mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 08.09.2024 : 01:15:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi  (Prebrano 54706 krat)
0 članov in 14 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #135 : sreda, 10.08.2005 : 19:34:32 »

Hudic, losos, le lososososos. Grin Grin Grin Grin Ne smem vec pisat lacna.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #136 : sreda, 10.08.2005 : 20:20:26 »

Ma dobro losos Cheesy
Pa jaz nimam tolko šoldov da bom vsak drugi dan pripravljala losos. Grin
Raje ga sama pojem Grin
Dobro no, ma v glavnem če izbereš kvalitetne brikete, vsekakor niso nezdravi!
Glede na to kake smeti jejo ljudje.
Ko berem tukaj kako vsi natančsno skrbijo kaj bo njihov pes jedu pomislim da bo lastnik se stegnu, ki bo jedu smeti, pes pa, ki bo jedu vso mega hrano brez "plastike"  pa bo živel, oziroma bo poginu ker bo lastnik umrl. Grin Cheesy Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #137 : sreda, 10.08.2005 : 20:29:32 »

Za 100sit/kg je mislim da najcenejse "meso". Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #138 : sreda, 10.08.2005 : 20:42:31 »

da so briketi zdravi se ne strinjam, pa da majo psi raje brikete tudi ne(vsaj moj ne). kateri birketi so zdravi in nimajo notri konzervansov in drugih umetnih dodatkov??? jaz dam psu vso hrano za katero sem prebral, da jo lahko je, dobi vse potrebne snovi(saj tovarne nimajo neke posebne hrane, ki je nebi mogel kupiti) in je res raznoliko.
Logiran
Jalta
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 149


« Odgovor #139 : sreda, 10.08.2005 : 20:50:22 »

Briketirana hrana - je dobra, vendar ne samo briketirana. Jaz moji psici vedno dajem približno 50:50! V briketih dobi vsaj tiste vitamine, ki so napisane z "domačo" hrano pa vse ostalo. Tudi z briketi "kolobarim" - vsakih nekaj mesecev drugo firmo - vsaka firma pokrije spekter snovi, ki se zdi za proizvajalca najpomembnejši.
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #140 : sreda, 10.08.2005 : 20:57:26 »

Nanook, ti bi nam lahko napisala en dolg članek o hranjenju psa s svežo hrano, ker imaš izkušnje in se spoznaš; mene bi to zelo zanimalo  Smiley  Lahko bi vključila tudi kakšne svoje recepte...ali je to skrivnost.  Wink

Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #141 : četrtek, 11.08.2005 : 08:22:22 »

Recepti niso skrivnost, so pa prilagojeni Tariju in zato pac niso uporabni za ostale pesjane. Pa niti niso pravi recepti, pac po obcutku dajem pa sproti v Excelu se precekiram, ce vse stima.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #142 : četrtek, 11.08.2005 : 10:03:57 »

dogue de bordeaux: Briketi niso škodljivi!!!!!! ni pa dobro samo s tem filat psa. Recimo hill's nima umetnih dodatkov ampak naravne (preverjeno)! Eukanuba mislim da tudi ampak moram še malo zbrskat. RC, ki jih dosti hvali pa ima škodljive antioksidante.
Glede hranjenja pa itak da ima vsak pes svoje zahteve in potrebe ampak če daješ psu en obrok briketov ti 100000000% ne bo poginu ali zbolel zaradi tega! Grin
Če bi bili res tako škodljivi jih valda nebi nobeden več kupoval, pa velika večina poznavalcev tu na forumu kupuje TUDI brikete, se ti ne zdi?
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #143 : četrtek, 11.08.2005 : 12:20:41 »

hills ima posebne kemikalije proti smradu od iztrebkov, saj iztrebek z slabimi snovmi bolj smrdi. bilo je ze kar nekaj afer ko so psi zelo umirali od briketov(tak po 100psov na enkrat). drugace se pa take bolezni ne pokazejo takoj. moj pes je star umrl zaradi kapi in predvidevam, da zaradi hrane saj v naravi psi nimajo kapi, niti volki, pa niti 40let nazaj psi niso umirali od kapi
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #144 : četrtek, 11.08.2005 : 12:23:53 »

Kako ves, da volkovi nimajo kapi?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jalta
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 149


« Odgovor #145 : četrtek, 11.08.2005 : 12:32:13 »

Pri proizvajalcih briketirane in konzervirane hrane je treba vedeti, da gre za velik biznis. Pri velikih proizvajalcih (Eukanuba, Hills, Pedigree...) še večji in zaradi tega velikokrat trpi kvaliteta. Morda je zaradi tega bolje izbrati katerega od manjših proizvajalcev, ki lahko z enako ceno in le boljšo kvaliteto ostane na trgu! Morda?!b
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #146 : četrtek, 11.08.2005 : 12:38:24 »

Nanook, katero knjigo za pripravo kuhane hrane ti najbolj priporočaš?
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #147 : četrtek, 11.08.2005 : 17:12:57 »

npr. pedigree je podruznica mislim, da nestle company in devajo notri ostanke, ki niso dovolj dobri za ljudi. in vecina teh firm tako deluje
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #148 : četrtek, 11.08.2005 : 17:17:37 »

Dogue de bordeaux, a ni tvoja njufka umrla, ker je bila vsaj 15 kg pretežka (70 kg)?  Huh

Lp
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #149 : četrtek, 11.08.2005 : 18:17:06 »

mislil sem, da zato vendar sem srecal njufka, ki je tezji in starejsi zato zdaj dvomim o tem. pri novem psu sem pa nasel veliko izpuscajev medtem ko je jedel pedigree. moja prejsna njufka pa je celo zivljenje jedla enako in ce je ona imela enake izpuscaje celo zivljenje in jih pac mi nismo opazili zaradi dlake mislim, da je to velika moznost za njeno smrt. prej sem pa sklepal, da zaradi debelosti, ker sem mislil, da je kap lahko samo zaradi debelosti. sploh pa nisem preprican glede teze, ker zadnih nekaj let je nismo tehtali ampak sem predvideval, kar sem pa zdaj pri novem psu, ki ga veliko tehtam, videl, da ne znam oceniti. mozno je se vedno, da je umrl zaradi debelost, ampak v vsakem primeru vidim, kaj delajo briketi mojemu psu. kar vam lahko tudi zagotovim je, da ima po posebni domaci hrani veliko vec energije, idealno postavo in nic izpuscajev. pa poje vec kot 6x vec kot briketov+konzerve in polize posodo, briketi in konzerva so vedno ostali.
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines