mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 21.06.2024 : 08:17:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Lastniki večjih / manjših psov
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lastniki večjih / manjših psov  (Prebrano 75625 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #255 : torek, 23.08.2005 : 12:27:21 »

Ce je naucen, da ti skoci v vrat, ti z zobmi takoj predere arterijo. Taksni psi so se uporabljali za lov na veliko divjad in sem nekje bral, da bi naj bili sposobni vecjo zival od cloveka ubiti z enim ugrizom. Drugace pa ceprav je zelo majhen svet je v njem veliko razlicnih svetov in ocitno je moj svet drugacen(vsakic ko grem ven vem da lahko pricakujem napad).

 Cheesy Grin Cheesy Grin Grin Grin Grin

Poslušaj dečko ali dečva- ni ga psa , ki bi prisebnega odraslega človeka ubil z enim ugrizom.
Celo čisto malega otroka mora kar dobro otresat  Angry in  prežvečit Roll Eyes

Pa res me zanima na katrem divjem zahodu živiš  Wink
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #256 : torek, 23.08.2005 : 12:28:40 »

se opravičujem z acitatno zmedo  sram,
 to je najbrž zaradi zveri , ki mi ravnokar napada vratno arterijo  Wink
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #257 : torek, 23.08.2005 : 12:35:20 »

DDB  je nekje  zapisal , da svojega  psa  uči  zgolj  z  priboljški  Roll Eyes..->  dunajski zrezki   Wink.......  mogoče so pa  dunajci  krivi  za  morebitne napade Huh Roll Eyes
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #258 : torek, 23.08.2005 : 12:44:13 »

Deteljica vratna arterija je malo pod kozo. zobe ves kake imajo in ce jo zadane izkrvavis v manj kot 2min. A ves si ze kdaj poslusala policijsko statistiko- 50 ropov, 20 napadov itd. no to je moj svet, ce pa poslusas statistiko danes je bilo 20 prometnih nesrec pa vidis tvoj svet in tvoje najvecje nevarnosti. Ce ne drugega sem jaz bil prica v najvecjem slovenskem procesu proti organiziranem kriminalu in ne vem ali sem prical za njih ali proti njim. ce sem prical proti njim boste v bliznji prihodnosti brali: prislo je do strelanja...............   no pa to je ze res zelo off topic.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #259 : torek, 23.08.2005 : 12:52:52 »

Zakaj streljanja, če pa je dovolj psov ,ki elegantno pregriznejo vratno arterijo  Wink? Pa še človek lahko potem reče, da je pes ušel in da je bila nesreča in se izmaže lažje kot če ima pištolo v roki  Cool....
sicer pa tisti ,ki prijateljujejo z organiziranim kriminalom, ali so drugače z njim v stiku  živijo povsod enako nevarno oz nenavadno  in jih ne moremo vzporejati z običajnimi  prehajalci po PST ju Roll Eyes
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #260 : torek, 23.08.2005 : 12:58:55 »

Jaz nisem z tem v stiku. a ves kako je bilo. Jaz se pelam po cesti, nasproti policija in ustavi avto, ki se je peljal vzporedno z mano in mene, slucajno so ti kiminalci bili v avtu, no ker se pa jaz tudi ne razumem s policijo so pa sklepali, da smo skupaj, policaj se je zlagal v zapisnik, da sem jaz rekel, da smo tam trgovali z drogo pa take bedarija. v glavnem velika smola za mene in se kaj takega ob nasi nesposobni policiji lahko vsakemu zgodi( vsaj tistim, ki jih policaji sovrazijo) mene pa sovrazijo zaradi kajenja trave(manjsi prekrsek) in to ni niti priblizno stik z organiziranim kriminalom.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #261 : torek, 23.08.2005 : 13:05:23 »

A si ti tisti nesrečnik, ki ga še vedno preganja okrog udbomafija? pa jagri z ostrostrelskim orožjem, pa policaji te tudi sovražijo kar brez vzroka...
Za ubit človeka sta načeloma potrebna vsaj dva psa. Po možnosti precej hitrejša od rotijev.
Je pa roti sposoben z enim ugrizom pospraviti maltežana (da se vrnemo na temo)
Logiran
Matic.
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #262 : torek, 23.08.2005 : 13:07:13 »

Deteljica vratna arterija je malo pod kozo. zobe ves kake imajo in ce jo zadane izkrvavis v manj kot 2min.

Vratna arterija ali arteria carotis communis je resda malo pod kožo, ampak tudi malo pod mišicami.  Grin

Res misliš, da bi se skozi celotno evolucijo obdržali, če bi bili tako ranljivi??? Poskusi si potipati omenjeno žilo in boš videl, da moraš iti s prstom kar globoko in še to je skrita v nekakšnem trikotniku.

Nisem našel druge skice, ampak tu je že malo višji prerez, ko je razdeljena v 2 veji: a. carotis ext. in int.
Trigonum caroticum
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #263 : torek, 23.08.2005 : 13:10:34 »

Jaz nisem z tem v stiku. a ves kako je bilo. Jaz se pelam po cesti, nasproti policija in ustavi avto, ki se je peljal vzporedno z mano in mene, slucajno so ti kiminalci bili v avtu, no ker se pa jaz tudi ne razumem s policijo so pa sklepali, da smo skupaj, policaj se je zlagal v zapisnik, da sem jaz rekel, da smo tam trgovali z drogo pa take bedarija. v glavnem velika smola za mene in se kaj takega ob nasi nesposobni policiji lahko vsakemu zgodi( vsaj tistim, ki jih policaji sovrazijo) mene pa sovrazijo zaradi kajenja trave(manjsi prekrsek) in to ni niti priblizno stik z organiziranim kriminalom.

ja,eni imajo pa res vsestransko smolo  Wink
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #264 : torek, 23.08.2005 : 13:14:49 »

Jah ... če  verjemeš Roll Eyes 

Še vedno sem  mnenja ;  kdor  "gužvo "išče  - "gužvo "najde. Wink
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #265 : torek, 23.08.2005 : 13:16:39 »

Vratna arterija ali arteria carotis communis je resda malo pod kožo, ampak tudi malo pod mišicami.  Grin

Res misliš, da bi se skozi celotno evolucijo obdržali, èe bi bili tako ranljivi??? Poskusi si potipati omenjeno žilo in boš videl, da moraš iti s prstom kar globoko in še to je skrita v nekakšnem trikotniku.

Nisem našel druge skice, ampak tu je že malo višji prerez, ko je razdeljena v 2 veji: a. carotis ext. in int.
Trigonum caroticum

Moj pes drobi kosti, pol pa mislis, da bi ga malo misic ustavilo? Sploh pa je velikost zoba vecja kot razdalja od koze do zile.
Logiran
Matic.
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #266 : torek, 23.08.2005 : 13:18:13 »

Ampak bi pa moral psa prekleto dobro zdresirati, da bi zadel točno to mesto...  Tongue
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #267 : torek, 23.08.2005 : 13:23:45 »

zagotovo ga je treba fajn zdresirati. Pa ni pomembno ali eden ugriz ali dva ali tri, ubije te lahko.

damayati ne iscem tezav, ker me same znajo odlicno najdit. smola ali usoda sploh ni vazno, poanta je da ta svet niso z rozicami obdana nebesa, kjer se ti nic slabega ne more zgoditi. toliko, da vam prikazem svet- v casu pisanja tega posta je umrlo 25otrok zaradi lakote in samo v ameriki je bilo ubitih vec kot 60 ljudi zaradi strelov. Res pa je, da se v tem casu v tvojem kraju vrjetno ni zgodilo niti eno kaznivo dejanje
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #268 : torek, 23.08.2005 : 13:24:35 »

Vi ne gledate italijanske Tv ampak je bilo obdobje ko so vsak dan poročali o napadih pitbulov, na videzno brez razloga in večina z smrtnim izzido ali izmaličenim obrazom. Pes nagonsko popade za vrat. Če gledate kako se mladički igrajo, ali tudi že večji psi boste opazli, da se grickajo tam okoli.
Pa en doberman je brez vidnega razloga ubil svojo lastnico, ki mu je prinesla hrano kot vsak dan. Pes je sigurno imel razlog apak nobeden ne ve kakšnega. To je frka, jaz ne vem kaj se plete drugemu psu po glavi zato sem raje previdna, pa ne paničarim ampak grem normalno ven.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #269 : torek, 23.08.2005 : 13:28:35 »

Tara mislim, da v takih primerih glede dobermana gre za primer stroge vzgoje z udarci vendat ljudje tega pol ne govorijo. Saj ves o mrtvih se govori samo lepe stvari.
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Lastniki večjih / manjših psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines