mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.07.2024 : 14:21:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 142102 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #645 : torek, 04.09.2012 : 15:40:19 »

Ok, lahko ga primeš, ampak še vedno ne vidim razloga, da je pes spuščen v mestu, ker itak mora ves čas zraven in nima od tega prav nič. Wink (ne mislim na nikogar tu osebno)
Logiran
sarataste
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #646 : torek, 04.09.2012 : 18:50:12 »

Ja in vse teorije - mojega spuščenega psa drugi ne zanimajo, ko se ta, ki gre mimo, goni - propadejo. Ne vem zakaj mora bit to stvar debate in iščemo opravičila. Zakon je jasen, kaj vse negativnega se lahko zgodi, ko ni na povodcu v primerjavi s tem, ko je na povodcu, pa tudi ni višja matematika. Se opravučujem, če je malo trdo napisano, sem pač v naselju z veliko psi in pun kufer imam naknadnega opravičevanja, ko se spuščenemu psu sfuzla, moja je pa iz dneva v dan bolj prestrašena, ker to, da jih spravijo stran, če niso privezani, traja predolgo. Medtem ko imava s psi na povodcu super izkušnje.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #647 : sreda, 05.09.2012 : 08:16:33 »

Kot da bo komu krona z glave padla, ce bo psa pac malo pridrzal, toliko, da gre tisti, ki se psov boji, mimo... Pa ko res nic ne kosta, magari das psa na poleg ali prostor ali sedi, ce ze pri vsi sili mora biti spuscen.

Zdaj govorim  hipotetično.
Če imam psa, ki ga niti ljudje ne zanimajo, ne gre k njim, jih ne ovohava itd., ni prav nobene potrebe, da bi ga prijela zaradi nekih strahov mimoidočih. Če imam psa, kigre do vsakega, je seveda drugače in ga primem.
Kot ne vidim nobene potrebe po tem, da bi se umikala kolesarjem, ki se vozijo po pločniku in zvonijo kot nori.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #648 : sreda, 05.09.2012 : 08:19:16 »

Ja in vse teorije - mojega spuščenega psa drugi ne zanimajo, ko se ta, ki gre mimo, goni - propadejo. Ne vem zakaj mora bit to stvar debate in iščemo opravičila. Zakon je jasen, kaj vse negativnega se lahko zgodi, ko ni na povodcu v primerjavi s tem, ko je na povodcu, pa tudi ni višja matematika. Se opravučujem, če je malo trdo napisano, sem pač v naselju z veliko psi in pun kufer imam naknadnega opravičevanja, ko se spuščenemu psu sfuzla, moja je pa iz dneva v dan bolj prestrašena, ker to, da jih spravijo stran, če niso privezani, traja predolgo. Medtem ko imava s psi na povodcu super izkušnje.

Te razumem, ker imam tudi jaz slabe izkušnje s spuščenimi psi - ampak je brez izjeme šlo za vaške pse.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #649 : sreda, 05.09.2012 : 14:59:40 »

Socializirat bi blo treba pse in lastnike.
Prvo lastnike, ker tak bo kaseneje tudi poskrbel za vzgojo in socializacijo svojega mladiča. Nič ti ne pomaga izjemno prijazen pes, z lepim pristopom, če ima pa takega lastnika, ki ga briga za ves svet okoli sebe in psa ne želi privezat za nič na svetu, pa ne glede na to, koliko ljudi, ki se psa bojijo, ga to prosi, koliko lastnikov s poškodovanim ali agresivnim psom ga opozori, da ni varno, če se psa srečata itd.
Se strinjam, da problema s psi, ki druge ignorirajo ni. Sama imam tako psico in je zlo fajn, ker ne gre k nobenemu, razen, če kakšnega psa sama ne prepozna, pa še to, ko ji je zlo blizu. Ampak roko na srce - koliko je takih psov? In zakaj bi vsi mogli bit takšni, da bi lahko bili spuščeni? Če je pes vzgojen toliko, da ima OK odpoklic, da se ustavi na ukaz, da ne vleče proti ljudem/psom in da ima narejeno pozornost na vodnika sploh ni nujno, da ignorira vse pse. Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #650 : sreda, 05.09.2012 : 15:29:03 »

A koliko je razen ce in razen ko psov? Ogromno.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #651 : sreda, 05.09.2012 : 17:22:17 »

Meni je zelo všeč ideja, ki jo uvajajo pri naših sosedih: lastniki psov, ki si iz takega ali drugačnega razloga ne želijo, da se jim kdorkoli približuje, si navežejo na povodec rumeno pentljo.
"Razen ko" psov je veliko. A najhujši so tisti lastniki, ki sicer cvilijo in jamrajo zaradi drugih spuščenih psov, pa sami svoje pse tudi občasno spuščajo, čeprav jih ne obvladajo povsem - a seveda samo tam "kjer ni nikogar". Oziroma mislijo da ni nikogar. Ker krajev, kjer te zanesljivo zanesljivo ne bo nihče presenetil pri nas ni niti v najbolj odročni gošči bogu za ritjo. Nesreča pa se najraje pripeti takrat, ko misliš, da si povsem varen, pa te nenadoma nekaj preseneti. Varno spuščeni so samo tisti psi, ki se znajo vesti tudi v takšnih nepredvidenih razmerah. In takega psa lahko dobiš samo, če mu omogočiš veliko neplaniranih stikov, pri katerih se mora znajti sam (torej ne pod komando). Kar seveda ni mogoče, če je pes vedno privezan. Začaran krog.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #652 : sreda, 05.09.2012 : 21:57:39 »

Jaz se ustrašim spuščenih psov ne glede na to, da hodijo poleg skrbnika. Kajti nekajkrat sem doživela, da je pes zavohal moj strah in se zapodil vame ali v moje pse, ki so vedno na povodcu. In prišlo je do ugrizov.
To je eden od razlogov, da ne maram, da se kdo sprehaja na javni površini z neprivezanim psom.

Drugi razlog pa je, da se moja Mini boji nepoznanih psov in reagira nanje z laježem, kar lahko sproži napadalno reakcijo na drugi strani. Res nimam več volje, da se s svojimi psi ali sama skrivam in umikam v koruzo ter ostala nemogoča mesta namesto, da bi se  svobodno sprehajala, kar je pravica vsakogar.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #653 : četrtek, 06.09.2012 : 07:38:51 »

Zdaj govorim  hipotetično.
Če imam psa, ki ga niti ljudje ne zanimajo, ne gre k njim, jih ne ovohava itd., ni prav nobene potrebe, da bi ga prijela zaradi nekih strahov mimoidočih. Če imam psa, kigre do vsakega, je seveda drugače in ga primem.


Ne pisem o tem, da je treba, ampak da ni nic narobe, ce vsaj malo nakazemo, da imamo res tako ubogljivega psa kot si predstavljamo. Ljudje, ki se psov bojijo (vsaj ti tu naokrog), vecinoma gredo mimo z manj strahu oz. si vidno oddahnejo, ce lastnik psa prime malo bolj na kratko, ga da na sedi/prostor, ga poklice k sebi in da na poleg, skratka da naredi nekaj. Predvsem ker imajo oni prav tako pravico iti mirno po plocniku kot jo imamo mi. Se pa tudi jaz ne umaknem, ko mi prideta nasproti dve mamici z vozicki - vstric. Naj gresta ena za drugo. Iz principa.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #654 : četrtek, 06.09.2012 : 07:46:03 »

Lanabela, tudi meni je vsec to z rumenimi trakci. Ampak glede na to, da tega preprosto ne upostevajo tudi ce jim poves (veckrat), malo dvomim, da bo delovalo. Mogoce me pa prijetno presenetijo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #655 : četrtek, 06.09.2012 : 10:27:27 »

Tudi psi, ki reagirajo z lajanjem na druge so moteči, tako za sprehajalce kot njihove pse. Tako vedenje jaz ne bi samo gledala ampak bi delala na tem, da ali preko trikcev ali zaposlitve psa dosežem drugačen odziv.

Me motijo samo psi, ki niso pod kontrolo - pa ali so na povodcu ali letajo prosto okrog in sčkačejo v druge pse/ljudi. Ni nobenega izgovora, da ljudje ne delajo s psom. Pa tudi če delajo samo na njegovih strahovih. se počasi daleč pride.
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #656 : četrtek, 06.09.2012 : 10:28:47 »

popravek - skačejo v druge pse ...

ne vem ali jaz ne vidim ali ni možnosti popravljanja .... tole bi lahko popravili na forumu
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #657 : četrtek, 06.09.2012 : 10:32:40 »


ne vem ali jaz ne vidim ali ni možnosti popravljanja .... tole bi lahko popravili na forumu

Ne, ker potem bi si vsak lahko naknadno popravljal post in si ga prilagajal. Zato pa obstaja "predogled", da preveriš, če si vse napisal tako, kot si želel.  Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #658 : četrtek, 06.09.2012 : 10:53:36 »

ko govorimo o ljudeh, ki jih je strah psov in nimajo svojega psa...jaz še nisem srečala takega, ki bi mu ne bilo ok če dam svoje pse na poleg ali če se mu s spuščenimi psi zelo blizu mene umaknem tako, da mu pustim dovolj veliko varnostno razdaljo - načeloma so ok takoj, ko vidijo, da pes uboga na besedo. Tisti, ki se bojijo psov pa imajo svoje pse so pa čisto druga pesem. Ker s svojim strahom znervirajo lastnega psa tako, da bevska in se zaganja v vse, kar pride mimo. In začnejo navijat in krajšat povodce pa zategovat psa  že 100m pred srečanjem, da je revež ja do takrat, ko prideš mimo dovolj znerviran da zahisterira. Mene sicer ne motijo, dokler so sposobni obdržati psa na povodcu, a za njihovo dobro bi bilo, da bi začeli delat na sebi in na svojem psu.
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #659 : četrtek, 06.09.2012 : 13:04:24 »

In mi kdo predlaga, kako naj delam, da bo nehal? Edini nasvet je bil, naj grem mirno odločno brez besed mimo in to tudi delam, če pa ima kdo kaj bolj učinkovitega pa naj pove. Wink
Logiran
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines