mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 19:01:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: zakaj živali sploh obstajajo?
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 38   Dol
Natisni
Avtor Tema: zakaj živali sploh obstajajo?  (Prebrano 108863 krat)
0 članov in 13 gostov pregleduje to temo.
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #390 : sreda, 11.05.2011 : 14:17:45 »

Prostoziveci psi so ze na takem oz. oni se evtanazije ne dobijo. Ne, mislim da prostozivecih mack nismo dolzni ohranjat pri zivljenju; ce to zmorejo same-ok, ce ne jih pac ni. Smo pa dolzni skrbeti za nase lastne. Meni je recmo totalno mim, da kolonije prostoziveck sploh obstajajo, mi je pa jasno, da se jih ne bomo nikoli popolnoma znebili.

Tole: http://www.youtube.com/user/ZavetisceHorjul#p/a/u/0/2mrT2P6W8SE smo dobili s tako hudo pljučnico, da nekega silnega upora ni bilo. Smo jo dolžni ohranjat pri življenju? Ker meni je recimo totalno mimo, ampak se mi zdi, da nisem tista, ki je merodajna.
Logiran

Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #391 : sreda, 11.05.2011 : 14:20:44 »

Pa tega: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,41137.0.html? Danes se mu je tumor na riti odprl in buh pomagej, kaj vse ven teče. Pa dihat ne more, ker je cel zalit in ko bo dobil pomirjevalo pred uspavanjem, se bo začel dušit, tako hudo je. Drugič poberemo, pa v skrinjo?
Logiran

Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #392 : sreda, 11.05.2011 : 14:21:43 »

Ful je simpl, dokler jih nimaš pred sabo in nisi ti tisti, ki odločaš, kako boš nategnil zakone in pravilnike. Ali pa tudi ne.
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #393 : sreda, 11.05.2011 : 14:41:57 »

Tole: http://www.youtube.com/user/ZavetisceHorjul#p/a/u/0/2mrT2P6W8SE smo dobili s tako hudo pljučnico, da nekega silnega upora ni bilo. Smo jo dolžni ohranjat pri življenju? Ker meni je recimo totalno mimo, ampak se mi zdi, da nisem tista, ki je merodajna.
Jaz se še vedno sprašujem, kaj in kdaj je tisto "merodajno", ko rečeš in narediš dovolj je.
Smetka, eno čisto neposredno vprašanje: ti, kot imetnica zavetišča, se lahko sama odločiš za evtanazijo, ali moraš za to imeti veterinarsko odločbo? Mislim na primere pred iztekom zakonskih 30 dni.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #394 : sreda, 11.05.2011 : 14:43:18 »

Odločbo.
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #395 : sreda, 11.05.2011 : 15:00:33 »

Tudi v primeru, da je žival tako bolna, da bi se - če bi bila lastniška - skrbnik sicer odločil za evtanazijo??
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #396 : sreda, 11.05.2011 : 15:39:09 »

Se ne more odločit, odločitev je po zakonu na strani veterinarja. Dokler psu osnovne življenjske funkcije delajo - torej nekaj poje, pije, lula, kaka in ni v neposredni smrtni nevarnosti (torej ravno zdajle ni v fazi umiranja), toliko časa zavetišče vsaj 8 dni ne sme posegat vanj, razen z zdravili, ki jih konkretni dobiva, da se mu izboljša kvaliteta življenja.
Ampak niti nisem mislila take posameznike izpostavljat.

Tole:

Prostoziveci psi so ze na takem oz. oni se evtanazije ne dobijo. Ne, mislim da prostozivecih mack nismo dolzni ohranjat pri zivljenju; ce to zmorejo same-ok, ce ne jih pac ni. Smo pa dolzni skrbeti za nase lastne. Meni je recmo totalno mim, da kolonije prostoziveck sploh obstajajo, mi je pa jasno, da se jih ne bomo nikoli popolnoma znebili.

je recimo mnenje, ki se ga zlahka posploši na vse mogoče situacije, ki smo jih kot družba itak že zajeli v zakonih in pravilnikih. Mislimo si lahko kar si hočemo, je pa tako, kot smo določili. Pa še to smo naredili slabo, ker drugače sploh ni mogoče. Recimo, da je 50% vetov, ki bi rekli, da je bila Abba na dan najdbe za evtanazirat in 50% takih, ki bi rekli, da rabi poseg (sterilizacijo pravzaprav) in bo vse okej z njo.

Meni se osebno upira imeti v zavetišču trenutno dve živali, ki tega ne občutita; sta oskrbovani v skladu s takšnimi in drugačnimi strokami in vsem ostalim blablabla... se pa osebno ne strinjam, da sta tu.

Kaj pol, pomagat ali ne in komu, a (vprašanje je retorične narave)? Tko, po dolžnosti, po zakonu, po etičnih in moralnih rečeh? Ker če Abbe ne, zakaj pol Mirno ja?

Jaz se še vedno sprašujem, kaj in kdaj je tisto "merodajno", ko rečeš in narediš dovolj je.

Zato sem napisala, da je simpl, dokler jih nimaš pred sabo, pa si v situaciji, ko ti odločaš, kako boš nategnil pravilnike in zakone. Ker je namreč vse prav; in ne pomagat in ja pomagat. Celo največkrat je prav oboje, razen v primerih, ko je žival v agoniji, recimo.

Debata je bila koristna točno do tam, ko se je do konca sfilozofirala.
Logiran

rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #397 : sreda, 11.05.2011 : 15:42:17 »

Drugič poberemo, pa v skrinjo?

v bistvu bi jih bilo smiselno pojesti

ps: hvalabogu, da ste tam in da počnete to kar počnete  Kiss Kiss

psps: in da ste za mojo lepo punčko skrbeli preden je prišla k meni in to kar 200+ dni  ljubezen

pspsps: nihilizem je fajn princip za posameznika, dokler je mlad, zdrav in poln moči. ko pa je star, zjeban, bolan itd. ... pa samo moli, da bi kak kantovec mimo prišel.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #398 : sreda, 11.05.2011 : 15:47:45 »

Lastnik teh dveh psov je dolzan skrbeti zanju. Ce bi bila prostoziveca, po vsej verjetnosti sploh ne bi pristala v zavetiscu. Ce pa bi ze, bi bila zame opcija evtanazija. Ne zdi se mi namrec smiselno prostozivecega psa vracati (v skupino, ce je iz nje), ker je vprasanje, ce bi sploh prezivel. Niti ni potrebno vracati kastriranih/steriliziranih psov nazaj v skupine, ker glede na italijansko studijo populacija itak ni viabilna in obstaja zgolj zaradi prihajajocih psov, ne zaradi razmnozevanja. Ce bi jih cist izolirali, bi scasoma izumrli.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #399 : sreda, 11.05.2011 : 15:54:13 »

Kar se pa rešenh sfutranih vrabcev tilče pa: 2 miljona rešenih vrabcev ne bi pomenilo dva miljona lačnih sov. Ker se ti vrabci potem vrnejo nazaj v naravo, daš jim samo še eno možnost. Sova se je sicer morala potruditi in si ujeti drugega vrabca, a tisti prvi se je tudi vrnil v samopostrežbo. če meni uspe dovolj pridno čuvati kose, da vrane ne pojedo nobenega (se ni za bati, da bi se kaj takega primerilo) vrane še vedno ne bodo lačne, ker imajo na vrtu povsem solidno zalogo polžev za pobrati. Za rešene kose se bo pa tudi našel porabnik. Ko je moja mama preveč pridno futrala vrabce in so se namnožili, je prišel skobec.

Kljub vsemu to je poseg v naravo. Po mojih izkušnjah biologi in "ptičarji" reševanja ptic (posega v naravo torej) ne podpirajo.

Debata je bila koristna točno do tam, ko se je do konca sfilozofirala.


In kje je bilo to?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #400 : sreda, 11.05.2011 : 16:10:30 »

O tem, ali so mesta in obdelane površine narava, v katero naj bi se ne vtikalo, bi se dalo hudo razpravljati. Ker potem ne bi smeli kositi trave, gojiti zelenjave in obirati sadja...In očitno nekateri tovrstno vtikanje v naravo podpirajo, saj sicer ne bi imeli zavetišč za divje živali.

Bom rekla drugače: v naravo se vtikamo na vse mogoče destruktivne načine. Če kdaj pa kdaj za spremembo kakšnemu iz narave tudi pomagamo, je škoda, ki jo storimo v primeri z ostalim povsem zanemarljiva.
Ne bit bolj papeški od papeža.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #401 : sreda, 11.05.2011 : 16:16:55 »

Lastnik teh dveh psov je dolzan skrbeti zanju. Ce bi bila prostoziveca, po vsej verjetnosti sploh ne bi pristala v zavetiscu. Ce pa bi ze, bi bila zame opcija evtanazija. Ne zdi se mi namrec smiselno prostozivecega psa vracati (v skupino, ce je iz nje), ker je vprasanje, ce bi sploh prezivel. Niti ni potrebno vracati kastriranih/steriliziranih psov nazaj v skupine, ker glede na italijansko studijo populacija itak ni viabilna in obstaja zgolj zaradi prihajajocih psov, ne zaradi razmnozevanja. Ce bi jih cist izolirali, bi scasoma izumrli.

Ja, se strinjam. Ampak lastnika ni in vse okoli če-jev smo že določili. Rekli smo, da je prostoživeče treba veterinarsko pregledat, jim nudit pomoč, s/k, odpravit parazite, cepit in vrnit v okolje (glej ga zlomka... da se tudi drugače, presodiš namreč lahko, da okolje ni primerno za vrnitev!). Psov pri nas itak ni dovoljeno vračat, torej ostaja vseeno vprašanje: če Abbi ne pomagat, Mirni ja? Možno je namreč oboje, odvisno od tega, kako posameznik (veterinar torej) razume zakon in pravilnik.

Bom rekla drugače: v naravo se vtikamo na vse mogoče destruktivne načine. Če kdaj pa kdaj za spremembo kakšnemu iz narave tudi pomagamo, je škoda, ki jo storimo v primeri z ostalim povsem zanemarljiva.

Itak. In pol se sprašujemo, komu ja in komu ne...

Logiran

Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #402 : sreda, 11.05.2011 : 16:18:07 »

psps: in da ste za mojo lepo punčko skrbeli preden je prišla k meni in to kar 200+ dni  ljubezen

Ni problema, še kdaj  Tongue
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #403 : sreda, 11.05.2011 : 16:23:00 »

Jap. In se zacne/konca pri pravilnikih in zakonih in nekomu cist tretjemu. Zal, ali pa na sreco, kakor se vzame.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #404 : sreda, 11.05.2011 : 16:26:41 »

Ja, seveda da se Smiley Kar naprej se. Z vsako ubito bolho in klopom se. Nisem nikjer sodila o tem kaj je prav in kaj ne, ampak poseg še vedno je.
Če recimo pobereš ptiča in se za pomoč kaj in kako z njim, obrneš na ptičarje, je po mojih izkušnjah prvi odgovor vedno "tam ga pusti".

Torej kaj? Enim pomagat, drugim ne oz. zakaj je lažje razumet trpljenje enih in dopustit trpljenje drugih? Lastovka, ki se je pred dobrim tednom odločila svoje življenje končat pri meni še predno bi ji bila lahko nudena ustrezna pomoč ni bila videt kot da ne bi trpela. In sem prepričana, da nič manj ne bi trpela puščena tam. Bi bla pa verjetno futer kakšni mački...
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 38   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: zakaj živali sploh obstajajo?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines