mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 05:47:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Lastniki večjih / manjših psov
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lastniki večjih / manjših psov  (Prebrano 75742 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #180 : torek, 09.08.2005 : 14:15:28 »

sonja ravno to ti pravim. zaradi napacne socializacije in dvigovanja v narocje tvoj pes ne ve kaj je njegov polozaj in so zato problemi. pravilno socializiran se VEDNO podredi vecjemu.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #181 : torek, 09.08.2005 : 14:21:00 »

In potem bo naletel  enkrat na "rusko ozemlje", kjer  mu  bodo pošteno  zbili ego iz  njegove  majhnosti.    In  žalostno  konèal  pri  sveti  Heleni v naroèju. Wink Cry

(  malo  heca,  ampak  zna  biti  pa tudi kaj res Wink Smiley)

Ah kje pa, Rusi so vendar nasi! Wink Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #182 : torek, 09.08.2005 : 14:22:08 »

Hm, a ti misliš, da taka kombinacija šele BO? Grin ..... hja, očitno ne poznaš moje  8kg bojevnice, he he.... Wink

lp

Veš  , da sem imela  že  pomisleke  pri mojem psu, da  ni kaj  z  srako  mešan. Tongue Grin

Nagone  ima  že  take,  sploh  pri izmikanju  stvari Grin
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #183 : torek, 09.08.2005 : 14:26:44 »

Veš  , da sem imela  že  pomisleke  pri mojem psu, da  ni kaj  z  srako  mešan. Tongue Grin

Nagone  ima  že  take,  sploh  pri izmikanju  stvari Grin

Ne, ne, moja je definitvno iz kakega tasmanskega gnezda padla - večrednostni kompleks in najbolj priljubljena vaja - kazati svoje bele male zobke tja do grla! Ampak zna se pa lisička seveda tudi tako profesionalno podredit, da vsak na to finto pade.

lp
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #184 : torek, 09.08.2005 : 14:32:20 »

xena a ves, da mores prepreciti kazanje zobkov tudi ce so mali.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #185 : torek, 09.08.2005 : 14:33:20 »

Je  pa nekaj zanimivo Grin  moj pes  je čisto nor na  male  kuzlice  ki kažejo  zobe in se repenčijo.  Takoj je  zaljubljen  do  ušes.  Bolj, ko   mala  benti  , renči  in ga odganja  bolj  vstrajno jo osvaja.  Čudni  so  fetiši  nekaterih  samcev Roll Eyes Lips Sealed(  pa  ne samo  pasjih...  nasplošno) Grin Grin Grin

Govorim  o    srečanjih  prijazne vrste. Wink Grin
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #186 : torek, 09.08.2005 : 14:36:30 »

xena a ves, da mores prepreciti kazanje zobkov tudi ce so mali.

Ja vem, pa tudi ona dobro ve, kdaj je to zdravo in kdaj ni! Cool
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #187 : torek, 09.08.2005 : 14:40:27 »

Dajte no, če je pes enkrat napaden pa da zato postane nevrotičen? mogoče, zaradi reakcije lastnika. sicer je pa to samo izgovor lastnikov, ki ne znajo vzgojiti svojih psov in jih ne obvladajo.Moja tastara psica, mehka kot putrček je bila pri dobrih dveh mesecih napadena, pa ne tako, da se eden tam malo zakadi vanjo in jo podre ampak je bil čisto resen morilski napad.  Potem je sicer trajalo kak mesec mojega truda, ampak psica je zrasla v povsem normalno, nič nevrotično pasje bitje, ki se ne boji nobenega psa ne glede na velikost. Drugo psico pa je pri približno enaki starosti napadla bernardinka, ki jo sicer ni hotela ubiti, jo je pa pošteno zgrabila in opletala z njo po zraku kot z igračo za cufat. In to dvakrat zapored, ker se je lastniku potem še enkrat strgala.  psica je še sedaj malce nervozna, če se ji velik pes zakadi od zadaj, to pa je tudi vse.
Majhni psi so pogosto nervozni in bevskasti že po naravi, lastniki bi s pravilno vzgojo te lastnosti lahko omilili, pa ne znajo ali se jim ne ljubi. tisti veliki psi ki imajo kaj pameti (ali pa jo imajo njihovi lastniki ) take bevskače mirno odignorirajo. in tisti z zelo velikimi psi, pa s tistimi ki zgledajo ali pa tudi v resnici so nevarni, bi lahko imeli s temi zoprneži in njihovimi lastniki nekaj več potrpljenja. Zavedajte se, da je dovolj samo en niti ne premočen ugriz in cuceka ni več.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #188 : torek, 09.08.2005 : 14:46:38 »

Enkrat? Verjetno ne oz. odvisno od psa. Veckrat? Odvisno kaj pojmujete pod nevroticen. In seveda odvisno, kaj pojmujete pod normalen. Je normalno to, da se vsi psi med sabo razumejo? Mocno dvomim. Je dandanes to zelo zelo zazeleno? Ja. Zakaj? Ker je najbolj enostavno. Pa se sklada se z naso/vaso predstavo popolnega psa. Si zelim popolnega psa? Ne, ker je dolgocasen.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #189 : torek, 09.08.2005 : 15:03:55 »

Ja z lanabelo se strinjam. Mojega maltija je en doberman tako napadel, da je imel dve luknji v glavi in smo ga morali trije vleci z njega, pa vseeno ni bil prav nic nevroticen in  tudi nobenih posledic v obnasanju do drugih psov mu ni pustilo...
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #190 : torek, 09.08.2005 : 15:32:22 »

Enkrat? Verjetno ne oz. odvisno od psa. Veckrat? Odvisno kaj pojmujete pod nevroticen. In seveda odvisno, kaj pojmujete pod normalen. Je normalno to, da se vsi psi med sabo razumejo? Mocno dvomim. Je dandanes to zelo zelo zazeleno? Ja. Zakaj? Ker je najbolj enostavno. Pa se sklada se z naso/vaso predstavo popolnega psa. Si zelim popolnega psa? Ne, ker je dolgocasen.

Predvidevam , da si imela  s tem v mislih  tiste  klišeje  starih  (  nekaterih) "kinologov"  kateri  zatrjujejo , da  dober pes  je  tisti ki je totalno zafrustriran, in dela na gibe vodnika. Wink

Moje  mnenje je daleč od tega.  Pes  ima  svoje  hibe  in to mu daje unikatnost  , in še zdaleč ni popoln v ubogljivosti.  Ravno  zato je zanimiv.  samo  pri  vzgoji  , je  pa zdravo,  da določene hibe  odpravimo. Predvsem tiste  katere znajo biti moteče za  okolico, in navsezadnje  so lahko  le v  škodo  našemu psu.
Mojega  psa  ustrajno  vzgajam.  In  pride  mesec,  ko  morava   še enkrat  skozi vse vaje osnovne poslušnosti, ker  se pač  moj pubertetnik odloči  , da  bo on malo po svoje delal.  In  v največje  veselje  so mu določene vaje  kot so  šarjenje , aportiranjein  markiranje  .  Da ne omenim,  da  je  totalno naspidiran kadar  vadiva  pod  kakšnim  strokovnim nadzorom,  z njemu najljubšo  vabo.  Takrat je popoln.  In zlati  cukerček na katerega  sem zelo ponosna.  Potem pa spet pride  njegov čas->  luna  (ali   kr nekaj).  In  se obnaša  kot  totalno  zabito-trmasto tele.
Pa  greva zopet  skozi    osnovne vaje.  Res  pa je,  da  popolnoma  spozabi  se pa ne nikoli.  Ne napada, ne iziva( razen v igri , če je pa  zaljubljen v soigralko   v tem primeru   ....... Lips Sealed)  in  se zna  obnašati  v urbanem okolju.
To je pa tudi  celotna poanta.  Kdor  si pa  želi  popolnega  psa,  takega  , kot sem ga omenila  zgoraj  naj si pa kupi  robota.
Mi ,ki pa nimamo  čisto popolnih psov  ampak  še vedno do neke mere  vzgojene  bomo pa  uživali  v  novih izzivih z našimi psi. Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #191 : torek, 09.08.2005 : 15:56:52 »

Citat
Predvidevam , da si imela  s tem v mislih  tiste  klišeje  starih  (  nekaterih) "kinologov"  kateri  zatrjujejo , da  dober pes  je  tisti ki je totalno zafrustriran, in dela na gibe vodnika.

Nak, ne bo drzalo, nisem mislila tega. V mislih sploh nisem imela poslusnosti.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #192 : torek, 09.08.2005 : 16:12:20 »

Majhni psi so pogosto nervozni in bevskasti že po naravi, lastniki bi s pravilno vzgojo te lastnosti lahko omilili, pa ne znajo ali se jim ne ljubi.

Res? Mi lahko to prosim malo bolj razložiš, ali vsaj podaš link, ki to dokazuje/...?

LP,
Diana
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #193 : torek, 09.08.2005 : 16:35:22 »

Da  se ne bomo zopet začeli loviti za vejice in pike  in   ustvarjati dveh taborov,  ter si  med  seboj  citirali  samo stavke kateri nam pašejo....  je potrebno  nekaj pudariti.

V  obeh taborih  lastniki velikih psov in lastniki malih psov  , so  primerki  , kateri svojega  psa  vzgajajo  in tisti kateri ga ne.

Določeni lastniki malih psov,si omislijo  svojega  prijatelja  (  govorim za nekatere)  pač zato da  imajo  nekaj za crkljanje....  kakšna  vzgoja jim je pa  španska vas.  Potem   pa  iz tega  izvira  ta nevrotičnost in popadljivost  majhnih  psov.  Kriv je lastnik .

Določeni lastniki  velikih psov  si omislijo velikega psa zato, da jim nihče ne bo  govoril , da imajo doma  "marmeladarja"  in da daje  lep izgled  okolici hiše.  Šolanje  in vzgoja  jim je španska vas.  Potem  pa pride do tega  ko  tak pes nekoga malo obgrize  , ali  uide, se potepa(    ker je to njegovemu lahkomiselnemu lastniku  že  "too much")  ali  celo  goni divjad..... Tongue
Uglavnem je potencialni morilec zaradi velikosti.  In spet je  v  splošni javnosti kriv   pes in ne  lastnik.

Navadna  bedarija.  Angry
Nevrotičen je lahko  tako majhen  kot velik pes.
In če sem prav  razumela  Lanabelo, je ona hotela  s svojim postom zgolj poudariti,  da  edino kar šteje  je  vzgoja in socializacija psa  ... ne glede na  njegovo  velikost.    In tukaj  jo podpiram z vsemi  močmi.

Ko  bo nekega dne  folku prebilo, da  pod  odgovornost  spada  tudi  vzgoja odvisnih od nas-> " superiornih".  In  ozir na  okolico  ....  bomo vsi  lepše  živeli in lažje shajali.

Pa  še nekaj;  predno  zopet lastniki  malih  kužkov  skočite v  "luft".....  Večina  nas je imela  psa od  mladička...  to se pravi  večina je imela na začetku doma  malo nebogljeno bitje.  In  to  bitje  je zrastlo- odrastlo.  Ne glede  do katere  velikosti.
Od nas je pa  odvisno  kako  odraslo je to bitje  in kako se obnaša.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #194 : torek, 09.08.2005 : 16:52:33 »

O ja, pa je pomembno da katere velikosti, ker ravno o velikosti teče debata...Tvoj mladiček je odrasel, in imaš sedaj xy kg težkega in xy cm velikega psa...moj je tak, kot je bil tvoj mladič velik morda še predno si ga dobila Wink Pa zato ni enakoveden ostalim psom, in bi se jim moral po mnenju nekaterih podredit  Grin Grin...Ima še vedno štiri tace in kosmata ušesa...ter ponosen karakter Wink (to se ne nanaša samo na post od damayanti, da me ne bo narobe razumela Wink)

Jaz Lanabelinega posta pač tako nisem razumela, pa si ga lahko prebereš tudi sama...vsi trdimo kako ni prav, da veljajo neki stereotipi..po drugi strani, pa je v veliko postih v tej temi polno le teh..Dvojna merila?

Sem že povedala v prejšnjih postih, zato se ponavljam, pa vendar...pravilno bi bilo govoriti o vzgojenih in nevzojenih psih...Mene ne zanimajo mali spuščeni vaški peseki, ki prosto tekajo naokoli in katere so nekateri navedli kot primer vsesplošno znanih nevrotičnih bevskačev...v tem primeru bi morala biti tema z drugačnim naslovom...



LP,
Diana
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Lastniki večjih / manjših psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines