mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 07.09.2024 : 23:13:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi  (Prebrano 54645 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #210 : četrtek, 25.08.2005 : 17:43:00 »

Pa dejte nehat tako paničarit glede te hrane, pa malo nase pomislite koloiko smeti vi jeste ali vam je bolj pomemben pes kot vi sami???!!

Moja je vse kar jemo mi in ji nič ne fali od sira do mesa do pašte, golaž,zelenjava, krompir, goveji rep, briketi, priboljški, gobe ....vse
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #211 : četrtek, 25.08.2005 : 17:53:56 »

Tara04, jaz ne jem smeti in ravno tako pri sebi pazim, kaj pojem kot pri svojih živalih. In ne vidim razloga, zakaj bi morala biti tako lena, da ne bi mogla hrane ločevati na pasjo in človeško. Prav tako ne vidim razloga, zakaj psom ne bi dala mesa, preden naredim golaž. Saj tudi jaz ne jem briketov.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #212 : četrtek, 25.08.2005 : 18:02:39 »

Tara moj pes je bolj pomemben. Do smrti si bom zapolnil rek: ce ne skrbis za sebe, skrbi vsaj za psa.
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #213 : četrtek, 25.08.2005 : 19:07:38 »

DDB:ja pol se boš ti stegnu in kej bo pol s psom ??
bo trpel ker mu ne bo imel kdo kuhat take papice kot mu ti. Ok, da skrbiš za psa ampak moraš najprej poskrbet zase da boš lahko sposoben skrbet za psa.

Yo: kaj pogledaš vsako deklaracijo posebaj in hodiš z listom po trgovini in preverjaš kateri E-ji so škodljivi in keri ne??

Če to delaš pa si vredna občudovanja Wink
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #214 : četrtek, 25.08.2005 : 19:15:02 »

Yo: kaj pogledaš vsako deklaracijo posebaj in hodiš z listom po trgovini in preverjaš kateri E-ji so škodljivi in keri ne??

Ne. Ampak običajno kupujem sveža hranila in sama kuham - tako zase kot za pse. Kdo pa pravi, da bi morali oni ali jaz jesti konzerve?
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #215 : četrtek, 25.08.2005 : 20:44:49 »

DDB:ja pol se boš ti stegnu in kej bo pol s psom ??
bo trpel ker mu ne bo imel kdo kuhat take papice kot mu ti. Ok, da skrbiš za psa ampak moraš najprej poskrbet zase da boš lahko sposoben skrbet za psa.

Yo: kaj pogledaš vsako deklaracijo posebaj in hodiš z listom po trgovini in preverjaš kateri E-ji so škodljivi in keri ne??

Èe to delaš pa si vredna obèudovanja Wink

Ni vazno kak nezdravo zivim, ker bom vseeno se zivel vsaj enih 10 ali pa 20 let. Dovolj, da bom za psa poskrbel.
Jaz hodim z listkom po trgovini in gledam, kaj lahko in kaj ne.
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #216 : petek, 26.08.2005 : 09:36:56 »

Yo: v salami, sirih, v večini pijačah, skute, v SMETANI ZA KAVO... so karcinozni E-ji. Če malo pogledaš ti bo slabo kot je bilo meni ko sem ugotovila v kaj vse trosijo te smeti. Angry
če te zanima si lahko spisek najdeš na netu.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #217 : petek, 26.08.2005 : 09:48:46 »

Joj, Tara, pa ne bom ti zdaj na dolgo in siroko razlagala, kaj jem in cesa ne  Roll Eyes . Ne pretiravaj vendar. V danasnjih casih je 100% zdravo nemogoce ziveti. Napisala sem le, da pa vseeno ni nujno, da jemo ravno najslabse od najslabsega. Tako se jaz pac izogibam salamam, pastetam, konzervam, tudi smetani, hehehe, pijaca pa je zame vecinoma za zejo voda, kadar ga pa zuramo pa kaj drugega  Grin Grin Grin In enako tudi svojim zivalim pac privoscim tisto, kar je manj skodljivo oz. smatram za bolj zdravo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #218 : petek, 26.08.2005 : 10:55:44 »

Oh ti grozni E-ji. Roll Eyes

Glejte in se cudite:

http://www.ukfoodguide.net/enumeric.htm

http://www.foodag.com/en/additives.htm

http://www.geocities.com/bodite_informirani/E_tabela.htm

http://www.x-sitez.com/allergy/additives/

Pa se vedno ne vem, kaj vi razumete pod razlicne vrste mesa?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #219 : petek, 26.08.2005 : 12:00:47 »

Jaz sem pisal razlicne vrste mesa kot razlicne vrste zivali(konj, krava, kura itd.).
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #220 : petek, 26.08.2005 : 12:22:12 »

Še vedno pa nisi povedal, kaj strašnega se lahko zgodi, če pes (ali človek) v enem obroku je meso več različnih živali Roll Eyes.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #221 : petek, 26.08.2005 : 12:25:35 »

Saj nisem napisal, da se lahko kaj strasnega naredi. Napisal sem, da naceloma zivali ne mesajo mesa, jaz ne mesam mesa in tudi psu ga ne mesam, sem pa nekje prebral, da se to pri psih naj nebi delalo, zakaj se pa ne spomnim.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #222 : petek, 26.08.2005 : 12:48:10 »

En razlog, ki se meni zdi cisto ok in utemeljen, je ta, da je marsikateri pes alergicen oz. nagnjen k alergijam in zato lastniki rajsi futrajo posamezno. Ker tako lazje dolocijo na kaj reagira in to tudi izlocijo iz prehrane.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #223 : petek, 26.08.2005 : 12:53:52 »

Katere živali ne mešajo mesa - a psi? Pa smo spet pri osnovnem vprašanju - je pes lovec? Velik del strokovne javnosti zagovarja teorijo, da je pes smetiščar in mrhovinar, kar pomeni, da bo pojedel vse, kar bo našel in bo s pasjega stališča užitno, ne glede na to, če je pripadalo različnim živalim. In tudi če zagovarjamo stališče, da je lovec, pri manjšem plenu verjetno ne bo gledal na to, da bo lovil samo eno vrsto živali.

Razrezano na koscke in skupaj zmesano??

Kakšna je pa razlika?

En razlog, ki se meni zdi cisto ok in utemeljen, je ta, da je marsikateri pes alergicen oz. nagnjen k alergijam in zato lastniki rajsi futrajo posamezno. Ker tako lazje dolocijo na kaj reagira in to tudi izlocijo iz prehrane.

Res je. Ampak niso vsi psi alergični ali nagnjeni k alergijam. In če veš, da mu ne škodi, lahko tudi skupaj zmešaš, ne?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #224 : petek, 26.08.2005 : 12:56:17 »

Absolutno ni nic narobe, ce zmesas, ce imas zdravega psa. Zadnje case jaz nic ne mesam, razen zelenjave, tako da dobi v enem obroku 1 vrsto mesa, potem kake zitarice ipd. in pa vec vrst zelenjave. Je bolj simpl za pogledat kaj dobi in cesa ne, ker v tabelco vnesem samo eno vrsto mesa.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines