mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 07.09.2024 : 23:14:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi  (Prebrano 54659 krat)
0 članov in 24 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #195 : četrtek, 25.08.2005 : 12:17:16 »

Ja, pri mojem gre za drobovje ali misice. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #196 : četrtek, 25.08.2005 : 12:29:05 »

Tole sem skopiral iz ene druge strani:
JETRA so dragocena beljakovinska prehrana, bogata so po sestavinah, vendar jih vsi psi ne prenašajo in lahko povzročajo driske.

PLJUČA naj bi bila samo izhod v sili. Sicer ne povzročajo neke posebne škode, imajo pa majhno hranilno vrednost.

SRCE in LEDVICA bi lahko po kakovosti primerjali z jetri in so OBCASNO prav primerna hrana za pse

Jaz sem pa poudaril besedo obcasno in obcasno ne pomeni veckrat na teden.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #197 : četrtek, 25.08.2005 : 12:57:49 »

Ali lahko prosim razložiš, zakaj naj bi ne mešal raznih vrst mesa ? saj ce cucek ujame nek plen ne bo en dan pojedel stegenca, drug dan jetrca, tretji dan pa čreva? In tudi ne bo , če bo dobil samo majhen plen en dan lovil samo miši, drug dan samo kokoške tretji dan pa martinčke.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #198 : četrtek, 25.08.2005 : 13:13:45 »

Lanabela, to je podobno, a ne enako vprašanje kot tisto, s katerim se jaz ubadam že kar nekaj časa, pa ne najdem odgovora, in sicer: če imamo nekaj vrst zelo kvalitetnih briketov (po mnenju mnogih), ki vsebujejoo vse, kar pes potrebuje in so blazno uravnotežen obrok in blablabla... Zakaj je taka katastrofa, če daš psu istočasno pol enih in pol drugih?
Zakaj podobno? Ker nihče ne odgovori na nobenega.
Zakaj ne enako? Ker mi ni jasno, kako je vse OK, če imaš v briketih 1001 stvar, če boš pa v kastrolo istočasno zabrisala zajca in purana, bo pa psa kar pobralo.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #199 : četrtek, 25.08.2005 : 13:38:42 »

Mislim, ne smes dati srce od goveda, ledvica od svinje in jetra od kokosi.
Yo zato, ker nobeni briketi niso popolna hrana(to samo trdijo) in zato, da jih ne mores toziti, ko bi tvoj pes umrl zaradi mesanice.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #200 : četrtek, 25.08.2005 : 13:56:41 »

Tole sem skopiral iz ene druge strani:
JETRA so dragocena beljakovinska prehrana, bogata so po sestavinah, vendar jih vsi psi ne prenašajo in lahko povzroèajo driske.

PLJUÈA naj bi bila samo izhod v sili. Sicer ne povzroèajo neke posebne škode, imajo pa majhno hranilno vrednost.

SRCE in LEDVICA bi lahko po kakovosti primerjali z jetri in so OBCASNO prav primerna hrana za pse

Jaz sem pa poudaril besedo obcasno in obcasno ne pomeni veckrat na teden.


S katere strani?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #201 : četrtek, 25.08.2005 : 14:02:08 »

Mislim, ne smes dati srce od goveda, ledvica od svinje in jetra od kokosi.

Zakaj ne?
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #202 : četrtek, 25.08.2005 : 15:56:43 »

Sklepam po tem, ker ni zivega bitja na tem svetu, ki bi jedlo vec razlicnih zivali na enkrat. A si ze kdaj jedla kuro, z govedino in konjem. Zelo dobro a ne?
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #203 : četrtek, 25.08.2005 : 16:15:05 »

Sklepam po tem, ker ni zivega bitja na tem svetu, ki bi jedlo vec razlicnih zivali na enkrat. A si ze kdaj jedla kuro, z govedino in konjem. Zelo dobro a ne?

Na kakšnem pikniku vse to, pa še kaj. Zakaj pa ne Roll Eyes?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #204 : četrtek, 25.08.2005 : 16:28:49 »

Kaj vi razumete pod "razlicne vrste mesa"? So to razlicni deli iste vrste (jetra, vranica, misice, itd., vse od npr. krave) ali razlicni deli razlicnih vrst (kot je ze napisal DDB) ali isti deli razlicnih vrst (srce govedi, srce svinje, srce purana)?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #205 : četrtek, 25.08.2005 : 16:41:07 »

Vcasih, ko berem pogruntavscine nekaterih tu na forumu, se resno vprasam kako to, da so moji psi zivi in zdravi, pa ceprav mesam razlicne vrste briketov, brikete s konzervami, doma pripravljeno hrano z briketi in najveckrat razlicne vrste (in razlicne dele) mesa....

Edino tole se nisem preizkusila

Citat
isti deli razlicnih vrst (srce govedi, srce svinje, srce purana)?

pa se to verjetno zato, ker med odpiranjem zmrzovalnika, ni velike verjetnosti, da bi ravno kombinacija goveje, puranje in svinjsko srce ven padla. Grin lp
Logiran

TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #206 : četrtek, 25.08.2005 : 17:07:09 »

Sklepam po tem, ker ni zivega bitja na tem svetu, ki bi jedlo vec razlicnih zivali na enkrat. A si ze kdaj jedla kuro, z govedino in konjem. Zelo dobro a ne?

Kaj pa fasirano meso- tam namrec mesajo govedino in svinjino, razen ce posebej prosis samo za eno vrsto mesa... Mene namrec ne moti oziroma mi je mesanica boljsa po okusu kot ce pripravim samo mleto govedino... Je pa to povsem stvar okusa.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #207 : četrtek, 25.08.2005 : 17:16:12 »

Kaj pa morski sadezi? Skoljke, lignji...pa kaj je se tam zraven. Vem, da izgleda strasno pisano. Tongue
Logiran

dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #208 : četrtek, 25.08.2005 : 17:24:09 »

Na kakšnem pikniku vse to, pa še kaj. Zakaj pa ne Roll Eyes?

Razrezano na koscke in skupaj zmesano??

Kaj pa fasirano meso- tam namrec mesajo govedino in svinjino, razen ce posebej prosis samo za eno vrsto mesa... Mene namrec ne moti oziroma mi je mesanica boljsa po okusu kot ce pripravim samo mleto govedino... Je pa to povsem stvar okusa.

Ne jem fasiranega, ker sem slisal, da je lahko notri delov 100 krav. Zdaj pricakujem, da me bo Jana popravlia in povedala natanco stevilo. A slucajno ve kdo kateri deli zivali so v fasiranem??
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #209 : četrtek, 25.08.2005 : 17:35:21 »

Ko sem vse tole prebrala, sem šla najprej merit srčni utrip vsem 10-im psom, ki se trenutno izležavajo po kavču, tleh in po meni  Cheesy Potem sem srčne utripe preverila še mačkom. Začuda so kljub najrazličnejšim kombinacijam še vedno vsi živi  Shocked

Sklepam po tem, ker ni zivega bitja na tem svetu, ki bi jedlo vec razlicnih zivali na enkrat. A si ze kdaj jedla kuro, z govedino in konjem. Zelo dobro a ne?

Če ne drugega, sem gotovo že jedla paello, pa še kakšno podobno zadevo. Koliko je tam notri vrst mesa? Nakockanih, zmešanih, karkoli hočeš.
Pa Pantheraunica me je enkrat povabil v Jurmana, kjer smo se v prijetni družbi basali z mesno in ribjo ploščo. Kolikor mi je znano, smo vsi, ki smo bili takrat izpostavljeni nevarnosti, zaenkrat živi še vsi  Tongue

A ti misliš. da ko gre recimo krdelo PGP-jev ob ocean ribe lovit, pa npr. naletijo še na kakšnega crknjenega ptiča pa rečejo: ne, bratci, danes imamo samo ribe na jedilniku.  Grin Grin Grin

Kar se tiče faširanega mesa ste pa res hecni. Ker imam doma mladičke, je faširano meso praktično vsak dan na jedilniku. In ne boš verjel, dogue de bordeaux, da je notri samo en del. Kako to vem? Ker si ga sama izberem in mi ga mesar potem zmelje.  Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines