mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.07.2024 : 18:34:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 142297 krat)
0 članov in 33 gostov pregleduje to temo.
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #420 : sreda, 24.03.2010 : 18:41:07 »

kocka ja dejansko sem to razmišljala, da je moral bit s palico že parkrat namlaten. ker mojadva ko vidita palico, ponorita, jo zagrabita in se že lovita za njo.
Sem preverila na občini, sem se pogovarjala z njihovim pravnikom, pot je javna, torej z veseljem se bom sprehajala s palico. Pa še solzilec za pse si bom nabavla. Oni pa naj naslednjič lajajo kolikor želijo in mi grozijo.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #421 : sreda, 24.03.2010 : 20:46:09 »

Mislim, saj pes je dejansko revež, da ne bo pomote, lastniki so pa pač totalni cepci.
Logiran
Datelj
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #422 : četrtek, 25.03.2010 : 22:50:37 »

Psi, spuščeni pred svojimi dvorišči, so najhujši, ker imajo cesto ali karkoli že je v bližini za svoj teritorij in hočejo pregnati "vsiljivce". Če bi ga pa srečal spuščenega na sprehodu nekje na nevtralnem območju, bi se verjetno manj agresivno vedel. Jaz sem do zdaj imela probleme bolj kot ne samo s takimi "preddvoriščnimi".
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #423 : četrtek, 25.03.2010 : 22:55:57 »

Ja saj pes je revež. Saj če bi dejansko imel v načrtu samo napad, bi ga že zdavnaj izvedel, četudi vidi palico. samo mogoče se bo pa nekega dne odločil..ali pa bo moj drugi pes ko bo odrasel, na ta napad odreagiral, kar res ne želim, ker za zdaj ima vse pse za prijatelje.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #424 : sobota, 27.03.2010 : 11:25:57 »

Psi, spuščeni pred svojimi dvorišči, so najhujši, ker imajo cesto ali karkoli že je v bližini za svoj teritorij in hočejo pregnati "vsiljivce". Če bi ga pa srečal spuščenega na sprehodu nekje na nevtralnem območju, bi se verjetno manj agresivno vedel. Jaz sem do zdaj imela probleme bolj kot ne samo s takimi "preddvoriščnimi".

Točno tako, in eden tak tudi nas obremenjuje...spodaj dvorišča gre cesta, ki jo ima za svojo, in bog ne daj, da gre kdo po njej na sprehod. Je takoj dol. Če ti uspe zbežiš, če ne, ti pa psa napade. Mi je že Bučka napadel. Matr, bi jih poklicala in zabičala, da ga nimajo niti enkrat več spuščenega brez nadzora, če ne bom poklicala policijo. Pa so to naši dragi, ljubi sosedje...jaooo... Angry
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #425 : sobota, 27.03.2010 : 11:59:08 »

Jaz imam pri enem takem zmenjeno, da pokličem ko grem od doma in psa za tisti čas (cca 3 ure) zaprejo.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #426 : ponedeljek, 29.03.2010 : 15:24:28 »

Zoia, good idea  Wink bom še jaz poskusila.  Smiley
Logiran
Datelj
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #427 : sobota, 03.04.2010 : 23:03:03 »

No, jaz sem zadnjič uspešno našla način, kako pregnati enega res zoprnega psa, ki se prosto šeta po vasi in ki na vsak način poskuša natepavat Unaija, da je ta že čisto penast, pa nobeno dretje ni zaleglo, še to, da sem ga pograbila in ga dol vrgla s svojega psa ne.

Zadnjič pa sem vzela en velik kamen in ko se je začel pes približevat mojemu, ki je bil na povodcu tik ob meni, sem se zadrla kot zverina z globokim glasom in mu zabrisala kamen pred noge, da je moral odskočiti. Nato sem nadaljevala z globokim rjovenjem/grožnjami in se je umikal. Sicer je toliko prepotenten, da ni zbežal, samo stran se je šetkal in gledal nazaj, občasno se je poskušal spet približati, pa mu nisem nehala grozit in končno je pogruntal ter šel.

Smotano je to, da sicer vem, kje je doma, ne poznam pa naslova, ker sem prišla z zadnje strani in še to ne prav blizu hiše - drugače bi lastnika že zdavnaj prijavila. Kar je pa najlepše, lastnik se zaveda, da mu pes luta naokoli, pa ga to nič kaj ne gane. In jasno da ga pes ne upošteva niti pike.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.348


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #428 : nedelja, 04.04.2010 : 13:14:54 »

Hm ...

Pes napadel moškega in ga hudo poškodoval
Policisti so ugotovili, da sta se zakonca na območju Šrotneka v okolici Raven na Koroškem sprehaja in nabirala regrat. S seboj sta imela na povodcu psičko pasme hrt. V neposredni bližini kapelice na Šrotneku sta srečala 44-letnega domačina, ki se je sprehajal s  kavkaškim ovčarjem. Lastnik psa ni imel na povodcu. Pes je takoj, ko je opazil psičko, stekel do nje in jo napadel. Da bi jo zavaroval pred nadaljnimi ugrizi, je 58-letni lastnik psičko vzel v naročje, takrat pa je ovčar skočil na njega in ga ugriznil v roko, obraz in usta.

58-letnik je utrpel hude telesne poškodbe. Po nujni zdravniški oskrbi v zdravstvenem domu Ravne na Koroškem so ga prepeljali v slovenjgraško bolnišnico, kjer je ostal na zdravljenju.

Hude poškodbe je utrpela tudi psička. Oskrbeli so jo v veterinarski ambulanti.

http://24ur.com/novice/crna-kronika/pes-napadel-moskega-in-ga-hudo-poskodoval.html
Logiran

fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #429 : nedelja, 04.04.2010 : 14:34:32 »

Super. Včeraj smo bili na morju. Ista scena, brez hujših posledic. Tip s psom, ki očitno ne trpi pasje družbe sploh. Pes ogromen, brez ovratnice, napadel nekaj veselečega se življenja, kar je tekalo za žogo v vodo in nazaj. Čudak je popadljivca kar za dlako držal nazaj, drugega tako ni imel, nazadnje mu je nekako uspelo.

Ne razumem, kako imaš lahko takega psa spuščenega sploh. Komaj čakam da začnejo enkrat množično padat tožbe in da začnejo sodišča res delat, potem bo mogoče mir. Folk zmešan nekulturen.
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #430 : nedelja, 04.04.2010 : 14:34:54 »

Grozno!  Lips Sealed  Shocked

Sem slišala to danes po televiziji..

Hja.. če bi bili lastniki vsaj toliko odgovorni, da če vejo, da imajo agresivne cucke doma, jih imeli na povodcu, še posebej, če je kak drug pes na vidiku, do takšnih situacij ne bi prihajalo..  Angry
Po možnosti pa še je g. lastnik eden tistih "genijev", ki ne obvladajo svojega ogromnega psa.. pa tudi povodec ne bi kaj veliko koristil..  Sad

Katastrofa..  Sad
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #431 : nedelja, 04.04.2010 : 14:56:13 »

Mislim, za popi*****!
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #432 : nedelja, 04.04.2010 : 15:09:49 »

Žal jo je tokrat zaradi očitno neodgovornega skrbnika psa skupila posvojena hrtica člana naše ekipe in njegov sorodnik, ki je nežno in prestrašeno hrtico želel zaščititi. Cry Sad
Upam, da bosta oba čimprej okrevala, predvsem pa naši Vegici želim, da ne bo zaradi tega groznega napada zdaj še bolj prestrašena...

Najbolj me jezi to, da bomo zaradi tako neodgovornih lastnikov zdaj na udaru vsi tisti, ki smo do naše okolice, ostalih ljudi in psov predvsem odgovorni ...

Dajte prosim vodit pse naokrog na povodcih, sploh, če svojih psov ne obvladate ..., vedite, da smo tukaj tudi mi in naši psi, ter ostale živali.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #433 : nedelja, 04.04.2010 : 16:27:03 »

Pravzaprav bi bilo še bolje, če bi tisti, ki svojih (večjih) psov ne obvladajo, teh sploh ne vodili v javnost. povodec namreč ne pomaga prav dosti, če pes lastnika potegne ali se mu izpuli (pravzaprav je v tem primeru možnost ugriza še bistveno večja, kot če bi bil spuščen), da o nagobčniku, ki samo daje videz (lažne) varnosti niti ne izgubljam besed.

Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #434 : nedelja, 04.04.2010 : 20:04:33 »

Po besedah lastnika hrtice jo je pes napadel iz prve, brez predhodnega opozorila je štartal na njo in jo oklal ...reva ima dve 10 cm rane na trebuhu, ki so ju zašili, ima predrto tudi trebušno votlino in zaenkrat narejeno drenažo ...
Lastnik svojega kakvkaškega ovčarja ni mogel obvladati niti kasneje, ko je že napadel, saj naj bi pes ne imel nameščene niti ovratnice ...
Zgodilo se je na asfaltirani poti proti Ivarčkemu jezeru, torej bi tam lahko bili tudi otroci ...
Lastnik tega psa naj bi se naokrog že prej "hvalil", da ima itak najhujšo mrcino daleč naokrog, ki lahko vsakogar raztrga ... Lips Sealed

No pa ju je, skoraj ...

Upam, da bodo VURS, policija in ostali pristojni v tem konkretnem primeru odigrali svojo vlogo in lastnika kaznovali tako kot si zasluži ...
Pa za božjo voljo, naj začno vsi prej omenjeni že enkrat opravljat svoje delo in kaznovati vse takšne neodgovorne lastnike psov.
Ni problem o številu in pasmi psov, ki jih imamo doma, problem je v ljudeh samih, ki ne spoštujejo zakonov in so neodgovorni skrbniki ...Takšnim tudi najbolj strog zakon ne bo pomagal čisto nič, če se zavedajo, da imajo doma psa, ki ga lahko uporabijo kot orožje ...

Logiran
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines