mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 20.06.2024 : 14:12:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 28   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuža+muca  (Prebrano 68583 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #120 : petek, 06.05.2005 : 18:25:22 »

ja samo fora je v tem, da ko maček vidi psa, zbeži stran in to je fabiji najboljš, ker bi takoj laufala za njim, če bi lahko!

Lej, tega ne boš rešila čez noč. Več takšnih, kontroliranih srečanj bo, manj bo tudi maček bežal. Tudi on potrebuje čas. Tvoja naloga pa je, da kontroliraš Fabijo. Ja, verjamem, da bi se ona pognala za njim. Zato pa si tu ti, ki boš strenirala pozornost. Preusmeri jo nase in nagrada!
Nagrajevanje in pozornost uvedi takrat, ko se bo maček toliko navadil na njeno prisotnost, da ne bo panično bežal. Do takrat pa za Fabijo obstaja oster NE. Ti si tista, ki nosiš hlače, ne ona!

ja kar si pa rekla glede ščuvanja psa na mačka... moj namen je bil, da ga ona sprejme, vidi, da je samo muc in da se ji ne da več ukvarjat z njim. dosegla sem pa ravno nasprotno.

Saj vem. S svojim postom sem te hotela opozoriti na to, da poglej na dogajanje s pasje perspektive.

Lp, Yo
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #121 : petek, 06.05.2005 : 19:07:01 »

Ja WildAngel tudi jaz se strinjam z Yo!
Tudi sama sem ti povedala, da smo našo muco in psičko navadili tako, da sta se prelizali, prevohali,... Res pa je, da je tvoja psička čisto drugačnega garakterja. Mogoče bi potrebovala še od nekoga pomoč, da bi bil zraven. Eden bi gledal muco, da se ne bi oddaljila, drug pa bi se s fobijo počasi približal do muce (seveda z ukazom, npr. počas, ne,...) Sicer je sedaj tvoja psička tako razdražena, da boš potrebovala veliko potrpljenja.
Mislim, da tudi muc ni kaj preveč navdušen nad pasjo družbo, če praviš, da raje zbeži. Prisotnost ljubezni mora biti obojestranska, saj drugače živali čutita napetost.
Veliko uspeha in potrpljenja!!!  Wink
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #122 : ponedeljek, 09.05.2005 : 10:14:47 »

ja hvala lepa za nasvete.

drugače nimam občutka, da bi se maček panično bal psa. predvsem se zaveda, da ko sem jaz zraven je varen. naprimer maček je bil na vrhu stopnic in gledal dol v vežo, kjer je bila fabija. fabija ga je nepremično gledala gor (ona v zgornje nadstropje ne sme). jaz sembila zraven in jo držala ter mirila in hvalila, in spodbujala muka naj gre lepo mimo počasi dol skozi vrata ven. in res je šel. počasi, previdno, jaz pa sem mirno držala fabijo. če mene ne bi bilo zraven maček ne bi upal dol, fabija bi se pa zagnala vanj in on bi zbežal.

meni se zdi, da bi se muc rad "spoprijateljil" s psom in da ne goji sovraštva do njega. tudi nikdar ne praska proti njej. problem je v psu.

no bom poskusila s tem načinom, ki si ga predlagala Yo. mogoče sem jaz preveč neučakana in bi rada zadevo kar čez noč rešila, pri tem načinu bo pa potrebnega veliko potrpljena.

bom poročala...

lp
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #123 : ponedeljek, 09.05.2005 : 15:14:56 »

Ja čim prej poročaj, kako napreduje.
Ali misliš, da bi Fabija zagrabila muco, ali se želi samo igrati z njo in ima nagon preganjanja?
Naj ti omenim še to. Pri nas je bilo huje, če smo Šoto trdo držali nazaj, jo vlekli stran od muce,... Morala jo je povohati,... Samo se bojim, da bi mogoče tvoja Fabija zagrabila muco. kaj misliš?
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #124 : ponedeljek, 09.05.2005 : 15:49:36 »

mislim, da bi ga zagrabila, ampak ne pa hotela pokončat. ne bi ga kar grizla in grizla, ampak le umirila. samo za mačka bi bilo hitro preveč. sem jih že dala povohat, tako da sem ji gobec držala (če bi ga hotela, bi ga komot odprla), ni vonjala ampak je le nepremično stala. če bi še nekaj časa jih tako držala, bi ga zagrabila...
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #125 : ponedeljek, 09.05.2005 : 16:32:06 »

Kako pa veš kako  močno ga bo zagrabila?Pri mojem bratrancu je pes itak ves čas grizel mačke.Če ga je preveč ga je muc čofnil.NO in tako so se navadli biti skupaj v sožitju-z grizenjem.Skupaj so spali,jedle,ležali...in se grizli.
razkeri mačka pa od mene dobiš novega Grin.Hecam se! Wink
Poročaj
Lp,T in R
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #126 : ponedeljek, 09.05.2005 : 17:46:56 »

Joj, pri takem pasjem karakterju boš potrebovala potrpljenje. Vendar, če si rekla, da je muco pustila na stopnicah pri meru, da je odšla dol, mislim, da kar bo.
Kaj pa če bi poiskusila z nagobčnikom? Seveda, če je psička navajena. Res pa moraš biti vseeno previdna, da je ne spodi, potem ji bo zopet v veselje, da jo splaši in spodi.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #127 : četrtek, 12.05.2005 : 10:40:39 »

danes sem spet ponovila to s hodnikom.

jaz sem bila spodaj pod stopnicami s psom, maček pa na vrhu stopnic. spodaj sem odprla zunanje vrata, da je šel lahko ven. mačkona sem poklicala in najprej je le od zgoraj opazoval psa, nato je šel po stopničko nižje. psica ga je gledala, jaz sem bila zraven, da bi jo zagrabila, če bi skočila. maček je zelo počasi in previdno stopal eno stopnico za drugo. zavedal se je, da sem zraven jaz in da ga bom obvarovala (vsaj pomoje, saj drugače ne bi šel prostovoljno mimo psa). prišel je do hodnika in nato lepo počasi skozi vhodna vrata vem. midve s fabijo sva bile kak meter stran. ona je ležala na tleh in ga opazovala.  potem sem jo pohvalila in ji dala priboljšek. mogla je sedeti na mestu dokler nisem zapla vrat in potem je dobila še en priboljšek. niti ni norela in bila živčna in noro vohala okrog, tako kot ponavadi.

no to je bilo to. ne bom nič več silila ju skupaj, ampak bom poskusila počasi kolikor bosta sama hotela...

kaj mislite, a je to kakšen napredek? čeprav, če mene ne bi bilo, bi se ona še vedno zagnala za njim. je pa res, da je bolj mirna ostala, ker maček ni bežala ampak je lepo počasi šel mimo...
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #128 : četrtek, 12.05.2005 : 17:02:50 »

Če je mirna, mislim da je napredek. Vendar, če se je to zgodilo prvič, še ne pomeni, da se bo vedno tako obnašala. mogoče je imela tudi tak dan. Zgleda, da ji tak način vaje ustreza. Vsak pes ima svoj način. Sedaj le ponavljaj in po korakih zmanjšuj razdaljo bližine. Vendar ne hiti! S trudom ti bo ratalo, da se mirno povohata  Cheesy.
Kar poročaj kako napreduje prijateljstvo!  Wink
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #129 : četrtek, 12.05.2005 : 17:08:31 »

Aja, lahko si pogledate ljubezen in prijateljstvo naše psičke in mucke, že od prvih korakov srečanja  Cheesy  Grin!!!
Na strani: http://sota.moj-album.com/ , pod Šota in Mika.  Grin
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #130 : torek, 17.05.2005 : 21:26:23 »

WildAngel ali se pri vas kaj povečuje ljubezen in prijateljstvo med Fabijo in mucom?  Cheesy

Poročaj  Wink
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #131 : sreda, 18.05.2005 : 10:42:31 »

mah niti ne... sedaj ne delam nič na silo... ponavljam tisto vajo s stopnicami in gre prav v redu. pa ko je fabija na hodniku in nesem mačka gor oz. ga spustim na drugo stopnico - fabija se pa sploh ne zakadi za njim, ko odide v zg. nadstropje. zaenkrat bom ostala pri tem, potem pa bo kar bo...

bom probala zrihtat kakšno fotko iz našega "treninga" Cheesy

lp
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #132 : sreda, 18.05.2005 : 15:37:03 »

Ja probaj dobiti slikce. Da vidimo ali je pogled ljubezni ali sovraštva.  Tongue
Če jima odgovarja taka vaja s stopnicami je v redu. Navsezadnje se lahko gledata od daleč, le da se ne strgata.  Wink Saj še najbolje, da greš po majhnih korakih, se bo že Fabija s časoma naveličala in jo tudi ignorirala.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #133 : petek, 20.05.2005 : 10:45:11 »

no evo zdej mam pa slikce. so bolj slabe, ampak glede na to, da sem z eno roko mogla drzla fabijo, z drugo fotoaparat, zraven pa še prepričat mačka, da je šel mimo, bo kar nekako...

http://www.moj-album.com/uredi/wildangel/459555/
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #134 : petek, 20.05.2005 : 10:46:42 »

http://wildangel.moj-album.com/album/459555/
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 28   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines