mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 16.08.2024 : 01:30:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dalmatinci - čvek  (Prebrano 147219 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #255 : torek, 08.02.2005 : 18:31:09 »

cara,
saj me ne rabis vikat. mislim, da sem nekje ze pisal o temu, ampak bom na tvojo zeljo (vprasanje) ponovno prepisal sklep, ki sem ga dobil od KZS. razlog, oz. (morebitne) krsitve clenov po pravilnikih KZS kot vidis ni navedenega.
Citat
24.03.003
Spostovani!

Na 12. redni seji Strokovnega sveta z dne 14.04.2003, je bil sprejet sledeci Sklep 12/1:
G. Nemanicu in psarni Panthera Unica se od 14.4.2003 prepove vzreja za dobo 5 let, razen leglu po potrjeni paritvi VK SO HO DA med T-Cart Man of Gold in Ghia Panthera Unica - predvideno leglo 30.3.2003. Prepoved psarni Panthera Unica se objavi v Kinologu.
Legla, ki so na KZS in se zavrnejo:
T-Cart Man of Gold in Fortuna de Gabritho  - z dne 13.3.2002
Queensland Quentin of Boval in Nobless od Chlpiku - z dne 20.08.2002
T-Cart Man of Gold in Honey Ornamo - z dne 24.10.2002
Jackpot 2001 Panthera Unica in T-Cart Zilwra - z dne 13.03.2003
Cas za dovoljeno pritozbo je 8 dni od vrocitve sklepa.

ce zelis vzrejati dalmatince v sloveniji moras biti vedno ponizen, poslusati nasvete ljudi, ki v zivljenju niso vzredili 1 legla, oz najvec 1 leglo te pasme in ti v predvidenem leglu predvidijo (glede na matematicno formulo?!?!) % crno in rjavo opikanih psov (a je to resnicno pomembno???), medtem ko fenotip (zunanji izgled psa) za njih nima nikakrsnega pomena (oz. morda sploh ne vedo kaj to pomeni). vsekakor mores pritrditi njihovemu fenomenalnemu odkritju preverjanja sluha pri mladicih (s ploskanjem in opazovanjem reakcij mladicev)... seveda pa ti zaradi poniznosti potem nihce ne oporeka, pa ceprav paris (namerno) psico, ki je napol gluha (s potrdili), pa ceprav se ve, da je to STROGO prepovedano po vseh pravilih razlicnih zdruzenj in klubov za dalmatince v evropi.
ce pa si za izboljsave, imas ideje, ki bi morda lahko ogrozile "gospodo" na polozajih, potem si izvisel... eni vidimo malo dlje kot do domacega praga, nekaterih ne zanima denar ampak bolj pasma in se ji zato posvecamo v polni meri, poskusamo zanjo napraviti cimvec in cimbolje - skrbimo za zdravje (opravljamo slikanja kolkov, slusne teste), pa ceprav po (slovenskih) merilih to ni potrebno, raziskujemo moznosti za osvezitev krvi z zanimivimi in priznanimi plemenjaki iz tujine, veliko razstavljamo in se osredotocamo predvsem na pasemske specialke. nas uspeh se ne konca z zmago na razstavi, ampak z uspehi v vzreji, ki prinasajo nove uspesne pse, v bilokaterih rokah ze so. eni pa so ocitno najbolj zadovoljni, ko se lahko sopirijo s slovenskimi rodovniki na vrvici pa imajo Huh (karkoli ze je, ce je podobno dalmatincu). zanimivo... SOHODA (in KZS) je najbrz zelo ponosna na "uspesne" dalmatince s slovenskim pecatom in slovenske vzreditelje dalmatincev, ki jih ima pod svojim okriljem.

alti,
dejstva so dejstva. nihce se ne rabi "duvat", ce je pac tako. ko bos tudi ti na takem nivoju mi pa sporoci, da ti pridem ploskat. sicer sem v temi o madzarskih razstavah ze napisal uspeh, ampak ga bom tebi na zeljo ponovil, oz. dodal se del rezultatov zraven.
spiky (panthera unica star at sea) je v nedeljo ponovil sobotni uspeh - CAC, CACIB, BOB in BOG2, sestra nase leyle (falcatus stella delilah) - falcatus europa, ki je nastopila le v nedeljo, pa je dosegla CAC in CACIB. res je bilo lepo slisat, da sta najlepsi pes in psica bila sin in hcerka nasega flaykota (multi ch. t-cart man of golda)!
Logiran
_Tyra_
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 159


« Odgovor #256 : sreda, 09.02.2005 : 17:08:11 »

Na Brod v Črnučah se je pritepel mlad dalmatinec. V kolikor se do večera ne najde njegov lastnik bo kuža odpeljan na Gmajnice.
Logiran
Bessy
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #257 : četrtek, 10.02.2005 : 15:57:16 »

Hell HoW!!

Imamo psičko dalmatinko, ki bo letos dopolnila 7 let.  Njena višina je 56 cm, mene pa zanima če nekdo od vas ve, koliko naj bi bila njena idealna teža?  Wink Cheesy

hvala za vaše odgovore oz. mnenja...
LP
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #258 : četrtek, 10.02.2005 : 18:49:12 »

Okrog 22 kg bi blo idealno.

Čeprav...Naš ima 61cm, in pa 30 kg Undecided Pa se zdi meni prav suh. Rebra se mu prav fajn vidijo. Je pa res v vratu (zaradi vlečenja vrvice-samo mamo ne vleče), na nogah nabildan. Pa tud pleča ma močna.

Mogoče pa majo šibre v njemu tak učinek Shocked

papa
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #259 : ponedeljek, 14.02.2005 : 22:47:27 »

pozdravljeni...
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #260 : sobota, 26.02.2005 : 18:25:05 »

Am..A js prav vidim (al je pri meni kaj narobe). Si slučajno napisal samo; pozdravljeni...  In nič drugega? Undecided
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #261 : četrtek, 10.03.2005 : 06:40:48 »

Citat
Naš ima 61cm, in pa 30 kg
čara,
ti imaš pa kar velikega psa. A je to še v okviru standarda?
Shait ima cca. 22 kg, pa se ji nič ne vidijo rebra. Je bolj drobna. "Nabildana" je pa samo v želodec.  Grin
Vleče tudi ne, ker skoraj nikoli ni na vrvici. Moram rečt, da se je ves tisti trud okrog vzgoje na začetku izplačal.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #262 : četrtek, 10.03.2005 : 16:30:50 »

Iz standarda:

Višina:samci 57-60 cm, samice 56-59 cm, tolerira se +/- 1 cm
Teža:    25 - 35 kg


lp
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #263 : sobota, 19.03.2005 : 17:18:23 »

Karo je res mišičast, stegna, pleča, vrat...Hja, mene na vrvici vleče, ker sem bla dosti sama (takrat 7 letni froc) in ga niti nisem vzgajala. Sma bla dva lumpa, stalno na potepu Grin Je pa zato mama vzela vrvico v roke in šla v pasjo  šolo, tako da, vsaj eno osebo spoštuje. Midva sma pa na isti ravni-bolj ali manj.

Pač vem za drugič, da je treba psa vzgajat in naučit reda od trenutka ko pride v hišo, takrat pa nisem tega vedla.
Logiran
kona
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1


« Odgovor #264 : ponedeljek, 21.03.2005 : 10:09:15 »

Jaz bi pa vprašala, če   ima kdo kakšne slike, pa bi mi jih lahko poslal na mail.
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #265 : torek, 29.03.2005 : 14:05:19 »

Zdravo!
Me z Bianco sva pa novi na forumu, zato vas lepo pozdravljamo.
Pa marsikaj sva že izvedeli z vašo pomočjo, tko da nama gre vse skupaj lažje - saj veste, mislim na to, kako krotiti njeno navihano naravo... Wink
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #266 : torek, 29.03.2005 : 15:24:34 »

JasmineBianca dobrodošla na forumu!! Wink
napiši kaj več o tvoji psički,iz kje je, koliko je stara...?

LP,petra
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #267 : torek, 29.03.2005 : 17:18:52 »

Hvala za dobrodošlico Smiley
Drugače pa je Bianca iz psarne Multipla ( vse vem, je bilo že veliko napisanega). 
Zdaj bo stara 7 mesecev, pomembno pa je, da je zdrava. Pa da je ena taka mala razvajenka. Me je zdaj začela zezat z odpoklicem, pa to iz lepga mira jo je nekaj pičlo... Pa zaceli sva hodit v malo šolo.
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #268 : torek, 29.03.2005 : 18:49:46 »

potem pa mislim da poznam njenega bratca Cheesy Wink
ima ime na J?
se mi je že zdelo da sta v sorodu ker sta si tako podobna ... 8)saj se ti bo njegova lastnica sigurno javila,je tudi na forumu Smiley
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #269 : sreda, 30.03.2005 : 10:11:28 »

Pozdravljeni!
pravkar sem se vrnil iz ene najvecjih mednarodnih razstav v evropi(5000 prijavljenih psov) Luxemburg kjer smo dosegli velik uspeh s psico iz nase vzreje ki sicer zivi v nemciji. ime ji je Uri-unforgiven Panthera Unica in je potomka dve nasih psov Good Lucka Panthera Unica in pa Falcatus Stelle Delilah ki je hcerka nasega T-cart Man of Golda-flaykota. kar pomeni da je ta psicka ze druga generacija nase vzreje.
urbi je zmagala mlado klaso izmed 6 psic in s tem postala mlada sampionka luxemburga kar je zelo priznana titula. zanimivo je tudi da sta njen oce tako kot mama postala pred leti mlada sampiona luxemburga, kar je samo se eden dokaz vec kako dobro delamo v nasi psarni in potrditev tega da smo definitivno najboljsa psarna v sloveneji in trenutno ena vodilnih v evropi!!
zato pa je toliko bolj zalostno ko vidis kaj se vse pri nas vzreja pri dalmatincih. ce tudi kvaliteto pozabimo je se vedno velik problem zdravje psov in posebej mladicev. zato ne morem dati za prav nobenemu ki rece da ima zdravega psa ce pa nima veterinarskih dokazil za to saj razen nas nobeden drug ne testira mladicev in starsev. vsi vzrejajo zaradi zasluzka ne pa zaradi kvalitete ali drugega.
ocitno pa je na vidiku nova prepoved-tokrat upravicena in zgleda da tudi mladici ne bodo dobili rodovnikov. tako da psarna multipla ne bo mogla vec pisati da so psi slovenske vzreje s slo rodovniki!! ce se bo to zgodilo bo pravici zadosceno,ker je prevec skode ze narjeno pasmi dalmatinec v psarni multipla in to samo zaradi zelje po zasluzku!! vzrejati s napol gluhimi psi je lahko samo zaradi koristi ne pa zaradi poboljsanja pasme!!
upam da bodo stvari prisle na svoje in ljudje k pameti. mi bomo nadeljevali po zastavljenih ciljih in probali kar se bolj da izboljsati kvaliteto in predvsem zdravje dalmatincev pri nas,kar bo pa zelo tezko saj imamo take ki delajo ravno nasprotno...

Gregor Nemanic
lastnik najuspesnejse psarne v slo
www.pantheraunica.net
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines