mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 26.09.2024 : 19:52:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pomoč pri izbiri pasme
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pomoč pri izbiri pasme  (Prebrano 56030 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #210 : petek, 07.02.2014 : 21:24:20 »

Si želite pasemskega psa ali razmišljate tudi o posvojenčkih? Opcija bi bila, da ''preverite'' v zavetišču, če je tam kakšen pes, ki bi vam ustrezal glede na vaš življenjski stil Smiley
Logiran
Ballto
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #211 : petek, 07.02.2014 : 23:08:12 »

Načeloma bi kuža bil zunaj na dvorišču, v pesjaku samo ko bi moral in sicer ko nebi bilo nobenega doma.

Drugače bi radi pesa z rodovnikom.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #212 : petek, 07.02.2014 : 23:16:09 »

Ballto, če bo pes notri, bi jaz izbrala gladkodlakega prinašalca. Se mi zdi, da je to en tak norček, ki se nikoli ne zresne.

Saj vem da sem pristranska, ampak sem najprej pomislila tako kot Bina.  objem
Sicer imam mešanca, ki je veliko pobral po gladkodlakih prinašalcih. Danes, npr. je bilo deset otrok v dnevni, pa ni hotel biti v kuhinji. On je bil tam, med njimi, brez vseh miritvenih znakov, ko so ga božali in preučevali njegove plavalne kožice na tačkah. Saj ne moreš drugega, kot da si zaljubljen do ušes, spet!

Aha, vmes je prilete odgovor na vprašanje, kje naj bi bil. Poizkusite mu najti prostor nekje v hiši, na hodniku ali kje bližje vas. Vsaj naš noče bit sam. Čez noč ga imamo  v kurilnici z tremi mački. Poleti, ko je bilo vroče sem ga preselila na notranji hodnik in je cmihal, ker ni mogel spati z mački. Tudi z dlako ni tak problem, mu sicer odpada, vendar celo leto enakomerno, tako da ni oblakov dlake naenkrat.
Logiran
Ballto
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #213 : petek, 07.02.2014 : 23:31:43 »

Hvala za gladkodlake prenašalce. Sem prebral opise, in razne komentarje in se kar poda mojim opisom.
Bi pa rad ( v kolikor so) še mnenj.

Psico ki smo imeli do zdaj je bilo zmeraj pred vrati.
In nekako ostali člani družine niso v soglasju, da bi pes bil v hiši.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #214 : sobota, 08.02.2014 : 03:44:06 »

Nikar gladkodlakega prinašalca, če ne bo smel biti z vami notri. To je pes, ki mora in želi stalno biti s svojim človekom in bo, če bo zunaj, zelo nesrečen in zna posledično imeti vedenjske težave. Imam dva gladkodlaka prinašalca doma in poznam pasmo res odlično in tudi veliko primerkov te pasme. Tako, da ti gladkodlakega prinašalca močno odsvetujem, če so pogoji taki, da ne bo s tabo v hiši.

Ideje kaj vzami namesto tega žal nimam kake dobre. Morda bobtaila (bo kak poznavalec pasme več povedal, če je primeren), na vsak način išči pasmo, ki ji ustreza to, da ni stalno ob svojem človeku, ko je človek doma in ne bo nesrečna zaradi tega, ker bo s tem, da je zunaj odrezana od svojega človeka. Najdi pasmo, ki je manj priljudna in ki se ne naveže močno na gospodarja, a je hkrati učljiva in prijazna do ljudi in živali.
Logiran
retriverka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


WWW
« Odgovor #215 : sobota, 08.02.2014 : 11:01:57 »

Tudi jaz ti potem odsvetujem gladkodlakega prinašalca. Temu psu bo to travma, če ne bo mogel biti s svojimi člani. Mi smo imeli to pasmo in je močno odvisen in navezan na človeka. Imela sem na žalost moč tudi videti, kaj se psu te pasme zgodi, če je zunaj. Pes je dejansko travmiran, depresiven in brez kakršne koli energije. Pa se zelo veliko ukvarjajo z njim, ampak žal.
Logiran
Ballto
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #216 : nedelja, 09.02.2014 : 20:21:32 »

Ja no, sklepam da marsi kateri pes bi rad bil zmeraj s svojimi lastniki.
Bom še malo pogledal naokoli.
Logiran
retriverka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


WWW
« Odgovor #217 : nedelja, 09.02.2014 : 22:41:04 »

Bil bi vsak, če bi bilo to možno. Ampak so pasme, ki so vseeno manj navezane na lastnika in lažje sprejmejo, da ne morejo biti z njim ves čas, kadar je le ta doma. Določene pasme so načrtno vzrejali tako, da imajo privzgojeno večjo potrebo po lastniku in so nanj res še bolj navezani.

Ne vem koliko se Irski setri razlikujejo tukaj od gladkodlakih prinašalcev, ampak so tudi zelo aktivni psi, vizualno zelo podobni gladkodlakim prinašalcem. Glede na to, da ti izhajajo iz njih pa predvidevam da jim tudi dosti karakterno podobni. Preveri malo o njih. Ali pa kakšen rodezijski grebenar, s tem, da imajo ti kratko dlako, tako da je spet vprašanje kako bi bilo pozimi in pesjak...
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #218 : ponedeljek, 10.02.2014 : 00:40:01 »

Če pomislimo recimo na kraškega ovčarja, ta pes mora biti precej neodvisen in ne zelo (preveč) navezan na človeka, če naj služi svoji funkciji čuvanja ovac. Pa vendar, bi bilo za vprašat dobre poznavalce te in drugih pastirskih pasem, kako je v resnici živeti s tovrstnimi psi, če se jih pač ne uporablja namensko za pašo, pač pa kot "družinske pse".

Verjetno je treba psi "samostojnih" psih (kot je dosti teh pastirskih) potem zelo paziti pri socializaciji, saj si verjetno nihče v družini ne želi, da bi tak pes zaradi nezaupljivosti odganjal vse prišleke oz. pretirano čuval teritorij, ne vem ... na tvojem mestu bi si vzela veliko časa za iskanje prave pasme, da boste zadovoljni tako vi kot tudi pes Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Ballto
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #219 : ponedeljek, 10.02.2014 : 22:19:58 »

Vsekakor, se bom pozanimal preden bomo kaj odločili. In se nikamor ne mudi.
Nočem da bi bil kdo prikrajšan,...Smiley

Kar se tile kraških ovčarjev, sem imel možnost se pogovoriti z par lastniki, pa me niso prepričali da bi bil pravi za nas.
Je kar težko se odločit in vedet kateri je pravi....

vseeno sem mislil da bo lažje.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #220 : sreda, 12.02.2014 : 20:28:40 »

zadnje dni se ubadava ( za Nejca ) z dilemo oz. trilemo pred tem  Roll Eyes
border  je načeloma že precej izločen, ker ne maram ''manjših'', fokuserskih in dlakastih psov  Tongue  , ostaja pa dilema ali malina ali  nizozemka ??  Grin

namenjena bi bila najverjetneje reševalnemu psu - za tekme itd, tako da mora biti precej ''nora'', ampak še vedno ne preveč nora, da bo v privat življenju neznosna  Roll Eyes

torej vaša mnenja; malina vs. nizozemka?
glede na precej podobne karakteristike je precej težka izbira hehe...
če ima kdo kako pametno besedo, predvsem iz izkušenj, z besedo na dan  Wink

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #221 : sreda, 12.02.2014 : 23:52:18 »

malina. Maš več izbire. Kolikor sem brala druge pa naj bi se dobrega nizozemca težko dobilo in moraš bit cel "štručko" da ga najdeš...
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #222 : sreda, 19.02.2014 : 12:40:56 »

Teja, vidva očitno iščeta rodovniškega psa ... a za vsak slučaj, oziroma, če imaš kakega pesjanarskega kolega, ki bi mu bil tale aktivni pasji fant všeč - tule je neutrudni mali delavec, Pomurček Diego ljubezen
https://www.facebook.com/photo.php?v=596094613792798

Njegova tema:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,47663.0.html
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #223 : sreda, 19.02.2014 : 17:54:57 »

Pomoje bos lazje nasla dobro malino kot dobro nizozemko. A zdravstveno sta tam-tam?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #224 : četrtek, 20.02.2014 : 17:00:12 »

hvala za odgovore, pa še prav imate, je odločitev za malino Cheesy

mamaF, sama imam same posvojence in z zadnjim več kot preveč dela zraven vseh ostalih 5 psov , tako nov posvojenec ne pride v poštev, Nejc si pa želi mladička, pasemskega (rodovnik seveda), delovnega kot strela, zdravega in seveda psihično stabilnega Smiley  sedaj samo še preostane kje, katerega... tujina, slo... gruntamo, raziskujemo Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pomoč pri izbiri pasme
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines