mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.07.2024 : 16:24:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 142183 krat)
0 članov in 40 gostov pregleduje to temo.
chory
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


WWW
« Odgovor #540 : torek, 27.04.2010 : 21:32:41 »

Pri nas je včeraj potekalo cepljenje proti steklini.Vsi vodniki z velikimi psi so lepo stali v vrst,i naprimernii razdalji in z lepo vzgojenimi psi ob sebi.
Pa ti pride "gospa" s mix pudljem na fleksiju in zija vsenaokoli in svojo Bello spušča na vso dolžino fleksija ,da se psica drenja enkrat okoli enega prinašalca,se zvleče do ovčarja in nazaj do mix huskija.Sama sem imela svojo Kalo na sedi, popolnoma umirjeno,pa se Bela odloči, da jo zanima Kalina rit in sem bila pripravljena, da najprej naderem cucka,potem pa še babo.Vse prej mirne pse je namreč cucek, ki je prosto letal med psi (a na fleksiju )popolnoma zživciral in so jih vodniki morali držati na kratko in ob sebi.
Mi je bilo kar malo žal, da se ni moji Kali približal vsaj toliko ,da bi malo zarenčala na drekcmalega in bi gospe z veseljem Rpovedala,da če misli cucka spuščati okoli dugih psov na vso dolžino fleksija "POVODCA"bo nevzgojenec slej ko prej fasal.
Kriv pa bo krvoločen ogromen napadalec,saj njen je tako majhen.
Končno ji je veterinar rekel naj da psa na kratko,a je rekla ,če se pa boji.Madona ni ga ćez človeško neumnost.Nevzgojeni lastniki,nevzgojenih psov.Me res zanima ,kakšna bi bila obrnjena situacija...da mojo ovčarko dam na fleksi in jo tkole,vso živčno spuščam mal okoli"če se pa boji"
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #541 : četrtek, 29.04.2010 : 10:12:45 »

Če se boji Roll Eyes Huh, naj psa naslednjič pelje na cepljenje k vetu v ambulanto, kjer bo postopek krajši in bo ostalih psov manj, ane....
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #542 : četrtek, 29.04.2010 : 21:37:37 »

Jaz imam problem z totalnim bebcem, ki je skrbnik dveh ovčarjev. Hiša stoji nasproti pločnika, po katerem grem vsako jutro peš proti avtobusni postaji. Velikokrat sta spuščena oba. Eden od njiju samo zalaja, ko grem mimo po nasprotni strani, drugi pa laja, nerga in dirja naravnost proti meni, seveda direktno preko prometne ceste. Očitno si lasti ves teritorij. Prejšnji teden, ko se je to zgodilo tretjič letos sem poklicala policijo, vendar šele potem, ko sem bila že v službi. Danes sem klic ponovila, saj se je pes spet zaganjal proti meni in na srečo so ga tudi tokrat premotili avtomobili, ki so slučajno pripeljali ( zgodaj je manj prometno) , ko je pes gromko in jezno lajal in z očmi direktno na meni bil že sredi ceste. Policija naj bi lastnika ponovno opozorila, na Vursu pa so mi svetovali, da naj policijo naslednjič pokličem z mesta, ko me pes ogroža, da bi morali priti v par minutah in potem oni dajo k njim prijavo, ker na lastne oči ugotovijo, da je pes zares spuščen. Ko mi pes prične groziti upočasnim korak ali se popolnoma ustavim in gledam proč od njega. Ali ravnam pravilno? Fajn me je že strah, da naslednjič pes svoje grožnje udejanji.
Kako morejo biti nekateri ljudje tako flegma in brezbrižni? Golazen, res.
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #543 : četrtek, 29.04.2010 : 21:42:42 »

a bi kašn posnetek s telefonom kako se pes vate zaganja zadosten dokaz ?
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #544 : petek, 30.04.2010 : 09:51:48 »

Lisa, eni so res golazen, ja. Mi smo imeli zadnjič podoben incident, ki se je končal z 'zasliševanjem' mene s strani lastnice - če je moj pes silil v njihovega (ki se je v naju zakadil iz ozadja dvorišča). Ja, itak, na tuje dvorišče sva šli ponj, da se je pol na pločniku lahko zaganjal v naju Angry!
Obvezno slikat, pofilmčkat in prijavit takoj, barabe.
Logiran
chory
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


WWW
« Odgovor #545 : petek, 30.04.2010 : 12:05:12 »

Ej, res ne vem, a nekateri ne razmišljajo nič.Zaradi takih bebcev, je veliko pasjeljubcev na slabem glasu.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #546 : ponedeljek, 10.05.2010 : 19:54:00 »

Vceraj se je zgodil napad psa v Šempasu pri N. Gorici. Pes, ki ga lastnica vodi brez povodca, je napadel majhno psicko na povodcu in njeno sprehajalko. Psicka poskodovana, sprehajalka ima le manjso poskodbo. Lastnica psa brez povodca je bila predhodno ze veckrat opozorjena, a ni zaleglo, tokrat pa se je zgodilo, kar sem tudi ze jaz nakazala, da se bo zgodilo prej ali slej.

Cakam na klic(e), ker me razplet mocno mocno zanima. Trenutno nisem sposobna napisati nicesar vec, ker sem besna kot ris.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #547 : ponedeljek, 10.05.2010 : 22:09:22 »

Vceraj se je zgodil napad psa v Šempasu pri N. Gorici. Pes, ki ga lastnica vodi brez povodca, je napadel majhno psicko na povodcu in njeno sprehajalko. Psicka poskodovana, sprehajalka ima le manjso poskodbo. Lastnica psa brez povodca je bila predhodno ze veckrat opozorjena, a ni zaleglo, tokrat pa se je zgodilo, kar sem tudi ze jaz nakazala, da se bo zgodilo prej ali slej.

Cakam na klic(e), ker me razplet mocno mocno zanima. Trenutno nisem sposobna napisati nicesar vec, ker sem besna kot ris.

Novice:

Poskodbe male psicke so sledece:
- 2 rani, ki sicer nista potrebovali sivanja,
- zlomljena rebra,
- podplutba ocesa,
- oteklina/velika podplutba trebusne votline.

Lastnik psa, ki je napadel, je v bistvu partner "lastnice", ki ga ponavadi sprehaja (mislila sem, da je lastnica ona).

Poskodovana sprehajalka male psicke se je danes zglasila v antirabicni ambulanti zaradi ugriza v roko, policija je bila o dogodku obvescena ze vceraj zvecer. Policisti so ukrepali profesionalno.

Nekaj pa mi ni jasno, ko berem 26a clen Zakona o zasciti zivali:
Ali je glede na zgoraj navedeno ukrepanje se vedno dobro, da obvestimo vurs, ceprav naj bi ga obvestili tako antirabicna kot vet. organizacija, ki je obravnavala poskodbo male psicke zaradi ugriza? Samo nekako bi se rada prepricala, da ne bo pes napadalec cakal na dodelitev oznakeoz. vpis kot "nevaren pes" enih par let ....

Aja, pa v medije bomo spravili taksne in podobne napade ... 
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #548 : torek, 11.05.2010 : 06:54:33 »

Nika2, tudi meni so na ZZVju na cepljenju prti tetanusu ob poškodbi(ci),  ki sem jo dobila v obrambi moje privezane pesjanke, ki jo je napadla neprivezana staffordka, rekli, da VURS oni obvestijo itak, po službeni dolžnosti. Ampak jaz bi jih vseeno kontaktirala (VURS, namreč). Od viška menda glava ne boli....
Logiran
nanica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #549 : torek, 11.05.2010 : 11:17:58 »

Pozdravljeni!
No napad se je zgodil na mojo psičko!Psica je bila spuščena kot vedno, pritekla do mame in psa ki sta stala na miru in napadla! Ella je dokaj ok, če seveda odmislimo bolečine! Rane se celijo super, upam da bo tudi vse ostalo počasi izginilo in da nebo dobila straha oz. agresije zaradi strahu! Srečna sem že samo zato ker je napad preživela ker naj bi zgledalo vse zelo zelo hudo!

Glede prijave. Obvestila sem policijo, veterinarska ambulanta je zabeležila in mama je odšla na ZZV zaradi ugriza. Vse kar jaz želim je to da tista psica NIKOLI VEČ ne leta spuščena okoli in brez nagobčnika ker drugače nočem niti pomisliti na posledice naslednjega srečanja!

Hvala Nika2 za trud:)

LP Jana
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #550 : torek, 11.05.2010 : 11:24:00 »

nanica in Ella:  Kiss Kiss Kiss Kiss


Pozdravljeni!
Psica je bila spuščena kot vedno
Spuscena je bila psica napadalka (ne mala Ella, da  ne bo kdo narobe razumel, hehe).
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #551 : torek, 11.05.2010 : 11:41:16 »

Dazer...Kaj je že rekla Lanabela... Roll Eyes
Uporaba št 1: na moji besno lajajoči psici. Rezultat: utihne, se zdrzne, pogleda naokoli, pogleda mene v stilu "vem, da imaš TI prste vmes, se pobere v stanovanje.
Uporaba št 2: na prosto šetajočem psu, ki petposto ne šljivi klicev svojega človeka. Rezultat: Namerim še malo proti Mori, za preskus. Rezultat: 
Evo, zdaj si pa mislim, da tak trik uporabim proti divji svinji namesto, da bi zlezla direkt na drevo predaja
Logiran
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #552 : torek, 11.05.2010 : 13:24:52 »

Moksa, če sem prav razumela, Dazer nič ne pomaga?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #553 : torek, 11.05.2010 : 13:36:52 »

Kaj pa vem: pri prvi uporabi je moja divjakinja takoj utihnila in švignila v hišo**, pri ostalih dveh pa bi enak efekt dosegla z borovim storžem v roki Grin

** še prehitro za moj okus, ker je res izgledalo, da ji je bilo hudo neprijetno
Logiran
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #554 : torek, 11.05.2010 : 13:47:53 »

Moksa, imam še eno vprašanje, pa ti pošljem ZS, da ne bom smetila tukaj.
Logiran
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines