mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 28.09.2024 : 21:20:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 28   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuža+muca  (Prebrano 71017 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #225 : sobota, 09.07.2005 : 11:19:20 »

runka midve imava podobne probleme....
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #226 : ponedeljek, 11.07.2005 : 11:45:45 »

Vajina psa zgleda res ne marata ničesar na štirih nogah  Huh. Mogoče sta tako posesivna ali  ljubosumna na vaju in vaju hočeta imeti samo za sebe Roll Eyes.
V takem primeru se mi zdi najboljše sprijazniti se s tem, da bosta morali živali ločiti, tako, da se ne bodo več srečevale. Mogoče se bosta pa psa potem počasi sprijaznila s tem, da "tam nekje še hodi en štirinožec, ok, naj bo, samo, da mi ne prekriža poti!" Roll Eyes Smiley 
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #227 : ponedeljek, 11.07.2005 : 11:49:46 »

runke: katero pasmo psa pa imaš?? najbrž sem spregledala v postih. jaz sem tudi mislila, da se bo mladega mačka navadila, ker ne bo bežal pred njo, pa ni bilo nič s tem...
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #228 : četrtek, 14.07.2005 : 10:04:21 »

danes je pa prišel sosedov cucek, pa sta ga samo debelo gledala...sta takoj vedela, da ju ne ogroža in nista bežala..
Logiran
runka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #229 : četrtek, 14.07.2005 : 15:10:25 »

Mi imamo novofundlanko, ki je ravno danes stara 3 mesece, macek pa bo 3 mesece cez 1 teden. Imamo pa se 5 odraslih mack.
Jaz ju drzim narazen, ker ona cist ponori, ko ga vidi... Samo tak se ne bo nikoli navadla, da so se drugi stirinozci pri nas, ki bi se tud radi svobodno gibali in bo spet isto sranje, da jih bo lovila kot so to delali ze prejsnji psi. Upam samo, da jih ne bo pobijala, kar se je tud dogajalo.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #230 : četrtek, 14.07.2005 : 15:37:45 »

Ponori v stilu "macek te bom pozrla"-kar dvomim glede na njeno starost,ali bi se zgolj rada igrala?Meni se zdi nekaj popolnoma normalnega da ga hoce lovit,pa mogoce malo grizljat.Dejstvo pa je da je zdaj se premlada in ne ve koliko lahko npr.ugrizne macka,ga lopne s taco,....Pa si jo kdaj mirno spustila,da bi vedli kaj je pol nardila ko je bil "lov na muco" odprt?
Jaz sem z mojim psom recimo samo opazovala najini macki:on je lepo sedel in jih gledal in ko smo to parkrat sprobali je tudi macek pocasi prisel zraven pa sem se njega cohala.Pocasi je pustil psu da ga prevoha,sploh "tazadnjo",pol psa nisem vec drzala in gledala kako se obnasa in ce je hotel "v lov" sem ga spet prijela in rekla odlocno NE!

No,jaz se vedno verjamem da obstaja nacin kako psa in macke pripraviti do normalnega sobivanja,treba je najt pri vsakem pravo taktiko in imet veliko potrpljenja.Upam da vas ne bodo vsi spodrsljaji pripravili do tega da odnehate....
Lp
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #231 : četrtek, 14.07.2005 : 16:13:51 »

Runka meni se tudi malce čudno zdi,da bi njufko ponorel zaradi mačke.Mi ga imamo doma in jih kar lepo pri miru pusti...Je pa res,da ko je bil mladiček in je spal zunaj Sad sta dva mucka (4mesece stara) ležala na njem ali pri njem.

Poskusi mu jo predstaviti na tak lep način.Da sev miru povohata in mogoče poližeta.Jaz mislim,da bosta lahko bivala skupaj Wink:
Logiran
runka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #232 : petek, 15.07.2005 : 22:41:00 »

Samo prvi dan je vse izgledalo normal, ko sta se vidla. Sta se povohala in vse, muc je skakal okoli nje in se igral z njenim repom. No, se isti dan, pa ga je dobila v pozicijo, da je lezal na hrbtu in ga je zacela grizt, pac v igri. Ne ve pa, kolk lahko stisne, macek pa izgleda da ne zna pokazat, da ga boli, sej niti krempljev ni uporabil, samo jokal je. Ko ji je pa usel, pa ji sedaj vedno uhaja, ker ona bi kar skocila nanj in ga rolala, grizla, kaj vem, se pac igrala kot se je z brati. Samo zdej je pa tko, da ona laufa za vsako macko in lahko kricim NE, ko me ne slisi... 1x sem ze pisala o tem, da so tukaj t.i. dvojna merila, ker mama pa, ko se ona pozene za macko, nic ne reagira. Pa smo tam. Kak naj pole psica razume, ce jaz recem NE, mama pa nic ne rece za isto stvar? Samo moji mami se ne da dopovedat, ker ona skoz tezi s tistim, da ˝to je pa ja v pasjem nagonu in da bo pes vedno macko lovil˝. No, sej kot sem ze 1x omenila, je tud to, da psica se ne smatra kot ˝moja˝ ampak ˝nasa˝... oziroma vedno bolj vidim, da jo mama navezuje nase, tko da je vedno bolj njena.
Vceraj se je pa sicer pripetilo in to ne vem kako, da ko smo opazili, je psica imela macka, on je lezal na trebuhu, ona ga je grizla, no tisto bolj savskala v njega, ne vem pa kako mocno, ker macek ne bu ne ma ni izustil. Videla sem lahko le, da je imel usesa nazaj in je tolkel z repom in po tem sodim, da mu ni blo ne vem kako vsec. Aja, pa se tacke so se mu tresle.
Sam mogoc je pr vas, forumasi, to s spoznavanjem nekoliko lazje, ker lahko vse nadzorujete, ce imate napr. pse in macke v hisi ali zagrajenem vrtu. Mi imamo veliko posestvo, veliko prostora, zivali so skoz zunaj, mi pa ne vedno in tko takrat res ne morem nadzirat kaj dela psica z mackami in macke z njo. Sicer macke se je tko izognejo, ce le morejo, sploh ni dominance v njih, ceprav so ze leta tu.
Ma, res ne vem, kr pogosto obupujem nad situacijo.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #233 : petek, 15.07.2005 : 23:03:30 »

Aha to je pa že druga reč.Torej veliko posestvo...pri na studi.Pustimo to!

Kja pa,če bi poskusila z nagobčnikom.Ali pa jo enkrat imej na povodcu in jo pripeljala so muca in ko bi začel močno gristi reci "ne" in nekoliko cukni.Mogoče bo pa pomagalo Huh .Mogoče bi se pa moral muc braniti in pokazati,da se to ne sme...

Predlogi...?
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #234 : sobota, 16.07.2005 : 10:09:03 »

Jst sem obupala. Ima Fabija preveč nagona, sovražnosti in ljubosumja!
Logiran
runka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #235 : sobota, 16.07.2005 : 13:18:45 »

Ja, macek je prava jajca, kaj naj recem...
To s povodcem sem ze probala, ko je videla macko je tko planila za njo, da je skoro salto nardila, ko jo je cuknilo.
Samo je pa tud tak, da ce jo imam na povodcu, bo samo ona hotela za mackom, macek pa je tud taki, da ne stoji pri miru, da bi ga lahk povohala, ker kar naprej neki skace sem in tja in izziva.
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #236 : sobota, 16.07.2005 : 14:08:46 »

moja psička se pa zelo dobr ujame z obema mucama Smiley .
moje tri babe so prave prjatlce!

lp weimi
Logiran
runka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #237 : nedelja, 17.07.2005 : 13:05:05 »

Sem si pogledala tvoje fotke... Res lepo, prelepo, da bi lahko bilo.
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #238 : nedelja, 17.07.2005 : 14:01:00 »

Ane  Grin Grin sej bom na moj album še naložila slike tam kjer se živa inbolhca stiskata.
Logiran
runka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #239 : nedelja, 17.07.2005 : 21:51:12 »

A torej je tvoja psicka ze kar taksna ljubiteljica mack po naravi?
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 28   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines