mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 07.09.2024 : 19:26:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi  (Prebrano 54591 krat)
0 članov in 15 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #30 : sreda, 01.12.2004 : 16:46:07 »

Hehe deteljica, saj pravim, na prepis leti samo tisto vprasanje o vitaminu A, ostalo je cisto splosno o takih in podobnih izdelkih.
Ja, vem da imajo vec variant (10, ce se ne motim, ane?). Ampak vec variant se najde tudi pri briketih, ane. Wink
Mene je micken presenetilo, da ni (vecjega) odziva. Mogoce pa se bo. Pomoje bo pri nas postalo BARFanje oz. hranjenje s surovo hrano res popularno takrat, ko bodo cez luzo ugotovili kaj vse ne stima s tem in bodo sli na kaksno drugo varianto. Tako kot je z zdravili...in cepljenji...in alternativno medicino. Grin Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Chris
gost
« Odgovor #31 : sreda, 01.12.2004 : 19:01:10 »

Totalno 'samosvoje' nakladanje Nanook.

Kaj, a mislis, da ne pomirajo? A mislis, da so imuni na bakterije? Uuu, a lahko ugibam? Keeer...so itak volkovi imuni na vse to.  Grin Grin Grin
Roll Eyes

Citat
Tudi brikete lahko sam naredis (nekateri to tudi pocnejo), samo v vecjih kolicinah-takrat se ti menda bolj splaca.

Hehe, ja kar naj jih.

Citat
Kaksno vezo ima pecenje z vsem tem? Ker se izgubijo vsi vitamini in minerali (ki se ne, btw, lahko preveris)? Ali pa morda, ker je najbolj simple vreci tja en paket in je to to (se kuhati ni treba)?

Ne eno ne drugo. Ker je pač zapečeno, dehidrirano in ni sveže. Zgleda kot ocvrto, prežgano in ima vonj po nekajkrat prežganem olju. Da vse skozi to jedel, je nezdravo. Zato. Kar se sestavin in vitaminov tiče je pa res precej maksimalno (morda celo preveč Roll Eyes) uravnotežena.

Citat
Se enkrat: tole ponujajo v supermarketih, ces da je primerno za vsakega psa, sformulirano tako, da ustreza vsem oz. veliki vecini psov, vse kar potrebuje vas pes je v tistem paketku...Hint hint... Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

A tvoj je pa kak ekstra special unique pes, da mora biti posebej za njega sformulirano? Kaj a je vlečni pes? Bolan na mehurju? Ali se greš z njim crosscountry? Ali zakaj mora biti tako vse ekstra posebej za njega? Zakaj je vse kar MISLIŠ, da ne ustreza tvojemu psu, zanič?

Citat
Kaj je narobe s trgom, za katerega pravis, da je "isti klinc"?

Ker si rekla, da so briketi tržna niša, in ti paketki sveže hrane tudi. Kaj pa so AKCIJE na katere ti hodiš? 'Netržna niša?' Hahaha. Ja prodajalci so tako prijazni, da naredijo AKICJO Grin. Lepo te prosim, ne ti to ekonomistu razlagati Wink Mislim, brez veze tako razmišljati. A si oblačila tudi sama štrikaš? Pa čokolado sama delaš? Pa avto sama sestaviš? Ne morš tako razmišljat, razen če nisi v kakšen društvu za boj proti 'trgu'. Wink

Citat
Kaj res mislis, da pripravljalci sveze hrane hodijo sem in tja po trgovinah in kupujejo meso in druge sestavine? Da ni nobenih "by products-ov"?

 Cheesy Ne po trgovinah ne hodijo z vozički ne, ne mislim tega  Wink Ja in če so tudi 'by produkti'? Sicer ti pa na omenjenih paketkih piše kaj je notri. Nisem zasledil, da piše >by-products<. Če bi bili, bi moralo pisati, tako pač je.

Citat
Razlike med kuhanim in surovim mesom so v bistvu minimalne (ja, sem sla preverjat  Wink),

Hmmm, ja? Surovo NI enako kuhano. Nikoli ni bilo in nikoli ne bo. Je pa nekje blizu. Vsebnost sokov kuhanega mesa ni enaka surovemu, okus je drugačen, konstitucija isto. Ti si najbrž par vitaminov preverila v kakšni tabelci ja in ugotovila, da je vsebnost teh le malo manjša.

Citat
poleg tega pa obstajajo dodatki (za "terapevtsko uporabo" kolicine, ki jih najdemo v surovem ali kuhanem mesu/zelenjavi, ne zadostujejo, zato je potrebno dolocene stvari pac dodajati).

Vidiš, pa smo spet tam. Tvoje razmišljanje o tržni niši. Kaj pa so dodatki in vitami, ki se prodajajo? Korporacije in trg prepričujejo ljudi, da s hrano ne dobijo dovolj vitaminov in mineralov.  Roll Eyes Ja z nepravilno prehrano in sendviči in hitrimi prehranami res ne dobimo dovolj ja. Ali pa športniki, tudi rabijo dodatke. Drugače pa pravilna prehrana za normalnega človeka, kar je večina nas, kar se vitaminov in mineralov, povsem zadošča. Pri psu ni pač nič drugače.

Citat
In se enkrat: smisel BARFa, kuhanja, surove hrane...je v tem, da vsak sam pripravi obrok, ki je prilagojen posameznemu psu in morebitnim tezavam, ki jih ima.

Ne. Smisel je jesti drugačno hrano.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #32 : sreda, 01.12.2004 : 19:55:30 »

No hvala.  :)Mene je predvsem zanimalo , če je kaj interesa za tako varianto. Zgleda ,da trgovci niso zastnj tako skeptični Wink.

Ni fora samo v trgovcu ampak tudi v proizvajalcu. Če proizvod ne obstaja, ga trgovec ne more ponuditi. Stvar absolutno ni preprosta, ker na trgu pri nas za enkrat veljajo samo briketi in konzerve in bi trgovec na račun nove sveže hrane prodal toliko manj briketov s katerimi morda več zasluži? in mesa, ki je za človeško rabo in ga ljudje pokupijo tudi za svoje pse, sigurno pa bi bilo bolje pse hraniti s takšno svežo hrano, kot pa da bi jih v nedogled hranili s poceni slabo kvalitetnimi briketi in konzervami, katerih veliko lastnikov pokupi na tone v ta istih super in hiper marketih. Vendar mislim, da je že skrajni  čas, da se takšen izdelek ponudi, vendar naj bo ta dovlj kvaliteten.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #33 : sreda, 01.12.2004 : 22:16:54 »

A ni fino, ko lahko cel dan uzivas doma... Se najde celo cas za kaksen daljsi prispevek, medtem ko se vecerja prebavlja.  Grin Cool

Citat
Totalno 'samosvoje' nakladanje Nanook.

Ja Chris, zakaj se pa potem tako razburjas? Wink Grin

Citat
Ne eno ne drugo. Ker je pač zapečeno, dehidrirano in ni sveže. Zgleda kot ocvrto, prežgano in ima vonj po nekajkrat prežganem olju. Da vse skozi to jedel, je nezdravo. Zato. Kar se sestavin in vitaminov tiče je pa res precej maksimalno (morda celo preveč ) uravnotežena.

Jap, sem sla izracunat za en paketek briketov, koliko priblizno naj bi dobil moj. Ni uravnotezeno. Pa saj o tem sem ze nekje pisala (bom pobrskala, pa ti pripopam link hehe). A nisem pridna, vse izracunam. Grin Aja, da ne bos mislil, da so briketi edini, ki so neuravnotezeni. A-a, se da to najti tudi pri tanovem trendu zmrznjene hrane (sem tudi izracunala-za en paketek). Odstopanja so bila priblizno taka kot pri paketku briketov. Roll Eyes

Sem nekaterim ze napisala, pa bom za vsak primer se tebi: to, da nisem ZA barf/surovo prehrano, se ne pomeni, da sem pa ZA brikete, razen ce velja: (If) you're not with us, you're against us. (to rece Gaston Belle, ko se odloci, da bo odsel zacikat Beast).. Grin Wink


Citat
A tvoj je pa kak ekstra special unique pes, da mora biti posebej za njega sformulirano? Kaj a je vlečni pes? Bolan na mehurju? Ali se greš z njim crosscountry? Ali zakaj mora biti tako vse ekstra posebej za njega? Zakaj je vse kar MISLIŠ, da ne ustreza tvojemu psu, zanič?

Kaj ni vsak pes poseben, edinstven, ekstra? Grin Moj zame je. Wink Zakaj mora biti zanj vse tako posebno? Hja, ves, ce proizvajalec rece, da mora moj pes dobiti (glede na njegovo tezo) 400g te in te hrane, pa jaz naracunam, da taka kolicina te hrana vsebuje priblizno trojno kolicino kalcija, fosforja vitamina A in vitamina D (v primerjavi z optimalnimi kolicinami za psa njegove velikosti, primerjav glede kolicin, primerih za njegovo stanje rajsi ne bom sla delat...), kar ni ravno super...jah, potem je pac moj poseben. Roll Eyes Se posebej, ker vem, da ga 133g zagotovo ne bi nasitilo (da ne omenjam kalorij)... Ja, zato imam posebej zanj sformulirano hrano.  Wink

Kje sem pa napisala, da je vse, kar ne ustreza mojemu psu, zanic? Po drugi strani pa...glede na to, da je vse skupaj nekak prilagojeno na samo tezo...pa ce pri mojem odstopa za tolikokrat...kaj pa pri tezjih (vecjih psih)? Ce moj glede na tabelico dobiva prevec, potem je edino logicno, da tudi tvoj, pa od Lilit, pa od Deteljice, pa... No, v bistvu kar veliko psov, ane. Ampak potem se postavi vprasanje-ce tako zelo odstopa, je mar potem sploh se dobro? Wink

Citat
Ker si rekla, da so briketi tržna niša, in ti paketki sveže hrane tudi. Kaj pa so AKCIJE na katere ti hodiš? 'Netržna niša?' Hahaha. Ja prodajalci so tako prijazni, da naredijo AKICJO . Lepo te prosim, ne ti to ekonomistu razlagati  Mislim, brez veze tako razmišljati. A si oblačila tudi sama štrikaš? Pa čokolado sama delaš? Pa avto sama sestaviš? Ne morš tako razmišljat, razen če nisi v kakšen društvu za boj proti 'trgu'.

Nisi me razumel (oz. noces razumeti? Huh Ker Lilit je takoj pokapirala. Grin). Na eni strani imas ljudi, ki veselo pljuvajo po briketih, med drugim tudi v stilu, da pac en paketek ne more biti primeren za kar vse pse (kar lahko zasledimo v reklamah itd.). Se strinjam. Na drugi strani imas masovno proizvodnjo barfa oz. surove hrane, ki pa...prav tako naj ne bi bila primerna za vse pse (halo, ker je pac masovno-en paketek za vse pse...), ampak ker je surovo, se tak kiks spregleda. Dvolicnost. Roll Eyes Je kaj bolj jasno ali lucka se vedno ni zasvetila?  Wink

Citat
Ne po trgovinah ne hodijo z vozički ne, ne mislim tega   Ja in če so tudi 'by produkti'? Sicer ti pa na omenjenih paketkih piše kaj je notri. Nisem zasledil, da piše >by-products<. Če bi bili, bi moralo pisati, tako pač je.

Aja? Hm, jaz pa sem, recimo ravno Deteljica je napopala: Tripe, heart, liver, kidneys 50%, Cereals, vegetable by-products. Ce vzamemo dobesedno seveda.  Grin Wink

Drugace pa se kot by-products med drugim stejejo tudi...lungs, spleen, kidney, brain, livers, blood, bone,... stomachs and intestines freed of their contents... (po AAFCO). Tole je »unfit for human consumption« in se lahko uporabi v pasji hrani. Kaj si ze prej omenjal?

Citat
Raw Protein 11.2 %
Sources: Ox muscle meat, ox heart, ox liver, ox lung, ox kidneys, third stomach, fourth stomach, paunch, chicken.
Zakon. Najbolj kvalitetni deli mesa za psa, še posebno tretji želodec.

Citat
Hmmm, ja? Surovo NI enako kuhano. Nikoli ni bilo in nikoli ne bo. Je pa nekje blizu. Vsebnost sokov kuhanega mesa ni enaka surovemu, okus je drugačen, konstitucija isto. Ti si najbrž par vitaminov preverila v kakšni tabelci ja in ugotovila, da je vsebnost teh le malo manjša.

Ja hvalabogu da ni. Cheesy Zato pa kuham, ker ni. Wink Katerih sokov tocno? Krvi? Okus je boljsi, vsaj meni. Je manj vode (prekleto draga voda, tole meso...). Uh, pa ne samo vitamine, tudi vsebnost proteinov, vode, ogljikovih hidratov, pepela, vlaken, mineralov (taglavnih), mascob in pa aminokislin. Cel bau bau tole kuhanje ja,... razlika v proteinih pa (zelodcki) celih 10g. Svasta, moj pes bo kar umrl. Grin

Citat
Vidiš, pa smo spet tam. Tvoje razmišljanje o tržni niši. Kaj pa so dodatki in vitami, ki se prodajajo? Korporacije in trg prepričujejo ljudi, da s hrano ne dobijo dovolj vitaminov in mineralov.   Ja z nepravilno prehrano in sendviči in hitrimi prehranami res ne dobimo dovolj ja. Ali pa športniki, tudi rabijo dodatke. Drugače pa pravilna prehrana za normalnega človeka, kar je večina nas, kar se vitaminov in mineralov, povsem zadošča. Pri psu ni pač nič drugače.

Glede trzne nise, glej zgornjo razlago. Sicer ti pa se enkrat pripopam tole kar komentiras, ker si ocitno nekaj spregledal:
Citat
poleg tega pa obstajajo dodatki (za "terapevtsko uporabo" kolicine, ki jih najdemo v surovem ali kuhanem mesu/zelenjavi, ne zadostujejo, zato je potrebno dolocene stvari pac dodajati).

Pes in clovek imata zelo razlicne potrebe. Jaz tocno vem kaj, koliko in zakaj dodajam. Bi pa rada prebrala recept, ki nudi vse v optimalnih kolicinah... Predvsem me zanima kako doseci pravi nivo Ca in pa pravo razmerje Ca:P brez dodatkov (kamor spadajo-kostna moka, Ca karbonat, jajcne lupine, kosti,...). Seveda morajo biti tudi ostali minerali (in vitamini) v optim. kolicinah.

In kaksna je ta drugacna hrana? Drugacna glede sestave? Glede nacina priprave? Morda v paketku? Ali prilagojena pasjim potrebam (ki se razlikujejo)?

Aja, kaj je zate popolno, Chris? V smislu hrane seveda. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Chris
gost
« Odgovor #34 : sreda, 01.12.2004 : 23:02:46 »

To je dobro, da kakšen proizvajalec visoko kvalitetnih briketov in sveže hrane ne sliši za tebe, ker te bodo takoj ugrabili in porabili za to, da jim boš vodila raziskave, kajti oni dodajajo preveč vitaminov in bodo s tem ogromno prihranili, pa še bolj uravnotežene obroke bodo sestavili, sploh pa boš lahko njihove strokovnjake poučila o vseh njihovih napakah, manah...  Grin

Joj, saj nikjer ne piše, da moraš sedaj npr. z tistimi paketki hraniti svojega psa vsak dan, isto z briketi, ali pa s svojo hrano, ki jo pripravljaš doma.

Popolnega obroka ni, niti se s tem ne obremenjujem, jem čimbolj raznovrstvno prehrano, tako tudi moj pes. Ostalo pa tako ni omembe vredno, ker vse obrneš sebi v prid Grin Zakaj se nekateri tako po glavi tepejo za pripravo popolnega obroka Huh
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #35 : sreda, 01.12.2004 : 23:36:43 »

Uh, pa se noro dobro bi me morali placati... Jahta, bazen, konjicki, hehe gubice Grin,... Sekam!  Cool

Citat
Zakaj se nekateri tako po glavi tepejo za pripravo popolnega obroka  

Ko najdes odgovor na to vprasanje, ga prosim zaupaj tudi nam, jaz ga namrec se nisem nasla (oz. sem nasla samo priblizke). Wink

Pa se vedno ne vem, kaj ti smatras za popolno (in ne, ne mislim popolnega obroka)? Wink Na ostalo tako ali tako vem, da ne bo odgovora (le zakaj Wink). Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Chris
gost
« Odgovor #36 : četrtek, 02.12.2004 : 00:32:23 »

A kaj bi rada slišala, kaj je zame popolna hrana? Najboljš, da te prej vprašam, kaj je zate, pa potem, ko boš povedala, da ti isto povem nazaj, da boš 100% zadovoljna.  Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #37 : četrtek, 02.12.2004 : 01:21:50 »

Popolna hrana je v bistvu na nek nacin kot popoln moski-vsaka ima neko svojo predstavo o tem, kaksen naj bi bil. CE pa ga ze najdes, ti kmalu postane dolgcas-ker je pac popoln. No, zdaj pa ponovi nazaj. Malo za salo, malo za hec. Wink Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #38 : četrtek, 23.06.2005 : 15:59:27 »

no moja teorija je da popolna hrana ne obstaja. eden pes rabi vec kalcija, ker ima slabe kosti, eden rabi vec mesa zaradi proteinov, ker se veliko giba, mislim da ne samo da ima vsaka pasma drugacne potrebe ampak vsak pes in dokler ne bo hills delal briketov za mojega psa bo moj pes dobival domaco hrano. vsem je jasno da je sveza hrana bolj zdrava in ima več hranilnih snovi zato razen po logiki znanstvenikov, ki so na placilni listi hillsa, pedigreeja itd. ne more nobeden reci, da so briketi najbolsi. glede strokovnjakov vsi vemo da bi me 500let nazaj ubili ce bi rekel da je zemlja okrogla, zdaj bi me pa v norisnico zaprli ce bi reku da je ravna, kljub temu da ti ljudje niso nikoli potovali okoli sveta in dokler ne bodo tisti znanstveniki sami jedli briketov jim jaz ne verjamem da je to najbolje.
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #39 : četrtek, 23.06.2005 : 19:19:14 »

Citat
dokler ne bodo tisti znanstveniki sami jedli briketov jim jaz ne verjamem da je to najbolje

dogue de bordeaux: JA, ja, se popolnoma strinjam s tabo!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #40 : četrtek, 23.06.2005 : 20:54:47 »

Jejejejej, kaksne "strokovnjake" pa poznate, da vam vsi turijo brikete pod nos? Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #41 : sobota, 02.07.2005 : 20:28:04 »

Kdo pozna brikete od royal Canin sensible za odrasle majhne pse?
Kakšni so , res naredijo lepšo dlako?
Logiran
NaNiKa
otrok do 14 let
*
Sporočil: 28


« Odgovor #42 : sobota, 09.07.2005 : 12:10:06 »

ko čez nekaj mesecov dobim malega cotončka bo dobival brikete pedigree junior heh psička od dedka jih obožuje
samo prašala bi če je pedigree zdrava hrana in če je primerna za cotončke??
heh:)SmileySmileySmileySmileySmiley
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #43 : sobota, 09.07.2005 : 12:24:11 »

ce si preberes se ostale teme na tem forumu, bos ugotovila, da se nas vecina strinja, da Pedigree ni primerna hrana za nikogar. Tam so tudi napiani razlogi zakaj tako mislimo...
m.
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #44 : sobota, 09.07.2005 : 13:33:53 »

jest mislm da je vsaka hrana cool za določnga psa in jest bi vas vprašal zakaj je recimo technical boljši od pedigreeja ? sem vprašal veterinarja v grosuplju pa je reku da odvisno od psa ker vi govorite sam slabe strani pedigreeja pa drugih hran .... techincal ma tut slabe strani tako ka vsaka hrana , po moje je odvisno od psa če mu je všeč bu jedel če ne pač bo treba hrano zamenjat , mislm tut da sam briketi niso dobri ker to je vse tovarniško...... jest sem že od začetka začel na eakuanubi pa ji je kr všeč... mislm tut da mi ljudje nismo mal normalni glede tega ker smo vsi preveč skrbni pa kregate se kera hrana je najbolj , če pravte da je techincal najbolj al pa kre druga je probite pa pol povejte , jest res mislm da je od psa odvisn to..... poglejte mal volka al pa potepuske pse ali macke verjetn nikol v življenju briketa niso dobil pa živijo dlje kot katerikoli domači pes.... Smiley
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines