mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 23:17:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dalmatinci - čvek  (Prebrano 146214 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #435 : petek, 29.07.2005 : 14:10:43 »

cara midva trenirama agility.. pa nama zaenkrat gre kar dobro.. ovire je hitro osvojil, edino slalom se trenirama oz. sma se pred kratkim komaj začela ucit.. bo pa zdaj star 11 mesecev, tak da ce bo on tudi uspesen na kaksni tekmi, bo pa pokazal čas Wink .. Zaenkrat mama voljo obadva in prav uživama na parkurju Cheesy Cool
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #436 : petek, 29.07.2005 : 15:58:55 »

vidim da se noben ne upa nic komentirat ali kaj dodat... lahko pa tudi kaj pohvalite ali koga...
ali vam je preskakovanje ovir bolj vazno od skrbi za zivali in njihovega pocutja??? ali mogoce podpirate take kot je tomaz?? ali pa boste pomagali kaj narediti proti takim, njemu podobnim??
hvala za pomoc...
gregor nemanic
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #437 : petek, 29.07.2005 : 16:00:40 »

Aha, Grega hvala za odgovor. Hmm, pa mu je kdo ze (ce so pri njemu take razmere)poslal vet, inspekcijo Huh
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #438 : petek, 29.07.2005 : 16:06:01 »

pia ni za kaj...
ma ne bom spet jaz tisti ki bo kaj posiljal.. jaz sem ze obupal nad izterjevanjem hudica iz njega-sam sem preslab saj je sotona zelo mocan in kok vidim bo treba pocakat na jezusa da bo tega zlobnega duha iz tomaza ven pregnal...
edino kar lahko naredimo-te tu gor in na drugih forumih-medijih je da ga medijsko unicimo in se bo mogoce spametoval ko ne bo sel niti en mladic vec v prodajo in lahko da bo tudi zacel manj vzrejat in bolj kvalitetno in pa vec vlagat da bo lahko spet prodajal mladice!!!
hvala
grega
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #439 : petek, 29.07.2005 : 16:17:07 »

Skoda da se nic ne javi v tej temi  Undecided Zgleda se ne da nic naredit...

Tisti, ki ste kupili psa pri njem, v kaksnih razmerah pa so ziveli njegovi psi in ce ste videli, da zivijo zunaj in vse, kako to, da ste se odlocili da boste tam kupili psa?

jasmina, pri katerem KD pa trenirata?
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #440 : petek, 29.07.2005 : 16:18:22 »

hja, takole vedno tema o dalmatincih slej ko prej preide na manj pomembne stvari kot je vzreja...saj ni v tem nič slabega, ampak potem dejansko izpade kot da nam je mar samo za to kaj je naš dalmatinček danes počel, pa kako smo se mu nasmejali....
no, pa ni, vsaj meni ni vseeno za vzrejo in kvaliteto psov.
no saj je res, da k temu trenutno ne morem prispevat nič(k kvalitetni vzreji) ker niti nimam doma nekega bajno dobrega psa niti dobre psice...ampak mislim da je dovolj da imam voljo do učenja in upoštevanja tistih ki imajo s tem veliko izkušenj.
Imam pa seveda namen kupit dobro psico, se posvetovat o možnih kombinacijah in se maksimalno potrudit da bodo šli od mene čimboljši mladiči(kot prvo zdravstveno ker mi je to najpomembnejše)
In če imam možnost da se od nekoga nekaj naučim, se je seveda brez veze nekaj silit z glavo skozi zid s svojimi idejami...ko pa imaš za sabo eno določeno kilometrino vzreje pa seveda lahko tudi po svoje kaj narediš.
Citat
ali mogoce podpirate take kot je tomaz?? ali pa boste pomagali kaj narediti proti takim, njemu podobnim??
ne, nikakor ne podpiram takih!
mislim pa da bi si morali tudi ostali odpret oči, in odmislit vse kar je bil on prijazen do njih itd...in vzet v razmišljanje samo pse, in način vzrejanja...in mogoče bi potem videli kdo dejansko kaj naredi za pasmo in kdo nič...
nekaj podobnega sem jaz naredila, in je seveda jasno koga tu podpiram...
kaj pa lahko naredim tukaj konkretnega pa niti ne vem...razen tega da podpiram tebe Gregor...

aha, pa še neki me zanima, kako pa je potem z vzrejnimi dovoljenji v srbiji?kako psa določijo da ima lahko mladiče?
no ja, pomojem v tem niti ni nič slabega, da so rodovniki srbski, ampak se pač večina ozira na to da imajo v roki slo rodovnik, ne pa na to kakšne linije bo pes...

ČARA, lepo da si se pravilno odločila!ko bi le bilo več takih....

Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #441 : petek, 29.07.2005 : 16:33:06 »

vidim da se noben ne upa nic komentirat ali kaj dodat... lahko pa tudi kaj pohvalite ali koga...
ali vam je preskakovanje ovir bolj vazno od skrbi za zivali in njihovega pocutja??? ali mogoce podpirate take kot je tomaz?? ali pa boste pomagali kaj narediti proti takim, njemu podobnim??
hvala za pomoc...
gregor nemanic

OK, en komentarček (in vnaprej opravičilo, ker sem padla k temle pikcem iz druge pasme): kot je Jana že večkrat opozarjala, je blatenje ljudi s polnim imenom (in priimkom) na raznih forumih (torej na internetu) kaznivo. Zato bi tebe, Gregor, malo opozorila na to, da malo pazi, kaj pišeš, še posebej, če dotični Tomaž sploh ne bere tega foruma (saj veš, obrekovanje pa to). Umazano perilo peri na zasebnih sporočilih, mailih, telefonsko ali pa še raje osebno. Meni se tvoje pisanje zdi čisto delanje reklame sebi, čeprav take "vzreje", kot si napisal, da se jo gre tale T., absolutno ne podpiram. Ali naj obe strani povesta svoje mnenje ali pa nobena. In s temle zgornjim postom (v citatu) si dokazal, da se za tvojo "zunanjo urejenostjo" skriva nič drugega kot zafrustriran dečko, ki ne prenese niti malo konkurence oz. če ni v centru pozornosti, ga zagrabi agresivnost...

Pa brez zamere (saj si hotel komentar, ne?)...

Lp,
Tina

P.S.: Naj omenim še to, da ne poznam ne enega ne drugega osebno, tole dalmatinsko temo berem izključno zaradi psov, ki so mi všeč, ne prenesem pa javnega pranja umazanega perila. Škoda, da se skoraj v vsaki pasmi tule na forumu pojavi nekdo, ki mora zasvinjat zadevo...
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #442 : petek, 29.07.2005 : 16:56:27 »

Gregor, če imaš dokaze za to, da psi ne živijo v primernih pogojih zakaj za vraga potem svoje psice ne odpelješ? Saj pogodbo sta verjetno podpisala?
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #443 : petek, 29.07.2005 : 16:58:02 »

Bravo, Tina, v celoti se strinjam s teboj!
Lp Natalija
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #444 : petek, 29.07.2005 : 18:05:31 »

še posebej, če dotični Tomaž sploh ne bere tega foruma (saj veš, obrekovanje pa to).
Tina, ne vzemi tega kot provokacija lai kaj podobnega, vendar T. je registriran na forumu in si lahko tudi pogledas, kdaj je bil zadnjic prijavljen. Je pa seveda njegova odlocitev, ce v tej temi noce sodelovati...
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #445 : petek, 29.07.2005 : 23:12:59 »

Pia, v bistvu nima veze, ali T. tole bere ali ne, tu gre za strogo obrekovanje- saj vem, da hendlerji držite skupaj (in ne razumi tega kot provokacijo), ampak nekje so meje, ki pa jih je Gregor s takimi posti precej prekoračil (blatenje imena, ipd.)... Pa tudi ne zanima vseh tukaj, kaj onadva imata- bolje bi bilo, da se zmenita privat...

Če bi se jaz osebno odločala kupiti dalmatinca in bi šla k obema pogledat mladičke, potem bi pa še prebrala tukaj, kaj se dogaja, bi si mislila nekako takole: T. ima slabe razmere, G. pa dobre, ampak G. se nekaj repenči tukaj na forumu (torej na javnem mestu) in pere njune zamere (ki seveda ne vem, kakšne so) v javnosti. Torej tu nekaj smrdi. Verjetno bi mi tudi oba imela pri mojem obisku mladičev marsikaj za povedat drug čez drugega...Torej grem mladiča iskat k tretjemu vzreditelju- menda nekam, kjer se ne grejo takih otročarij kot tukaj. Gre za dober občutek... Meni je vsak vzreditelj, ki grdo govori o drugem vzreditelju, hinavec, ki nima pošlihtanih stvari pri sebi, zato raje pozornost usmerja drugam.

To je moj vidik, pojma sicer nimam, kaj se greste tukaj- oglasila sem se le kot dnevna obiskovalka foruma, ki mi ni vseeno, kaj se tukaj dogaja in mi take osnovnošolske fore presedajo. Kregat se pa ne mislim, je tega že brez mene dovolj...

Lp vsem,
Tina
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #446 : petek, 29.07.2005 : 23:45:42 »

TinaZ, ok, se po eni strani strinjam s tabo glede blatenja...recimo da ga je za odtenek preveč,
ampak fora je v tem da najbrž ne veš kakšna je situacija, kam gre vzreja dalmatincev v slo itd...
je res da bi se mogoče lahko tudi kako drugače zmenila, ampak če prebereš par postov nazaj, vidiš da G. ni bilo vseeno, in ne blati T. za kar nekaj.
zdaj pa mi ti povej če ti nebi bila jezna na nekoga, ki bi mu dala zelo dobro in perspektivno psico, se bila pripravljena pobotat, nudit pomoč....ta oseba pa bi te recimo samo "izrabila"(govorim o psici), pomoč pa odklonila...in bi šel ves tvoj trud v nič?

No, v slo tretjega vzreditelja ni, torej bi morala ponj v tujino.
zdaj mi pa povej koliko ljudi je pripravljenih it po "pet" kvaliteto v tujino? bolj malo...in zato se pač dogaja to kar se, ker večina ljudi išče samo kužka za domov; v državah kjer je vzrediteljev veliko, konkurenca pa močna taki vzreditelji ne preživijo...v naši sloveniji pa se to prav lepo da...in zakaj je zdaj spet na slabšem tisti ki se trudi?
jaz sem tudi mislila da naslednjega psa ne bom kupila v sloveniji, pa ga po vsej verjetnosti bom, ker se mi po eni strani zdi nesmisel hodit po dobrega psa daleč v tujino če ga pravzaprav lahko dobim tukaj.

ah...no pa saj brez veze, ti imaš pač svoje mišljenje jaz pa svoje...
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #447 : nedelja, 31.07.2005 : 22:44:47 »

torej jaz pokomentirala ne bom nic.. to pa zato, ker, saj pravim, ne strinjam se z nobenim
 popolnoma.. to pomeni , da tebi, gregor, dam nekaj stvari prav, toda prav tako bom za neke druge stvari še naprej zagovarjala tomaza.. globje v to pa se ne bi spuscala.. to je moje mnenje..pac vsak ima svoje poglede.. ni mi vseeno za vzrejo dalmatincev, sigurno da ne, samo po drugi strani pa se mi ne da tukaj nekaj "it" detektiva, da bi preverla na obedveh straneh kakšna je resnična situacija, pa da bi se potem lahko opedelila pa se z obema nogama postavla na eno stran.. torej, zato raje spremenim temo, ker smo vseeno na tem forumu se eni, ki bi radi z drugimi delili izkušnje s svojimi pikicami Cheesy
drugace pa kar nadaljujte z debato, se kar zabavam ob branju Wink
upam,da razumete bistvo kaj sem zelela s tem postom napisati, da me ne boste zdaj napadali za vsak izrecen stavek Roll Eyes
aja, pia trenirama pri KD maribor Cool
Logiran
MojcaF.
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


Issa & Klip


« Odgovor #448 : ponedeljek, 01.08.2005 : 09:06:49 »

...Jasmina, se popolnoma strinjam s tabo.... Lahko le sledimo tej debati... in vmes rečemo kakšno o naših pikcih, saj je vsak dan kaj novega... Wink. Ne vem pa, zakaj natančno čakajo od nas, da se postavimo na eno ali drugo stran ?!?!?!?...

Ali pa hvaljenje z nekimi razstavami in šampionati.... to je samo stvar človeškega ega.. Kaj mislite, da je vaši živalici res mar, ali je osvojila 5 pokalov ali 10?.... Jo imate zato bolj ali manj radi? Se bo njeno pasje življenje bistveno spremenilo?....  Dejte no...

Jaz sem vsekakor na strani dalmatinčkov!!!  Wink  Zato pa ga ne mučim z razstavami in z njim ne bom vzrejala... to naj počnejo tisti, ki se na take stvari bolj spoznajo. Sicer je moj Klip lep in popolnoma zdrav dalmatinec in res ne vem, zakaj bi morala šinfati čez njegovega vzreditelja....

Naša naloga je, da našemu mladičku omogočimo čim lepše pasje življenje, ne glede na to, s kakšnimi hibami je prišel na svet... Ja, mogoče je gluh, mogoče ima težave z ledvicami, s kolki... Ampak NI stvar !! Živo bitje je, ki ravno zato rabi še več naše ljubezni in nege.. to je na en način tudi preizkušnja za nas,  kako se bomo odzvali, bomo še vedno sposobni ljubezni ali bomo živalco zavrgli, ker ne ustreza naši predstavi o popolnosti?...
Seveda je take mladičke najlažje odstraniti, tako kot pravi Gregor.

Gregor, ti verjetno še nimaš otrok, ne? .....


Pri vseh pasmah so taki problemi, ne samo pri dalmatinčkih. Konec koncev pa vsako jutro, ko grem na pošto, srečujem skupino duševno prizadetih odraslih (za vedno otrok)... To so pač preizkušnje v življenju, tako v človeškem, kot tudi v živalskem svetu in na nas je, da se pravilno odzovemo.

Narava ni popolna - in ravno v tem je njena popolnost in lepota.

Pozdravček,

Mojca



Logiran

You think dogs will not be in heaven?  I tell you, they will be there long before any of us.  ~Robert Louis Stevenson
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #449 : ponedeljek, 01.08.2005 : 16:45:47 »

no ja, saj tu se v končni fazi ne gre za razstave, pa koliko šampionatov ima kdo...ampak se gre pač za samo vzrejo in zdravje.
in kdor ima rad pasmo mu je mar zato da so dalmatinci čimbolj zdravi itd...razstave pa so seveda reklamiranje psa...in seveda več ima naslovov bolj ustreza standardu, in s takim psom se ponavadi veliko pari, saj bi vsi radi imeli mladičke ki bi bili čimbolj po standardu.pa ne govorit zdaj da vam je vseeno če vaš dalmatinec ni po standardu, pa da vam je vseeno če je prevelik, premajhen....saj se gre vendar za pasmo!in vsaka pasma ima svoj standard, zato ste se najbrž odločili za določeno pasmo, ker vam je všeč!ker ste jo videli magar na sliki, ali pri sosedu ali na razstave...kjerkoli!in ste si želeli takega psa zato ker vam je bil všeč.ja a nebi potem bli nič razočarani ko bi se mu ušesa pokonci postavila naprimer??(ok, ekstremen primer Grin )
pač se gre v vzreji zato, da se vzreditelji čimbolj trudijo približat standardu in imet čimbolj zdrave mladičke.no ja....pa smo spet tam...nekateri se trudijo, drugi ne...ker ni point samo v tem da ti nekaj pariš, moraš imet kar precej znanja da pravilno pariš!
Citat
Naša naloga je, da našemu mladičku omogočimo čim lepše pasje življenje, ne glede na to, s kakšnimi hibami je prišel na svet...
seveda je to naša naloga, ampak povej mi koliko ljudi je pripravljeno vzet mladička za katerega jim vzreditelj pove da je gluh?al pa slep?al pa karkoli drugega....ampak seveda to povejo samo res fer vzreditelji, najlažje je podturit takega psa kot normalnega pa pokasirat in se nikol več oglasit na telefon al pa kaj podobnega...
in spet je tukaj point vzreje-trudit se da je takih mladičkov čim manj!
Citat
Ja, mogoče je gluh, mogoče ima težave z ledvicami, s kolki...
moje mnenje je, da če kupiš pri pravem vzreditelju, lahko tele če-je vsaj malo izključiš.gluh ni, ker je testiran, težav s kolki naj ne bi imel, ker so starši slikani(in še nazaj v rodovniku) hm...ledvice?no v to se ne bom spuščala.... Wink
skratka, hočem povedat da lahko kupiš preverjeno, in lahko računaš na to da je tvoj dalmatinec zdrav, lahko pa kupiš nekje, kjer ni nič pretestirano, po možnosti pa je še več kot 50% možnosti da se podeduje kakšne bolezen ki jo imajo že starši...ki seveda niso testirani.
ni vse samo v razstavah,ki niso nikakršno mučenje!veliko psov uživa v ringih, nekaj jih niti ne, nekaj se jih boji-ampak taki slej ko prej obupajo, ker je brez veze-gre pa se predvsem za druženje!!cel dan si s svojim psom-kaj ni to bolje kot pa da ga pustiš doma in greš na vem, ven na kosilo ali nekam kjer ne more s tabo
Logiran
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines