mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 19.10.2024 : 18:30:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 28   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuža+muca  (Prebrano 71308 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #105 : sreda, 04.05.2005 : 14:54:42 »

no kakšno uro sem ju  pustila skupaj (maček v zaprti kletki). fabija se je kmalu naveličala stati pred kletko, tako da se je raje ulegla na kavč in od tam nepremično stremla v mačka- tresti se je nehala, trda kot skala je bila pa še vedno. ni šmirglala nobene hrane, niti povabila na sprehod, samo gledala je v mačka. on je bil pa tudi čisto pri miru in jo gledal nazaj...to je bilo to....

drugič pa spet jovo na novo, potem bomo pa videli kakšen bo učinek...
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #106 : sreda, 04.05.2005 : 15:10:18 »

o superca, da vam pocasi uspeva Cheesy Cheesy Smiley Smiley Smiley

WildAngel.....porocaj, kako se bo vse izteklo!!!
na koncu daj pribolsek psu in macku Wink

lp
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #107 : sreda, 04.05.2005 : 16:28:03 »

WildAngel samo malo potrpljenja in bo ratalo.
Pri nas imamo tudi muco. Najprej jo je psička morala vso prelizati in s tem vzeti za svojo. Najslabše je bilo, ko smo ju hoteli spraviti narazen. Takrat se je enako kakor fabija tresla in bila kakor kip in strmela v muco. Moraš biti previdna le na počasne gibe, da ne razdražiš psa in prestrašiš muce. Kasneje se je naveličala strmenja in navadili sta se ena na drugo. Enaka situacija je bila z zajčkom  Tongue.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #108 : sreda, 04.05.2005 : 17:59:23 »

Ja Wildangel poročaj Wink.Sicer pa enkrat poskusi z muco v naročju.

lp
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #109 : četrtek, 05.05.2005 : 10:14:22 »

ja saj z muco v naročju sem že poskusila. pa je enako kot s košaro. samo razlika je v tem, da se mi ne da 2 uri stat pred psom z mačkom v naročju, pa še mislim, da je bolje, da sta sama in se zmenita brez mene...

danes pa vaja 2!

bom poročala...

zdi se mi pa, da mačka ni strah....pomoje ve, da je na varnem...
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #110 : četrtek, 05.05.2005 : 13:59:04 »

Je vaja 2 uspela?

Lp
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #111 : četrtek, 05.05.2005 : 14:41:12 »

hmmm..uspela z kakcem v košari sram

potekalo je približno tako kot včeraj, le da dalj časa.  Fabija se je celo malo že naveličala in vmes šla do terase in nazaj. Ko sem ji v posodo vrgla hrano je sploh ni porajtala, le strmela je v mačka. Ene parkrat se je zaganjala v košaro, maček je notri renčal in jo enkrat celo popraskal (nič se ji ne pozna) in takrat je potem utihnila. Na koncu se ji ni več dalo non stop bulit v košaro!

Ampak...muc se je pa pokakal Huh A zarad strahu najbrž??? Potem sem ga nesla vn in je čisto normalno šel iz košare, nič ni zgledalo, da bi bil kej prestrašen....ne vem ne vem...muc se mi smili! Pa ne vem, če bo sploh kej haska...
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #112 : petek, 06.05.2005 : 13:52:02 »

ponovi vajo: 3

maček ves prestrašen v kotu košare. psica najprej tako kot prejšnja dva dni, potem vse bolj živčna. začela je piskati, ker ni mogla do mačka v košari, kljub temu, da se je z zobmi zaganjala v rešetke. obupano je migala z repkom in cvilila, me gledala in spet bum v košaro. enkrat ji je že celo uspelo premaknit rešetke-hvala bogu sem bila zraven. maček ves prestrašen. psici se je na koncu čisto utrgalo. zaganjala se je do onomeglosti, jaz sem jo mirila. skoraj bi še mene zraven zagrabila, ker je na vsak način hotela do mačka v kletki.

ona bi kletko enostavno razgrizla in prav tako rešetke, da bi ga dobila in zagrabila in pokončala.

maček se je seveda podriskal...potem sem ga takoj nesla vn in spustila. normalno je jedel in skakal mnaokrog, tako, da mu kakšnih travm tole ne bo pustilo.

se pravi 3. je bilo še slabše. psica ne da bi se naveličala, ampak je še večjo željo dobila po tem, da bi ga zagrabila.

zaključek: nikoli več! pač ga ne prenese. maček je danes niti praskat ni hotel, samo skrival se je. 1 leto nam je uspelo, da smo jih držali toliko narazen, da se mu ni nič zgodilo. ampak nikoli ne veš, kdaj pride do situacije, ko se srečata.... saj bi ji najbrž pobegnil...ampak kaj pa ,če ne....

Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #113 : petek, 06.05.2005 : 14:27:01 »

o skoda Cry Cry Cry...kaj pa ce bi poskusila cez nekaj dni! Huh
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #114 : petek, 06.05.2005 : 14:40:49 »

ne, ne bom več maltretirala mačka...
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #115 : petek, 06.05.2005 : 15:59:37 »

Čakaj malo  Shocked Meni se te tvoje metode zdijo, kot da učiš psico agresije do mačka. Pa kdo za vraga ti je svetoval kaj takega? Ubogi maček! Glede psice pa, zdaj pa zelo zelo pazi, da ti ne bo skočila na cesto za kakšnim mačkonom. Tole mene spominja dejansko na npr. 2 psa, ki ju lastnika držita tako, da se lahko fiksirata. In ja, velik problem nastane, če eden psa spusti ali pa poči karabin...
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #116 : petek, 06.05.2005 : 17:57:00 »

ja Yo potem mi pa ti povej kaj naj naredim!
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #117 : petek, 06.05.2005 : 18:00:56 »

ker meni se zdi, da sem probala že vse živo, pa nič ne pali! Če imaš kakšno dobro idejo (metodo) kar na plan z njo - z veseljem bom poskusila še kaj novega.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #118 : petek, 06.05.2005 : 18:01:52 »

ja Yo potem mi pa ti povej kaj naj naredim!

Mislim, da smo se nekaj na to temo že pogovarjali na sosednjem forumu? Mogoče se motim.

Jaz bi na tvojem mestu dala Fabijo na povodec, tako da je pod kontrolo, mačka pa bi imela spuščenega, da se lahko varno umakne, zapusti prostor ipd. Če bi srečanja potekala vedno pod kontrolo in z nagrajevanjem Fabije, ko bi pozornost usmerila vate in ne v mačka, bi se morala en na drugega že zdavnaj navaditi. To, da pa imaš mačka zaprtega nekam, od koder se ne more umakniti, povrhu vsega pa dopuščaš, da se psica zaganja v košaro in laja, je pa nič drugega kot ščuvanje psa na mačka. Razmisli, kaj se plete v njeni glavi. On renči in laja v mačka ter se zaganja v košaro, ti to dopuščaš, na koncu jo pa še nagradiš s tem, da zadevo celo ponavljata. Glej s pasje perspektive.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #119 : petek, 06.05.2005 : 18:18:43 »

Citat
Jaz bi na tvojem mestu dala Fabijo na povodec, tako da je pod kontrolo, mačka pa bi imela spuščenega, da se lahko varno umakne, zapusti prostor ipd

ja samo fora je v tem, da ko maček vidi psa, zbeži stran in to je fabiji najboljš, ker bi takoj laufala za njim, če bi lahko!

Citat
nagrajevanjem Fabije, ko bi pozornost usmerila vate in ne v mačka

hmmm..ko ona zagleda mačka, ne vidi nič ve drugega. lahko bi jo z macolo po glavi, pa ne bi dojela. do te stopnje z nagrajevanjem in pozornosti sploh ne bi prišla, ker maček ne bi bil na miru.


vseeno hvala lepa. bom poskušala upoštevati tvoj nasvet. ja kar si pa rekla glede ščuvanja psa na mačka... moj namen je bil, da ga ona sprejme, vidi, da je samo muc in da se ji ne da več ukvarjat z njim. dosegla sem pa ravno nasprotno. pa ja, smo govorili že na mojpes.com o tem....
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 28   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines