mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 21.08.2024 : 17:20:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 143900 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #360 : četrtek, 16.11.2006 : 11:38:02 »

S tem se pa  popolnoma strinjam. Pa itak da bodo nasrkali vsi rodovniški, saj pri njih se lahko vsi ustijo kakšna je kontrola, ko pa pride do nerodovniških....ja zaj pa mi dokaži, da imam pita....hehehehehehe...mi je pa zelo hudo, če se bo začela prepoved določenih pasem, ker v nekatere izmed teh na črni listi sem čist zaljubljena.

Jajajaj, človek dela s*****, potem pa nasrkajo živali, mi tu na forumu pa debatiramo ali naj bo pes na povodcu ali ne, pa ko nas ima večina pošlihtane pse in pošlihtano v glavi. Potrebno bi bilo malo več izobraževanja ljudi, ki se ne ukvarjajo toliko s problematiko psov....mogoče kakšna mala brošurca kako kupit psa, ga vzgojit...oziroma kje so dostopni podatki...in vsakemu gospodinjstvu v nabiralnik...tako kot pred volitvami.... Wink

Lp, Tina
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #361 : četrtek, 16.11.2006 : 11:55:16 »

Žal mislim, da bi večina teh brošuric, neprebranih romalo v koš in to ne za papir Roll Eyes

To drhal je treba nekako omejit. Jim otežit lastništvo. In dobro kaznovat. Premalo je dovolj vestnih ljudi, ki vejo, da bi se morali izobraževat, prisilit jih pa drugače ne moreš.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #362 : četrtek, 16.11.2006 : 14:55:33 »

Ravno sedaj ko smo potovali v Poznan je bila z nami gospa iz Italije. Pravi, da je zadeva pri njih sledeča - prvič, ko najdejo tvojega psa, te pošteno oglobijo, drugič še bolj, tretjič pa ti ga odvzamejo.
Vsi mladiči pa se morajo že v leglu čipirati.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #363 : četrtek, 16.11.2006 : 17:00:31 »

Super to s kaznimi.
Pri nas je pa tako: najdejo čipiranega psa, pokličejo k njemu domov in lastnik reče, ni moj pes in ti mu ne moreš nič. Lepo to, ne?

Samo čipirani psi v leglu so samo pasemski. Pri pasemskih se v Italiji lahko tudi odločiš ali čip ali tatoo.
Sicer pa vsako leglo rodovniških psov v Italiji dobi rodovnike. Ni nobenih omejitev. Kar je dvorezen meč --> večja kontrola, a manjša kvaliteta.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #364 : četrtek, 16.11.2006 : 17:26:58 »

Heh, zakaj manjsa kvaliteta?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #365 : četrtek, 16.11.2006 : 19:22:03 »

Ker ne rabiš nobenega zdravstvenega dokazila, da so psi zdravi, nobenega slikanja kolkov...

Moram pa popravit, da ne pri resnih vzrediteljih. Ti naredijo vse kar je treba in še več, tudi tam.

Ampak ker nimajo nekega minimuma, majo ogromno psov z rodovnikom, ki so v bistvu enakovredni našim brez rodovnika.
Kar so meni povedali, bi rajši meli tako kot pri nas... Kaj pa vem kaj je boljše...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #366 : četrtek, 16.11.2006 : 19:35:15 »

No, saj resni vzreditelji so pa tak al tak edini, pri katerih resni, pravi kupci tudi kupujemo, ane. Wink

Kar se mene tice, se mi ta zadeva z "rodovniki za vse" sploh ne zdi tako napacna.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #367 : petek, 17.11.2006 : 09:53:35 »

V italij imaš dve vrsti rodovnikov, kot v angliji. Eni so samo kot papir, da vidiš prednike, drugi pa je tak, ko imajo psi opravljene vzrejnje preglede - to nam je razložila gospa na busu, preverjeno pa ni.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #368 : petek, 17.11.2006 : 10:19:18 »

Na nek način sploh ni napačno. Ne bi bilo slabo met kaj takega...

Sej lahko vpišeš v rodovnik za kaj vse si dal pregledat psa. Samo to nista dve vrsti rodovnika, ampak dve vrsti ljudi.
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #369 : torek, 23.01.2007 : 17:02:54 »

LEP POZDRAV VSEM! Ker ne najdem teme kam naj tole napišem bom kar tukaj dodala. Imam 7 in pol mesecev staro psičko  Kiss Cheesy.  Doma imamo velik vrt, ki pa ni ograjen. Pa nič zato, ker nikoli ne gre z našega vrta, razen, ko greva na sprehod. In tukaj se začne. Ko greva na sprehod jo imam vedno na povodcu. Spustim jo po 200metrih, ko prideva do velikega travnika in poti, ki vodi med njivami. Vendar pa moram iti mimo hiše, kjer  imajo 2 nemška ovčarja. Psico in psa. Podnevi je pes vedno odvezan, psica pa je v cvingru  in tudi oni nimajo ograje. Ponoči pa je psica vedno odvezana in je pes v cvingru. Grozna menjava. Tale pes pa se vedno zakadi v mojo ali pa katero koli psičko, ki gre mimo. Skoči vanjo in renči, grize nasploh je nor. Cry Pa saj imam psico vraga saj ne bi smel tako reagirati. Potem sem rekla sosedu naj ga zapre in mi je odgovoril: KAJ BI PA RADA? SE KREGALA AAA?   Undecided Shocked Sad           Halo, sem bila šokirana. Ponoči pa ko je psica spuščena hodi po vseh vrtovih in seveda tudi po našem. Jaz grem pa vedno s svojo psičko ven ob 22h in se je že velikokrat zgodilo da sva  z našega vrta bežali nazaj v hišo, ker je sosedova  prigalopirala in renčala. Pes je pa že zgrizel mlado kokeršpanjelko neki 12 let stari deklici. Od takrat nosim s sabo sprej , da ga lahko posprejam v oči. Svetujte kaj lahko še naredim .  Angry Angry
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #370 : torek, 23.01.2007 : 18:03:10 »

Tudi jaz imam primer o odvezanih psih brez kontrole.Nedaleč od nas,nekaj metrov stran od poti,kjer greva z mojo psičko na sprehod,ki me še ne uboga vsega in je vedno in res vedno privezana na flexi.In imajo tam nekakšno hišo z veliko psov.Najprej so imeli enega psa,mešanca velike rasti,ki je bil vedno privezan na verigi.Zdaj nedolgo nazaj sta tja prišla dva psa mešanca manjše rasti,ki se odlično razumeta z velikim in veliko lajata,ampak ne grizeta oz.se bojita,če narediš samo en korak.In problem je sledeč.S psičko sva šli po poti,kjer greva midve na sprehod in tudi veliko drugih psov z lastniki.Pol pa enkrat malce kasneje sicer greva na pot in zagledam oba majhna psa,kako renčita name in zagledam velikega kako z vso močjo teče proti nama.Najprej sva z psičko odhiteli domov,kajti bili so trije,kar je že KRDELO in me je nasploh vedno strah tam hoditi.In kaj je najhuje,eden od majhnih psov je psička,ki se je začela goniti in imajo mladičke(SICER MAJHNE KOT ČIVAVE AMPAK VSEENO!!!!).
Prosila bi za kakršen koli nasvet!!
hvala že v naprej
lp
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #371 : torek, 23.01.2007 : 19:50:27 »

Pes brez kontrole, ki ni na svojem zemljišču: KAZEN.

Glede na to, da se ve čigav je pes, tukaj ni debate. Poklicat policijo preden se zgodi še kakšna nesreča.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #372 : torek, 23.01.2007 : 20:11:10 »

Moja reakcija je ista kot tvoja Angseter, pol pa zraven vedno pomislim na to da slabi sosedski odnosi tudi niso fajn...kaj ce pol skodujejo tvojemu psu? Hm, kaj pa ce gresta  k drugim sosedom na pogovor in se skupaj obrnete na policijo? Tako vsaj ne bo samo en kriv , sosed se pa vsem ne bo mogel mascevat...
Lp
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #373 : torek, 23.01.2007 : 20:17:16 »

Saj sem mu že zagrozila s policijo, pa je samo z roko zamahnil in rekel : potem tvoj cucek ne bo preživel.   Že lani smo imeli vraga v naselju, ko so se tudi drugi pritoževali, ko s psi hodijo mimo, pa so kar naenkrat poginili  :'(trije psi, ki so se tam mimo sprehajali in so bili sigurno zastrupljeni. Potem pa pokliči če si upaš. Jaz si ne. Cry :oSamo dokazati pa nismo mogli ničesar.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #374 : torek, 23.01.2007 : 20:18:06 »

Imam 7 in pol mesecev staro psičko  Kiss Cheesy.  Doma imamo velik vrt, ki pa ni ograjen. Pa nič zato, ker nikoli ne gre z našega vrta, razen, ko greva na sprehod.

Kako ste lahko prepričani, da ne bo šla nikamor.

In kaj je najhuje,eden od majhnih psov je psička,ki se je začela goniti in imajo mladičke(SICER MAJHNE KOT ČIVAVE AMPAK VSEENO!!!!).

Tole pa ne gre skupaj.

Logiran
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines