mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 24.06.2024 : 14:04:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 28   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuža+muca  (Prebrano 68745 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #210 : petek, 24.06.2005 : 22:04:07 »

Pri nas sta tud prijatelja, ker sta oba v stanovanju sta tud čisto spontano sprejela življenje skupaj,muca je stara13 let, mali pa 2leti.

     

Logiran
runka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #211 : nedelja, 26.06.2005 : 09:40:01 »

No, kot sem ze pisala pred nekaj casa nazaj o teh problemih pes- macka... Situacija je taksna, da smo pred 3 dnevi dobili mucka, ki je star priblizno toliko kot psica (2 meseca in pol).
Seveda ga je ona takoj opazila, dobili smo ga zvecer, naslednji dan pa je sledilo spoznavanje. Na moje zacudenje je izgledalo popoldan ze vse prav perfektno- oba sta bila v hisi na vezi in on je lezal na hrbtu, ona pa je sla cez njega, hodila s tistimi velikimi sapami po njem in macek pa nic... kot da mu je pasala. Potem je ona ga zacela lizat, grizt in macek spet nic, kar se mi je zdelo res cudno Huh Ko pa je izkoristil priliko in odsel izpod nje, pa se tud v tak polozaj ni nikoli vec vrnil Sad Torej sm tko opazila, da mu le ni ustrezalo, ampak se ne zna branit. In po tem je situacija postala taksna:
psica se je zacela podit se za ostalimi mackami, ceprav me je prej ze ubogala, da ne sme- zdaj tega ne slisi vec Shocked
ko vidi malega mucka, se tud zapodi za njim, on pa le zbezi pod omaro in se ji sploh ne upa priblizat. Pravzaprav je postala cisto neznosna in studiram, da je to ljubosumje... Mcek ima zelo rad blazino, ki je bila kupljena za njo, a ona niti enkrat ni lezala na njej. Vceraj mu je to blazino polulala Sad Danes zjutraj pa je se celo sla in se pokakala v hisi, ceprav je ze 2x kakala prej zunaj Sad
Pa se tko, sm vceri probala, da sta oba bila na blazini, a ni slo... Sm bila poleg, mirila macka in ja, naj bi bozala tud njo, samo kak naj jo bozam, ce se moram skoz kregat, ker ga samo sciplje in s sapami hodi po njem?? Kak naj jo hvalim (pridna, pridna), ce vidi samo sebe in sploh ni dovzetna za kaj drugega, ukaze pa, ko da je vse pozabla?? Noce vec slisat ˝NE˝, se sploh, ce se gre za macke, pa tud danes res cist nic drugega ne uboga Sad
Mah, spet ne vem, kaj nardit... Ko bi se le ta macek mal bolj zase postavil, ker je pa po naravi zelo zivahen tip, samo zdej ji ne gre niti blizu, ker ona kar napade Shocked
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #212 : nedelja, 26.06.2005 : 12:58:21 »

Ja,ja vse to so lepe slikice in zgodbice....ampak ima kdo macka ki pusti da se pes polula nanj? Shocked  Shocked Grin
Prej sem bla na vrtu in mackon se lepo uleze v senco pod velik grm.Nakar pride pes,ne vidi macka,in lepo dvigne nogo ter zacne lulat.....mackon sploh nic! Shocked Ni spustil nobenega glasu,se ni premaknil....samo cel moker in rumen (bleak) spal naprej.Mislim,halo!!!Danes ga sigurno ne bozam vec,naj najprej to umazanijo zlize iz sebe....
LP
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #213 : ponedeljek, 27.06.2005 : 09:13:02 »

Torej sm tko opazila, da mu le ni ustrezalo, ampak se ne zna branit. In po tem je situacija postala taksna:
psica se je zacela podit se za ostalimi mackami, ceprav me je prej ze ubogala, da ne sme- zdaj tega ne slisi vec Shocked
ko vidi malega mucka, se tud zapodi za njim, on pa le zbezi pod omaro in se ji sploh ne upa priblizat. Pravzaprav je postala cisto neznosna in studiram, da je to ljubosumje... Mcek ima zelo rad blazino, ki je bila kupljena za njo, a ona niti enkrat ni lezala na njej. Vceraj mu je to blazino polulala Sad Danes zjutraj pa je se celo sla in se pokakala v hisi, ceprav je ze 2x kakala prej zunaj Sad
Pa se tko, sm vceri probala, da sta oba bila na blazini, a ni slo... Sm bila poleg, mirila macka in ja, naj bi bozala tud njo, samo kak naj jo bozam, ce se moram skoz kregat, ker ga samo sciplje in s sapami hodi po njem?? Kak naj jo hvalim (pridna, pridna), ce vidi samo sebe in sploh ni dovzetna za kaj drugega, ukaze pa, ko da je vse pozabla?? Noce vec slisat ˝NE˝, se sploh, ce se gre za macke, pa tud danes res cist nic drugega ne uboga Sad
Mah, spet ne vem, kaj nardit... Ko bi se le ta macek mal bolj zase postavil, ker je pa po naravi zelo zivahen tip, samo zdej ji ne gre niti blizu, ker ona kar napade Shocked

Pri nas je bilo enako, vendar od samega začetka. Maček se ni branil, pač pa vztrajno bežal. In ravno to je hotela naša psička - "dirkanje". Jaz sem pa sanjala o idili, da bi psička in muc spala skupaj, da bi se igrala, se imela rada, bila prijatelja... Nonsens! Angry Maček je vmes padel v depresijo (ne se smejat Grin, no ja, jaz bi se drugače tudi mogoče smejala, ampak ko imaš v hiši depresivnega mačka... Roll Eyes Sad), tako da sem hodila teden dni z njim k veterinarju po injekcije in infuzijo.
Če pride do takšnega sožitja je fantastično, če pa ne, se je treba z zadevo sprijazniti! In ko mi je postalo to jasno, se je zadeva malo umirila. Psička je vsekakor ljubosumna na mačka, ampak nekako ga je pa le začela počasi sprejemati, to pa kaže tako, da mu vztrajno pere ušesa. Maček pa celo en čas to "trpi", nato se ji celo malo upre (včeraj se je postavil na zadnji dve tački in psičko ugriznil v uho, češ skrbi ti za svoja ušesa ne za moja! Grin), nato jo ucvre. Vse je odvisno, če je psička spočita ali utrujena. Če je utrujena, celo pusti mačku spati na njenem ležišču, če pa je spočita, pa je v hiši direndaj. Sicer je pa taka tudi z nami (stara je 4 mesece!), tako da lahko rečem, da smo dosegli nekako "nevojno" stanje.

Tako sedaj pazim le na to, da psička ni preveč agresivna in ji pri tem "dopovedujem" da NE SME preganjati mačk, drugače pa puščam, da živali same rešujejo "probleme" in položaj v hiši po njihovem instinktu.
Mislim pa, da je v vseh teh "zgodbah" o sožitju, ki si jih tukaj opisujemo zelo pomembna starost samih živali, kar je tudi treba vzeti v obzir ko primerjamo situacije drugih s svojo.
Hehe, naš muc se že ne bo pustil poscati, ker bo prej pobegnil (včasih se strahopenost lahko tudi izplača) Grin Grin Grin. LP! Smiley
Logiran
gubica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #214 : ponedeljek, 27.06.2005 : 10:10:03 »

Jaz pa samo na hitro danes;
moji dve lepotici:

http://www.moj-album.com/album/625534/

pozdravcek vsem Smiley
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #215 : ponedeljek, 27.06.2005 : 11:23:55 »

Gubica, tvoj pes je prava mama. Sladko in ganljivo! Kiss Kiss Kiss

WildAngel, tega raje ne gledaj, je preveč nevarno, da padeve v depresijo Grin Grin Grin.
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #216 : ponedeljek, 27.06.2005 : 16:02:29 »

o srečko klovn!

Ful dobro!

Kaj sta bila v reklami???

Ja, pred leti smo delali reklamo za mačjo in pasjo hrano, pa sem uporabil kar svoja dva - Zoyko in Otota. Najprej so rekli, da gre za fotomontažo, potem pa so videli dias. Ni šlo za fotomontažo.
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #217 : torek, 28.06.2005 : 10:35:16 »

Sm bila poleg, mirila macka in Kak naj jo hvalim (pridna, pridna), ce vidi samo sebe in sploh ni dovzetna za kaj drugega, ukaze pa, ko da je vse pozabla?? Noce vec slisat ˝NE˝, se sploh, ce se gre za macke, pa tud danes res cist nic drugega ne uboga Sad
Mah, spet ne vem, kaj nardit... Ko bi se le ta macek mal bolj zase postavil, ker je pa po naravi zelo zivahen tip, samo zdej ji ne gre niti blizu, ker ona kar napade Shocked

Nič, psička je ljubosumna pa še rangira se, kar je normalno. NE JE KREGAT. Obnašaj se, kot da se ne dogaja nič, predvsem pa ne božat mačka pred njo, medtem ko njo lahko božaš. Maček se seveda boji in se bo še bal - kar nekaj časa bo trajalo, da se bosta navadila en na drugega - če se že ne bosta imela rada, se bosta vsaj prenašala. KREGANJE je bila ena od osnovnih napak. Maček pa se bo še prehitro postavil zase - tudi s kakim neprijetnim praskom po smrčku. Vztrajaj - vse bo prišlo na svoje mesto, zunanje mačke bo pa psička še vedno preganjala. Veliko uspeha.
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #218 : sreda, 29.06.2005 : 09:35:26 »

Nič, psička je ljubosumna pa še rangira se, kar je normalno. NE JE KREGAT. Obnašaj se, kot da se ne dogaja nič, predvsem pa ne božat mačka pred njo, medtem ko njo lahko božaš.

Klovn, nekako se ne strinjam s tabo Roll Eyes. Mislim, da je treba božati oba in to hkrati, tako bosta živali imeli občutek, da sta obe članici družine in ščasoma ne bo več vzroka za ljubosumnost. Tako delam jaz in lahko se pohvalim, da je kar uspešno - primer: včeraj je mucek ovohaval hrano v psičkini skledi, psička mu je pa pri tem umila uho Cheesy Cheesy Cheesy. In preganja ga le še, ko ima "napad" igrivnosti in bi se pravzaprav rada z mucem igrala, a žal je pri tem pregroba za mucka, zato ta takrat pobegne. Pa še to: ko je psička prijazna z mucem, jo blazno hvalim kako je pridna, včasih jo tudi nagradim s piškotkom in to ji je zelo všeč - tako ugotavlja, da se ji splača biti prijazna z mucem Wink. LP! Smiley
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #219 : sreda, 29.06.2005 : 10:51:29 »

Klovn, nekako se ne strinjam s tabo Roll Eyes. Mislim, da je treba božati oba in to hkrati, tako bosta živali imeli občutek, da sta obe članici družine in ščasoma ne bo več vzroka za ljubosumnost.

Saj je prav, da se ne strinjaš, ampak do tega, o čemer ti pišeš,  morajo Runka, psička in muc šele priti. Prva naloga je odpraviti ogrožensot psičke - da, točno to - psička se počuti ogroženo v smislu, da bo zdaj izgubila pozicijo, ki si jo je ustvarila in se zato toliko bolj izrazito rangira, vzbuja pozornost - tudi s takimi rečmi, ki jih sicer ne počne (kakanje). Nekaj časa
bo trajalo in zanelsjivo bo prišlo do tega, da se bo stvar uredila.

Jaz sem bil v času, ko je prišel k hiši prvi muc zelo previden. Pozoren sem bil na vsak svoj gib - da ja ne bi vzbudil ljubosumnosti - saj veš, ne da bi se zavedal, sem recimo pobožal muca, pa je bilo vse narobe - psička je seveda to opazila. Tako je bilo nekaj dni, potema pa je nastopilo "skupno" božanje. vsi domači so se "porangirali" in zdaj je mir.

Logiran
runka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #220 : sreda, 06.07.2005 : 14:17:24 »

Pri nas pa je trenutno stanje taksno:
mene vec kot en teden ni bilo doma, tako da ju je ˝vzgajala˝ mama in zdej se je macek se vedno boji, ker ona samo gleda, kje je macek in vsakokrat skoci za njim, on pa samo z enega drevesa na drugega in z grma na grm, Ce pa ga ima priliko dobiti, pa ga grize, on pa se joka, dokler se ne izmuzne in uide. Torej situacija je bolj kot ne bad Sad
Men je najtezje to, ker se ne znam s situacijo spoprijet in ne vem kaj v doticnem trenutku narest. Ko psica vidi macka, ne slisi in ne vidi vec nas, ceprav jo hocemo odvrnit. Pravzaprav sem po tem tednu opazila, da je postala se bolj pozorna na vse macke, ne le na malega.
Mama pa mi skoz ˝tupi˝s tem, da je to pac pasji nagon, da lovi macke in da proti temu ne moremo NIC! Shocked A potem so vsi vasi psi, ki se z mackami zastopijo, brez nagona, al kak naj to razumem? I am confused.
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #221 : sreda, 06.07.2005 : 14:55:34 »

Ne paničari, nič ne pride čez noč - enostavno pusti času čas - prej ali slej psički domača muca ne bo več tako zanimiva, oziroma se je bo navadila - še vedno pa se bo tu in tam porangirala -  to je v pasji navadi.

A potem so vsi vasi psi, ki se z mackami zastopijo, brez nagona, al kak naj to razumem? I am confused.

Ne, to, da psička ne bo preganjala drugih muc, si lahko kar izbiješ iz glave -ja, bo jih preganjala in to je res pasji nagon in ima mama prav in nič ne tupi. Do domačih mačk so moji psi cukrčki, do tujih pa lovci na kvadrat.
Logiran
runka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #222 : sreda, 06.07.2005 : 18:56:10 »

Ja, ja, sej do tujih mack mi je tko vseeno, ker je tak bolj mala verjetnost, da jih bo videla kdaj. Mene skrbi samo za nase razmere doma.
Zdaj sem razmisljala o taksni strategiji: navajala bi tako, da je napr. psicka na povodcu in tko hodiva okoli in ko vidi macko in se zazene, da ustavim povodec, da ne more laufat za njo in ji recem: ˝Ne!˝ Pa ker se zlo zanima zanje, da jo zamotim s tisto piskajoco hrenovko, ki jo je danes dobila, pa mal tko pohvalim in tko. A bi blo ok?
Sej problem je tud v macku k je tko ziv in samo skace okoli in je zanimiv ko kaka zoga za psico. Odrasle macke se pa za psico tko bl malo menijo, ker se trenutno ˝zenijo˝ Wink
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #223 : petek, 08.07.2005 : 09:39:39 »

Runka, meni se zdi to vredu, me pa zanima kaj mislijo o tem drugi. Lahko ti povem le to, da so se pri nas začele zadeve umirjati, ko sem našo psičko nehala kregat ko je napadala mačka, pač pa sem jo le opozarjala, da to ne sme in vedno "bogato" pohvalila, ko je bila do mačka prijazna. Ko mu je prijazno polizala ušeske, sem jo tudi nagradila s piškotkom. Sedaj se dogaja, da mačku v nedogled umiva ušesa (tako da so že skoraj brezbarvna Cheesy Grin Grin Grin Cheesy Wink), zraven me pa z "enim očesom" gleda, če imam že piškotek v roki. Grin
Logiran
runka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #224 : petek, 08.07.2005 : 21:57:48 »

Samo kak pa naj jo pohvalim, ko je do macka prijazna, ce pa trenutno cist nikoli ni prijazna do njega. Ce ga dobi, ga ne lize, ampak ga zacne kar grizt, pa ne tisto malo, temvec orenk ˝savsat˝z zobmi po njem, on se zadere in zbezi.
Danes sem imela v roki 14 dni starega zajcka in sem ji ga pokazala. Ko ga je zagledala, ga ni niti povohala, temvec je v trenutku savsnila proti njemu, se sreca, da sem ga hitr refleksno umaknila, drgac ne vem kaj bi blo Huh
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 28   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines