mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 01:57:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dalmatinci - čvek  (Prebrano 146264 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #390 : ponedeljek, 04.07.2005 : 11:48:21 »

Živjo Mojca& Klip! Moja  oxy je prišla v puberteto pri  petem mesecu.....pri osmem mesecu se mi je gonila potem je bila navidezno breja( kakšni problemi....) sedaj je pa stara eno leto in tri mesece in ji spet čisto trga......spet me čisto nič ne uboga....ko gremo na sprehod hodi kar po svoje in čisto preveč ima energije....mislim, da so dalmatinci kar dolgo časa v pu berteti....Odvisno tudi  od njegovega karakterja...Koliko je pa tvoj kužek star?
Logiran
MojcaF.
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


Issa & Klip


« Odgovor #391 : ponedeljek, 04.07.2005 : 13:15:22 »

Čez en teden bo imel 5 mesecev... Alora smo tam!!! ..  Grin

Ma če praviš, da se potem ponavlja in ponavlja.. Smiley, je boljše, da se psihično pripravim in se ne preveč razburjam... Je bolj miren "pšo", do zdaj nam namreč ni naredil nobene škode, glede na to, da menjava zdaj mlečne zobe, pa moramo bolj paziti podboje od vrat...  Undecided
Ne glede na mirnost pa mimogrede naredi dva sprehoda po štiri kilometre in še enega krajšega zvečer, tako da ima energije olalala.... Roll Eyes

Hvala ti!

LP, Mojca
Logiran

You think dogs will not be in heaven?  I tell you, they will be there long before any of us.  ~Robert Louis Stevenson
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #392 : ponedeljek, 04.07.2005 : 13:35:02 »

Ma moja deklica je bila tudi pri 5-6 mesecih v ne vem kakšnem stanju, takrat sva imeli probleme z odpoklicem  Angry... potem pa se je stanje popravilo. Zdaj pa je stara 10 mesecev in je še kar pridna, da jo malo pohvalim Wink, čeprav pa včasih proba, če ji bo uspelo malo po svoje... kar ji seveda uspe, ker takrat potem okoli mene skače in opleta z repom, da ne bom preveč huda nanjo... me je že tako naštudirala  Roll Eyes
No ja, saj sploh ne znam biti prav huda nanjo... edino kadar mi kaj najde na tleh in potem to požre (sploh ne prežveči, ampak samo pogoltne), takrat pa se kregam nanjo. Bi jo najraje iz hlač stresla, pa jih na njeno srečo nima.  Wink
Drugače pa je v stanovanju zelo pridna, kot da je ni. Ko pa prideva ven pa pokaže koliko energije se skriva v njej.  Vedno se mi zdi, da bi lahko dva dni skupaj norela, potem bi šele padla dol.
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #393 : ponedeljek, 04.07.2005 : 13:45:33 »

Ja najbolje je, da se res psihično pripraviš....z dalmatinci moraš imeti veliko potrplenja...jaz sem jo več kot pol leta učila, da mi ne sme pobirati kakšne svinarije( ker je to zelo rada delala) in sem že skoraj odnehala....potem je pa enkrat nekaj našla in sem ji rekla fuj in je spustila in odšla dalje....zelo sem bila vesela!!Meni pa oxy samo takrat kaj uniči ko je sama doma.Drugače je pa pridna.Ja mislim, da rabijo dalmatinci veliko pasje družbe posebej pa naše družbe!lp
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #394 : ponedeljek, 04.07.2005 : 13:51:22 »

Moj Mond je prišel v puberteto tam nekje pri 6 mesecih...saj od začetka je najhuje ko hoče bit malo dominanten, pa vse bi naskakoval...vsaj pri nas je bilo zelo očitno da ga je začelo "metat" Grin
zdaj se je majčkeno umirilo...ampak moraš vedit da so samci ves čas za "akcijo" samičke pa samo med gonitvijo...tako da pri Klipu se ne bo ponavljalo ampak bo trajalo kar ves čas Wink
je pa najbrž odvisno od psa do psa...ene bolj meče eni so pa bolj mirni...moj vsekakor spada med tiste bolj energične... Wink
traja pa...hm...baje da do kakega 5, 6 leta...ne vem točno...
Uf, nam je Mond kar precej svari uničil...pa še zdaj se spravi kaj grizt...ampak sploh ni uničeval če je bil sam doma, ker v bistvu je bil vedno nekdo z njim..ampak pustil si ga samega 4, 5 minut in je razmontiral naprimer moj jogi Roll Eyes
on je res en ekstrem glede energije...
LP
Logiran
MojcaF.
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


Issa & Klip


« Odgovor #395 : ponedeljek, 04.07.2005 : 14:23:49 »

takrat sva imeli probleme z odpoklicem


Ja, saj odpoklic je postal problem.. prej je še prišibal (pa kliker, pa priboljški), zdaj pa me pogleda s tistim njegovim: "..zakaj???...".. Ostanejo nam le sprehodi daleč od cest...

...tako da pri Klipu se ne bo ponavljalo ampak bo trajalo kar ves èas Wink

He, he, saj tega se ravno bojim... ne da se mu glih sanja, kaj naj počne s samičko od mojih staršev, ma je na dobri poti.. Grin.. Čeprav mu pupa ne olajša ravno dela, saj se zakadi vanj 100 na uro.. Grin

Ni pa se še lotil dvigovati noge ... malo hecno je videti psa od 20 kg, ki tako lepo elegantno počepne... Smiley

Pozdravček,

Mojca

Logiran

You think dogs will not be in heaven?  I tell you, they will be there long before any of us.  ~Robert Louis Stevenson
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #396 : torek, 05.07.2005 : 15:06:01 »

Ja pri moji oxy je tudi odpoklic največji problem.....kakšen dan me zelo uboga in naredi vse kar ji rečem potem jo pa nekaj prime in nekaj dni čisto nič ne uboga....samo sem se že čisto privadila in se ne obremenjujem s tem.Dalmatinci so zelo trmasti in če ne bo imel razlog, da pride k tebi ne bo( vsaj tako je pri moji) in zna se naresti zelo neumno in, da me nič ne sliši....Mojca tvoj kuža se bo pa že naučil dvigovati nogo eni malo kasneje eni malo prej....kašnega kužka mora videti kako nogo dviguje in se bo mogoče potem naučil....Lp
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #397 : sobota, 09.07.2005 : 21:30:42 »

zdravo!
midva pa sma prisla malo prej iz morja.. je johny full uzival, cetudi je zaradi vrocine skoraj celi dan prelezal Cheesy  Grin ne mores verjet, da je lahko dalamtinec cez dan tak priden Shocked Grin
glede dvigovanja..moj je zacel nekje od petega meseca dalje konstantno dvigovat nogo..
glede pubertete pa kaj te vem..sem mislila da je prisel v puberteto, ko mi je ponagajal pri odpoklicu pa ostalih ukazih.. to je bilo nekej pri 7 mesecu.. potem malo po 9 mesecu, pa se je pokazala njegov dominanca.. niti ne glede mene, to sem hitro preprecila, ampak glede drugih samcev, ki so nekje isto stari kot on.. zacne rencat, pa grem zato raje stran.. tako da ga sedaj sploh raje ne spustim do samcev, ampak samo k psicam,,z njimi se pa lepo igra Cheesy Cool..pa se pusti komandirat (ja ja taki so moški Grin Grin Grin )... pa do starejsih psov, kaj te vem, nad 4 leta ma tudi "respekt".. povoha, pa gre dalje..edino danes me je presenetil, ko sem bila pri hipo.. mond si ga je podredil, potem pa sta se lepo igrala..Johny ni upal na zacetku niti malo zarencat  Grin Grin
pa do ljudi je postal tudi bolj nezaupljiv, ko je bil manjsi se je sel k vsakemu cartat, zdaj pa se raje umakne, ce pa kdo sili v nejga pa ga nalaja ( sem opazla , da menda iz straha Huh Sad)
oki, gremo mi zdaj pod tus, ker je johny res pravi pujsek, ga je mond posteno po tleh metal, pa si lahko zdaj predsatvljate, kak je umazano rjavi Angry Roll Eyes
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #398 : ponedeljek, 11.07.2005 : 17:42:44 »

Živjo!Moja oxy je pa agresivna(bolj sitna ali se dela glavno)lp samo takrat, ko je na vrvici( ko vidi kakšnega psa začne lajati...itd...) potem jo pa spustim povoha psa ali psičko in se hoče igrati in je vse v najlepšem redu.....pa nevem zakaj to počne.....ali ima kdo kakšen predlog kako bi ji to preprečila, da ne bi bila sitna, ko je na vrvici?
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #399 : torek, 19.07.2005 : 21:51:49 »

Malo za popestritev teme Cheesy
Takole sta prijatelja naš papagaj Jack in Mond Grin

http://petra.moj-album.com/slike/33271/nv3vGXwZ87fjJ_Hd.v.jpg

ostalo pa na petra.moj-album.com, sem dodala kar veliko slik Wink

[slika spremenjena v povezavo; Mirc]
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #400 : sreda, 20.07.2005 : 09:51:56 »

oxy saj ne vem kaj bi ti svetovala Tongue .. johny je tudi cisto drugacen ce je na vrvici ali pa spuscen.. pac je oxy cisto iz sebe ko vidi psa, to lajanje po vsej verjetnosti ni niti agresivnost, niti dominanca, ampak pac razburjenje, da vidi psa Cheesy.. z lajanjem pac sporoca drugemu psu nekaj..kaj, pa ve samo ona Wink Grin Grin..  ja probaj to nekak preprecit, da se tak obnasa na vrvici, da ji ne bo prislo v navado, saj se je bo marsikdo vstrasil, sploh zato ker je vlka  Roll Eyes
probaj jo dat na sedi, pa jo bozaj, al pa jo bozaj pa pomirjuj, ko se priblizujeta psu, pa jo spusti v igro, komaj ko bo mirna.. pa vztrajaj pri tem, da jo spustios v igro, samo ko je mirna..da bo pocasi spoznala, da ce bo na vrvici lajala, ne bo iz igre nic Wink
hipo full dobra slika..pa ostale tudi.. vidis dobro da ni johnyju  jack ime(tak kot smo prvo mislili), bi bil potem mond cisto zmeden Cheesy Grin.. samo pazi.. na tej http://petra.moj-album.com/album/741555/?os=741683 sliki se mond nekaj oblizuje  Wink Grin Grin .. je pa faca..tu recimo http://petra.moj-album.com/album/741555/?os=741636 pa bi se z jackom rad cartal  Cheesy Cool .. one slikice z mondom pa johnyjem so kar ok.. edino z postavljanjem skoda da niso uspele oz. da se nista lepse postavla Angry Angry
drugace pa mojca kar navadi se da bo klip en dan priden kot se nikoli , drugi dan pa vragec, pa bos jezna 100 na uro na njega, ker pac ne bo nic ubogal Roll Eyes .. johny na domacem terenu ponavadi uboga, ker tak ve, da ga bom gnjavla, ce ne bo ubogal Tongue .. ce pa pridema kam drugam, npr. na morju, pa sem ga raje mela vecino na fleksiju, ker je laufal vsepovsod okoli, samo k meni ni prisel ko sem ga poklicala..zgledlo je kot da se dela norca iz mene Roll Eyes Angry .. sem pa sigurna, da ce bi bila dalj casa na morju, ne bi imela vec problemov z odpoklicem, ker bi okolico dobro poznal, pa mu vec ne bi bilo vse tak zanimivo.. predalec pa tak ne gre oz. ne upa it Wink
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #401 : sreda, 20.07.2005 : 10:41:03 »

hehe, ja, sej Mond se večkrat oblizuje Grin sicer je imel Jacka pa parkrat že v gobcu, ampak ve da ga ne sme Grin je pa papagaj do konca nor, takoj ko pride mond zraven začne letat okrog njega, pa pikera direktno nanj in se mu hoče vsest na hrbet.pa ko mond leži, pride, pa mu začne po gobčku s kljunčkom, pa po repu...pa dlako mu cefra Grin
skratka....še več energije ima kot mond, pa še bolj nadležen je Grin
ja, tiste od monda in johnyja so kar v redu uspele, ampak jih je že tako težko spravit v miren položaj Grin...lahko bi bile boljše...pa še jaz res nisem talent za slikat, včeraj ko sem monda z jackom slikala sem imela res super fotoaparat pa še vedno niso ravno dobre Grin
bom dodala še slike iz Vrtojbe pa iz Tullna...samo ne se zgražat nad kvaliteto Lips Sealed Tongue
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #402 : petek, 22.07.2005 : 11:49:17 »

Hvala Jasmina za odgovor! bom naredila kakor si napisala in potem bomo videli.......Hipo zelo dobre slike....a jack mondu nič ne nardi? jaz imam pa še zajčka in se z oxy tudi zelo dobro razumeta.Ko sem ga prinesla domov je bila oxy tako navdušena nad njim, da sem mislila, da ga bo ubila : ( nevem kako se nej izrazim drugače( igrala se je z njim in se ni znala) sedaj pa spita skupaj in tudi grize ga ne več....lp
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #403 : petek, 22.07.2005 : 11:50:00 »

Oj.Kako pa odreagirajo vaši kužki na mucke?Huh?
Logiran
feminine
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 107


« Odgovor #404 : sobota, 23.07.2005 : 18:00:05 »

Se opravičujem, če je tole že kje omenjeno, a med malimi oglasi sem opazila, da podarijo rodovniško dalmatinko  Huh :

http://www.mojpes.net/modules/oglasi/index.php?pa=viewannonces&lid=4074
podarim: Dalmatinca
Prijaznim ljudem podarim (s težkim srcem) dalmatinko z rodovnikom staro pet mesecev, cepljeno in čipirano. Pogoj je vrt (hiša), psička pa je navajena spanja v hiši (obvezno!!!), ker jo zelo rado zebe. Je zelo igriva,potrebuje veliko gibanja.Podarim tudi vso njeno opremo (igrače,košek,hrano,...). Ponudbe na mail: tanja.pevec@planet.si

Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines