kašljala", bolj takrat ko je šla pit vodo (bila je kar precej žejna), no zjutraj se je pa vse skupaj umirilo (če se nebi bi šla k veterinarju).

No ne vem, če je za to kriv ta sprej, ki ste ga nekateri hvalili v temi o klopih, samo zdaj je ne upam več pošpricat s tem sprejem.
Mislite da je lahko sprej kriv za to? Sprej naj bi bil neka bio varianta, ful neškodliv za žival???
Bega me predvsem to, kako bolhe in ostali škodljivci pomrejo, z  izsušitvijo škodlljivca  Huh
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolhe
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines