mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 07.09.2024 : 21:24:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi  (Prebrano 54611 krat)
0 članov in 16 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #75 : četrtek, 14.07.2005 : 09:39:27 »

No, smo koncno prisli do necesa.
Ljudje ne jemo tocno odmerjenih obrokov, pac pa raznoliko hrano. In se strinjamo, da je to se najbolj OK.
Za razmerja pri psih se niti ne ve, kaksna naj bi bila, hkrati pa se propagira brikete kot najboljse in oh in sploh in s pravimi razmerji. In nekateri psi jih jedo vse zivljenje - pa naj bodo razmerja prava ali ne.
Zakaj je pri psih tako tezko sprejeti raznoliko prehrano?
Zakaj ne bi bila tudi za njih najboljsa raznolika prehrana?
Zakaj je normalno, da bodybuilder je drugacno hrano kot atlet (oba sportnika, oba aktivna), hkrati pa imamo brikete za pse, ki so primerni za tako sirok spekter psov. OK, imamo brikete tudi za aktivne pse, ampak samo poglejte primer sportnikov zgoraj.
Najbolj pa me zanima: Kaj se zgodi z organizmom, ce formula v briketih "odpove"?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #76 : četrtek, 14.07.2005 : 10:07:14 »

No no, tale raznolika prehrana zna biti tudi ziv hudic, sploh ko ljudje to prevec zares vzamejo.
Nedolgo nazaj so imeli z enim psom hude tezave v Avstraliji, kajti revez je poskusil prakticno vse od A do Z in ker pac ni starostne omejitve kar se alergij tice, je cez nekaj casa postal alergicen-na vse kar je prej jedel. Na koncu so ga morali futrati z zabjimi kraki...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #77 : četrtek, 14.07.2005 : 11:57:56 »

Ok če človek nima pameti je druga stvar. Tako kot premisliš kaj daš v sebe premisliš tudi kaj daš psu za jesti. In če človek nima odgovornosti za sebe, ga tudi do psa nebo imel. In če kdo ne razume pojma raznolika prehrana mi je zelo žal. Vedno so bli, so in bodo ljudje, ki vzamejo nekaj dobesedno in ne razmislijo o ničemer. Vedno bodo izjeme in neki posebneži in vedno bodo tudi taki dogodki, ker pač človek je človek. Iz lastnih izkušenj vem, da navaden smrtnik, se pravi taki ko niti ne ve za take forume in ima pač doma psa... če je slučajno toliko osveščen, da ne hrani psa glih z vsako svinjarijo in gre v zoo trgovino po hrano - ej večina jih verjame prvi stvari ki jo slišijo in hočejo direkten odgovor to je boljše to slabše.
Tako da se popolnoma strinjam z Yo.
In če briketi odpovejo, pač prej ali slej pride do posledic, če je kuža bolj občutljiv bodo posledice hujše - alergije, raki, ... pa še kaj.

Samo a ni to fenomen - to je vsaj moj občutek, da ful več damo na zdravo prehrano psov kot pa na zdravo prehrano nas samih.  Smiley Smiley Ljudje smo res zanimivi. Pa s tem nočem rečti da si pes ne zasluži tega, daleč od tega. Tudi jaz dam rajši več denarja za psa kot za sebe. Smiley
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #78 : četrtek, 14.07.2005 : 12:10:24 »

Nan, ne zafrkavaj me. Dobro ves, kaj sem mislila z raznoliko prehrano.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #79 : četrtek, 14.07.2005 : 12:14:32 »

Vem vem, saj pravim, da zna tudi to biti pravi hudic. Sploh pa raznolika prehrana ni edini nacin prehranjevanja psa, se posebej pri kakih, ki imajo dolocene zdravstvene tezave.
In mi je kristalno jasno, kam se ponavadi cilja z raznoliko prehrano, ceprav to se ne pomeni, da pa se s tem ciljanjem tudi strinjam.
In konkreten primer, ki sem ga prej navedla, sploh ni nek bavbav in tudi ljudje niso bili cepci. Poslusali so nasvete, ki pravijo "raznolikost je super" in o dajalcih teh nasvetov imam pa jaz osebno, precej slabo mnenje. SPLOH pa primer NI osamljen. Ja, dajmo zmesat par stvari skupaj in upajmo, da bo zaradi raznolikosti, pes dobil vse kar potrebuje. Oh, lepo prosim no... Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #80 : četrtek, 14.07.2005 : 13:16:11 »

Ok prvič, psi ko imajo kake zdravstvene težave je vsaj po mojem logično, da je tudi prehrana prilagojena temu. Upam da je to vsem jasno.

Drugič, raznolikost za moje pojme sploh ni to, da pomešaš vsega in svašta skupaj. Če ne pogladaš kaj zmešaš in kakšne kvalitete so stvari ki jih zmešaš, potem itak ni nobene koristi. Edina stvar ki bi jo tu povdarila je, da ful ljudi misli, da je za psa primerno če živi recimo izključno na mesu. Moji psi vsak od njih do sedaj si je sam postregel z zelenjavo z vrta, in vsak je imel svojo priljubljeno zelenjavo...
Ok mogoče je bila moja napaka da točno vako besedo napisala ker se mi je  zdelo logično da nekatere stvari ljudje že razumejo... bom naslednjič bolj točno povedala Smiley

OK evo moje pojmovanje raznolikosti: RC briketki, primerni za določeno pasmo (ok ali pač kaki drugi briketki Smiley) , vsake tolko kuhani riž (pa ne slan!), kakšne testenine, zelenjava, pač sezonsko kaj je, z domačega vrta, kuhano in surovo, občasno sadje oziroma pač kak si sami postrežejo direkto z drevesa Smiley, meso - piščančje, puranje - , mesečno enkrat kost iz govejega stegna za glodati, + pasji piškotki za priboljšek, aja vsake tolko mesečno 2-3 krat kakšna skuta ali jogurt z musliji, pa občasno suhi kruh ki ga ful obožujejo Smiley Aja pa še kakšne kvalitetne konzerve se tudi zmešajo zraven vsake tolko. OK mogoče sem še kaj pozabila ampak to je okvirno to. sigurno je še ene par občasnih priboljškov zraven Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #81 : četrtek, 14.07.2005 : 13:31:51 »

Am, pa ni hehe. Wink No, ne mislim tega foruma, ampak na splosno.
Pristopov k prehrani psov je vsaj toliko kot je receptov, vsak si bo pac ustvaril svoje mnenje in svoj pristop ali pa sel po kakem ze ustaljenem. Vendar to se ne pomeni, da se moramo pa zdaj s tem vsi strinjati. In prav je tako, kam bi pa prisli, ce bi vsi kimali. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #82 : četrtek, 14.07.2005 : 13:39:25 »

Ja saj itak da si ga ustvariš, potem ko že imaš nekjletne izkušnje, na podlagi katerih si lahko ustvariš svoje lastno mišljenje.
Novopečeni lastniki kužkov pa vseeno rabijo nekaj informacij in je boljše če so te čim obsežnejše. samo po drugi strani to lahko zmede ljudi, kaj je pol prav. Je pa vseeno boljše da dobijo več bolj pravilnih informacij kot pa kakšne stare zmote.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #83 : četrtek, 14.07.2005 : 13:43:21 »

V tem primeru je najbolje, da si nabavijo (dobro!) knjigo. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #84 : četrtek, 14.07.2005 : 13:46:32 »

Katera pa je ta dobra knjiga  Cool
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #85 : četrtek, 14.07.2005 : 13:46:58 »

Odvisno kaj te zanima. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #86 : četrtek, 14.07.2005 : 13:48:23 »

Odvisno katero - katere si imela ti v mislih ko si napisala tole:

Citat
V tem primeru je najbolje, da si nabavijo (dobro!) knjigo.

LP  Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #87 : četrtek, 14.07.2005 : 13:51:28 »

Canine and Feline nutrition, A resource for companion animal professionals

Home-prepared dog and cat diets, the healthful alternative
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #88 : četrtek, 14.07.2005 : 14:29:02 »

Kaj pa v slovenščini? Ne vejo vsi angleški ...

Poleg tega pa na žalost ful ljudi je prelenih za branje tega pa imajo vseeno kužke... Saj veš, knjiga je obsežna...Če mene vprašaš itak nimaš kaj psa kupiti če nimaš pojma kako moraš skrbeti za njega, ampak na žalost je to pri nas več kot pogosto.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #89 : četrtek, 14.07.2005 : 14:30:22 »

Uh, v slovenscini pa se nisem zasledila primerne knjige. Ena vem da je tista pasja kuharica, ampak...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines