mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 20.06.2024 : 14:23:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 28   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuža+muca  (Prebrano 68584 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #45 : nedelja, 11.04.2004 : 20:47:02 »

Ojla!

Kako pa se maltežani razumejo s psi? Razmišljamo o prihodu novega družinskega člana- mucka.

Lp
Logiran
Quenyi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #46 : nedelja, 25.04.2004 : 14:55:10 »

HI!!


Kot že vsete imam jazbečarko, že prej pa sem imela mucko. ta je stara 8 mescev. psička je zeloooo nagajiva in mački nagaja, jo lovi mačka pobegne..... No saj imam psičko komaj en dan, a kako se jazbečarji razumejo z mačkami, še posebej, če je mucika starejša?
Hvala za odgovore

(s)mejte se Quenyi Wink

Logiran
Vanessa
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #47 : četrtek, 29.04.2004 : 00:53:59 »

No,jaz imam tudi mačko in psa pri hiši(oz.stanovanju Tongue)Muc Miki je prišel k nam kakih 6 mesecev pred psom Luckyjem.Potem ko je prišel Lucky,je Miki bil ljubosumen in jezen(samo meni se je pustil božati Grin),Lucky pa sramežljiv in se je stiskal ob kotu.Potem,čez kakih...2 tedna,Luckyja ni bilo več sram,bolj samozavesten in je nagajal Mikiju(čeprav je Miki večji od njega Grin).Mikija sem zdaj spreobrnila,in ni več jezen seveda že veliko časa in....tako je.V bistvu se sploh ne "prepirata".Samo Lucky mu kdaj nagaja. Grin
Logiran
Vanessa
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #48 : četrtek, 29.04.2004 : 01:00:43 »

Ojla!

Kako pa se maltežani razumejo s psi? Razmišljamo o prihodu novega družinskega člana- mucka.

Lp
Ne skrbi,moj se še kar dobro razume.Čeprav moj maltežanček Lucky večkrat nagaja mucku Mikiju.Ampak Miki spretno skoči na mizo in ...Lucky ne more! Grin
Logiran
Quenyi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #49 : nedelja, 09.05.2004 : 07:53:45 »

Vanessa, se polnoma strinjam s tabo. Moja Žuža zdaj kar pridno nagaja muciki, mucika pa nagaja nazaj, pa je vse lepo in prav. Wink
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #50 : ponedeljek, 17.05.2004 : 19:39:40 »

pri nas se pa kuža in muc ne gledata prav lepo.
maček je star že približno 6 let in je bi do sedaj navajen, da je bil vedno v središču pozornosti, vsaj dokler nismo dobili novega družinskega člana....kužka!
potem je bilo pa vse narobe!pes je hotel biti prijatelj z mačkom, in ko se mu je približal je maček zamahnil s krempljem proti njemu in prijateljstva je bilo konec Wink
potem se je to zgodilo še trikrat in sedaj se pes mačka na smrt boji!
izogiba se ga na 10m!!!
Logiran
Nejc Kikelj
gost
« Odgovor #51 : petek, 21.05.2004 : 12:45:04 »

 Huh No! Jaz imam iste težave, le da se pes privaja na mačko, no pa kar uspeva. Mam zlatega prinašalca.
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #52 : petek, 21.05.2004 : 19:37:27 »

nejc, upam da se bosta tvoja dva "prijateljčka" razumela, ker pri nas ne kaže prav dobro...zdej se je pes že opogumil in je začel lajat in skakat okoli mačka, mačka pa seveda daje ljubosumje in je zraven še trmast, tako da...iz tega pri nas ne bo izgleda nič Undecided
Logiran
Nejc Kikelj
gost
« Odgovor #53 : sobota, 22.05.2004 : 21:53:24 »

A mi lahko kdo pomaga pripeljat macko k psu? Mislim, da se privadita drug na drugo. Napiste svoje mnenje!

*Papa!* Cool Cool Cool
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #54 : sobota, 12.06.2004 : 10:12:37 »

 Ne vem, če sem se že kdaj oglasila v tej temi, pa sem bom sedaj z zanimivim utrjevanjem učenja ''sem''  Cool
Na včerajšnjem večernem sprehodu (bila sem le z mlajšo psičko, če bi imela obe tega ne bi naredila NIKOLI!! Roll Eyes ) in nedaleč stran sem zagledala muco, ki se je potuhnila. ''O, super!'' sem si mislila in se s prosto psičko namenila prav proti obmirujoči muci. Ko sva s psico prišli čisto blizu se je muca pognala v ''beg za življenje'', moja kokoška je seveda želela za njo, vendar se je po ulici razlegel glasen ''sem!''  Wink
Psica se je v trenutku obrnila, prišla k meni in si zaslužila pasji piškotek z mentolom Grin Grin
Seveda tega ne bi nikoli naredila, če se psička ne bi razumela z vsemi mucami in bila 99%, da psička uboga Roll Eyes

Da opišem še našo situacijo:
kuže in muc se razumejo super. Le enkrat je bil ''problemček'';
muc je bil še mlajši in iz balkona se je zapodil čez sobo, psici pa seveda za njim. Niso pa bila odprta vrata v hodnik, zato se je znašel v ''pasti''. Ker takrat še ni vedel, kaj pomeni igrivo lovljenje med muco in psom se je ustrašil, nasršil in se skušal braniti. Teja pa je potem izvajala ''reševanje'' mačka Nicka Wink Wink To pa je bilo tudi prvič in zadnjič)
Če kdo ne verjame, da bi lahko med lovljenjem drug drugega uživali- zakaj so potem moji čisto navdušeni, ko se preganjajo iz enga konca vrta na drugega!
Pa še nekaj glede teh mačkonov- včeraj pozno zvečer, ko sem v temi nesla ostanke lubenice na kompost, me je lastni maček tako ustrašil, da sem zakričala, saj se mi je v popolni temi zapodil pod noge. Upam, da so vaši muci kaj bolj prizanesljivi Grin Grin

LP
Teja
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #55 : sobota, 12.06.2004 : 12:41:15 »

oj!  pri meni je pa situacija taka, da že imamo psa-zlatega prinašalca.  Zdej pa dubimo še mačka. moj zlati prinašalec pa ne prenese mačkov. klub temu da bo maček notr me malo skrbi da mu nebo naš kuža kaj naredil, včasih pa se sploh ne zmeni zanje in jih kar pusti na miru. kako mislite da se bo obnašal do novega družinskega člana Huh
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #56 : sobota, 12.06.2004 : 22:44:14 »

Irenchy težko je napovedati...  Roll Eyes
Lahko, da bo tvoj zlatko čez nekaj časa sprejel muco in ne bo znal biti brez nje; lahko pa si bosta ves čas bolj tuja. Ta druga varianta je pri nas. Mačka ne šmirgla Sally, ta pa skače pred njo jo vabi z igračo;mačja lenoba pa nič! Tongue
Tako da smo zdaj po treh mesecih obupali in se sprijaznili, da sicer živita blizu, a si nikoli ne bosta blizu! Undecided

Želimo veliko uspešnega prilagajanja,
Logiran
mark:)
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #57 : nedelja, 13.06.2004 : 09:05:22 »

Živjo!

Tudi meni so po glavi hodila ista vprašanja. Sem se bal, da bo pes naredil kaj mačkonu, pa se je izkazalo, da se je treba bati mačkona Grin. Je pravi divjak in podi psa Cheesy.

Irenchy naj te ne skrbi, ker se mačkoni znajo zelo dobro postaviti zase. Na začetku bo zlatko najbrš silil vanj, a mu bo maček hitro pokazal kje so meje Grin.

Lp in poročaj
Logiran
Smokica
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #58 : ponedeljek, 28.06.2004 : 01:22:03 »

Oi!

Imam mačka, ki je star že 7 let. Sedaj pa bi radi imeli še psa. Zanima me, če bo maček sprejel psa, saj, ko je bil majhen mu je pes črevesa pretrgal in je moral na operacijo. Ali lahko kaj storim, da se bosta razumela?

LP Anja
Logiran
lusi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 5


« Odgovor #59 : torek, 20.07.2004 : 22:38:29 »

Ali ima kdo slučajno izkušnje z mucami in pasjimi mladički? Mi namreč pričakujemo pasji naraščaj, imamo pa tudi dve muci. Med sabo se drugače v redu razumejo, a ne vemo, kdaj bi bilo najbolj pametno mladičke ''predstaviti'' mucam, da ne bo preveč ljubosumja. Psička je yorkshirska terierka.

Hvala že v naprej,
Lusi  
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 28   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines