mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 01:25:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dalmatinci - čvek  (Prebrano 146234 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
MojcaF.
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


Issa & Klip


« Odgovor #405 : ponedeljek, 25.07.2005 : 12:47:03 »



....ko vidim tak oglas, me zaboli pri srcu. Kot da je pes en avto, ki se ga naveličaš ali pa si zgrešil znamko pri nakupu...  Angry

Tudi moj Klip ima 5 mesecev (in je od istega vzreditelja, kot ta psička).

Sprašujem se, kaj hudega in groznega bi se moralo naši družini zgoditi, da ta naša živalca ne bi mogla na noben način več ostati v našem domu. Jedrska eksplozija?Huh....... Undecided Undecided Undecided

Sicer pa res ne smem soditi vseh po sebi..... ni mi pa vseeno. Žal mi je, da je ne morem vzeti kar sama, da bi psička (ki je že menjala vmes lastnika !!!!!!!!!!!!!!!) končno spoznala, kaj je ljubezen...

Mojca
Logiran

You think dogs will not be in heaven?  I tell you, they will be there long before any of us.  ~Robert Louis Stevenson
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #406 : ponedeljek, 25.07.2005 : 13:29:25 »

no, po zadnjih podatkih bo psička ostala tam...
sicer pa nikoli ne veš kaj pride vmes...ampak po eni strani pa tudi meni ni jasno, kako da ne poiščejo kakšne druge rešitve glede na to da jo ta punca obožuje Huh
ja, najhuje je to ker je že enkrat menjala lastnike... Sad
upajmo na najboljše...aja...kaj ni tako da če nekdo oddaja psa ga vzreditelj nazaj vzame in on poskrbi zanj?ali vsaj nekaj podobnega?
Mojca kako pa kaj Klip? Wink
Logiran
MojcaF.
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


Issa & Klip


« Odgovor #407 : ponedeljek, 25.07.2005 : 13:36:18 »

..ma Klip je tak zaspan cartek (beri lenčina), da odpadejo vsi jutranji sprehodi, ki sem jih načrtovala še pred njegovim prihodom...)))) Grin  Ob šestih zjutraj se namreč samo mrmraje preteguje v vseh možnih pozah.. Cheesy, tako da najdaljši sprehod odšibamo zvečer.

Drugače pa se nam je pred nekaj dnevi prvič nasmehnil !!!! (ha, zvenim kot na kakšnem forumu za dojenčke, he he he).. Tudi moj prvi dalmatinec se je smejal in kar upala sem, da nas bo tako pozdravljal tudi Klip...

no, po zadnjih podatkih bo psièka ostala tam...


Si mogoče kaj govorila z lastnico?..


Pozdravček tudi Mondu od Klipa!

Mojca
Logiran

You think dogs will not be in heaven?  I tell you, they will be there long before any of us.  ~Robert Louis Stevenson
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #408 : ponedeljek, 25.07.2005 : 13:46:51 »

hehe, smo nekako na istem, Mond tudi spi do 9, 10 dopoldne, pravzaprav do takrat ko jaz vstanem, ker bog ne daj da bi šel s kom drugim lulat Roll Eyes lahko jaz vmes kam izginem Grin
jah drugače pa ko moram zjutraj vstajat pa ni šans da bi tudi on vstal...potem je bolj takole:
Citat
Ob šestih zjutraj se namreč samo mrmraje preteguje v vseh možnih pozah.

ja, saj na sprehod je pa itak v tej vročini možno it šele zvečer...

Citat
Si mogoče kaj govorila z lastnico?..
jap, sva bili v stiku že od takrat ko jo je dobila, zato mi je bilo pa potem še toliko manj jasno ko sem izvedela Undecided

Mojca, daj mi pošlji še kakšno slikco od Klipa, zadnja ki sem jo videla je bila tista ko prav odraslo pa ponosno leži na travi Grin
Logiran
MojcaF.
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


Issa & Klip


« Odgovor #409 : ponedeljek, 25.07.2005 : 13:53:01 »

ma saj bi prilepila kakšno tudi sem gor, ma ne znam.... sram Emšo, emšo.....  Wink

Logiran

You think dogs will not be in heaven?  I tell you, they will be there long before any of us.  ~Robert Louis Stevenson
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #410 : ponedeljek, 25.07.2005 : 15:03:31 »

Mene pa čist tko, mimogrede zanima, ali je kakšen konkreten razlog, da bi tista psička morala spet menjati lastnika? Ma saj to pravzaprav niti ni pomembno, fajn da bo ostala tam, kjer je, če jo lastnica obožuje ... Smiley
Drugače pa tudi pri nas poležavamo čez dan, da ne morem verjeti, da je to isti kuža... Pa zdaj se je krepko poznal vpliv polne lune nanjo  Shocked
Hodiva pa občasno na Krko, ker sem mislila, da se bo šla mogoče ohladit vanjo, če ji bo vroče, pa jo samo od daleč opazuje, zato zaenkrat še ni nič od moje plavalke  Wink
Lep dan!
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #411 : ponedeljek, 25.07.2005 : 16:02:53 »

ja, je konkreten razlog.
upamo da bo ostala tam! Undecided
LP
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #412 : torek, 26.07.2005 : 12:14:04 »

Pozdravljeni!
no nazalost se je zacelo tisto kar sem napovedal pred dolgo casa i o cem sem pisal na veliko vi pa ste mel grajali naj ne bom nesramen!
predvidevam da je psicka ki se oddaja iz legla multipla-tomaza zajca, kar ocitno njega ne briga dokler morajo lastniki sami poskrbet za nov dom. glavno je da je on dnar pokasiral in ga za prihodnost psa ne briga vec-kasiranje je itak bil edini njegov cilj in edina stvar zakaj on ima pse!
za zival samo mu ni bilo nikoli mar, ker drugace njegvi psi(ki jih je vedno vec) nebi ziveli v usranih pesjakih ki jih niti ne spuca ampak bi ziveli v hisi! vlozil ni nioli nic v pse pobral pa je dosti-to je vedno bilnjegov cilj in so take njegove besede in razmisljanje ki mi ga je razkril ko sva bila se prijatelja!
kvalitetno ni nikoli vzrejal,zmagoval ni nikoli in zato ni bil nobenemu trn v oku ali pa nobenemu nibil nevaren. zdaj pa je ocitno sel cez rob ker je dobil javni opomin, ki je objavljen tudi v kinologu in sicer zaradi neupostevanja vzrejnih pravil! grozila mu je celo prepoved izdaje rodovnikov za zadnja dva legla vendar je nekaj zmutilin dobil rodovnike!
za jazbecarja-beri rocky je dolzan se 1000 eurov plus stroske vzreditelju lacrimacristi-zeljku radicu,meni je dolzan neprimerljivo vec vam pa je podturil pse pod vrhunske razstavne(kao) za katere ne veste ali so sploh tisto kar jim pise v rodovniku! skratka nesedli ste in podprli ste neprijatelja psov in masovnega vzreditelja za dnar!
sramota da se to dogaja in bogi psiki trpijo zaradi takih izmeckov. treba bi jih dalec odstraniti od psov in vzreje in koncno vpeljati neka vzrejna pravila ki bi prepovedovala vzrejo z gluhimi psi kot to delajo po celem svetu!! dokler tega ne bo bo tomaz se vedno vzrejal s rachel od clipiku ki je na eno uho gluha, s pai ki nimajo karaktera in so bojeci, delal vzrejne kombinacije(za dnar) ki sploh ne pasejo skupaj!!
gregor nemanic
st.1. vzreditelj dalmatincev v sloveniji vseh casov
www.pantheraunica.net
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #413 : torek, 26.07.2005 : 17:56:17 »

no, kakorkoli že, jaz nimam z njim nič...tudi podturil mi ni nihče nobenega psa kot razstavnega, svojega pač razstavljam iz veselja...
niti ne vem kako živijo psi pri multipli in kako pri pantheraunici...

ampak me bolj zanima kakšna je dolžnost vzreditelja v takšnem primeru?da pomaga pri iskanju novih lastnikov ali še kaj več?

pantheraunica, tvoja stran vsaj meni že ful dolgo ne dela Huh

LP
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #414 : torek, 26.07.2005 : 18:02:33 »

aja, kam pa je en post od Mojce izginil? Huh
Logiran
442244
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #415 : sreda, 27.07.2005 : 10:58:18 »

Živjo,
 
po branju foruma na mojpes.net sem ugotovila da je vaš Klip bratec od Lune, naše dalmatinke.
 
Tudi Luna je zaspanka, zjutraj ob 6h jo moramo buditi, potem pa se, preden se oblečem, že uleže nazaj.
 
Tudi mi smo z njo zelo zadovoljni, vendar tudi ugotavljamo da je verjetno že v puberteti.
 
Od prejšnjega tedna noče jesti hrane, ki nam jo je priporočil vzreditelj, zato smo jo zamenjali s Hill's - om puppy lamb &rice.

Zanima me, katero hrano je vaš Klip?

 
Špela
 
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #416 : sreda, 27.07.2005 : 11:42:59 »

zdravo pantheraunica!
Hotela sem samo povedati to, da meni tomaz ni prodal psa kot vrhunske razstavne kvalitete, ampak samo dalmatinca z rodovnikom in dobrim zdravjem. To Johny tudi je, večjih zdravstvenih težav nima (in upam , da jih tudi ne bo imel), pa tudi test sluha imamo opravljen. To, da obiskujem razstave, pa sma se odločila s fantom. Prvo sma šla pogledat na eno razstavo, na drugi sma razstavljala, in tako so naju čisto zasvojile Roll Eyes .. Tomaz nama je pri tem le svetoval, kakšne napake ima pa nama je tako tudi sam povedal.  Da moj pes ni ne vem kake full vrhunske kvalitete , to vem, samo za mene je tako najlepsi, pa zaenkrat je tudi večini sodnikom bil všeč. Sicer pa razstave obiskujema bolj za zabavo kot pa zares Cheesy Cool
To sem samo želela napisati, v ostale vajine prepire pa se ne mislim vtikovati, ker, saj pravim ne poznam vseh okoliščin pa me niti ne zanimajo, hotela sem samo povedati, da je bil tomaz, kot vzreditelj, do mene vedno fer in korekten.
Da me ne boš narobe razumel, Pantheraunica, ne poznam te, tako da niti slučajno ne morem reči nič proti tebi. Rekla bi samo kapo dol, da se trudiš za dalmatince. Samo prvo kot prvo, če želimo imeti v Sloveniji kvalitetne dalmatince, bi morali preprečiti parjenje nerodovniških dalamtincev, šele potem pa bi bilo treba razčistiti oz. počistiti psarne, ki ne delujejo čisto po pravilih.(to , da mora pes imeti opravljen test sluha se popolnoma strinjam , da bi bilo treba v SLoveniji uvesti Wink) Vglavnem, ne smemo pozabiti koliko je nerodovniških dalmatincev. Saj ne rečem da niso nekateri lepi, samo se večini že na prvi pogled vidi , da nimajo rodovnika in jih pač parijo že mogoče zato ker so tak "lepi" če imajo eno ali pa obe okici modri, po drugi strani pa sploh ne vejo da to ni pravilno in prenaša gluhost,... mislim, da bi bilo prvo treba preprečit takšne paritve, potem pa lahko naredimo korak naprej.

Lep pozdrav in brez zamere,
Jasmina
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #417 : sreda, 27.07.2005 : 12:49:08 »

no, zdaj bom pa še jaz napisala kaj si mislim o vsem skupaj..
najprej glede vzreje, jaz res nimam kaj rečt proti pantheraunici, ker tudi še nikoli nisem slišala da bi kdo kaj rekel čez njegove pse(zdravstveno stanje naprimer), razen takrat na forumu glede tistega rodovnika ampak v to se ne mislim spuščat, ker ne vem kakšna je bila situacija.
ampak glede zdravja pa mislim da nima kdo kaj rečt, ker so vsi psi pregledani...
in če ostanemo pri zdravju, moram tu dat prav pantheraunici, ker pri multipli ne vem koliko psov je pregledanih(tistih ki se pari)vsaj jaz ne vem nič o tem. Moti me naprimer to da royal flash nima ne slušnega testa, ne slikanih kolkov, pari pa kar veliko...mislim, že jaz bom šla mojemu narest slušni test pa slikat kolke zaradi sebe, da jaz vem kako je z njegovim zdravjem, on pa pari razmeroma veliko pa tega nima.
niti za rockyja ne vem nič o slušnem testu pa najbrž že in še bo kar dosti paril...

Citat
meni tomaz ni prodal psa kot vrhunske razstavne kvalitete, ampak samo dalmatinca z rodovnikom in dobrim zdravjem
no, to pa je druga stvar ki me moti...tomaž namreč ni nobenemu prodal psa razstavne kvalitete, ker iz teh kombinacij ki jih je paril ni nikoli kaj dobrega ven prišlo, ali pa on sam ni znal ocenit kaj je dobro in kaj slabo, najbrž zaradi tega ker se sam premalo zanima za to.
to se nekako vidi pri tem kakšno psico si je zadržal v solastništvu...ki je nakoncu dobila 4 in 2.vzrejni razred...kaj si ne zadržiš ponavadi v solastništvu perspektivnega psa?
Da je zdravje dobro pa lahko vidiš šele po nekaj mesecih ko SAM opraviš teste, nimaš pa tega zagotovila ob nakupu!
Pri pantheraunici dobiš psa slušno testiranega, poleg tega pa imajo tudi starši vse preglede(tudi tiste ki niso nujni)no, na žalost v sloveniji ni nujnega nič...samo to da je pes čim manjši in čim bolj rotvajlerski...to je pa spet ena stvar ki me zanima, zakaj je tak trend čimmanjših dalmatincev?meni osebno so veliko bolj všeč višji in nabiti psi, ker mi nekako vse skupaj izpade bolj skladno...

Eh, glede vzreje se zgleda ne da nič izboljšat...ker se pač pari tisto kar je pri roki...ne razumem pa potem teh prepovedi, zakaj jo dajo nekomu ki se trudi, dela zdravstvene preglede...nekomu ki pa vloži bolj malo pa ne.ampak preden mi bo vse to jasno...se bom mogoče že sama trudila z zdravimi mladički Wink

Skratka, moje mišljenje je tako da se premalokrat posluša in uči od nekoga ki ima res kaj pojma, in prevečkrat posluša nekoga ki zna bit prijazen.
Tule pač moram dat v vseh pogledi prav pantheraunici, upam pa da ne pride kje do kakšnih zamer ker se nočem z nikomer grdo gledat.

Lahko bi pisala še in še...ampak se bojim da bo zašlo vse skupaj pregloboko...
aja, glede gluhosti sem pa itak brez komentarja...ker pomojem samo še v tej naši zakotni sloveniji slušno testiranje ni nujno  Lips Sealed

Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #418 : sreda, 27.07.2005 : 13:11:32 »

Pozdravljeni!
kot vidim spet ne razumete kaj vam hocem povedat in kaj sem vam takrat govoril ko sem samo opozarjal...
to niso nobene osebne zamere ampak je moja skrb za pasmo in vzrejo!! tudi ce bi kdo drug(in ne tomaz) delal take svinjarije bi reagiral isto! jaz ga grajam zaradi nespostovanja eticnih nacel vzreje in pa zaradi razloga zaradi katerega on vzreja!!!
seveda je treba unicit vse tiste ki vzrejajo nerodovniske dalmatince(in druge pasme) toda tudi gnoje kot je ze omenjeni vzreditelj je treba iztrebiti ker se vse zacne pri njih! in sicer tako; tomaz ima skozi manjkvalitetna legla sumljivaga porekla in slabega zdrastvenega stanja. v kvaliteto genetike in razstave vlaga NIC in pol tudi ne more met kvalitetnih mladicev!! ti mladici pa se prodajajo in lastnike(nekatere) nagovori da pridejo na razstave in v vzrejo! toda ker so ti mladici nekvalitetni-vecina netipicni bodo tezko dobili vzrejna dovoljenja! pri se malo postrozenem vzrejnem pravilniku pa se rodovnikov ne bodo dobili saj vemo da tomaz vzreje s gluho psico! vemo pa tudi da je iz psarne multipla bilo mislim samo dva mladica ocenjena sz odlicno oceno vsi ostali z prav dobroali  dobro in vsi zaenkrat so dobili najnizje vzrejne ocene!! in taki mladici ko ne dobijo vzrejnih dovoljen so potencionalni kandidati za nerodovniska legla,ker ce je za lastnik prisel na vzrejni pomeni da ima namen vzrejat, ce pamu ne dajo vzrejne bo vseeno mel leglo toda brez rodovnika. isto se dogaja s samci, ce nebojo smeli parit uradno ker ne bodo dovolj kvalitetni bodo dali parjenje na crno!!
nekateri pravite da je tomaz bil korekten do vas; je seveda je on vedno korekten ko hoce kako korist od nekoga imeti;ponuja vam uno shit hrano, ki jo skoraj vedno vsak vrze stran ze po prvi vreci-ne se cudit ce vam bodo psi imeli zelodcne tezave ali alergije ker tista njegova hrana je manj kvalitetna in jo prodaja da bi nam pri purini delal konkurenco ker so ga iz purine ven vrgli in je ostal dolzan cel kup denarja tako da so mu grozili da mu bojo avto odpeljali!!! skratka clovek je izmecek od glave do pete!!!
vse to se mu lahko spregleda zavoljo psov in pasme toda le ce spremeni svoj nacin dela in ukvarjanja s psi in zacne normalno vzrejat s zdravimi in kvalitetnimi psi ker nam je vsem v interesu(samo njemu ocitno ne) da se nekaj nardi za dalmatince!!
pomagajte dalmatincem..
gregor nemanic
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #419 : sreda, 27.07.2005 : 13:22:05 »

Ali je bila psarni Pantheraunica prepoved vzreje s strani KZS, izrečena leta 2003 za dobo 5 let, preklicana?
Logiran
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines