mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 28.06.2024 : 08:36:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: "umor" mačke
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: "umor" mačke  (Prebrano 24681 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #30 : četrtek, 07.07.2011 : 22:40:04 »

A daj nehi težit s tem izbrisom, PravaBiba.... Kaj misliš, da nikomur od nas ni hudo zaradi tega, kaj se je zgodilo popolnoma neznani mački?Vsaj zase ti lahko povem, da mi je, zelo. Toda nočeš razumet, da je za smrt te mačke popolnoma v enaki meri kriva lastnica, kot tisti, ki je mačko ubil.

Popolnoma se strinjam, da je dejstvo, da svojo mačko najdeš mrtvo pred vrati, šokantno. Toda če lastnica nima pojma, kako je mačka umrla, kaj naj policija naredi po tvojem? Gre zasliševat soseda, ki je nekoč nekaj o mački rekel? Ne zastopim. Kaj bi po tvoje mi tukaj morali napisat, da bi ti bila zadovoljna?

In ja, četudi bi šlo za mojo mačko (pa upam, da nikoli ne bo, ker nimata izhoda iz stanovanja) ne bi pričakovala od policije, da rešuje tak primer. Razen, če ne bi videla ali imela verodostojne priče in dokaze, da je nekdo z imenom in priimkom morilec.

Ko nekdo nastavlja strup, policija to razišče, ker gre za nevarnost tudi za ljudi. Ko nekdo ali nekaj ubije mačko, ki se sprehaja po cesti, ker lastniki niso bili pozorni...
ok Cats...torej je po tvojem umor mačke in nastavljanje kadavra pred vrata lastnika  kr neki...nobenih sankcij?........bravo zate.......


p.s.: spet prosim za izbris teme, ker ne vodi nikamor....
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #31 : četrtek, 07.07.2011 : 22:41:43 »

 butnglavc butnglavc butnglavc
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #32 : četrtek, 07.07.2011 : 22:42:30 »

Torej ti VEŠ, da je mačka bila umorjena in VEŠ, da jo je nekdo postavil pred vrata s slabimi nameni?

Če veš, potem ne vem, zakaj ne poveš policiji.

Če ne veš, potem pa ne moreš trditi, da je mačka umorjena in da je nastavljena zaradi zastraševanja.

Kje je pol problem?
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #33 : četrtek, 07.07.2011 : 22:43:43 »

butnglavc butnglavc butnglavc

Ne si razbit glave Pepsi.......
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #34 : četrtek, 07.07.2011 : 22:44:58 »

Ne si razbit glave Pepsi.......

Ma ne morem drugač, če nič ne štekaš, porka špinača. Sad
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #35 : četrtek, 07.07.2011 : 22:46:22 »

Če bi obstajal sum, da lastnico mačke nekdo ogroža in da je to bil "namig" njej, da jo bo nekaj doletelo, bi to po mojem mnenju morali prevzeti kriminalisti in ne policija. Če že.
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #36 : četrtek, 07.07.2011 : 22:49:24 »

S tem, da bi morala lastnica malo več povedat o okoliščinah...kar tako na "uč" tudi oni nimajo kaj storiti. Mora biti malo več dokazov itd.
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #37 : četrtek, 07.07.2011 : 22:50:27 »

Torej ti VEŠ, da je mačka bila umorjena in VEŠ, da jo je nekdo postavil pred vrata s slabimi nameni?

Če veš, potem ne vem, zakaj ne poveš policiji.

Če ne veš, potem pa ne moreš trditi, da je mačka umorjena in da je nastavljena zaradi zastraševanja.

Kje je pol problem?

Kot prvo, da nau pomote, ne gre zame in za mojo mačko.
Znanka je dobila že žnj groženj, zadnja je bila glede mucka in uresničila se je...mucek se je znašel na njenem pregu v bloku mrtev......povedala je policiji, oni so rekli, da nič ne morejo....


p.s.: še enkrat prosim za izbrist teme , res ne vodi nikamor
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #38 : četrtek, 07.07.2011 : 22:51:02 »

Vse ti je bilo že napisano. Ampak očitno ni zadovoljivo, ker nismo vsi po vrsti udrihali čez policaje in te napotili nevemkam. Obtoževanje brez DOKAZOV ne gre. Če bi obdukcija pokazala na zastrupitev, bi lahko podala ovadbo proti neznanemu storilcu zaradi zastrupitve, če je umrl od udarca pa bo že težje dokazat, da je šlo za namerno poškodbo in ne, da je preprosto čepel pod gumo avtomobila, ko je ta speljal.
Grožnje se pa prijavi, ko se zgodijo. Če jih ne prijaviš, nimaš kaj.

To vse verjamem, zato pa jih tudi razumem, da morajo na drugačen način zaslužiti denar. Prav vidiš, da gre proti konce meseca  Smiley, vse več jih je ob cesti. Pa ne da se ne strinjam s tem, pač jih opazim več takrat, ko se bližajo plače.

Pa itak, čist OT.  

Se ti hecaš Branka? A ti slučajno praviš, da policaji kazni, ki jih napišejo na cesti za čisto prave prekrške, pospravijo v svoj žep, al kako?
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #39 : četrtek, 07.07.2011 : 22:58:21 »

Vse ti je bilo že napisano. Ampak očitno ni zadovoljivo, ker nismo vsi po vrsti udrihali čez policaje in te napotili nevemkam. Obtoževanje brez DOKAZOV ne gre. Če bi obdukcija pokazala na zastrupitev, bi lahko podala ovadbo proti neznanemu storilcu zaradi zastrupitve, če je umrl od udarca pa bo že težje dokazat, da je šlo za namerno poškodbo in ne, da je preprosto čepel pod gumo avtomobila, ko je ta speljal.
Grožnje se pa prijavi, ko se zgodijo. Če jih ne prijaviš, nimaš kaj.

Se ti hecaš Branka? A ti slučajno praviš, da policaji kazni, ki jih napišejo na cesti za čisto prave prekrške, pospravijo v svoj žep, al kako?
Torej vsa zakonodaja glede mučenja živali je pi*kin dim?HuhHuh

ša brez zamere......
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #40 : četrtek, 07.07.2011 : 23:00:26 »

DOKAZI!!!!
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #41 : četrtek, 07.07.2011 : 23:01:55 »

DOKAZI!!!!
lej, ne gre za to, da se nekomu v tem sfrkljanem blu karkoli dokaže...gre za odnos policije do teh dogodkov.....bo zdj šlo?
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #42 : četrtek, 07.07.2011 : 23:05:46 »

Torej vsa zakonodaja glede mučenja živali je pi*kin dim?HuhHuh

ša brez zamere......

Zakonodaja pravi, da je lastnik odgovoren za varnost svoje živali. Če smo že pri zakonodaji.

Odnos policije je bil popolnoma korekten, glede na objektivno znana dejstva.

Pa še to: če želiš, da ti ljudi povedo svoje mnenje o nečem, potem se drži dejstev in ne spreminjaj štorije iz posta v post, ker se komentarji ne razvijajo v smeri, ki bi tebi odgovarjala. Zdaj so kar že številne grožnje, pa niso nikjer bile omenjene do pred par postov nazaj.

Meni se ne da več, ker vidim, da govorim v prazno.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #43 : četrtek, 07.07.2011 : 23:11:26 »

še enkrat in tokrat zadnjič za jupidije Sunny day..........upam, da boš naslednjič ob pobeglem mačkonu, ki so ga z razbito glavo nastavili na prag lastnika enako pametovala o mrežah na oknih......
P. S. se je nanašal izključno na tvoje vsaj 2x zapisano "opravičilo", da gre za pritličje. So what.
Kaj bom jaz komu rekla, je moja stvar. Ja, točno to mu bom rekla, da je sam odgovoren za posledice.

Torej vsa zakonodaja glede mučenja živali je pi*kin dim?HuhHuh
Ni. A potrebni so ... dokazi. Prijava suma mučenja. Karkoli že na to temo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #44 : četrtek, 07.07.2011 : 23:18:47 »

Ok, še enkrat - brisano ne bo, ne glede na to, kako ti ne ustreza smer, v katero je šla debata. To je pač usoda vsake teme, ki jo kdo odpre - lahko gre tja, kamor želi prvi pisec, lahko pa čisto kam drugam.

Kakšno zvezo ima zadeva z mučenjem živali, če ne veš (nimaš dokazov), ali je bil maček umorjen namerno, ali se mu je "nekaj zgodilo" po nesreči (reciva avto)? Dejstvo, da je mrtvega mačka nekdo prinesel pred vrata stanovanja, samo po sebi še ne pomeni mučenja. Najprej je nekaj potrebno opredeliti kot mučenje, da lahko na mizo vržemo ZZZiv. Nesreče (torej morebiten avto) se v ZZZiv obravnavajo z druge strani - "v prekršku" je tisti, ki je mačku omogočil izpostavljenost nesreči - torej izguba oz. maček ni bil pod nadzorom.

Policaj, ki je prišel, je videl na pragu mrtvega mačka in spraševal se je lahko enako, kot mi vsi tukaj - kaj se je v resnici zgodilo? So samo "velike oči" in je mačka zbil avto, ali je kaj drugega. Lastnica je vpletla v zgodbo še neke pretekle dogodke, s katerimi policija najbrž ni bila predhodno seznanjena (grožnje, o katerih pišeš). Lastnica nima dokazov ne o grožnjah (po napisanem sklepam tako), kot tudi ne za dogodek z mačkom. Kje začet iskat? Kaj sploh naredit? Gre za mačka, ki je v pravu "stvar majhne vrednosti".

Če nisi zadovoljna z našimi odgovori, potem predlagam, da res poiščeš kakšnega odvetnika in ga prosiš za razlago. Poleg tega pa se lahko nad delom policista pritožiš tudi na Ministrstvo za notranje zadeve - Direktorat za policijo in druge varnostne naloge - Sektor za pritožbe zoper policijo. Vse podatke najdeš na http://www.mnz.gov.si/si/policija_varnost_in_nadzor/pritozbe_nad_policisti/.
Logiran

Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: "umor" mačke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines