mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.07.2024 : 16:24:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 142182 krat)
0 članov in 39 gostov pregleduje to temo.
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #330 : torek, 14.11.2006 : 15:59:42 »

Moje mnenje je da mora biti vsak pes na povodcu,ne glede kje je.Če bi ga rada to naučila,da ti ne zbeži,najprej obišči kakšno pasjo šolo in bosta videli kako bo šlo.Nikdar pa ne veš,da ti nebi ušel.Pes je po naravi volk in ne veš 100%,če ne bo kaj zagledal(ptičko,mačko,...) in se zapodil za njo ali kaj podobnega.
Veliko sreče Smiley
lp
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #331 : torek, 14.11.2006 : 16:09:45 »

Jaz se lahko 100% zanesem na mojo psičko! Sem jo naučila odpoklic in pride tudi, če bi skakalo 10 mačk okrog nje! To pa res lahko povem! Psa, ki nekaj obvlada; ga ni potrebno kaznovat s povodcem! Res je, da psi v mestu morajo bit na povodcu, vendar na jasi in izven mesta, pa moramo dati psu možnost da se "zdivja"!
Vsak od nas hoče bit svoboden, zato so naj tudi naše živali primerno vzgojene, da jih bomo lahko brez strahu pustili s povodca!
Logiran
galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #332 : torek, 14.11.2006 : 16:29:25 »

Hja, problem je le, ker je za mnoge Tivoli=jasa, pot proti Žalam=izven mesta, itd. Saj je hecno, kako so nekateri presenečeni, ker moja privezana psica ni agresivna (čeprav mi še vedno ni jasno, kaj bi naredili v primeru, če bi bila. Tisti radovedni psi ponavadi ne slišijo najbolje…)
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #333 : torek, 14.11.2006 : 19:17:46 »

Moja psička pa še ne uboga,mogoče je že v puberteti Smiley.Drugače pa jo učim odpoklica na takšne in drugačne načine.Včasih uboga in je hitro pri meni,včasih pa se tako obira,da se na pol poti uleže ali pa ji je zanimivo vsaka travica in podobno.
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #334 : sreda, 15.11.2006 : 08:25:01 »

Tako učenje odpoklica pri tem ne bo učinkovito! Da enkrat pride k tebi, drugič pa ji ni treba!
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #335 : sreda, 15.11.2006 : 10:11:06 »

Jaz svojo psico spustim edino na ograjenem šolskem igrišču, ker imam tam dovoljenje šole in ključ za dostop. Tam se lahko igra tudi s svojimi pasjimi prijatelji.
Drugje življenja brez povodca ne pozna. Če je zaradi tega prikrajšana za kakršnokoli radost v obliki psov, divjadi, ptičev, mačkonov, rovk, pač je.
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #336 : sreda, 15.11.2006 : 11:34:15 »

Vsak ve, kaj njegov pes najbolj potrebuje!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #337 : sreda, 15.11.2006 : 11:49:22 »

No moja je tudi večji del svojega življenja spuščena in je tuji psi ne zanimajo toliko, divjadi ne sme preganjati, ptičev niti, mačkov še manj, rovk tudi ne. Zato je pa tudi spuščena. Sicer pa vedno pazim, ker noben ni 100%.

Za delo za katero se obe šolava pa pes, ki mora biti skozi na vrvici, ni uporaben. In mora to zadevo obvladati. Kontrola je psihična in ne fizična.

Sicer pa bi velika večina psov, res morala biti na vrvici, dokler nimajo 99% odpoklica. Ampak na žalost je malo ljudi, ki bi si prizadevalo,da bi jih pes ubogal.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #338 : sreda, 15.11.2006 : 12:10:48 »

Jaz svoje psice zaenkrat ne šolam za uporabo v dejavnostih, kjer mora biti pes spuščen in tu se strinjam s teboj.
Ne strinjam pa se, da bi lahko bil za prvim grmom, drevesom ali vogalom spuščen pes. Pa mi je čisto vseeno ali odpoklica sploh ne obvlada ali pa ga 100%-no.
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #339 : sreda, 15.11.2006 : 12:20:15 »

...
Sem jima oddržala lekcijo o zakonih in pravilnikih, en čas je eden izmed njiju na veliko pametoval čez državo, mene (kao čez mesec dni me bo mala tako vlekla, da jo bom rajši spustila dol, ker ne bom zdržala in podobne modre Lips Sealed )...sva malo pinkponkala sem in tja, potem pa je spokal s psom (ki ga itak ni ubogal 10%). ..

He he, jaz pa po tem srečanju prihajam na ''slab glas''. Je dotični lastnik spuščenega psa mojim znancem, ki imajo isto pasmo, komentiral, da je ''v naselju še ena taka psica, sicer lepa, je pa zato lastnica toliko bolj zategnjena.''  Tongue  Cool
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #340 : sreda, 15.11.2006 : 12:49:41 »

Moja psa sta v okolici kjer ni ljudi in ni preveč poseljeno vedno spuščena in nista delovna psa. Sem pač mnenja, da more pes obvladat tako hojo spuščen kot na vrvici in more sam znat reagirat v določenih situacijah in bit predvsem pod psihičnim nadzorom kot fizičnim. Ne preganjata ničesar, ker jima ne dovolim, in pred vsakim srečanjem z ljudmi se umaknemo s potke, pred vsakim srečanjem s psom gresta na povodec (seveda, če je tudi drugi pes na povodcu, drugače morata v sedi počakat, da vidim kakšna bo situacija). Je pa res, da vedno budno ogledujem okolico, da odreagiram pred njima in zato sprehod zame ni  pohajkovanje ampak budno stanje.

Ponoči (pred spanjem), ko ni avtomobilov in ljudi na cesti, ju brez vrvice peljem na sprehod med hišami, da utrjujemo tudi hojo na pločniku. Tudi ko sta na vrvic,i je vrvica samo preventiva, pred kakšnimi nenadnimi situacijami, ki se zgodijo v mestu (kolesarji, motoristi itd. na pločniku), drugače pa se sporazumevamo z ukazi in ju ne vlečem, ampak moreta kjub vrvici delat na besedo.

In sama nisem absolutni zagovornik vrvice in menim, da vrvica ni rešitev vseh problemov na sprehodih, ampak predvsem psihični nadzor psa, za kar pa je potrebno ogromno dela.

Lp, Tina
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #341 : sreda, 15.11.2006 : 13:22:51 »

No, tocno tako, kot je napisala Felina. Meni bi bilo lazje vecjo psico imeti nonstop spusceno, saj me tako veliko bolj uboga in celo poleg hodi, ker pa zivimo v naselju, si tega tu pac ne privoscim. Mi pa seveda noben problem ni psick odpeljati na kaksen travnik, kjer ni nobenega, da se zdivjata, srecata s svojimi pasjimi prijateljcki ipd.

Je pa se nekaj. V okolici je toliko spuscenih psov (med njimi so tudi napadalni, vecina pa jih je nadleznih, saj jim lastnikov ocitno nikoli ni treba ubogati), da pri nasih psickah ne mislim tvegati nic. Sicer niti psici, ki mi je ze napadla Luno, nisem naredila popolnoma nic, ne morem pa trditi, da naslednjega, ki bo eni izmed nasih skocil za vrat, ne bom posteno obrcala, lastnika pa prijavila. Ni mi pa jasno, zakaj imam jaz lahko dve psicki v naselju na povodcu (ena je prava mrcina, druga pa nasa malcica), veliko lastnikov pa niti kvazi maltezanckov (samo primer, pasma mi je drugace zelo vsec) ne obvlada. Ena mamca si mi je celo drznila reci, naj dam psici na kratko, ker se njen spusceni (!!!!) revcek zaganja v vse, kar je vecje od njega.

Torej, ce psov psihicno niti priblizno ne obvladajo, naj jih imajo na strikih - o tem sploh ne bi smelo biti debate. Ce jaz s psickama ne nadlegujem okolice, tudi mene in mojih psick nihce in noben pes ne sme, pa pika.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #342 : sreda, 15.11.2006 : 14:14:13 »

torej: če bi bili psi poslušni in druge pse ignorirali nebi bilo težav. Dvomim pa, da se bo to kdaj zgodilo.

Kakorkoli, sem pristaš povodcev, ampak če psa nimaš tudi pod drugačno kontrolo ti povodec, razen pri manjših psih ne pomaga dosti.
Ampak problem nikoli niso psi na povodcih  Roll Eyes
Prav zanimivo. Tongue

Problem so vedno tisti ljudje, ki jim je vseeno, ne pa mi, ki se trudimo.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #343 : sreda, 15.11.2006 : 14:26:22 »

Ja, se strinjam, spuščen pes na poligonu, na vadbi, v ograjenem dvorišču, lovski psi (tisti, z opravljenim izpitom) edino v času lova, goniči čred, delovni psi, pa ograjeni prostori za prosto tekanje.
Za vse ostale pa po mojem skromnem mnenju obstaja povodec. Pa je čisto vseeno, ali je to ponoči v naselju, ali je to zjutraj v gozdu, ali na sprehodu v Tivoliju, ali je to doberman, rottweiler ali pittbul, ali pa čivava, maltežan ali nemški špic. Saj ne gre samo za preprečitev morebitnih  fizičnih napadov med psi (prostotekajoče) ali na ljudi. Gre tudi za to, da se psi brez kontrole pokakajo kjer jim paše, da lahko zagledajo znanega človeškega prijatelja in ga naskočijo, v najslabšem primeru umažejo, da nepričakovano (tudi za kakšno muho) skočijo na cesto in povzročijo prometno nesrečo ali pa so žrtve sami. In potem jočemo vsi po vrsti.
In nihče me ne bo prepričal, da aktiven, trikratdnevni sprehod na povodcu, po možnosti še malo teka, pa v hrib, ne odtehta prostega divjanja. Ima pa še to prednost, koristi tudi vodniku.
Sicer pa zakon in občasne uredbe VURS-a (kot je bila ta do danes zaradi nastavljanja cepiva proti steklini) jasno opredeljujejo, kaj in kje se kaj sme in kaj ne.
In ne strinjam se s tem, da povodec zagotavlja samo fizično kontrolo in še to le v primerih, ko je vodnik kos svojemu psu. Povodec obe kontroli, tako fizično kot psihično samo dopolnjuje. Le ta "prav" mora biti (poleg odgovornega vodnika seveda). In pozornost na sprehodu mora biti namenjena edino in edino psu.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #344 : sreda, 15.11.2006 : 14:53:33 »

Ok, če so psi večno na povodcih, kako potem naučite odpoklic(če se vam kdaj iztrga iz roke je nujno potreben, v realni situaciji, saj vsi vemo, da na vadbišču psi dosti lepše delajo in bolj zbrano, ker je domače in ne več tako zanimivo okolje), kako ga navajate na pozornost med sprehodom(jaz se skrivam, spreminjam smeri, pobegnem in morata v vsakem trenutku vedet kje se nahajam), saj je na štriku ne rabijo, saj jo imate vedno vi, kako ga naučite zaupanja do sveta in okolice, če ga neprestano ovira povodec in se ne more izrazit brez neprestanega vlečenja, kako mu pokažete, da mu zaupate v situacijah, da je zaupanja vreden? Pa saj ne morete kontrolirat vedno vsega in celega sveta! Ne morem si predstavljat, da bi imeli vse ljudi tako na kratko in pod konstano kontrolo, kot so psi, zato pa ni čudno, da je toliko agresivnih psv, če ni niti vzpostavljeno osnovno zaupanje med psom in njegovim lastnikom.

Ne zagovarjam psov brez vrvic povsod in brez vsakega nadzora ali pa če lastnik ni toliko odgovoren, da bi psi obvladali odpoklic(kar jih je pa žal velika večina), ampak tam kjer pa je možno in če se želiš družit ter vzgajat svojega psa in na sprehodih narediti še kaj več kot samo šetkat po hribčkih, pa sama ne vidim drugačnega načina. In mojemu psu trikratdnevem sprehod ni dovolj, hribčki gor dol, rabi tisto dirkanje do konca, kar pa jaz žal ne zmorem in to mu zagotovim na vsakodnevnem sprehodu brez vrvice z metanjem žogice, lovljenjem in tudi naključno igro z naključnimi psmi, kjer se uči od različnih psov različnih reakcij. In zaradi drugih ljudi, ker ne znajo poskrbet za svoje pse, sama ne bom imela svojih vedno in povsod na štriku, ker so jima znane več kot samo osnove v poslušnosti. In tudi če moje napade drugi pes, se lažje obrani brez štrika (preverjeno!)

Ja in zaradi lastnikov, ki imajo psa samo zato da ga imajo, je pač kratena svoboda še vsem ostalim, ki želimo od psa nekaj več. In če bo treba se bom z njima vozila tudi po več kilometrov daleč na sprehode, samo zato, da bosta lahko bila spuščena v vedno novih okoljih, kjer se bosta učila in prihajala v stik z vedno novimi situacijami.

Lp, Tina
Logiran
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines