mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 28.06.2024 : 17:37:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Ajša/Mama, vrnjena v nov dom
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 ... 69   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ajša/Mama, vrnjena v nov dom  (Prebrano 195017 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #795 : ponedeljek, 11.03.2013 : 19:23:21 »

Saj ne rabimo jutri, za Ajšo je koča na razpolago, če se pojavi. Ampak za nove pa res ni fora skrbet na istem mestu. Sploh pa ne, ko se za 400 evrov kupuje nove pse, prostovoljci jih rihtajo na svoje stroške, jaz pa hrano zagotavljam.
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #796 : ponedeljek, 11.03.2013 : 19:46:12 »


se strinjam, da ne ... AMPAK ... se bojim, da bo koča "zginla" na en čudežen način  Angry
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #797 : ponedeljek, 11.03.2013 : 20:11:29 »

Dokler bo nov pes tam, najbrž ne.
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #798 : ponedeljek, 11.03.2013 : 20:27:15 »

A se da zraven koce nalozit se pujsa? Tega bodo ziher z veseljem odstopili.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #799 : ponedeljek, 11.03.2013 : 20:41:07 »

In kam s pujsom?
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #800 : ponedeljek, 11.03.2013 : 21:12:18 »

Se mi zdi, da je imela na to odgovor No Jinx. Ampak, bo ona povedala, če ga še ima.
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #801 : ponedeljek, 11.03.2013 : 21:44:35 »

O ti revčica mala.. kako bo tebi še težko.. kar srce se mi trga, ko gledam to mladičko..

Brez komentarjev na vse skupaj. Ajše bi znali bit pa res veseli, če bi se vrnila..  Roll Eyes
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #802 : ponedeljek, 11.03.2013 : 22:51:58 »

Kar se pujsa tiče: We'll cross the bridge, when we come to it.

Mene zdle bolj mladič na ketni in pogrešana Ajša okupirata.  Lips Sealed
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #803 : torek, 12.03.2013 : 04:02:09 »

A oni to berejo? Ker če berejo, potem najbrž ni fajn vsega pisat...
Vedno mi je bilo všeč, kako so ljudje tule za Ajšo solidarno potegnili skupaj, koliko prostovoljcev je bilo pripravljeno stalno zadolžitev sprejet za dober namen. In kako je pes napredoval...
Po drugi strani pa me je malo načenjal dvom - kakšen zgled je to, da okolica gleda 'zahojene' tipe, ki jih najbrž vsi poznajo kot problematične, kako jim hodi 'društvo proti mučenju živali' (tako to laiki pogosto opišejo) urejat žival na tuje stroške, kako se iz dneva v dan menjavajo prostovoljci, cimprajo bivališča, hranijo... Ne mislim popolnoma nič slabega, tudi nisem niti s prstom mignila in imam v bistvu slabo vest se takole oglašat, ampak vseeno me grize misel, da od tu do ideje, da pa najbrž le obstaja nekdo, ki ti na njegove stroške pokastrira en kup mačkov, ki so se ti po lastni krivdi namnožili, ki prevzame tvojega psa, če se ti ne da več, ki... Kaj eden, kar po pet, šest takih ti pride na dom če jih rabiš. Mi je jasno - dilema je bila oskrbljen pes, ki zaseda mesto in tako ne sprosti prostora za novega, proti odvzetemu in takoj  z drugim nadomeščenemu, ampak še vedno si nekako ne upam pomislit, kako situacijo vidi bližnja okolica.
Barabe neodgovorne izkoriščevalske>Sad!
Logiran
irenat
rad pišem
****
Sporočil: 487


WWW
« Odgovor #804 : torek, 12.03.2013 : 05:25:35 »

mhm...sploh je  krasno, da okolica ni odreagirala podobno na tako udobno varianto
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #805 : torek, 12.03.2013 : 07:38:44 »

Okolica je leta in leta opazovala, kako prav nič ne pomaga. Živali lačne, žejne, na verigi, oskrbljene tu in tam bolj slučajno kot ne. Opazovala je tudi klasične postopke, torej odvzeme, ki niso prav nič pomagali nikomur razen konkretni odvzeti živali. Odkar smo prevzeli skrb za živali, ni bilo niti enega samega klica več. Se mi zdi, da so si oddahnili vsi; jim je pa tudi popolnoma jasno, da gre za ekstremen primer vsega mogočega, ne samo neoskrbovanja živali.

In seveda, če ima kdo kakšen predlog, kako urediti stvari drugače, da bo za živali še ok, potem prosim, na dan z njim. Samo ne predlagat trajne prepovedi posedovanja živali, ker ne bo delovalo. Mislim, lahko predlagate, samo nič drugače ne bo.
Logiran

irenat
rad pišem
****
Sporočil: 487


WWW
« Odgovor #806 : torek, 12.03.2013 : 09:49:58 »

aha, en spešl primer torej.
Ja, pa če pomaga  eni  konkretni  odvzeti živali je to po sistemu baby steps pravzaprav korak naprej; in za enim korakom je lahko naslednji.
Jaz bolj občudujem prostovoljce, ki so se sprijaznili s tem, da bodo v  primeru  nespremenjene situacije  n let  hranili psa na verigi brez možnosti za spremembo.
Upam, da je Ajša  še živa in da je sama rešila situacijo.
Pri nas  bi okolica zelo verjetno  odreagirala v smislu " I ja bih tata.." in bi lahko takšna skupina oskrbovala ene pol vasi psov Tako da, moje spoštovanje za takšne živce  celi skupini.   Lepo, da so vsaj drugi osveščeni, če prav nič me pomaga.
Ajši pa - upam da si čim dlje in da prideš na en način do zavetišča.
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #807 : torek, 12.03.2013 : 09:53:43 »

Drugače bi po mojem mnenju stvari lahko uredili samo sistemsko, trenutno pa lahko samo rešujete posamezno žival. Mogoče bi pa svetnik Tonin znal dati pametno rešitev, čeprav ta primer najbrž ni iz njegove občine.

Ali pa posnet filmček o mladiču na ketni in ga dat na you tube..
Ali pa odpret blog in vsak dan pisat, kaj se novega tam dogaja..vsak dan nove slike. A se sploh sme javno povedat ime in naslov?

Samo razmišljam, konkretno pomoč in rešitev ste že udejanili, pa je psica "zginila".
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #808 : torek, 12.03.2013 : 10:05:36 »

tu je enak problem kot na vseh področjih v tej zavoženi državi.
nadzorni organi, pravosodje itd. ne funkcionirajo.
če bi se neodgovorne lastnike zasulo z mandatnimi kaznimi z dosledno izterjavo, bi to marsikomu dalo misliti.
predvsem v tem smislu ali bo sploh imel žival za katero mu je malo mar.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #809 : torek, 12.03.2013 : 12:34:08 »

Ni čisto tako. Gospa je dobila izvršbo na nepremičnino (tudi) zaradi oskrbe vseh živali do sedaj. Pomaga ne nič, na ketni je nov pes, kupljen za 400 evrov. Step by step v tem konkretnem primeru pomeni odvzem živali na cca 4 dni eno, recimo. Namreč... ko smo napovedali odvzem treh psov pred leti na ta in ta dan, je bil tam že četrti (Ajša torej), ki je dan pred napovedanim odvzemom še ni bilo. Je nismo vzeli s seboj, ker je bilo treba najprej dat možnost za uredit razmere. Pa je šel krog okoli.. do tule.
Tudi vsi mogoči organi v konkretnem primeru ne morejo prav nič, ker so delali. Ni problem napisat prepoved posedovanja, ampak NE BO POMAGALO.
Logiran

Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 ... 69   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Ajša/Mama, vrnjena v nov dom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines