mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 18:52:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dalmatinci - čvek  (Prebrano 146192 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #585 : nedelja, 14.08.2005 : 06:54:43 »

Očitno je Shait zamudila swing party Grin Grin Grin.  Vendar glede na to da se je začela ideja o klubu uresničevat bo sigurno še kakšna prilika za druženje.
Ime kluba se pa super sliši.  Cool
Logiran
marjetkica
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #586 : nedelja, 14.08.2005 : 09:38:48 »


hipo, mas pa sreco da te flayko ni probal naskocit, ker fant obvlada in verjemi da nebi sel na nogo Grin Grin Grin

LOL

po lastniku, i guess! Smiley
po tistih groznih metodah, ki jih uporabljaš, ni čudno....

hipo naslednjič prinesi s sabo zaščito...

ja eni pišete tle na veliko kako je bilo, drugi pa že kaj koristnega/uporabnega v tem času naredimo. pa ven je tudi treba it!

glede pravnih zadev sem zaenkrat konec, drugo je olepšavanje. kot sem že pisala "na novo prijaznemu" gregorju, se je potrebno odločit o par zadevah in potem se gre naprej.

hipo zgleda je magnet za pse oz. njihove izločke Smiley LOL
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #587 : nedelja, 14.08.2005 : 11:15:50 »

dobro jutro!
ja skoda pia da te ni blo, saj bi bil flayko se najbolj srecen, ker mislim da mu bi tudi orala pomagala potesiti zeljo, ker za kaj vec je tvoj kaj rahlo premajhen Grin Grin... upam da bos drugis zraven, saj si na nek nacin povezana z dalmatinci;JH z flaykotom pa tudi ze rezultati iz grup z njim...
shait, res skoda da nista bile zraven ker se bi za obe kaj zanimivega najdlo... naslednjic pa upam da bos z nami, saj bo to zelo kmalu!
v tem primeru merjetkica, jaz ne bi mel nic proti ce se bi izrek spremenil; kaksen pes taksen lastnik...saj nebi bilo slabo ce ti pride 60 komadov pa se placajo ti za to Cheesy Cheesy
ni vazno kaksne so metode, vazno je da so ucinkovite!!!
vsak po svoje kaj koristnega nardi samo ce hoce.
zelo pohvalno marjetkica da se tako trudis, ce so bodo se vsi ostali saj pol tako se nam ni treba bat za prihodnost kluba in pasem ki so pod njegovim okriljem. na naslednjem sestanku predlagam da se vsak prej pripravi(vprasanja,predlogi,funkcije..) in s nardi en razpored diskusij, da ne bo nepotrebnih skakanj v besedo in polemik o neumesnih stvareh Wink
hipo, ti malo pazi z temi izlocki in tihimi zeljami, ker ves da pri flaykotu to dosti kosta... Grin
dobil sem novice da je z flaykotom vse v redu in da je ze opravil svojo don juanovsko dolznost in so vsi,z psico na celu, zadovoljni! paril pa je eno boljsih italjanskih psic z definitivno najboljsim rodovnikomv celi dezeli makaronov.. lahko si pogledate na http://utenti.lycos.it/daumont/ samo psice ki jo flayko pari ni gor ker stran ni bila dolgo prenovljena. psica pa je hcerka multi.ch. elaridge end of the rainbow in multi.ch. elaridge commander! v bistvu totalno elaridge papir iz anglije. vzrediteljica elaridge je rita stokes, ena najbolj znanih vzrediteljic v angliji in pa zeslo priznana sodnica specijalistka za dalmatince v evropi... cast mi je da je ona priporocila flaykota za parjenje saj ji je bil ful vsec ko ga je videla v angliji..
zdaj pa grem na delo;hranjenje konj, psov in ostalih zivali...
uzivajte
gregor nemanic
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #588 : nedelja, 14.08.2005 : 11:45:30 »

pa se nekaj; dajte si zapisat naslove vseh tistih ki jih poznate in imajo pasme ki jih vkljucuje nas klub, da jim lahko posljemo obvestilo kaj smo zaceli in kdaj bo naslednji sestanek tako da bodo vsi zainteresirani lahko prisli. nekaj tega imam jaz (spisek 120 lastnikov dalov in se nekaj od dogosov) dobro pa je da vsak se nekaj doda. lahko so tudi tisti ki imajo nerodovniske pse in pa tisti ki se zanimajo za omenjene pasme ali pa tisti ki so jih kdaj imeli. pa vsi obozevalci nasih pasem so dobrodosli!
dopis pocasi sestavlja nasa bodoca tajnica samo se par vaznih podrobnosti manka;datum,cas in kraj naslednjega sestanka,teme pogovora na tem,itd... zato vas tudi prosim za predloge glede tega,cimprej!!!
hvala za pomoc
gregor nemanic
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #589 : nedelja, 14.08.2005 : 14:46:35 »

uf kako ste se razpisali v teh dveh dneh Roll Eyes .. mi uzivamo na pohorju (kjer imamo vikend), tako da do interneta nisem uspela se priti.. Tongue
hmm podrobnjesi komentar je tako ali tako ze dal gregor, tako da iz stajerske strani ni vec kaj dodati Wink
naslednjic upam , da nas bo prislo se vec.. glede na to, da se zdaj vsi vsaj malo bolj poznamo, naslednjic vec ne bo te formalnosti o spoznavanju pa bomo lahko prej presli na delo, ter morda ze kaj postorili, kar bo vidno tudi na papirju in ne bo ostalo samo pri govoru Cheesy
oki, nas tri ( S&J&J) veseli da smo se spoznali.. Simon je sicer prisel zraven pac , ker je moral (ce pade komanda da mora prit, pac mora prit Grin), pa ga je navdusenost vseh kar not potegnila, tako, da spletna stran pride, ko bodo vse formalnosti urejene  Wink
Drugace pa Johny si je vzel zgled po Flajkotu, tako , da je rekel , da bo treniral, da bo nekoc tako mocen kot on Grin Grin Grin.. in da bo imel toliko "bab" kot on Grin Grin Grin Grin Grin .. res full je zagnan, ok no, trenutno spi na postelji Grin Roll Eyes Grin
aja, predlagam , da se odpre tema posebej o tej temi-klubu.. sicer vem da RR-ji ter dogosi naso temo tudi berejo, samo ce bi odprli temo , bi se morda tudi kaj oglasili, tkao, da se lahko dolocene stvari zmenimo kar na forumu, pa ti, PU, ne rabis kopirat v vse teme..
oki, pozdrav iz mb konca,
Jasmina

Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #590 : nedelja, 14.08.2005 : 15:15:59 »

no, pa jo mamo! temo o klubu na tem naslovu; http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,4247.new.html#new
dejmo se drzat tega da se vse v povezavi z klubom pise tam in ostalo o dalmatincih tukaj gor...
hvala
grega
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #591 : nedelja, 14.08.2005 : 16:29:20 »

Citat
hipo, ti malo pazi z temi izlocki in tihimi zeljami, ker ves da pri flaykotu to dosti kosta...
khm...sva se midva že vse zmenila tam zunaj...samo da nazaj pride haha Grin

no fajn da je nova tema, tukaj pa gremo lahko naprej o vzreji če bo še koga kaj zanimalo, ker zdaj so tri teme Roll Eyes

LP,petra
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.347


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #592 : nedelja, 14.08.2005 : 21:42:39 »

Priznam, da nisem brala vse solate, ki ste jo natresli v staro in novo temo o dalmatincih ter v temo o vsakodnevnih izkusnjah z vasimi pikci. V glavnem pa poznam podrobnosti o zapletu, zaradi katerega je bila tema nekaj casa zaklenjena.

Nisem brisala ne celotnih sporocil in ne delov teh sporocil, ki ne spadajo na ta forum. Na tem mestu pa opozarjam Gregorja (in ostale), kot sem ga opozorila pred casom ze tudi osebno, naj se izogiba takemu pisanju, kot ga lahko beremo nekaj strani nazaj. Ce to ne gre, pa naj da pregledati in urediti sporocila, preden jih odda. Osebno mi je vseeno za kolicine samohvale, ki jih kdo stresa tukaj, v bodoce pa nikakor ne bodo vec ostali tukaj stavki, ki bodo vsebovali "izmecke, gnoj, glupe, paciente, prirojeno retardirane, drek, gnus,... - kar sem ne sodi, ne glede na vzvisenost ciljev, ki jih ima pisec..

Kot je videti, ste se stvari vsi skupaj lotili na drugacen nacin in ob tem upam, da se bo tudi nivo pisanja zacel dvigovati skupaj z nivojem vzreje.

PS: TinaZ, me veseli, da si opozorila na probelmaticno objavo polnih imen (dovolj za preganjanje je sicer ze to, da se osebo iz napisanega prepozna). O tem, kaj in kako boste o kom pisali, se sami odlocate in za napisano tudi odgovarjate. Zagotovo ve o tem veliko tudi Grega.

Osebno bi me nadvse veselilo (pa sigurno tudi druge ljubitelje dalmatincev), ce bi Grega nekaj malega svoje energije porabil za predstavitev dalmatinca - takega kot mora biti, z vsemi zdravstvenimi, vzrejnimi in drigimi problemi ter resitvami. Znanja in poznavanja mu zagotovo ni za oporekati.

Dodatek, 26.8.2005

Na podlagi pritozbe je bilo v tej temi izbrisanih pet sporocil, objavljenih med 05.08.2005 in 09.08.2005.
Logiran

bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #593 : ponedeljek, 15.08.2005 : 16:04:00 »

Jana, se mi zdi, da bi bilo dobro, da bi tako obvestilo napisala tudi v temo o bokserjih, kjer so nekateri udeleženci tudi prekoračili mejo lepega obnašanja...
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #594 : ponedeljek, 15.08.2005 : 19:34:32 »

sem kar sem napisala odgovor, ki ga je rodgon zastavil v temi o klubu za športne goniče, ker mislim da bolj spada v to temo:
rodgon;
psico lahko pelješ na razstavo če je rodovniška in cepljena proti steklini.
iz kje pa je?iz katere psarne?
Mladiči dobijo rodovnik če sta oče in mama rodovniška in imata oba vzrejno dovoljenje.
zelo je priporočljivo da sta tudi testirana(slušni test, slikanje kolkov...)ker so dalmatinci v velikem procentu gluhi.
sicer še ni obvezno upamo pa da kmalu bo, ker je razlog ustanovitve kluba predvsem izboljšat zdravstveno stanje...
tole je na hitro...lahko si pa še prebereš prejšne poste kjer je že bilo veliko govora o vzreji Wink
s katerim psom imaš pa namen parit?
če te še kaj zanima kar vprašaj Wink
Logiran
rodgon
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #595 : ponedeljek, 15.08.2005 : 19:53:45 »

Pes, ki bi pario je iz Vrsara, ko smo se spoznali u Kampu. Papirov nismo videli, ali so rekli, da jih imajo in da je pes šampijon in da je zmagao na razstavi u Sloveniji. Rodovnik za psici mamo, je cepljena na besnoču, čuje zelo dobro, kar pa mislim da jo na razstavi lahko moti ko drugi psi laju. Kolke ma uredu, lepe plave oči in je zdrava, sam pozimi jo zebe ko je minus. Kje bi šou da bi dobil vzrejno dovoljenje? Komu in kolko se plača? Lahk to plačam vašmu klubu pa kolk plačam da se zmenmo?
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #596 : ponedeljek, 15.08.2005 : 20:05:27 »

ja, če sem prav razumela ima psica modro oko?
to je nažalost po standardu diskvalifikacija in tak pes ne dobi vzrejnega dovoljenja dobi pa lahko rodovnik.
če pa sem narobe razumela Roll Eyes potem pa so vzrejni pregledi mislim da dvakrat na leto; če nisi član kinološke zveze slovenije se plača okoli 15k(za oceno zunanjosti in vzrejni pregled), če si, pa nekoliko manj.

ko bo začel delovat naš klub bo poskrbljeno tudi za vzrejne preglede-malo drugače Wink

Citat
čuje zelo dobro
tega se brez slušnega testa ne da vedit-lahko je gluha na eno uho, kar je povezano z modrimi očmi.

kolke pa je tudi fajn slikat...

lp,petra
Logiran
rodgon
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #597 : ponedeljek, 15.08.2005 : 20:07:00 »

Sem pozabu napisat pedigre za našu Stello:
S.Otac - Perditas Inside Information
S. Majka - Konavlje Stela D*Oro
Majka - Maud Ze Severni Zahrady
Oče - Retma Paparazzi

Je u redu' Trgovec, ki mi je prodav pravi da je super pedigre! Zato bi za vzejno plačao sam ne vem komu in kolk?
Logiran
rodgon
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #598 : ponedeljek, 15.08.2005 : 20:13:19 »

No zdaj sem vidu da je že odgovor prišu. Ni čist plavo oko - obadvoje! Je malo, al čuje ko kako domačo mačko kličem da jo futram. Dobro čuje! Ono za plačat nism razumeo kaj je 15k(za oceno zunanjosti in vzrejni pregled) Kdaj bo delal vaš klub da plačam vam, ko ste pošteni in razumete mojo težavo. In kmal bi meo papirje, ker se bo kuja gonla kmal pa bi papirje nucu!
Logiran
marjetkica
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #599 : ponedeljek, 15.08.2005 : 20:24:58 »

radgon, kluba še en čas ne bo. ampak ne smeš plačat nam!  Grin Grin to se plačuje vzrejni komisiji, ki pa je pri kinološki zvezi slovenije. kontaktiraj njih.

glede plavih oči pa pravi hipo, da ni primerna za vzrejo.

vso srečo!

PS: naj se ti ne mudi! je bolje, če prej vse preštudiraš, veš?!
Logiran
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines