mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 15.08.2024 : 09:41:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dalmatinci - čvek  (Prebrano 147077 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Rozifox
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #525 : torek, 09.08.2005 : 17:31:20 »

Gospod Gregor N.
Na razstavah sem jaz, Rozi, WFT do sedaj tebe in tvojega psa vedno gledala z najvišje stopničke!
Glede odkupa avtorskih pravic še vedno velja, glede 100 pik pa tudi!

Rozi
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #526 : torek, 09.08.2005 : 17:43:33 »

aja, treba je predlagat dan; ta petek ob treh Tongue
hehe, pomojem bo bolje da Grega pove kdaj ker zdaj bo začel ugotavljat kdaj vse nima časa Grin

LP,petra
Logiran
Daen
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 143


« Odgovor #527 : torek, 09.08.2005 : 18:53:56 »

Debate o raznih zasebnih zamerah in podobnih stvareh naj bodo tema zasebnih sporocil, tema pa naj tokrat ostane na nivoju.

Hvala
Logiran
Daen
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 143


« Odgovor #528 : torek, 09.08.2005 : 18:57:48 »

Ja gregor mogoče bi lahko sodelovali z nami ( sekcija tipa bull ), pa bi skupaj kupili tale aparat, saj ga tudi mi rabimo.Mislim da članom ne bi bil problem dati denar za nekaj tako pomembnega ( vsaj meni ne ). Tako da mogoče bi lahko naredili v tej smeri, kaj praviš?

Mislim, da lahko z aparatom dela samo za to posebej certificiran veterinar, tako da bo treba najt se primernega veterinarja, ki bo opravil certifikacijo. Sicer pa po mojih informacijah na eni od ljubljnskih vet. klinik ze pocasi zacenjajo razmisljati o nakupu BAER aparata.
Logiran
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #529 : torek, 09.08.2005 : 19:02:27 »

... in pa najdet veterinarja ki bo pridobil licenco za opravljanje le tega!

se strinjam, kot je že gregor prej omenil. no moj dragi sebastjan ( oprosti nisem se mogla zadržat ) me veseli da se razmišlja, končno bomo to imeli v Sloveniji. Katera klinika pa?
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #530 : torek, 09.08.2005 : 19:11:32 »

Citat
Sicer pa po mojih informacijah na eni od ljubljnskih vet. klinik ze pocasi zacenjajo razmisljati o nakupu BAER aparata.
počasi ja....
tudi če ga kupijo, bi bilo treba še čakat da naša draga vzrejna komislija potrdi slušne teste za obvezne...in v vsem tem čakanju bi slovenijo že preplavili gluhi dalmatinci in psi ostalih pasem podvrženih gluhosti.
tako da se mi zdi zelo fajn ideja da se slušne teste uvede že prej, in se pred vzrejnimi pregledi itd. pripelje aparat v slovenijo...

LP,petra
Logiran
Daen
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 143


« Odgovor #531 : torek, 09.08.2005 : 19:24:53 »

počasi ja....
tudi če ga kupijo, bi bilo treba še čakat da naša draga vzrejna komislija potrdi slušne teste za obvezne...in v vsem tem čakanju bi slovenijo že preplavili gluhi dalmatinci in psi ostalih pasem podvrženih gluhosti.
tako da se mi zdi zelo fajn ideja da se slušne teste uvede že prej, in se pred vzrejnimi pregledi itd. pripelje aparat v slovenijo...

LP,petra

Navsezadnje ni najbolj pomembno to, da je test obvezen za pridobitev vzrejnega dovoljenja... Dovolj bo ze, da bodo na "trziscu" testirani psi testiranih starsev, ki bodo imeli enake cene kot tisti netestirani. Ponavadi je ze to dovolj da kupci zacnejo razmisljat.

Sicer pa je Gregorjeva prijateljica letos ze enkrat testirale pse v sloveniji in odziv je bil naravnost neverjeten, pravzaprav pomanjkanje le tega.
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #532 : torek, 09.08.2005 : 19:37:32 »

sebastjan kakor vidiš je že zdaj tako-na tržišču so testirani psi z testiranimi starši, in prav tako netestirani psi.
in še za nameček imajo testirani psi v slo nižjo ceno!!

in ravno zaradi tega mora bit slušni test obvezen!!da se z netestiranimi psi sploh ne bo dalo vzrejat!
torej; preberite o čem smo se pogovarjali že celo temo; in da pravzaprav teče problematika ravno v tem da morajo bit testi obvezni, in ne po želji-kdor hoče naj, kdor ne pa ne....pa se bodo že ljudje sami odločili...
ker določeni nočejo naredit testa tudi če jim ga zastonj ponujaš!in pač e folk še vedno zadovoljen z vzrediteljem kljub temu da imajo v rodovniku gluhe pse kar že vrabci čivkajo....
in taki bodo še poslali koga tja po psa...in spet bo šla vzreja naprej...

torej; NI dovolj da se samo ponudi testirane pse...to mora postat obvezno...in kupci morajo bit seznanjeni s tem kaj morajo od vzreditelja zahtevat...

Citat
Sicer pa je Gregorjeva prijateljica letos ze enkrat testirale pse v sloveniji in odziv je bil naravnost neverjeten, pravzaprav pomanjkanje le tega.
sicer je pa s temle stavkom vse povedano-koliko psov bi bilo dejansko testiranih če nebi bilo obvezno!
Logiran
Daen
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 143


« Odgovor #533 : torek, 09.08.2005 : 19:52:35 »

Citat: hipo
torej; NI dovolj da se samo ponudi testirane pse...to mora postat obvezno...in kupci morajo bit seznanjeni s tem kaj morajo od vzreditelja zahtevat...

Pomemben je predvsem ta del, da morajo biti kupci cimbolj seznanjeni s tem, saj je tudi pri psih tako, da trzisce tisto ki narekuje kaj se prodaja.

Z ustanovitvijo kluba imate odlicno priloznost, da javnost oziroma potencialne kupce dalmatincev cimbolje in cim bolj pogosto obvescate o taksnih zadevah. Obvezen test za pridobitev vzrejnega dovoljenja pa lahko kljub temu, da je na prvi pogled odlicna poteza (tudi nasa sekcija ga je hotela uvest in se se vedno trudimo) po drugi strani pa lahko privede do poslabsanja problema "pridelave" cistokrvnih dalmatinskih MESANCKOV brez rodovnika. Ker ce komu pes ali psica ne bosta opravila vzrejnega pregleda bo pac stepal mimo rodovnikov in vzrejne komisije. Ce pa bodo testirane pse zahtevali kupci, bo pa mogoce psa celo testiral.
Logiran
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #534 : torek, 09.08.2005 : 19:55:06 »

na vidiku je nova akcija testiranja-predvidoma konec septembra

Upam da ne bo to spet ko bo kakšna razstava, ker jaz svoje psice ne mislim dat uspavat takrat. Sicer pa imam še dovolj časa, bo Gina še kaj prišla, sicer pa tudi ona meni ni daleč, če bo sila se lahko zapeljem tudi do njene klinike pa je.
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #535 : torek, 09.08.2005 : 19:59:02 »

sebastjan dobro razmisljas toda tudi ta zadeva-stepanje nerodovniskih mladicev mimo kluba- se da odpravit! in sicer s tem da se naredi velika reklama po vseh moznih medijih kako je to slaba vzreja oz. naj ne kupujejo pri takih ker je  to,to... pa tudi znizat se da cene vrhunskih psov z rodovnikom do te mere da bodo stali isto tok kot uni brez rodovnika.. jaz sem pripravljen to nardit in imam vse moznosti; imam namrec vec kot 20 psic v solastnistvu ki bi jih ze lahko paril pa nekatere se nikoli nisem ker ni blo potrebno, lahko pa jih in dam mladice prakticno zastonj ker mi dnar ni v interesu. potem se take da unicit!!
Logiran
Daen
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 143


« Odgovor #536 : torek, 09.08.2005 : 20:04:00 »

Iz tvojih ust v bozja usesa!! Ampak saj je bilo o Matosi tudi napisano ze miljon stvari, pa mu posel se vedno cveti.

Po drugi strani pa je lahko dvorezen mec tudi premocni znizanje cen kvalitetnih rodovniskih psov, saj se zna zgodit da bojo vsi ti kupci kdaj zeleli zezeleli lasten pridelek malih pikastih kepic, eni za srce, drugi pac za prodajo... in ker jih vecina o svojih psih (znizanje cen bo pasmo sigurno naredilo izredno popularno) ne bo imela pojma, da o paritvah, linijah in genetiki sploh ne govorimo, zna bit stala, razen ce das vse v solastnistvo.
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #537 : torek, 09.08.2005 : 20:09:48 »

ja ampak ce jih dobro vodis preko kluba in vzrejne komisije se tezko kaj takega zgodi.. moras pac imeti vse malo bolj pod kontrolo;pogodbe in podobno! vsi ki imajo mladica v solastnistvu pri meni, dobijo tudi dva od vsakega legla zase in so tudi zadovoljni...
predvsem pa upam da nam te teorije ne bo treba v prakso vpeljevat ker je se vedno boljse da se ljudje spametujejo in zacnejo vzrejat po nekih eticnih pravilih in predvsem iz hobija...
kinologija naj bi to tudi bila-hobi, ce pa nimas dnarja za vzrejo in vlaganja v njo pa tudi za razstave ne se s tem ne ukvarjaj!!!
hvala
gregor nemanic
Logiran
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #538 : torek, 09.08.2005 : 20:20:06 »

Ja točno tako, samo mislim da so vsi začeli z nule. Nihče se po mojem mnenju ni spustil v kinologijo z nevem koliko denarja, pač z leti pride kvaliteta, renome itd.
In za večino je to hobi ( vsaj zame ), od vzreje se ne da živeti, vedno gledaš za naprej, za boljšo kvaliteto, zdravje, več psov ( tudi solastništva ) več stroškov ampak s tem se radi ukvarjamo........to je hobi saj od tega nimaš profita razen kakšni preprodajalci....
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #539 : torek, 09.08.2005 : 21:43:22 »

popolnoma odpravit štepanje nerodovniških mladičev je pomojem utopija, se pa da to zmanjšat!
ker vedno se bo našel nekdo ki bo vseeno paril pse brez vzrejnih, kljub temu da mu lepo razložiš zakaj ni dobro, in vedno se bo našel nekdo ki bo pripravljen takega psa kupit.
se pa strinjam da se da z dobrim delovanjem kluba, z dobro informiranimi ljudmi v klubu in z dobro reklamo na tržišču to zelo zmanjšat...
tega je zdaj veliko zato ker ljudje enostavno ne vejo kam se naj obrnejo, pa odprejo oglasnik in kupijo prvega ki ga vidijo.če pa bi se o klubu veliko govorilo itd...pa bi se marsikaj popravilo...

pretirano znižat cene rodovniških psov bi prineslo dobre in slabe stvari...res je da bi se potem odločali za rodovniške, ampak bi ga pa potem tudi vsak že imel, niso pa vsi taki da so pripravljeni sprejemat kompromise.pa dobiš par takih ki si bodo mislili da bodo fajn zaslužili s tem, in bodo psice na veliko izkoriščali....pa spet nisi nič na boljšem kot prej-samo da so se prej štepali nerodovniški zdaj pa rodovniški.
ja, pol pa moraš strogo s temi pogodbami...
Citat
Ja točno tako, samo mislim da so vsi začeli z nule. Nihče se po mojem mnenju ni spustil v kinologijo z nevem koliko denarja...
kakor kdo...nekateri iz nule, drugi pa z veliko denarja...pa sej ni važno, važno je da ti laufa, in držiš kvaliteto!
je pa to res en velik drag hobi!ampak če tukaj gledaš na denar, potem že od začetka lahko nehaš...meni ni bilo nikoli nič žal dat za psa-za karkoli, pa bi si lahko namesto tega kupila marsikaj drugega...pa nikoli mi ne bo žal; tuda za ves tisti denar ki ga bom še vložila...
Logiran
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines