mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.07.2024 : 18:36:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 142311 krat)
0 članov in 36 gostov pregleduje to temo.
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #300 : petek, 25.08.2006 : 15:23:31 »

Po moje ni problem samo v tem da koga vgrizne ali ne. Za mojo psicko (labradorko) lahko recem da ni niti malo napadlna ampak vseeno. Nikoli ne reci nikoli. Ampak je toliko bolj razigrana, in se bolj bojim da bi koga podrla v tistem njenem veselju. In bog ne daj je to kak otrok in nesreca je tu. Trixy je taka da bi zbezala k vsakemu da se pocarta oz. ne tolko pocarta kot igra. Pred casom sem bil z njo v parku in jo dal na 12m vrvico in ji malo metal zogico. To je bilo zgolj zato, da se nauci prinasat ko so prisotni moteci dejavniki. No in ona tako prinese 5,6x potem pa napoti k meni, ko je hotela prinest zogico, vidi enih 100 metrov stran par, ki sedi na klopci in se naenkrat zazene k njima. In takrat hvala bogu da sem jo imel na vrvi. Ni to da bi kaj naredila ampak je tak: zakaj bi nekoga posiljeval s psom, ce ga pac ne mara. Tudi taki so, in niso vsi veseli ko pes pritece k njem da bi se poigral ali pocartal. Zato je na javnem mestu zmeraj na povodcu.
Nekaj casa sem jo pri nas na vasi imel spusceno, ker ponavadi enkrat na teden srecas koga na sprehodu, drugih psov pa ni oz. so vsi lepo za ograjo. Ce se koga opazil, da se priblizuje sem jo pripel. No in tako je bilo vse fino in prav 3-4 mesce, dokler ni enega dne sosed imel spucene kure na travniku in se je trixy zagnala za eno izmed njih. zgodilo se nic, jo je samo malo lovila. Takrat jo je moja punca imela na sprehodu in jo je bilo krepko sram pred sosedom ki je bil zraven in se je vstrasil za svojo kurico.
Od takrat naprej je tudi na sprehodu na povodcu. Zato pa jo zmeraj pred in po sprehodu utrudim z zogico.

Lp, Marko
Logiran
Živalca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42


WWW
« Odgovor #301 : petek, 25.08.2006 : 15:36:12 »

Pmaxi,

Srne tako ali tako zbežijo, ko nas zagledajo/zaslišijo. Moj kuža pa je veliko prepočasen, da bi se kateri sploh približal na več kot 50 m. Lovca pa ni nikoli v bližini. Niti pozimi ne poskrbi za srne.  Lani sem že hotela predlagati, da bi mi sami (tisti, ki živimo ob obrobju gozda) poskrbeli za te srne, ker lovec se niti malo ne približa jaslim, ki jih je postavil za srne in v katerem naj bi imele seno.
Logiran
Frida1
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #302 : četrtek, 31.08.2006 : 14:47:58 »

Meni gre to tudi strašno na živce. Moja psička je prav zaradi takih brezbrižnih ljudi sedaj dokaj agresivna do drugih psov (na sprehodu jo je napadel odvezan pes- moja psička pa je bila na povodcu).
Moti me tudi to, da je moja psička ves čas privezana, ima halty in jo peljem na sprehod mimo neke hiše, kjer imajo ves čas odvezanega majhnega psička. Midve greve mimo z zalogo salame :-), da ji poskušam odvrnit pozornost in ves čas se pogovarjam z njo in jo s haltyem usmerjam in kaj se zgodi...psiček priteče na cesto in se nama zapodi v noge?!?! Lastnik pa samo nekaj zamolja in se ne zmeni za dogajanje na cesti?!? Ljudje se sploh ne zavedajo koliko dela, vztrajnosti in doslednosti nam uničijo z takim brezbrižnim dejanjem. Me prav zanima, kaj bi porekel lastnik, če bi svojo psico v tistem trenutku spustila in bi tisto majhno bitje poteptala....:-( Jaz tega ne razumem! Zakaj moram vedno jaz biti tista, ki ima psico na povodcu in jo ves čas nekaj opozarjam itd. potem pa pride en psiček in vse to uniči... Vedeti je treba, da gre tukaj za majhega psička in moja psica ni toliko ogrožena (če odštejemo možni ugriz), pri nas se dogaja, da se tudi večji psi sprehajajo brez povodca...
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #303 : četrtek, 31.08.2006 : 15:48:07 »

Zivalca, ne glede na to ali lahko pes ujame srne ali ne, je puscanje psa, da jih goni ali pa samo plasi, neodgovorno. V gozdu ali na travniku sta ti in tvoj pes gosta, srne in ostala divjad pa stalni prebivalci, ki ze tako nimajo nobenega miru vec zaredi sprehajalcev, psov, lovcev, motoristov, kolesarjev in vseh ostalih zeljnih zelene idile. Daj psa na povodec in teci z njim ali pa ga zgoni zraven kolesa, na kinoloskem drustvu ali kje drugje, kjer ga lahko varno spustis. Vsi imamo pse, taksne in drugacne, ki potrebujejo gibanje, pa to ne pomeni, da jih puscamo, da se "razgibavajo" po svoje. Pa brez zamere. lp
Logiran

Živalca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42


WWW
« Odgovor #304 : četrtek, 31.08.2006 : 15:56:23 »

Saj sem že napisala, da v tem gozdu ni sprehajalcev, niti motoristov ali česa drugega. Psa ne morem razdivjati zraven kolesa ali tako, da zraven njega tečem, ker preprosto noče teči zraven mene ali kolesa. Sem že poskusila pa ni šlo. Kinološko društvo je oddaljeno 7 kilometrov in, da bi ga vsak dan dvakrat vozili tja in nazaj, bi bilo res malo preveč. Sicer pa se od mene tako ne oddalji več kot 10 metrov. Spuščenega (z nagopčnikom) imam samo v gozdu. Ko grava mimo sosedov je pripet na vrvico.
Logiran
Živalca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42


WWW
« Odgovor #305 : četrtek, 31.08.2006 : 17:34:48 »

Ravno sva prišla s sprehoda. Ravnala sem se po vaših 'nasvetih' in psa pripela na povodec. Na začetku je malo vlekel, a sem začela teči. Ker sem ga morala dobesedno vleči za seboj, je to po moje razumel kot kazen in potem je lepo hodil ob meni, brez, da bi vlekel ali se zaganjal v gozd. Celo sosedovo psičko je pustil pri miru. Po sprehodu sem opazila (ugotovila), da je enako zadihan, kot, če je spuščen. Torej se je razgibal popolnoma enako. Od zdaj naprej ga bom zagotovo na sprehodih imela pripetega na vrvici. Smiley  Wink
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #306 : petek, 01.09.2006 : 12:53:23 »

Frida1,

saj ravno v tem je težava, da moramo vedno tisti z močnejšimi psi upoštevati tiste z manjšimi psi (ne me narobe razumet - tudi te imam rad). Imel sem podoben problem kot ti, pa sem ga rešil tako, da sem nekega dne na sprehodu "kao po nesreči" izpustil povodec, ko je sosedov pes zopet norel okoli naju. V nekaj sekundah je bil red, sedaj se naju sosed in pes na daleč izogibata.
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #307 : petek, 01.09.2006 : 16:26:38 »

Tudi pri nas se okoli potikajo psi brez povodca,ki so različnih pasem večinoma mešančki ki pa so velike rasti in me je vedno strah za mojo štirimesečno psičko.Prav strah me je da bi se kak pes nevzgojen zapodil v mojo psičko in bi ji pustil nevem kakšne posledice....
Logiran
Frida1
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #308 : ponedeljek, 04.09.2006 : 09:45:29 »

Ja saj jaz tudi razmišljam kaj naj naredim, da temu naredim konec... Vendar je psiček tako majhen, da se bojim, da mu ne bi kaj storila :-(, verjetno bom izbrala drug kraj za sprehajanje....

Nikolina, ravno to se je zgodilo moji psički, zato ti predlagam, da paziš kam jo pelješ, saj drugega ti ne preostane, zanašati se, da ljudje vsi privežejo pse je larifari. Vsaj dokler psička ne zraste ti predlagam, da preprečiš srečanja take vrste.... Ne me pa razumet narobe, ne jo zdaj imet pa ves čas doma, dobro je, da jo socializiraš v šoli, ko veš, da boš tam vseeno malo bolj varna (psi bodo na povodcih). Pa veliko sreče, mene je žal prehitel sosedov pes na sprehodu in pri moji psički je škoda že narejena... :-( Vendar se boriva dalje in se počasi navajava na druge kužke.
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #309 : ponedeljek, 04.09.2006 : 17:50:59 »

Če se v naseljih ljudje ne zavedajo, da morajo biti psi na vrvici, le kako bodo na vasi to upoštevali.
Mormo pa vedet, da pes ni nič kriv, zadnič sem vidla, da je en dec tolku po velikem psu, svojga je imel pa v naročju, lastnik tistega velikega pa 300m pred njim, pes je šel stran, lastnik se je pa samo nasmejal, pa ne da bi prvezu psa.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #310 : ponedeljek, 04.09.2006 : 18:13:21 »

Ja, ni kriv, je pa zoprn in eventuelno tudi nevaren. Kaj ces drugega kot se branit, ce je potrebno seveda.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #311 : torek, 05.09.2006 : 07:36:32 »

Točno tako! Vse več je neodgovornih ljudi, ki se ne zavedajo, kaj predstavlja imeti psa! Moja Tisa je vedno na povodcu, spustim jo le tam, kjer vem, da ni nobenega psa! Saj ne da je moja agresivna, bojim se, da ji bodo drugi kaj naredili! LJudje se tudi tega ne zavedajo, da je treba par besed povedat lastnikom!
Pred časom, sem šla s Tiso na sprehod, gre mi lepo poleg noge na povodcu! Že na daleč vidim aljaško malamutko! Grem naprej in ko pridem skupaj, ta aljaška malamutka skoči proti nama in jaz sem, da bi rešila mene in Tiso skolčila v majhen prepad! Pol se mi pa lastniki smejijo (nekaj metrov zadaj), jaz in Tisa pa cele potučeni! Pol sem si privoščila te ljudi! Povedala sem jim za nazaj in naprej! Vendar, kot sem že velikokrat opazila, to nič ne pomaga! Sami so tako zelo prepričani, da je njihov kuža najboljši, najbolj priden...
Ljudje si zatiskajo oči pred težavami, ki jih imajo s psmi!
Pol pa, da je žival kriva! Trebalo bi dati te ljudi na povodec!
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #312 : torek, 05.09.2006 : 11:26:15 »

Trebalo bi dati te ljudi na povodec!

 Cheesy Grin Cheesy Grin Ne vem, če sem se zadje čase s čim bolj strinjal!  Cheesy Grin Cheesy Grin
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #313 : torek, 05.09.2006 : 13:56:31 »

Ja saj je res! Nekaterim bi pa še dala nagobčnik gor!
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #314 : ponedeljek, 25.09.2006 : 11:14:43 »

Ravnokar iz sprehod(-ek)a z mlajšo psičko. Dva odrasla samca srednje velikosti, nonstop spuščena, sta se hotela ''igrat'' (bumf po hrbtu) z mojo trimesečno petkilsko bubo, itak ob klicih lastnikov''Saj ne bo nič naredo,'' ipd.  Roll Eyes
Sem jima oddržala lekcijo o zakonih in pravilnikih, en čas je eden izmed njiju na veliko pametoval čez državo, mene (kao čez mesec dni me bo mala tako vlekla, da jo bom rajši spustila dol, ker ne bom zdržala in podobne modre  Lips Sealed )...sva malo pinkponkala sem in tja, potem pa je spokal s psom (ki ga itak ni ubogal 10%). Pa z enim od njim sva enkrat že imela ''šolo''.  Angry
Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines