mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 23:43:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: zakaj živali sploh obstajajo?
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 38   Dol
Natisni
Avtor Tema: zakaj živali sploh obstajajo?  (Prebrano 108969 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #120 : nedelja, 08.05.2011 : 17:35:59 »

Rava
Ne, nima veze s temo, ma je fajn spegu pokazat Evil. Wink Replika pa... po izkusnjah sodec. Evil Ja, to je nacelna drza, lepo da priznas. Psi bodo pojedli za slaba 104 leta zrezkov zame. Tudi clovek je tisto, kar je, namrec vsejed, ampak ima moznost izbire-med drugim ne imeti psa/macka. Sam to se preslisi. Evil Neznana krava ima osebnost, ampak ni "moja" in jo lahko pojem. Smiley Tudi o tem se je ze pisalo. Pac na zivali, ki so nam blizje, gledamo drugace. Tako kot smo sigurno bolj zalostni, ce nam umre nas ljubljencek kot ce vidimo spestanega jezka. Tako kot smo bolj zalostni, ce nam umre kdo bliznji, kot pa ce na drugem koncu sveta umre en no-name, za katerega sploh ne vem, da je obstajal. Vsaj jaz. Cisto clovesko. Za ostalo se pa bojim, da nisi razumela kaj sem zelela povedat. V tem kar opisujes jaz osebno ne vidim specificnega custvovanja, ampak specificno vzvisenost. Pa odsev v speglu. pevka

...in dokler lahko  Wink

Tako kot vse ostale oblike zivljenja za Zemlji.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #121 : nedelja, 08.05.2011 : 17:41:46 »

še vedn noben vegetarijanec ni odgovoril na vprašanje, ali žival kaj manj trpi, če jo poje njegov pes in ne on sam.

To isto vprašanje sem zastavila AR aktivistom in militantnim vegetarijancem na FB. Odgovora nisem dobila, sprejeto je bilo kot provokacija tahude sorte, se mi je pa krasno prečistila zbirka prijateljev - v dveh urah, sem se znebila vseh tistih, ki so mi na mojo stran limali napol crknjene pse iz šinterajev od hrvaške do romunije, slike glav zaklanih ovac in osladne fotomontaže in slike nagačenih živali v najbolj nemogočih pozah in kombinacijah. Osvežujoče.
Pa sploh ni bilo mišljeno kot provokacija. Namreč, ko so se moje psice postarale in so rabile kvalitetno mesno hrano, sem pač kupovala bolj ali manj human grade meso zanje. Klub temu, da niso jedle izključno mesa (kot propagirajo neki drugi skrajneži) ampak tudi žitarice (joj prejoj) in zelenjavo. In je dejansko ena sama 20 kilska psica z že nekoliko slabšim apetitom in majhno dnevno porabo, pojedla več mesa v enem tednu, kot sva ga oba s sinom porabila v enem mesecu. Izbira je bila moja. Lahko bi dala psico evtanazirat približno leto prej in bi prihranila vsaj eno ovco, nekaj 10 piščancev in ful  precej rib.

No naj namignem vegetarijancem, da bi se tule lahko fino ven zmazali: če bi redno hodili v klavnice po klavnične odpadke, potem bi lahko svoje mesojede živali prehranili povsem etično. Ker bi porabili samo tisto, kar bi sicer šlo v nič (oz v luft) Samo jaz do zdaj še nisem spoznala militantnega vegetarijanca/AR aktivista...ki bi se toliko ponižal, da bi šel v klavnico po odpadke, jih doma posortiral, kuhal kravje smrčke in vimena, rezal loj iz ritnikov (in ga porabil za ptičje pogačice), čistil tazelene vampe....Je lažje kupit konzervice in biketke, pa na obe uči zamižat, če je v njih meso iz unih tistih tanarbolj negravžnih industrijskih farm in unih tanarbolj nagravžnih klavnic iz katerih so mi limali slikce na zid...(tisto je najcenejše), pa če z nakupom delajo profit firmam, ki jih imajo na tapeti zaradi drugih proizvodov.

Zdej..nekje je bilo napisano, da gre kupit za mačko taboljš eko govedino od krave, ki se ji je dobro godilo...Lepo, ampak rahlo perverzno - ker si veliko ljudi za  prehrano svoje družine tovrstnega luksuza ne more privoščiti.

Je pa res fino, ko komu pomoliš špegu pred fris. reakcije so fenomenalne.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #122 : nedelja, 08.05.2011 : 17:47:38 »

Ja, pa dejansko bi priporočila vsem tistim, ki ne morejo razumeti, da lahko živali spoštuješ in jih hkrati ješ, da si preberejo kaj od Temple Grandin. Recimo: Animals in Translation.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #123 : nedelja, 08.05.2011 : 18:37:02 »

Ne cisto eticno. Ce po eni strani trdis, da bi se moralo pobijanje zivali za hrano nehati, po drugi strani pa z rezultati tega pobijanja (ceprav neporabljenimi) futras svojo razvado... mal kontradiktorno, ne. Pobijanje, ampak posredno. Za hobi.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #124 : nedelja, 08.05.2011 : 18:37:42 »

Temple Grandin je pa super, tudi jaz priporocam, magari za zacetek njen www (grandin.com).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #125 : nedelja, 08.05.2011 : 18:49:21 »

Rava
 V tem kar opisujes jaz osebno ne vidim specificnega custvovanja, ampak specificno vzvisenost. Pa odsev v speglu. pevka

pač ne vidiš, sklepaš po sebi, ne dopuščaš možnosti, da nekateri občutijo drugače, so be it.
imam občutek, da sem se precej potrudila, da bi zadevo razložila in bolje pač ne znam. jebigasad.
ljudje smo različni in tisti, ki čustvujejo na podoben način kot jaz, bodo ta filing takoj razumeli.
za vzvišenost sem pa že precej prestara Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #126 : nedelja, 08.05.2011 : 18:58:17 »

Ja zelo strogo gledano maš čisto prav. V končni fazi, če bi bil cilj dosežen in bi se živali za hrano ne bi smelo več pobijati (in s tem rešili problem trpljenja teh živali, saj tovrstne živali ne bi več obstajale) tudi mesojedih ljubljenčkov ne bi bilo več (in bi rešili tudi problem trpljenja le teh). Ampak v prehodnem obdobju, dokler cilj ni dosežen in ko  mesojedi ljubljenčki  še so niti niso vsi pokastrirani, je pa dobro - ne ravno povsem etično ampak nekakšen  (zame dovolj) sprejemljiv kompromis - hranjenje z odpadki. Itak samo teoretično. Ker saj pravim da bi fundamentalistom krona z glave padla, ko bi kuhali kravje smrčke in sušili goveje penise.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #127 : nedelja, 08.05.2011 : 18:59:45 »

Zdej..nekje je bilo napisano, da gre kupit za mačko taboljš eko govedino od krave, ki se ji je dobro godilo...Lepo, ampak rahlo perverzno - ker si veliko ljudi za  prehrano svoje družine tovrstnega luksuza ne more privoščiti.

Je pa res fino, ko komu pomoliš špegu pred fris. reakcije so fenomenalne.

ni point v mačku pač pa v kravah, zato tu o perverzijah ni govora in nobenega smisla nima, da v to debato vlačimo tudi ljudi.  

to o špeglu se pa strinjam 100%, reakcije so res fenomenalne.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #128 : nedelja, 08.05.2011 : 19:11:00 »


Tako kot vse ostale oblike zivljenja za Zemlji.


Seveda, se strinjam.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #129 : nedelja, 08.05.2011 : 19:29:37 »

pač ne vidiš, sklepaš po sebi, ne dopuščaš možnosti, da nekateri občutijo drugače, so be it.
imam občutek, da sem se precej potrudila, da bi zadevo razložila in bolje pač ne znam. jebigasad.
ljudje smo različni in tisti, ki čustvujejo na podoben način kot jaz, bodo ta filing takoj razumeli.
za vzvišenost sem pa že precej prestara Smiley

O, jaz vsekakor dopuscam moznost, da nekateri obcutijo drugace, le v temu, kar pises ti, ne vidim custvovanja, ampak vzvisenost (pa se kaj drugega), ki vsekakor ni odvisna od starosti. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #130 : nedelja, 08.05.2011 : 20:04:44 »

O, jaz vsekakor dopuscam moznost, da nekateri obcutijo drugace, le v temu, kar pises ti, ne vidim custvovanja, ampak vzvisenost (pa se kaj drugega), ki vsekakor ni odvisna od starosti. Smiley

tudi prav, kakor hočeš.

še dobro, da sem dobila mačico ven iz horjula še pred kako krepko strokovno diagnozo kakega forumaškega psihoanalitika na podlagih parih postov o stališču do ja/ne-mesojedstva.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #131 : nedelja, 08.05.2011 : 20:07:22 »

Čez 20 ali 30 let bomo tukaj, če bo tale forum še obstajal in, če bomo še obstajali mi enotnega mnenja. Nisem vedeževalka, mi pa vsesplošno dogajanje tukaj in v svetu daje močan občutek, da se ne motim. Človek sam od sebe nikoli ne bo premagal večvrednostnega kompleksa in napačnega prepričanja, da je njegova pravica jemati življenja. Prepričala ali bolje prisilila nas bo narava sama.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #132 : nedelja, 08.05.2011 : 20:20:30 »

Sem si vzela nekaj časa in prebrala tehle 9 strani debate in mi je sicer zanimivo ampak se mi zdi, da je od začetnega vprašanja zašlo kar daleč stran. Namreč grozote se ne dogajajo samo na prehrambenem področju. Živali se pobija in muči še iz mnogih drugih razlogov - od nevednosti do brezbrižnosti, želje po hitrem zaslužku, želje po čim manj dela, ali pa zato, ker se nekomu ne da ustaviti avtomobila ali zavrteti telefonske številke ...
 
Enako je pravzaprav z rastlinami. Na vsakem koraku se jih zastruplja, nenaravno gnoji, izkrčuje, seka, reže, vstavlja žabje gene .... zato, ker je potrebno zgraditi cesto, ker je potrebno postaviti tovarno, ker je treba vzgojiti preveč hrane in jo potem uničevati, da se ohranja cena, ker se nekomu poleti ne da cigareta ugasniti in ga odvrže v presušeno suho podrast ...

Kmetje bi radi gojili "zastrupljeno" koruzo, čeprav mori čebele, kljub vsem posledicam, ki jih to prinaša, drevesa se obglavlja brez kakršnega koli znanja samo zato ker je bil nekdo prelen, da bi stvar pravilno opravil dovolj zgodaj ...


Mene takšni primeri veliko bolj zadanejo. Gojenje solate in piščancev za hrano ima vsaj nekakšen smisel, v tem da nekdo pritisne na gas, ko zagleda mačko na cesti pa ga, če se še tako trudim, jaz ne vidim.

In se strinjam, če bi vsi do živali pa tudi rastlin pokazali več spoštovanja in razumevanja, bi bilo mnogokaterem organizmu marsikaj prihranjeno, ne glede na to, če gre za vegana ali pa vsejedca.

Sem pred časom govorila z žensko, ki je rekla, da bo vegeterjanka toliko časa, dokler ne bo sama zmožna obglaviti tiste kokoši, ki bo romala k njej na krožnik. Da se ji ne zdi fer, da je ubita neka žival njej za hrano, ki jo lahko potem mirne vesti jemlje le kot zrezek, ločeno od živali, ki ji ni zmogla pokazati niti toliko spoštovanja, da bi ji prej pogledala v oči...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #133 : nedelja, 08.05.2011 : 20:31:41 »

še vedn noben vegetarijanec ni odgovoril na vprašanje, ali žival kaj manj trpi, če jo poje njegov pes in ne on sam.

Ne, ne trpi manj, kar pa ne pomeni, da se jaz osebno, ker se lahko, ne odrečem prehrani z mesom. A če nekdo dela "slabo", je potem vseeno in dajmo vsi to delat, ker se "itak to počne"? Ta logika mi je malo mimo. Nadaljevanje, zakaj nima smisla enačiti prehrane in lastništva psa z mojo prehrano, pa beri spodaj.

In umirajo zaradi užitka imeti mesojedega hišnega ljubljenčka.. Je preveč intimno vprašanje, če imaš namen še kdaj imeti psa?

Ja, to bi bilo smiselno, če bi bes bil vzgojen samo zame, torej, če jaz ne bi imela psa potem pes sploh ne bi obstajal. Če pa pes obstaja ne glede na to ali ga imam jaz ali pa je kje drugje (recimo potepuški), potem ni velike razlike v količini živali, ki morajo zaradi tega psa umreti. Če bom imela psa v prihodnosti bo le ta posvojen.
 
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #134 : nedelja, 08.05.2011 : 20:36:39 »

Pisala sem v mnozini. Kar sem odgovarjala tebi direktno, sem napisala pod tvoje citate. Preberi se enkrat, nic pa ne bo skodilo, ce preberes tudi tale post od pridne pa ti bo mogoce malce bolj jasno o cem pisem (+ pridni se bo zdej ornk kolcalo veselje).
To je tvoje mnenje po katerem smo vsi, ki jemo zivali, ki imamo mesojede ljubljencke, ki pocnemo karkoli nepotrebnega kar rezultira v smrti zivali, nespostljivi. Isto sranje in... glej glej isto pakovanje. Torej smo to vsi. Fajn. Gremo naprej na naslednjo tocko.

Zame pa je nespostovanje rastlin npr. tocno to degradiranje, ki se ga da v nekaterih postih direktno prebrati, v nekaterih pa preceeeej dobro zacutiti (ce se omejim samo na tole temo). Da rastlinske slepote ne omenjam. Menda je tudi to zdaj ze razumljivo.

Res je, to trdis. Trdis pa tudi, da so nekateri na forumu enacili bolecino odraslega psa in trave. »Šlo je za enačenje bolečin odraslega psa (krave, pujska) in bolečino trave. Nekateri na forumu so oboje enačili,...« Mene zanima citat-kdo je to dvoje enacil. Ker tega res nikjer ne zasledim, pa sem sla dvakrat cez. Menda nisi nekomu polozila besed v usta, nato pa to spodbijala? Mission ne more biti accomplished, ker mission-a sploh ni.

 
 
Če nekdo trdi, da rastline ne čutijo bolečine po tvoje to pomeni, da si ne zaslužijo spoštovanja?

Govorim ravno kontra temu. Preberi se enkrat. Po moje si rastline zasluzijo vse spostovanje ze zaradi tega, ker so tocno take kot so. Ocitno jaz, za razliko od tebe/vas?, ne potrebujem dokaza, da rastlina obcuti bolecino ipd., da bi bila zame vredna spostovanja. Meni se zdijo vredne vsega spostovanja ravno zaradi tega, ker so take kot so.


Tako pa se dejansko bere, kt da so rastline le tazadnji drek in tu izkljucno samo zato, da se jih zre in na ksihte mece, pa oblaci. Ce si drugacen, si pa odbitek- kot jih je strpno oznacila rava (se posebej ce si drugacen na nacin, ki ti dopusca vzbujat slabo vest onim drugim).






Kaj ti "bereš" iz mojih postov je irelevantno. Očitno slabo bereš. Edino kar sem rekla je, da ni enako odrezati solato ali zaklati psa. In če iz tega ti sklepaš, da so rastline "nespoštovanja vredne", potem, oprosti, bereš neko svojo zgodbo, ki z mojo nima nič skupnega. Nekajkrat sem celo napisala, da so rastline vsekakor vredne spoštovanja KLJUB temu, da ne občutijo bolečin, pa si ti to tako prikladno spregledala. Seveda, tu imaš agendo dokazati, da je povsem veseeno množično po nepotrebnem pobijati živali zaradi tradicije in užitka, tako da verjetno.. očitno anything goes.

Torej po eni strani ti mene dolžiš, da trdim "nespoštovanje rastlin", čeprav tega nikjer nisem napisala ampak se to baje samo "bere", po drugi strani pa ti želiš nek citat kjer je kdo enačil mučenje rastlin in živali? Še enkrat, če se strinjamo da ni enako rezati solato in s kijem tolči po psu, potem smo si na jasnem.

Poanta je: Če ješ meso, uničiš bistveno več narave, povzročiš bistveno več onesnaženja, pobiješ bistveno več rastlin... poleg tega pa si posredno vpleten v mučenje živali, žal.
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 38   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: zakaj živali sploh obstajajo?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines