mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 15.08.2024 : 21:10:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dalmatinci - čvek  (Prebrano 147177 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #270 : sreda, 30.03.2005 : 15:47:23 »

najprej čestitke za uspeh!
zanima me kako si lahko 100% prepričan da v sloveniji ni zdravih dalmatincev razen tvojih?ok, so testiranja in je pohvalno da jih delate,upam da bo čimveč tega,ampak vseeno, tudi tisti ki niso testirani ni nujno da so gluhi in bolni...samo moje mnenje.
pa ne zato ker bi zagovarjala svojega, ker pač starši niso testirani, ampak govorim na splošno.
ne vem nič o tej prepovedi vzreje v multipli..?bi pa rada Huh
hm, ti ne vzrejaš za zaslužek?niti malo?hodiš zraven v službo?ker moje mnenje je da dober vzreditelj vzreja za hobi, ne za to da bo od tega živel.
aja, jasmineBianca je drugače napisala v oklepaju da glede multiple in te vzreje že vse ve, tako da ti ni bilo treba še enkrat pisat ;)tisti ki pa prebiramo forum od prej pa tudi že vemo, je bilo že parkrat napisano ;)ker imam občutek da je to z zdravjem predvsem nanjo letelo, da se bo zdaj tolkla po glavi da je tam kupila psa.
LP,pa ne vzemi tega kot pravokacijo ker niti slučajno ni!
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #271 : sreda, 30.03.2005 : 18:54:06 »

Pozdravljeni!
hipo ne se sekirat...
ce mladica elektronsko slusno ne testiras ni nujno da je popolnoma gluh,kar se da opazit s casom, toda sele ko je iz legla. nikakor pa ne mores vedet ce je samo na eno uho gluh-to potrdi le racunalnik!!
saj ni problem da drugi pse ne testerajo,problem je da konkretno multipla vzreja s psico za katero ima potrdilo da je na eno uho gluha(ima opravljen slusni test)in njenih mladicev ni testiral. tudi to nebi bil tak problem ce bi njeni mladici bili prodani pod pogojem da ne smejo imeti legla nikoli. lahko pa se zgodi da bo kdo ki je kupil mladica pri multipli(se ze dogaja) paril naprej in ker pac pri nas ni nobenih testov potrebnih bo se to vse najslabse se bolj utrdilo v liniji.si predstavljas kaj to pomeni ko vec takih psov s leti pride v vzrejo???
jaz imam zraven se sluzbo in to zelo dobro... pa se professionalni handler-razstavljalec psov sem vseh pasem kar je zelo donosno... pa tudi vse mladice ki so razstave kvalitete lahko prodam tam do 1500 evrov pa ne zarad zasluzka ampak zaradi vsega vlozenega dnarja v starse,teste,razstave...
nic ni na nobenega letelo razen na multija samega in vedno bo dokler ne spremeni svojega nacina vzreje in dela s psmi. na njegovo zalost mi je vse te stvari sam povedal pol pa se je skregal z mano in mu zdaj vse pod nos mecem! tudi jaz sem njemu dosti povedal le da so to same dobre stvari in moji nacrti s katerimi pa si on proti meni ne more kaj dosti pomagat-lahko me samo pohvali....
p njegovi prepovedi pa bomo se videli vedeti je treba le to da za tem ne stojim jaz in da mu jo ne bodo dali ker se ga bojijo al ga hocejo uniciti(kot so mene probali pa jim ni uspelo) ampak si je sam s svojimi nehumanimi dejanji za to kriv!
ce pa kdo rabi kak nasvet glede dalmatincev mu ga bom s veseljem dal-tudi glede vzreje zdravih mladicev...
gregor nemanic
www.pantheraunica.net
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #272 : sreda, 30.03.2005 : 20:36:56 »

zdravo!
me z bianco pa sva pred kakšno uro prisli domov iz male šole, pa je kar dol padla, ne vem katera je bolj utrujena Grin
moramo zdaj odpoklic vadit in je mala gospodična skoz na fleksiju (si je sama kriva),  ker je na prvem srečanju dve uri skakala okol mene in se ni dala prijet, dokler se ni naredila tema, potem je pa počakala  Roll Eyes  no ja, saj verjamem, da se bo nekaj iz naju, se obe učiva Wink
panthera unica čestitam za uspeh na razstavi!
LP, nataša in bianca
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #273 : sreda, 30.03.2005 : 20:45:59 »

seveda da bo nekaj iz vaju ;)kakor imam jaz izkušnje so dalmatinci ful trmasti, sej drugače točno vejo kaj hočeš od njega...samo naredit to je pa drug problem...
meni je moj že tolikokrat živce požrl,se noče prit privezat, in se ti dobesedno smeje v glavo ko skače okoli tebe Wink
LP
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #274 : sreda, 30.03.2005 : 21:22:05 »

Oj!

pantheraunica: Čestitke za uspeh(e)! Smiley

Sem malo brskala po tvoji strani in me nekaj zanima. ker nimam kaj dosti pojma o vzreji, me nekaj zanima. Če imata mama in oče istega dedka? Ker se mi ne da prepisovat Tongue bom kar skopirala:

http://img.photobucket.com/albums/v434/Jessy_Girl/Other/PU.jpg


Lp, jessy

[slika spremenjena v povezavo; Mirc]
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #275 : sreda, 30.03.2005 : 22:23:49 »

Hehe poskusi ga motivirat s hrano-pri mojemu vedno deluje.  ;)Za hrano naredi ve-tudi prostor. K meni pa vedno prileti z nasmeškom, samo počepnem in razširim roke  za objem in je že pri meni. Samo na začetku ga je blo malo težje motivirat-ker je tolko zanimivih stvari okrog, novi psi, vonji....potem smo pa v šoli prišli 20 min prej kot ostali, da je gospodič vse prevohal...

problem je bil enkrat, ker je bl ana poligonu (2 dni pred njim) goneča psička in je skoz vohal po tleh

papa
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #276 : sreda, 30.03.2005 : 22:42:58 »

jessy. se malo brskaj po netu, pa bos videla, da to ni nic nenavadnega za vzreditelje, ki vedo kaj pocnejo in so jim cilji jasni.

k.
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #277 : sreda, 30.03.2005 : 23:08:56 »

PU, če je res tako, smo lahko veseli da imamo takega vzreditelja v slo.
mi boš pomagal pri vzreji zdravih mladičev čez kakšnih 10 let Grin
LP
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #278 : četrtek, 31.03.2005 : 01:06:38 »

Pozdravljeni!
jessy res je da imata oba navedena psa istega dedka in sicer v tem primeru linijske vzreje(najboljpogosta in najboljsa)je to eden najboljslavnih dalmatincev vseh casov v skandinaviji tako kot njegov oce v angliji...
ozka linijska vzreja pri dalmatincih zna bit vcasih problem,ker imajo dosti dednih boleznih(gluhost,alergije,problemi s secnimi kanali) in pa probleme s barvo. v mojem primeru vzreje to ni bil problem ker sem potenciral psa multi.ch.Knight of gold at theakston ki je bil super pes tako exterjerno kot vzrejno-imel je vec kot 100 legel v skandinaviji in evropi in ga najdemo v vseh rodovnikih iz vecine drzav... jaz pac sem imel sreco dobit njegovega zadnjega in celo lahko recem najboljsega sina tako da sem se lahko vrnil nazaj vzrejat na njega in skoraj vse moje vzrejna kombinacije so v tej smeri.
ne morem da nebi omenil multiple;njemu sem namrec dal direktno potomko tega psa(zadnje njegovo prjanje v zivljenju,star je bil 13 let) za katero on na svoji strani niti imena moje psarne ne napise!! sam sem to psico razstavljal in vse razstave za njo sem jaz placal kar je se en dokaz zakaj ne prenesem multija. velike potencijale te psice on ni znal sam izkoristiti moji strokovni pomoci pa se je odrekel. tako je ves moj trud in vlozen denar padel v vodo,ker je ta kreten videl samo denar od mladicev ni pa hotel delati kvalitete!!!
vzreja je zelo komplicirana stvar in tezka za razumet,ce je sploh razumljiva...
hipo se slisimo cez deset let..
mejte se

Gregor Nemanic
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #279 : četrtek, 31.03.2005 : 07:25:34 »

JasmineBianca,
bodi vztrajna pri šolanju. Lahko ti povem, da se splača. Shait je prvo leto kar razganjalo od energije in radovednosti. Kar naprej se je izgubljala. Zato sva s fantom vsak dan hodila v gozd, kjer sva se ji skrivala. Potem sva jo peljala v lovsko šolo, kjer so jo končno spravili v red. Veliko je pomagalo to da je gledala kaj počnejo drugi psi.
Zdaj je stara 3 leta in mi jo razen v mestu ni treba imeti na vrvici. Pomaga mi celo nesti smeti v kontejner. Seveda v zameno za briket. V glavnem je postala super pes.
Z dalmatincem se da ogromno narediti. Ne dojame takoj, samo vso tisto energijo in željo po akciji se da kar dobro izkoristit.
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #280 : četrtek, 31.03.2005 : 11:29:11 »

Lovsko šolo?? Kaj vse ste pa tam počeli? Cheesy Sem slišala, da je to dosti zahteven tečaj-za vodnika in psa.
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #281 : četrtek, 31.03.2005 : 12:27:17 »

ma saj sem vztrajna z bianco, pa ne morem nič naredit, ko pride mimo kak pes, ker ona kar proti njemu z mahajočim repom in se hoče na vsak način igrat, takrat tudi briketi ne pomagajo... Wink 
pa nos ima skoz na tleh kot kakšen gonič, na vadbišču pa polno nekega lulanja in kakcev, pa so nam lepo rekli, da naj pridemo prej in naj psi potrebe opravijo na ogromnem prostoru okoli vadišča, pa nekateri ne registrirajo tega Angry je pa včeraj lepo igračo nosla in sedela ob nogi (apak ne predolgo), ko je morala, vse drugo pa še bo  Smiley

lep dan!
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #282 : četrtek, 31.03.2005 : 17:09:39 »

pozdravla bi Yasminebianco, ki ima sestrico od mojega Johnyja in pa hipo ( ja Monda tudi:))...
sem samo na hitro prišla sporočit, da sem se končno uspela včlanit Cool, zdaj pa letim v malo šolo (ob 18 jo imava), sporočim kak nama je šlo Wink


Jasmina & Johny
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #283 : četrtek, 31.03.2005 : 17:46:00 »

pantheraunica: Aha, hvala za odgovor.  Wink
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #284 : četrtek, 31.03.2005 : 20:19:05 »

čara,
ne vem koliko je zahteven ker nisem videla kako delajo v drugih šolah. So nas pa kar fino gnali. Eno uro in pol telovadbe. Samo je bilo super. Psi so skoz delali, ker smo hodili v krogu. Drekcev in lulanja ni bilo nič. Že na začetku nam je trener povedal da je travnik najet in da moramo vse drekce pobrat za psi. In smo ga vsi lepo ubogali. Pa vsi smo tudi vadili doma, ker se je poznalo če nisi. Potem si na tečaju zaostajal in motil ritem. Bilo nas je pa okoli 15. Ne vem več točno. Pa še zelo poceni je bilo. V glavnem bilo je super.
Kam ste pa vi hodili?

JasmineBianca,
sem si ogledala tvoj album. Pravi srček je.
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines