mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 19.06.2024 : 21:43:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nike je doma
Strani: 1 ... 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 ... 134   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nike je doma  (Prebrano 273561 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #900 : ponedeljek, 01.04.2013 : 17:10:18 »

Če ni bil kakšen sosedov cofipudl Floki  Evil ...
Nima veze, samo da bomo papirje dobili.  Grin
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #901 : ponedeljek, 01.04.2013 : 17:12:08 »


ja valjda  Shocked Shocked Shocked

boste boste ... verjela ali ne so pri meni že lep čas  Grin Grin

daj mi na ZS pošlji prosim št. čip-a (upam, da niso še tukaj zajeb)
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #902 : ponedeljek, 01.04.2013 : 17:14:54 »

Sej bova prišli, s papirji te zafrkavam zaradi sosedovega cufkota  ...
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #903 : ponedeljek, 01.04.2013 : 19:30:47 »

Viš, jaz pa sprašujem, ker sem imela Dito za "tipičen primerek"
natis-inih psic  Grin

sanco1a, a to so prav za tebe "naročili" izvenserijsko, a ne  Tongue
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #904 : ponedeljek, 01.04.2013 : 19:33:24 »

Aha, to je bila full limited edition.  Cool Cool
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #905 : ponedeljek, 01.04.2013 : 20:18:13 »

Žužka, moji razvajenci so "navajeni" (relativna oznaka  Roll Eyes )  na potovanje s taksiji, trajekti, avtomobili, vlaki in avtobusi, letal pa še nismo vzeli, ampak bomo jih po vsej verjetno v bližnji prihodnosti morali Smiley

Najslabše do sedaj so prenašali ladjo, ubogi Brut je dobil zaradi tiste kar kratke vožnje neke
vrste morsko bolezen  Huh

Moja bi kabino letala verjetno še prenesla (Bine sicer zadrogiran ali nekaj, saj nihče ne bi poslušal cviljenja Lips Sealed ), ker bi bila jaz zraven, ampak imata 10 kg in kot je rekla Natis... cargo ne vem, če bi šel. 
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #906 : ponedeljek, 01.04.2013 : 20:22:42 »

cargo ne vem, če bi šel. 

Bog ne daj, nikol in za noben dnar! Rajši tri dni z avtom al pa peš, men verjemi - razen če reees ne gre drugače in če je to samo enkraten prevoz iz točke A v točko B.  Za kr tako "sem pa tja potovat" pa nikakor.
Ni bolj presunljivega zvoka kot pes, ki dve uri joka v prtljažniku.   Undecided Tud če ni tvoj.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #907 : ponedeljek, 01.04.2013 : 20:48:25 »


se bolj ne bi mogla strinjat s pepsi  .... ČE REEEEEES ne gre drugač .... pa še to, samo če ma pes blizu 50kg. samo kot zanimivost .... NA SREČO nisem videla v živo, sem pa poslušala, kako je imel pes liter vode v posodi zmrznjeno v 1 uri poleta. sam se je pa tresel, kot bi pojedel potres. pes težak 25kg.

dokler gredo moji psi lahko z mano v kabino bomo leteči pudlji, drugače pa avto, kamper al bomo pa doma.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #908 : ponedeljek, 01.04.2013 : 21:21:41 »

Saj zdaj nimam nobene potrebe po tem, HVALA BOGU! Ker se strinjam z vsemi in ne vem kaj bi se moralo zgoditi, da bi jih vtaknila tja.  stop
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #909 : torek, 02.04.2013 : 19:27:51 »

Uf, se je nabralo koristnih informacij tačas  Cool
Dobro je vedeti, da lahko Maxi z mano gre v kabino, ker nima 5 kg. To sem pa že slišala, da je na letalu v tovorni kabini svinjsko mraz, ker sploh ni tako izolirana kot potniška kabina. Sad

Tačas, ko so tele info na kup letele, sem se jaz borila s svojo slabo vestjo in krivdo in kepo v želodcu, ker je bogi mali čupavi prišel k meni blentavi, ki ga ne znam dovolj dobro pazit  Cry
V nedeljo sem hotela dat Nike malo govedine kuhane, ker je rekla, da ona bo pa kr konc storila, če ji ne dam par trakcev.
Zakaj sem to počela na tleh, ne znam povedat. Vso drugo hrano imata mačkona dvignjeno in nimam nobene pametne razlage, kako mi je prišlo na misel, da sem ji trakce govedine dajala na krožnik na tleh. Ona tega seveda ne je iz krožnika, pač pa vzame košček, gre malo stran in njam, njam  Kiss. Sedela sem na tleh zraven krožnika, na katerem je bilo mogoče 10g te govedine, ko je prišel mimo Maxi, naredilo je ham! ham! in je bil krožnik prazen  sram
In mi niti na kraj pameti ni prišlo, da bi lahko bilo kaj narobe. Undecided.

Zvečer sva šla ven.....in sem sredi travnika zavohala kakec, ki ga moram sicer z lučjo iskat v travi  Shocked. Klobasica je bila tako mehka, da se je sploh ni dalo pobrat...
Sicer je bil dobre volje, poskakujoč, ampak ko sva šla čez dve uri ponovit vajo, je bila spet razmaaazaana klobasica.......pa ob petih zjutraj spet, pa dopoldne spet... Cry
Vse skupaj je eskaliralo ob dveh popoldan, ko je še bruhal rumeno  Cry

Najprej sem pogledala, kdo od vetov je dežuren, jah potem, potem pa je bilo treba še Smetki grehe priznat  Undecided huh
Zdaj je navdušen nad kuhanim rižem in piščančjimi prsmi, res pa se je pred tem postil in ni čudno, da je polizal skledico, da se je na koncu lahko not pogledal. Kakal zdaj ni od včeraj pozno popoldan in se bomo še kak dan crkljali z rižem in piščančkom, ki ga je, mimogrede, treba branit pred mačjima lakotnikoma  Angry
Ne moreš verjet, še tisto, kar mali čupavi lahko je, bi mu onadva pojedla!

Zdaj tudi jaz že lažje živim, nisem ga (še) do konca razvadila, čeprav je danes dobil enga Šipa za tolažbo.
Itak pa on zelo dobro ve, da se kesam, ker se mi ves čas rine v naročje in bi se crkljal in crkljal in me suva v roko, češ božaj me! (ker si TI kriva, da sem bogi  Cry). Tudi sicer je ves čas dobre volje, skače, se postavlja na zadnji dve tački, sledi na vsakem koraku...

Evo, kriva.
Ne vem, če bo ta pes dobil še kdaj kaj drugega kot brikete in pasje priboljške  Undecided. Težko verjamem.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #910 : torek, 02.04.2013 : 19:43:17 »

A dej no, a si vedela, da ne sme govedine Huh? No, zdaj veš, pa skini se iz guilt tripa, da te ne bo izkoriščal zdaj trojno, potem bo pa spet problem red vzpostavit Wink Wink Saj mu nji nič hudega in telo je izločilo tisto, kar mu ne ustreza in to po hitrem postopku Smiley
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #911 : torek, 02.04.2013 : 19:50:09 »

Dobro je vedeti, da lahko Maxi z mano gre v kabino, ker nima 5 kg. To sem pa že slišala, da je na letalu v tovorni kabini svinjsko mraz, ker sploh ni tako izolirana kot potniška kabina. Sad

Z enim stavkom: To so race.   Cool

Ti bom razložila rajš na kavi, ker teh podatkov je strašno veliko. Zaenkrat samo tole: večina avionov ima več prtljažnikov, od katerih je vsaj eden pod pritiskom (se pravi, da je v njem enaka temperatura in pogoji, kot v potniški kabini; celo luč je lahko prižgana)  - in samo tam je dovoljeno prevažati živali.  V vseh ostalih prtljažnikih bi žival, v primeru da let traja več kot dobro uro, zmrznila. - Si poskusila kdaj, kako leden je kovček, ko ga prevzameš na traku?  Undecided

Majhni avioni, ki imajo samo en prtljažnik, pa tega večinoma nimajo pod pritiskom (beri: tam je med letom mraz kt svina) - in sicer zato, ker take verzije niso naročili. Ker precej več stane, letalske firme so pa škrte. Žal je velikokrat tako, da tudi osebje o tem ni poučeno in mirno prodajo prevoz večjega psa na evropskih letih (recimo do 3 ure),  ki tak polet lahko preživi ali pa tudi ne.

V vsakem primeru je potovanje v prtljažniku za vsako žival hud stres in se je temu treba izogniti, razen če se npr. seliš v Ameriko in ni druge variante.

Kot rečeno, na kavi te bom zasula s podatki (pa ne bom govedine za Maxija prinesla  Tongue) do takrat pa lahko bereš klele http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,19531.0.html (celih 14 strani).

Pa da ne bi Maxija kam odvlekla, preden ga Cockta spozna! Shocked

Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #912 : torek, 02.04.2013 : 20:13:01 »

Ne, saj ne grem nikamor!
Na kavo pa ja, ampak a lahko prosim, da NE dežuje/sneži in da je vsaj 6 stopinj plusa?? Pa če bi še kak sončni žarek se pokazal, se ne bi branila. Evil
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #913 : torek, 02.04.2013 : 20:16:09 »

Uf, ja, to se pa strinjam!  Afro
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #914 : torek, 02.04.2013 : 22:52:23 »

Takoj se nehaj sekirat in mu ne pusti, da te okol prsta ovija. Ja, ok, je bil bogi ker je požrl nekaj brez dovoljenja, ampak zdaj je ok in mu ni nič hudega, še piščančka mu kuhaš in mačke stran od njegove sklede podiš! Mislim, da je lahko vesel, da te ima!  Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 ... 134   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nike je doma
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines