mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 05.10.2024 : 11:13:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: dobri vojak Švejk
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 33   Dol
Natisni
Avtor Tema: dobri vojak Švejk  (Prebrano 98163 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #180 : torek, 18.09.2012 : 14:07:32 »

Švejk je včeraj bil pri dermatologinji, na srečo po nepotrebnem Wink. Razlog - panični tastari Roll Eyes, ker se mu je iz ene lepotne pikice, ki jo je imel od skozi v "plešici" pod desnim ušesom, razvila precej večja pikica in nastalo je še par drugih. Sem najprej mislila, da ima umazano uho, no, naslednja misel je bil že kožni rak Sad. No, dr. Kotnikova nas je pomirila, da so znamenja v ravni kože, da je na desni strani malenkost manj odlakan in da je zato tisti del bil bolj izpostavljen soncu, tako da je to botrovalo nastanku novih pegic/znamenj. Je rekla, da ga magari s kremo za sončenje tam namažemo, kadar se bo sončkal ob odprtem oknu Smiley.

Je bilo pa ful hecno, ko smo bili deležni obsežnega izpraševanja glede ležišč, drugih živali, hrane, itd...pač, najbrž stalna praksa v dermatološki ambulanti... so najbrž pričakovale (sta bili poleg še dve študentki), da bo iz boxa prilezel en ocufan garjavček, maček pa lep kot iz škatlice Tongue.

Je bil pa spet zelo priden, si je pustil brez problema pogledat ušeska s tistim "kukalom", edino s poslušanjem srčka je bila ena majhna težavica, ker je cel čas predel Roll Eyes, da ga je še dohtarca okronala za bučmana Grin.
V bistvu si sploh ne znam pojasnit tega njegovega obnašanja... nekje sem že brala, da mačke znajo prest tudi, ko so v stresu/bolečinah, vendar cela njegova drža (repek pokonci, sproščeno muckanje/bucanje ob mojo roko ob čohljanju) ne priča ravno o tem, da bi se počutil slabo na tisti mizi...ima katera od vas tudi take izkušnje z mački pri vetu? Je prav en hecko tale naš Švejk Kiss.

Drugače smo bili ta vikend na obali, je bilo kar pestro - 4 mačke (2 staroselke in naše dve) plus pes. Itak, Švejk se je še najmanj sekiral za vsesplošno pihanje "domačih" mačk - samo, da je on neomejeno jedel Grin. So bili pa načeloma ločeni, oz. pod nadzorom. Zofka je bila še najbolj prestrašena in terorizirana iz strani maminih mačk - sploh tamala črnuhinja je skoz pihala Roll Eyes, je pa bilo zadnji dan občutno boljše....če bi bil vikend dolg cel teden, bi bile vse mačke zagotovo že kolegice Wink.

Tako, malo updejta, enkrat tolko brez slik Tongue Evil
Logiran
tamcek
rad pišem
****
Sporočil: 367


WWW
« Odgovor #181 : torek, 18.09.2012 : 22:03:37 »

Imate pa res srečo, ker brez problemov prenašate veta. Kiss Mi imamo z Moniko (Švejko) težave že v avtu. Sad Revi je tako slabo, bruham da ji slina in pena tečeta v potokih. Do veterinarja pride totalno premočena. Undecided Prejšnji teden smo jo ravno peljali zaradi zobkov in ko sem jo vzela iz transporterja je dohtar rekel: "Ja, a si se kar polulala?" Sem bila čisto pop...... Angry Moji mucici pa že ne lulata vsevprek. jezen Bolj logično bi bilo, če bi vprašal ali ima steklino, glede na peno, ki ji je visela iz ustk. Cheesy
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #182 : torek, 18.09.2012 : 22:09:31 »

Ja, naš Jaco prede tudi, ko sta na njen dva dohtarja, tehnik in kup študentarije, ki mu poskušajo vzeti kri. Brca in se upira, ampak prede.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #183 : torek, 18.09.2012 : 22:24:02 »

mi gremo tudi jutri k vetu.
Piki nekaj kiha in kašlja, Ma Čkotu pa je iz ene take na videz kokr recimo ne čist do konca zaceljene ranice na ušesku ratalo temno znamenje - ampak tale Švejkotov report me je malo pomiril.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #184 : torek, 18.09.2012 : 22:39:31 »

Prejšnji teden smo jo ravno peljali zaradi zobkov in ko sem jo vzela iz transporterja je dohtar rekel: "Ja, a si se kar polulala?" Sem bila čisto pop...... Angry Moji mucici pa že ne lulata vsevprek. jezen

hehe, vi imate srečo Smiley
midva z Ma Čkotom prideva k vetu polulana IN pokakana.
se lubček že vnaprej maščuje vetom, kajti zdi se mi, da tiste klobase, s katerimi pridemo k vetu, 5x bolj smrdijo kot tadomače  Evil Evil Evil
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #185 : sreda, 19.09.2012 : 07:35:33 »

hehe, vi imate srečo Smiley
midva z Ma Čkotom prideva k vetu polulana IN pokakana.
se lubček že vnaprej maščuje vetom, kajti zdi se mi, da tiste klobase, s katerimi pridemo k vetu, 5x bolj smrdijo kot tadomače  Evil Evil Evil
Aha, poleg vsega tega (polulana in pokakana) se zraven še slini in tako pretresljivo dere, da se mi srce para - ampak peljat je pač treba. Ko se jo postavi v transporterju na mizo, povem njeno ime (Xena) in vsi letijo po visoko zaščito (zaščitni gumijasti predpasniki in rokavice), potem pa ven pride visoko smrdeča in neverjetno mila in prijazna mucica...  Grin Grin Grin Da nikomur ni nič jasno...  Roll Eyes  Grin Grin
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #186 : sreda, 19.09.2012 : 08:56:25 »

Mi imamo z Moniko (Švejko) težave že v avtu. Sad Revi je tako slabo, bruham da ji slina in pena tečeta v potokih.
Revica Sad. Zanimivo, da sta si tako različna. Kaj je bilo pa z zobki? Lažje vnetje ali kaj hujšega? Švejk ima zaenkrat zobovje bp, mu na vsake toliko poščetkam, vendar bom še malo bolj dosledna, da res ne pride do česa. Ravno ta vikend me je vpogled v gobec  babičine mačke pretresel - vnete dlesni, kočniki zelo gnili, tako da se moramo organizirat zdej v kratkem, da jo peljem na gotovo puljenje Undecided.

Glede lulanja in kakanja Roll Eyes. Saj, če Švejk ne bi imel svojega ultra fancy velkega avto-boxa s sekretkom not, bi tudi on prišel lepo namočen k vetu Grin. Sem ga potem prevekslala v tamalega (ki je res mali, je kar privzdigoval strehco, ko se je notri obračal, hehe), za oprsnico pa ni bilo varno, ker so imeli kar pestro pasjo populacijo v čakalnici Wink.

Rava, upam da bo s Pikijem in MaČkom vse ok...pa da ne bo preveč kakanja in lulanja na poti Wink
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #187 : sreda, 19.09.2012 : 10:12:10 »

pa da ne bo preveč kakanja in lulanja na poti Wink

itak da bomo tja prišli v oblaku omamnih vonjav.
vet in mat sta pa že vsega hudega vajena in fejst trpežna.
Logiran
tamcek
rad pišem
****
Sporočil: 367


WWW
« Odgovor #188 : sreda, 19.09.2012 : 11:07:34 »

Revica Sad. Zanimivo, da sta si tako različna. Kaj je bilo pa z zobki? Lažje vnetje ali kaj hujšega?
V bistvu še ni zelo kritično ampak je pa že vnetje. Je pa problem, ker ima šekaste (pigmentirane) dlesni in niti pod razno ne morem ugotoviti kakšno je dejansko stanje. Pri Julki je precej slabše in grozen zadah ima. Saj zadnjič nisem imela namena Monike peljat ampak tik pred zdajci pred odhodom od doma, sem malce še njej v gobček pokukala in ko sem z nohtom narahlo pritisnila na dlesen ob zobu, je zakrvavela. Sad Tako, da je še ona pristala pri vetu.

Čiščenje zob je pa pri nas science fiction. Shocked Pravzaprav ni čiščenje ampak mesarsko klanje. Evil

In resnično, ne, moji mucici ne lulata v avtu. Angry Samo Monika je cela mokra od sline, da izgleda kot da se je polulala. Mah, kaj polulala, kot da je v kad polno vode padla. Grin
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #189 : sreda, 19.09.2012 : 12:03:04 »

Mah, kaj polulala, kot da je v kad polno vode padla. Grin

Pri nas sem pa jaz taka na koncu vožnje sram. Naš Fred (pes) v prtljažniku bruha, zato se vozi na sovoznikovi strani spredaj Cool. In če slučajno gremo vsi skupaj na pot, mi tudi dve tanajvečji brisači za na plažo ne pomagajo kaj prida. Na cilju sem ponavadi cela za preoblečt. Seveda na vsakem parkirišču najdeš eno kabino za preoblačenje Angry.
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #190 : sreda, 19.09.2012 : 12:46:01 »

Ste mogoče sprobale kake baldrijanove dodatke za pomiritev pred vožnjo? Dorwest ima ene take kapljice, pa mogoče bi pomagali tudi pasji/mačji feromoni, ki se jih prej našprica po avtu...Baldrijan smo mi nekaj časa prakticirali in sem imela občutek, da se je bolje počutil (takrat še v malem boxu), potem smo pa itak nabavili tavelkega, ki se je izkazal za boljšo opcijo.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #191 : sreda, 19.09.2012 : 15:10:36 »

Ste mogoče sprobale kake baldrijanove dodatke za pomiritev pred vožnjo? Dorwest ima ene take kapljice, pa mogoče bi pomagali tudi pasji/mačji feromoni, ki se jih prej našprica po avtu...Baldrijan smo mi nekaj časa prakticirali in sem imela občutek, da se je bolje počutil (takrat še v malem boxu), potem smo pa itak nabavili tavelkega, ki se je izkazal za boljšo opcijo.

hehe, poleg teh dveh šprejčkov si še unga od mačje mete pozabila.
Ma Čko Veliki se pa itak poserje na naše šprejčke in to dobesedno
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #192 : sreda, 19.09.2012 : 15:39:13 »

  Sej vem, da ni smešno... sram
Logiran
tamcek
rad pišem
****
Sporočil: 367


WWW
« Odgovor #193 : sreda, 19.09.2012 : 22:39:59 »

Hvala za nasvet, bom naslednjič sprobala. Afro
Logiran
Kejt
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 501


WWW
« Odgovor #194 : četrtek, 20.09.2012 : 09:37:23 »

nekje sem že brala, da mačke znajo prest tudi, ko so v stresu/bolečinah, vendar cela njegova drža (repek pokonci, sproščeno muckanje/bucanje ob mojo roko ob čohljanju) ne priča ravno o tem, da bi se počutil slabo na tisti mizi...

Moj Micek prede, kadar je res v hudem stresu oz. kadar se zelo slabo počuti. Ko sem ga pri treh mesecih pobrala povoženega s ceste, k sreči je dobil samo udarec v čeljust, je predel dva dni skupaj. Pa enkrat, ko je padel z radiatorja  huh in si poškodoval tačko. Ampak pri njem je to malo drugačno predenje, zelo glasno, in se čuti, da ni sproščeno.
Kadar greva na veterino, se pa že v čakalnici raje odloči za opcijo "derem se, da vsi na kup letijo".  Grin
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 33   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: dobri vojak Švejk
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines