mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 15.08.2024 : 11:15:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dalmatinci - čvek  (Prebrano 147087 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #540 : torek, 09.08.2005 : 22:56:52 »

Imam eno vprašanje glede vzreje. Recimo se skoti leglo dalmatincev ( predvidevamo da sta starša slušno pregledana in je vse ok ). V leglu je recimo gluh mladiček oz. več gluhih mladičkov nekaj pa jih je vredu. Gluhota je gensko prenosljiva bolezen, gluhih mladičev se ne sme pariti naprej, saj prenašajo ta gen. Ali imajo v sebi ta gen tudi ostali mladiči, ki so zdravi? Se z mladiči, ki so iz gluhega legla ( čeprav so sami ok ) sme pariti dalje?

hvala za odgovor
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #541 : torek, 09.08.2005 : 23:14:01 »

kako je točno s tem (še) ne vem, lahko pa ti povem toliko da če je v leglu gluh mladič ta gen prenaša eden od staršev.ni nujno da je on sam gluh, lahko samo daje gluhe potomce...
če ti dam primer:
dedek od mojega monda je dal v leglu v katerem je bil oče od monda kar nekaj gluhih ali napol gluhih psov; in ta pes je kao neki dober plemenjak in to...
potem je Grega paril z isto psico flyerja, in menda ni bilo gluhih.Se pravi je  ta pes prenašal gen, sam pa ni gluh.
Če se ne motim ima Flyer celo narejen DNK test-in ne prenaša gluhosti Wink
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #542 : sreda, 10.08.2005 : 06:04:05 »

Kako pa je Grega vedel, da psica nima v sebi tega gena?
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #543 : sreda, 10.08.2005 : 09:50:18 »

Pozdravljeni!
gluhost jeena zelo komplicirana stvar!!
shait, saj nisem vedel da psica ne prenasa gluhosti, vedel sem pa da flayko ne prenasa. ta ista psica je dala veliko gluhih mladicev v leglu z perditas inside information z flaykotom pa nobenega! ceprav to ne pomeni da ona ne prenasa gluhosti. samo ce imas oba starsa testirana dnk in tudi na ta test ce prenasa gen za gluhost ali ne potem lahko pricakujes samo slusne mladice. cim pa eden nima tega posebnega testa drug pa, lahko vedno pricakujemo katerega z problemom sluha!
ce en mladic prihaja iz legla kjer so bili tudi gluhi lahko on da gluhe ali pa ne.odvisno od tega ali prenasa ta gen naprej ali ne!
no kaj zdaj; noben ni nic rekel ce bo petek v redu za sestanek?? lahko dam se predlog za lokacijo; bar sokol ob dolenjski zeleznici, blizu sportne dvorane krim na rudniku...
dejte obvestit cim vec ljudi da ne bo izpadlo da smo se sami(za zaprtimi vrati) nekaj dogovarjali in da kdo nebi rekel da ni smel zraven. vsi so vabljeni!
po uspesnem parjenju thinking about panthera unica z curias outstanding oliverjem lahko najavim se eno leglo v kratkem; multi.ch.falcatus stella delilah bo parjena z good luck panthera unica. upam da bo tokrat vec psick v leglu saj imam kr nekaj ze rezerviranih s strani vzrediteljev in razstavljelcev; tako sem imel dosti rezervacij za psice iz legla dolce z oliverjev pa se je skotilo 6 samcev in dve psicki, ena pa je imela plosco...smola! upam da bo tokrat vec lulik.
mejte se
gregor nemanic
www.pantheraunica.net

P.S. kako da se rozifox nic vec ne javlja;stopnicke pa to???
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #544 : sreda, 10.08.2005 : 09:58:18 »

Kje pa se skriva Lejla? Bo sla ze kaj v pokoj? lp
Logiran

pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #545 : sreda, 10.08.2005 : 10:09:11 »

zakaj pa naj bi sla v pokoj??
lejla se skriva v reki na hrvaskem pri juretu sokolicu-top junior handlerju hrvaske 2004. vsak dan se kopa v morju in pridno trenira junior handling. ima za koncat se par sampionatov imela pa jele eno leglo. to bo zdaj njeno drugo. psicka iz njenega prvega legla z good luckom; unforgiven urbi panthera unica zivi v nemciji in je mlada sampionka luxemburga in ima nekaj dobrih rezultatov v nemciji!
grega
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #546 : sreda, 10.08.2005 : 10:19:05 »

Ja, enkrat bo verjetno sla, ane?  Wink Meni je pac psicka takrat, ko je bila z nami v Parizu ostala v spominu in bi ji rada nasla nov dom, ce bi bilo potrebno.  Smiley Posteno povedano bi jo vzela jaz. Grin Nisem mislila nic slabega, le zanimalo me je kako je z njo. lp
Logiran

pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #547 : sreda, 10.08.2005 : 10:28:42 »

ja lejla je res faca in je zame bila nekaj posebnega zato je vecino casa zivela z mano... posebna pa je tudi ker je prvi mladic skoten od flaykota. flayko je bil star 6 mesecev ko je paril njeno mamo...
mislim da ne bo rabila menjat placa ker je ze od zacetka tekmovala z juretom v JH in jo je jure vzel za svojo-dolgo so me prosili za njo... ce pa se zgodi kaj nepredvidenega te imam v mislih kaja! lani je bila zelo malo razstavljena, letos ce se ne motim pa se ni bla tako da je nekako ze v penziji...
to leglo je vzreditelj na madarskem se enkrat ponovil in drugic dobil 12 mladicev(prvic samo dva)-vsi rjavi, ker je njena mama tudi rjava. sestra od lejle pa je tudi zelo uspesna; ime ji je falcatus europa in pa eden ali dva brata sta tudi razturala...
lejla je se mlada in ima se veliko let pred sabo, upam pa da lepih...
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #548 : sreda, 10.08.2005 : 10:39:27 »

aja, ure sestanka namenoma nisem napisal ker sem hotel pocakati da jo predlagate kako komu pase in pol vzamemo neko povprecje pa je... kok zgleda bo najboljse okrog 18.00. a vam je to ok???
grega
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #549 : sreda, 10.08.2005 : 10:52:25 »

meni v petek ob tej uri pase .. prej pa definitivno ne, ker do 4 delam Tongue
samo sedet moramo nekje zunaj, ker Johny pride zraven.. ce se ze pripeljem v lj, boma pa sla se po obiskih in na norenje.. hipo se moram sama povabit, ali me bos ti? Grin Grin Grin
no, drugace pa skoraj noben ni nic rekel , da pride.. torej, kaj pa ostali??
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #550 : sreda, 10.08.2005 : 11:13:52 »

pa se nekaj; vabljeni so vsi tudi ti tomaz, ker sem siguren da redno spremljas dogajanje tu gor...
javite se tisti ki mislite pridet...
hvala
grega
Logiran
Rozifox
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #551 : sreda, 10.08.2005 : 11:16:54 »

Cenjeni gospod Grega!

Ker se mi ne zdi okusno na forumu žaliti in ker Vašega klovnovskega obnašanja ni smiselno javno komentirati, sem Vam poslal osebno sporočilo! Preberite, če utegnete!?

Vsem dalmatincem pa veliko uspeha pri vaši nameri, da se organizirate!

Lep pozdrav Rozi
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #552 : sreda, 10.08.2005 : 11:36:16 »

gospod rozi!
tisto glede hrusice pa stima a ne???
hvala za dobre zelje pri organizaciji kluba, ste vabljeni na sestanek ali pijaco...
gregor nemanic, zvani klovn...
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #553 : sreda, 10.08.2005 : 11:53:08 »

meni je v petek v redu; tudi ura je ok.
jasmina veš da si vabljena na obisk!še posebej če si na našem koncu Wink
zgleda pa da nas bo bolj malo Undecided vsaj nas z dalmatinci...ali je še kdo povabil koga?bom še jaz danes mal povprašala...
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #554 : sreda, 10.08.2005 : 14:40:44 »

hm...ker je ravno ana omenila tole z leglom gluhih in ne gluhih mladičev, še mene nekaj zanima;
če se skoti v leglu nekaj gluhih mladičev in ostali slišijo, kaj bi v tem primeru naredil dober vzreditelj?bi lahko naprej vzrejal z psi ki slišijo kljub temu da je možnost da prenašajo gen za gluhost?
upam da nisem preveč zakomplicirala...
hvala,
Petra
Logiran
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines