mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 14.08.2024 : 22:38:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nike je doma
Strani: 1 ... 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 ... 134   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nike je doma  (Prebrano 278781 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #765 : sreda, 06.03.2013 : 08:57:06 »

Aja, na to pa nisem pomislila, da bi lahko bila za mamo "tamala" ali ena ali druga? Ma pomoje gre za tapravo Tamalo, glede na to, kako je bila odločna po sprehodu s tisto sošolko, bi rekla, da je to to Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #766 : sreda, 06.03.2013 : 09:02:15 »

 Grin Grin Grin

P.s.: Tamala omladinka me malo spominja na mene v mladih letih  Roll Eyes Tongue
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #767 : sreda, 06.03.2013 : 09:17:47 »

Mačja, a ne boš vsaj omladink in ščenetca poslala na piknik? Smiley
(dabodoimelemačkedomamir)
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #768 : sreda, 06.03.2013 : 09:20:15 »

Ja, na Louski Siminar morate prit Cheesy
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #769 : sreda, 06.03.2013 : 09:24:14 »

Malo z zamudico čestitke novo pridobitev in tokrat na pasjo Cheesy Super dom je dobil Smiley
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #770 : sreda, 06.03.2013 : 10:31:45 »

Kocka - tamala, jo poznaš.
To je bil otrok, ki se je od tal odbijal od histerije in pri njej je palila samo stroga DOSLEDNOST. Zdaj pa mam, kar sem sejala. Ne daj bože, da nekaj rečeš, pa potem to ni tako.
Sej drugač je čist normalna  Grin Grin
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #771 : sreda, 06.03.2013 : 10:52:03 »

Jaz sem pa bila lani priča enemu prizoru pred šolo, ko sem malo zmrznila. Pred šolo je bil privezan en pes. Ker sem morala nekaj čakat, sem potem opazovala, kaj se je dogajalo. Iz šole sta prišla učiteljica in en fant (kakšen 5.  razred). Iz videnega sem razbrala, da je bil pes od tega fanta in da je bil spuščen in je šel za fantom do šole, ter ga pred šolo čakal (ne cel dan, ampak kratek čas). V tem ga je nekdo privezal, da ne bi lutal naokoli. Učiteljica je fantu naročila, naj psa pač odpelje domov (in pes je bil fanta fejst vesel, fant pa psa tudi) in tukaj bi se zgodba lahko končala. Amapk vmešala se je ena punca podobne starosti, ki je popolnoma znorela, da kako so pri fantu doma grozni, da psa mučijo, ker ga odvezanega pustiji letat naokoli, da ga zanemarjajo, skratka prav napadla ga je in to agresivno z vsemi priučenimi živalovarstvenimi argumenti in to pred vsemi, ki so bili takrat zunaj. Skratka, fant se je nekaj poskušal zagovarjat, pa da on ne more vplivat na to, da oče psa spušča ipd. ampak tamala je še kar nabijala in nabijala. Potem je ravno učiteljica spet prišla ven in jih razgnala, ampak ne glede na to, kako prav je punca teoretično imela, sem se v tistem trenutku znašla na fantovi strani.
Če učiteljica ne bi posredovala, bi verjetno jaz in punco prizemljila, ker se je fantu prav videlo, kako je bil v stiski. Vedel je, da stvar ni ok, amak narest (sem prepričana) pa ni mogel praktično nič. Kaj je pa on kriv, če fotr spusti psa, pa verjetno tudi sicer oskrba ni ravno na zavidljivem nivoju. Pri teh letih in če sem prav ocenila, pri splošnem stanju v družini, ne prav veliko.

Itak da je zakon, če bo tamala skenslala ˝frendico˝, ki si jo ti ocenila kot neprimerno, zaradi slabe oskrbe psa Afro
Kot mama še predobro vem, da je druženje z neprimernimi prijatelji štala, ampak za tamalo bi bilo pa fajn, da bi spoznala, da ni vse samo črno in belo, da velikokrat, žal, obstaja tudi veliko odtenkov sive Wink
Je že tudi meni razlagala o točno tej punci in njeni ˝oskrbi˝ psa, he he Wink

Sicer je pa tamala težka faca, včasih sem prav pozabila, koliko je stara, ko sva se pogovarjali - bi ji vsaj ene par let več prisodila objem
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #772 : sreda, 06.03.2013 : 11:05:43 »

Včasih pa se mi zdi, da, če jaz ali pa kdo drug ne bi imela t.i. neprimernih prijateljic že v otroštvu ali v času odrašanja, ne bi vedela, da je kaj narobe z njimi oz. z njihovim obnašanjem.... tako, da zagotovo je prav, da se nekaj časa le druži z njimi in potem ugotovi, da je takšen način neprimernen. Torej, so za takšen način učenja t.i. neprimerne priajteljice zaželjene. No, to je zgolj moje mnenje, če pogledam nazaj v svoja leta odraščanja in, kako sem se kaj naučila.  Wink
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #773 : sreda, 06.03.2013 : 11:13:42 »

Zdaj se učimo, da ni vse belo ali črno, samo to je proces.
Hvala bogu si je premislila in ne gre na slovensko gimnazijo v Celovec, ker se v štirih letih še zelo veliko lahko naredi z usmerjanjem in pogovori, kar je malo težje izvedljivo, če jo vidim samo za vikend.
Sem govorila z več starši, ki imajo otroke v internatu, ker vsi pač ne živijo zraven izbrane srednje šole, a ne, in se večina strinja, da je težko ohranit pristen stik s pubertetnikom, ki ga mogoče vidiš 4 ure čez vikend...
Njim je to veliko težje.

Se strinjam, je dobro, da spoznava različne ljudi in ugotovi, kaj ja, kaj ne in kako se sklepajo kompromisi, da prideš do win-win situacije. Da ljudje imamo pravico vsak do svojega mnenja, ne rabimo pa drugih s tem posiljevat.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #774 : sreda, 06.03.2013 : 11:25:09 »

Jaz bi rekla samo to: ko so mladi, imajo nekateri izjemno ostre in brezkompromisne principe, ki so v bistvu čisto ok, so pa pogosto tako idealni, da so nerealni. Ko se "zmediš", te življenje tako prizemlji, da se ti ostri robovi malo zameglijo. To je naraven proces odraščanja.
Drugi mladi gredo v drugo skrajnost in pogosto prestavjajo meje dovoljenega do nezavesti.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #775 : sreda, 06.03.2013 : 12:37:39 »

Hahaha, jaz ne bom nikoli pozabila, kako sem bila enkrat v OŠ do nezavesti zgrožena  sram, ko se je en napovedovalec na radiu ali televiziji zmotil med poročili (takrat so bila še tista smrtno resna poročila na programu, kot so sedaj na severnakorejatv). Sem imela tolk za povedat, da to je pa ja njegova služba, da tega si ne bi smel privoščit, da kako more, pa še, pa še, pa še.... Lips Sealed  butnglavc
Zdaj se vedno spomnim na to situacijo in si mislim kok sem bila ˝glupa˝ takrat. Aja, ne glupa, samo neizkušena Evil
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #776 : četrtek, 07.03.2013 : 10:01:06 »

Pes je živ, zdrav, zadovoljen  Kiss. Enako mački  Kiss In pujski  Kiss. In otroc  Kiss.

Malo sem v gužvi s časom, bom pripopala kako slikico čez vikend.
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #777 : nedelja, 10.03.2013 : 00:51:28 »

Kako to misliš, ni MOJA postelja???  Shocked Shocked


[slika je izbrisana]
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #778 : nedelja, 10.03.2013 : 00:52:19 »

Ja pa JE!

[slika je izbrisana]
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #779 : nedelja, 10.03.2013 : 00:53:15 »

Malo sem se umivala,
potem sem se malo igrala...

[slika je izbrisana]
Logiran
Strani: 1 ... 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 ... 134   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nike je doma
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines