mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 13.09.2024 : 09:16:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Askina živalska druščina
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 90   Dol
Natisni
Avtor Tema: Askina živalska druščina  (Prebrano 203339 krat)
0 članov in 43 gostov pregleduje to temo.
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #600 : sobota, 01.09.2012 : 18:52:55 »

Če sem kaj zamešala in ima rodovnik, se pa opravičujem.
In ja, v dobrih knjigah je napisan standard psa glede višine. Teža je bolj relativna ker lahko ima nek pes pač bolj lahko/težko strukturo in zato presega neko idealno težko, zapisano v knjigi, je pa "za sebe" oz. za svojo strukturo vseeno idealen. Hočem povedati, da so eni psi pač glistice in suheci že po naravi, lahko jejo ogromno, pa bodo vse pokakali, pa so zato pod idealno težo za določeno pasmo, nekateri pa mogoče tudi presegajo idealno, ampak so vseeno fit, se jim čutijo vsa rebra, so v odlični kondiciji, skratka ne debeli, ampak pač mogoče težje strukture s težjimi kostmi.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #601 : sobota, 01.09.2012 : 20:30:10 »

Hm, pa sem šla gledat v eno pasjo knjigo in piše teža pri psicah do 31 kg, sam to se pa meni ful malo zdi... Huh Sam to po moje narobe piše, ker piše plečna višina samic od 50 do 57, sam vem da je Aska ful večja, ah, tud v knjigah očitno ni čist res vse kar piše... (sem pa to prebrala v knjigi Vse o psih)
A bi lahko tole knjigo prinesla na en agility trening Smiley Prav smešno kar piše. Naj si avtorji te knjige preberejo AM-jev standard! Mogoče pa si od SH gledala opis Wink

Povprečna velikost/teža za AM psice je 58,5 cm/34 kg, za pse pa 63,5 cm/38 kg. 

Askina teža se običajno giblje med 32-35 kg (odvisno od letnega časa). Pozimi več, poleti manj. Kar je čisto običajno, ne samo za polarce za vse pse.  Čeprav je močne konstrukcije nima tako težkih kosti. Pri AM-jih so dovoljena tudi izstopanja po velikosti, a le ta mora biti skladna. Aska ni majhna, njena plečna je nad povprečno višino. Daleč pa da bi bila med največjimi primerki Wink 

Na teži bo pa tako in tako pridobila nazaj Wink Grin
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #602 : nedelja, 02.09.2012 : 00:06:56 »

Ne, od Aljaški malamut opis sem gledala, ah sej sem ti rekla da čist narobe piše...
Lahka prinesem enkrat knjigo ja... to je knjiga od Gino Pugnetti - Vse o psih.

A jaz dobim kako nagrado k sem Askino težo uganla, haha? Cheesy Wink Wink
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #603 : nedelja, 02.09.2012 : 09:26:55 »

bravo bravo bravo bravo

Kar nisem mogla verjeti,da tako malo. Njena povprečna teža se giblje tam okoli 32-34 kg. Tazadnje je imela okoli 35 kg. Res to mnogo prevroče poletje je pustilo posledice. Saj bo dobila kilce nazaj, če ne prej v zimskem času. Takrat kot vsak pes jih ima največ, poleti običajno manj, a tako malo pa je bilo to edino pred njenimi 10-imi meseci. Mogoče je fovš Sparkiju, da je taka presuha glistica in želi še sama taka biti Wink Grin Evil
Shocked Shocked
Jžš. Nič čudnega, da nisem uganila. Naša je imela pri zadnjem tehtanju 10+ kg več...  Lips Sealed Pa ni bajsek.
Da o našem "frajerju" sploh ne bi, ker ima pa 20+ kg več. Ampak smo že 2 meseca na shujševalni.  Lips Sealed Angry
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #604 : nedelja, 02.09.2012 : 09:56:10 »

Lynn, marsikje v knjigah falijo, ker si očitno ne preberejo standarda od pasme. Zato je treba vedno pogledati standrarde Wink

S in M 2011, sja bo kmalu pridobila nazaj na teži. Res pa kot sem že napisala, je lažje konstrukcije čeprav močne. Pa tudi mala ni. Tam okoli 64 cm plečne. To je super tudi za agility, da je take, da manj trpijo komolci in kolki. Res pa ji to poletje ni vedno pasalo jesti in je mnogo manj. Ta huda vročina je naredila svoje Sad Skrajni cajt, da pridejo hladnejši dnevi in temperature mnogo lepše Cheesy
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #605 : nedelja, 02.09.2012 : 11:00:33 »

Maja, Aska ma rodovnik?
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #606 : sreda, 05.09.2012 : 19:36:10 »

Glistica je v nedeljo sodelovala na Ribniškem sejmu na predstavitvi agilityja in obenem ene res mini tekmice. Kako je bilo, hm, ja zanimivo. Bilo je prav pestro, ne vem kateri ga je bolj lomil Wink Grin sram Evil Kakor koli bilo je super fajn vzdušje in bilo res luštno. Hvala avtorici teh treh slikc Smiley




Škoda edino, da ni bilo tudi Aske na tej prireditvi, bi vsekakor uživala potem tam tudi ona. Tako pa je žal ostala tokrat doma in uživla na vrtu Grin Bosta pa drugo leto oba sodelovala veselje

lp
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #607 : sreda, 05.09.2012 : 19:46:05 »

Na slikah zgleda tako učeno, prav razmišlja kaj mora narediti.
Logiran
mešanka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 750


« Odgovor #608 : sreda, 05.09.2012 : 20:06:28 »

Videti je, da uživa v agilitiyu Wink
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #609 : sreda, 05.09.2012 : 21:07:33 »

iii Kako ma prstke narazen na "gugalnici", fuuul luškano, super fotka sploh zato, ker si eno tačko ujela v zraku, da se še tako vidi ta razširjena šapica. Pogled in poza pa itak  Kiss
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #610 : četrtek, 06.09.2012 : 15:36:45 »

Vau, krasne slikice Cheesy Cheesy, Sparki res deluje vesel in zadovoljen in agility res obvada... bravo veselje
moj Poppy pa včeraj z guge dol padel, se je pol kar bal še enkrat gor it... mal me skrbi ker imam občutek da ga je določenih elementov strah, recimo guge, tiste viseče gume ( k ne vem kako se ji pravilno reče) in tunela... meni je ful mega agility, samo Poppyju pa se bojim da mu ni preveč všeč, si želim da bi se malo navdušil, se mi zdi da na začetku je ful bolj delal, že brez vrvice... no ja zdaj pa kar nekakšen odpor je dobil, bi rada da bi tudi on znal tako kot drugi, kakšno je tvoje mnenje Maja, misliš da se bo navadil pa ne sam uhajal proti avtu vsakič? Pa oprosti ker sem kar v tvojo temo napisala ampak ker je govor ravno o agilityju sem kar tu napisala, upam da ne zameriš? sram Smiley
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #611 : četrtek, 06.09.2012 : 15:53:34 »

Ful luštkan globoko koncentriran srečen Sparki Kiss ljubezen
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #612 : torek, 11.09.2012 : 15:58:09 »

pudelj, bi ga morala na parkurčku videti, kako sva pomojem poskrbela za lep šov Grin sram Samo za njega je bilo to prvič pred tako množičnem občinstvom, nov teren,... Bo vaja naredila svoje tako pri njemu kot pri meni Smiley

mešanka, ja res uživa Smiley. Sicer slaloma še ni čisto osvojil, par agi oviric tud še ni spoznal. A saj se nama nikamor ne mudi.

vesoljka, hvala Smiley. Teh prstkov pa sploh prej nisem opazila. sram Res kako jih narazen drži Smiley. ŽE dolgo časa ni šel čez gugalnico in me je tokrat prav lepo šel, čeprav v prvem teku, je mal manjkalo,da bi z nje kar poletel Grin

Lynn, hvala Smiley, a oblvada ravno ne Wink Uživa pa ja, pa tudi, če ga biksva Grin Evil Je tudi Sparki že na treningih skočil sred guge dol ali pa na mostu, samo to ga prav nič ne ovira, da ne gre šeenkrat čez. Pri Aski bi bila to druga pesem.  Glede vaju s Poppyjem sem ti že v tvoji temi nekaj napisala in še več na ZS.

Iska, hvala Smiley

Smo pa sedaj par dni uživali na Gorenjskem. Oba psa presrečna bila, sploh Aski se je ful smejalo in kot ponavadi danes spet ni hotela nazaj. Ve kje je lepo. No tukaj se strinjam še kako z njo. Slikc ravno na obilo ni nastalo, pa še te samo mobitelne. Sledijo pa vseeno, ko bodo prenešene iz mobilca na rač. Wink

Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #613 : sreda, 19.09.2012 : 21:21:43 »

Tole pa  me je danes prijetno presenetilo Cheesy Cheesy  Najlepša hvala takoda za predajo ter seveda ful ful hvala avtorici te umetnine mamaF ljubezen

Tole bo krasilo ograjo od vrta veselje veselje
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #614 : sreda, 19.09.2012 : 22:14:31 »

No tole je pa res umetnina... mamaF je prava umetnica res.  Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 90   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Askina živalska druščina
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines