mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 07.09.2024 : 19:22:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi  (Prebrano 54579 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #45 : sobota, 09.07.2005 : 13:42:37 »

jest mislm da je vsaka hrana cool za določnga psa in jest bi vas vprašal zakaj je recimo technical boljši od pedigreeja ? sem vprašal veterinarja v grosuplju pa je reku da odvisno od psa ker vi govorite sam slabe strani pedigreeja pa drugih hran .... techincal ma tut slabe strani tako ka vsaka hrana , po moje je odvisno od psa če mu je všeč bu jedel če ne pač bo treba hrano zamenjat , mislm tut da sam briketi niso dobri ker to je vse tovarniško...... jest sem že od začetka začel na eakuanubi pa ji je kr všeč... mislm tut da mi ljudje nismo mal normalni glede tega ker smo vsi preveč skrbni pa kregate se kera hrana je najbolj , če pravte da je techincal najbolj al pa kre druga je probite pa pol povejte , jest res mislm da je od psa odvisn to..... poglejte mal volka al pa potepuske pse ali macke verjetn nikol v življenju briketa niso dobil pa živijo dlje kot katerikoli domači pes.... Smiley

  Shocked   Huh  No comment!   Lips Sealed

Lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #46 : sobota, 09.07.2005 : 14:23:10 »

Saj ne, da bi kakorkoli zagovarjala brikete, ampak na to

Citat
po moje je odvisno od psa če mu je všeč bu jedel če ne pač bo treba hrano zamenjat

Lahko odgovorim le to: moja psica ob vsaki priliki, ki jo dobi, zre crknjene dezevnike. Ali to pomeni, da jo med sezono dezja lahko futram samo z dezevniki? Grin
Logiran

LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #47 : sobota, 09.07.2005 : 17:45:44 »

LOL kaja Grin
Potem bi mi zelo poceni skozi prišli...Aaron je vse:) IN to dobesedno vse, če le ima priložnost (ki je pa žal nima velikokrat). Od polivinil vrečk do kislega zelja...
TSA, deloma se strinjam, ne pa povsem. Nekatere hrane so pač bolj kvalitetne kot druge, ampak če enemu psu odgovarja manj kvalitetna hrana, potem naj lastnik odloči kako in kaj. Če bi vsi psi jedli res samo tisto, kar imajo radi in kar nebi nikoli zavrnili...kakšni bi pa bili! Nekateri brez dlake, drugi brez zob, tretji čisto hrastavi...Se strinjam, treba se je prilagajati posameznemu psu, ampak se ob tem držat parih 'pravil' (vrsta, starost, način življenja, morebitne alergije...).
Za Technical pa nikjer nisem zasledila, da je kdo napisal, da je najboljša hrana za vse pse... (možno seveda, da sem prezrla). Enako je kot pri vseh drugih hranah. Moja starejša psica Technicala ne prenese, kolegičin pes pa obožuje Technical in ima po njem krasno dlako in kondicijo.
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #48 : sobota, 09.07.2005 : 19:08:21 »

Sigurno je pa to da je ena hrana boljša in druga slabša.Kot je rekla LIZA, je treba gledat na življenski stil, starost.... za to obstaja specializirana hrana, ki če jo pes prenese je super. Jaz kupujem Eukanubo, Hill's, zadaj pa sem na royal caninu, ki sem slišala da je kar ok. Moslim da ta hrana ki jo dobiš v vsakem mercatorju ni kvalitetna in jo moj pes recimo niti ne je. Dobra hrana ne morebiti poceni, kot vsaka stvar in to je 100%! Smiley
Glede pedigreeja pa sem slišala da je preslana za pse. Undecided

Lp
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #49 : sobota, 09.07.2005 : 23:32:37 »

verjento je res da so hrano med sabo različne po kvaliteti sam mislm da kot lastnik sam ne moreš rečt kaj je dobr za tvojga psa.... jest k sem kupu psičko so mi ful vsi govoril dej kupi techinkal eaukunabo pa polno teh znamk ker je baje najbolj pa sem jih vprasal zakaj pol pa recejo ne vem tako drugi pravjo... jest jo trnutno fotram z eakanubo pa je zaenkrat zadovoljna sam jest bi ji dajal kerekol brikete sam da bi z veseljem jedla in bila zdrava.... glede dezevnikov sem pa slisu da so dobri za pasje zdravje tako da se nad tem nebi pritozeval !  Grin Grin
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #50 : sobota, 09.07.2005 : 23:35:40 »

TSA, piši slovensko!!!!

LP Jana
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #51 : nedelja, 10.07.2005 : 14:27:58 »

verjento je res da so hrano med sabo različne po kvaliteti sam mislm da kot lastnik sam ne moreš rečt kaj je dobr za tvojga psa.... jest k sem kupu psičko so mi ful vsi govoril dej kupi techinkal eaukunabo pa polno teh znamk ker je baje najbolj pa sem jih vprasal zakaj pol pa recejo ne vem tako drugi pravjo... jest jo trnutno fotram z eakanubo pa je zaenkrat zadovoljna sam jest bi ji dajal kerekol brikete sam da bi z veseljem jedla in bila zdrava.... glede dezevnikov sem pa slisu da so dobri za pasje zdravje tako da se nad tem nebi pritozeval ! Grin Grin
S slano hrano tvoja psička sigurno ne bo zdrava.Pa glede deževnikov(kar si napisal).... Undecided Undecided

LP,
Nina
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #52 : nedelja, 10.07.2005 : 15:05:00 »

Hja sama moram reci nisem najvecja zagovornica same suhe hrane. Moja psica je vecinoma doma pripravljeno hrano in brikete samo kot dodatek (res je, da nam vzame vec casa, ampak tako pac je  Smiley). Pes je pac zivo bitje z vsemi boleznimi, tako kot clovek. In ce pomislim, da bi cele dneve hranila otroka samo s kosmici (ki vsebujejo vse vitamine in minerale, ki jih telo potrebuje), bi mi ga socialno varstvo kaj hitro vzelo  Wink. No, pa salo na stran...... v nobenem primeru ne bo nobeno moje zivo bitje (pes ali otrok) zivel izkljucno na umetni hrani. Nekako se ne sklada z mojo filozofijo.
Hecno pa je, da je pes moje sorodnice prezivel ob manj kvlitetnih briketih in domaci hrani (pa da ne bo kdo mislil, da zagovarjam poceni brikete - se manj kot katere koli druge) 16 let ne da bi kdaj obiskal veterinarja..... samo ob obveznem cepljenju. Tako, da mislim, da je odvisno tudi od psa samega.

lp
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #53 : nedelja, 10.07.2005 : 15:34:51 »

Moja psička tudi ne je samo brikete, če je tako bilo razbrati.Tudi jaz ji seveda kaj skuha ali spečem, samo ko si zaželi brikete ji poskusim ponudit najboljše Smiley

Lp
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #54 : torek, 12.07.2005 : 20:08:30 »

Mojadva imata brikete kot osnovo, ker so se zaenkrat čisto lepo obnesli, seveda pa dobivata razne dodatke. Liza sicer zelo malo in zelo redko, ker ne prenaša skoraj nič več kot brikete z ovčetino in rižem, Aaron pa zaenkrat brez problema prenaša vse:)
In se mi zdi, da če psu ne škoduje kuhana hrana oz. da ni alergičen nanjo, je čisto v redu, da dobi kdaj pa kdaj kakšen dodatek k briketom, če je hranjen z briketi. In se mi ne zdi tudi nič narobe, če se kužata hrani v osnovi s kuhano hrano, dokler je primerna za psa (da ni preslana, preveč pekoča...). Ker se mi zdi, da so v nekaterih primerih lahko slabo kvalitetni briketi precej bolj škodljivi kot pa primerna kuhana hrana (s tem mislim tudi na pravilno razmerje vseh potrebnih snovi in vitaminov). 
Se pa popolnoma strinjam z Ory, da je popolnoma odvisno od psa do psa. Nekateri ne bodo jedli briketov, če bodo morali izstradati.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #55 : torek, 12.07.2005 : 21:31:33 »

Si ne morem pomagat...
Skratka, vecinoma berem nekaj v stilu "ker so v briketih vitamini in minerali in xyz v pravem razmerju" pa me zanima, kaksno je to pravo razmerje teh zadev. Ok, za Ca in P je znano, priblizno. Kaj pa ostalo? Je s tem misljeno razmerje med posameznimi minerali ali vitamini ali med minerali in vitamini (npr. vitA : magnezij)? Morda mascobe : proteini? Ali proteini : minerali? In kako doseci pravilno razmerje, ce pa je vir proteinov hkrati tudi vir dolocenega minerala, vendar je ze v samem viru v nepravem razmerju? In kako se doloci pravo razmerje za vsakega posameznega psa? Se pri upostevanju razmerij uposteva tudi stopnjo absorpcije dolocenega minerala/vitamina glede na vir in pa ostale minerale/vitamine idr. snovi, ki vplivajo na absorpcijo?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #56 : torek, 12.07.2005 : 21:32:22 »

Aja, se ne hecam, hehe, ceprav so vprasanja malce cudna, ampak me res firbec matra, od kje ta razmerja. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #57 : torek, 12.07.2005 : 21:50:14 »

Dobra vprašanja Nanook Smiley
Bi verjetno znal najbolje odgovoriti kdo, ki se ukvarja s proizvodnjo hrane. Jaz samo predvidevam, da se ne more določit pravo razmerje za vsakega psa, zato pa je toliko različnih hran in znamk, ki imajo malo drugačne sestavine, da se prilagajajo posameznemu psu.
Bi pa tudi mene zanimal kakšen bolj strokoven odgovor koga, ki se bolj spozna na to.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #58 : sreda, 13.07.2005 : 08:23:31 »

Aja, se ne hecam, hehe, ceprav so vprasanja malce cudna, ampak me res firbec matra, od kje ta razmerja. Smiley

Nan, a ves, kako gre to? Na TV povejo, da tepate briketi vsebujejo vse za nase pse in potem lastniki malih in velikih, kosmatih in resastih, starih in mladih, debelih in suhih... letijo v stacuno in kupijo brikete s to cudezno formulo.
Tisti malo bolj "zavedni" se odlocijo za kvalitetnejse znamke. In potem vsi psi od 20 do 40kg zrejo eno ta isto in vsem je hrana pisana na kozo.
Ves, na vreckah to pise, ce se nisi opazila...
Logiran
evangelina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #59 : sreda, 13.07.2005 : 09:22:29 »

Res je, da ima vsak človek svoje mnenje in da ima vsak pes svoj okus. Sem pa prepričana, da nekaj mora biti na tem, da je hrana, ki je dražja (recimo rc) kot pedigree, je zagotovo tudi kvalitetnejša in bolšja za psa. Vsak pes najbrž poje vse kar najde užitnega, zato mu mora pa gospodar selekcionirat in mu nudit tisto kar je najbolšje zanj in za njegovo zdravje.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines